TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:27:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć oko izbora gainera  (Pročitano 10769 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Mart 09, 2015, 10:34:49 posle podne »

uzimam već neko vreme gejner i ima rezultata,pa rek'o da korigujem ishranu na vreme da se ne bazira uglavnom na gejner jer kad ponestane da se ne vratim staroj težini,pa ako je neko voljan da mi napiše dnevni jelovnik sa 3500kcal

Baš skormno..."ako je neko voljan da mi napiše dnevni jelovnik sa 3500kcal "...  ;)

Ali da budemo korektni, predlažem da u okrviru podforuma ishrana otvoriš temu, u kojoj ćeš napisati svoj dnevni meni, pa ćemo ga zajedno korigovati...cilj je da se aktivno uključiš u rešavanje problema,naučiš osnove, a ne da uvek od drugih očekuješ "odgovore", ovde nema mesta lenjosti...većina ovih stvari je čista logika i računica...pri tom bi bilo dobro da u toj temi napišeš čime se rukovodiš pri sastavljanju obroka...i ne zaboravi za kvalitetnih 3500 kCal na dan, treba i dosta novca...

Suplementi su samo "final touch", kada si iz ishrane i treninga "izvukao" maksimum...kako je to Monika naglasila onih "finalnih" 10-20%...do cilja...

Bitan faktor je pre svega istrajnost, posvećnost "ovoj priči", kao i genetika...ali i materijalni aspekt...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Mart 09, 2015, 06:12:02 posle podne »

uzimam već neko vreme gejner i ima rezultata,pa rek'o da korigujem ishranu na vreme da se ne bazira uglavnom na gejner jer kad ponestane da se ne vratim staroj težini,pa ako je neko voljan da mi napiše dnevni jelovnik sa 3500kcal

prelistaj malo forum, jako puno smo pisali o tome. Pogledaj podforum ishrana. Ukoliko imaš dodatnih pitanja spremni smo da odgovorimo.

Bez ishrane koja je dovedena u red ti ne vredi da uzimaš bilo koji suplement.  Ukoliko ti baš teško ide sa nabacivanjem kilaže, OK je da ubaciš gejner i da ga piješ nekoliko puta dnevno kao DODATNI obrok.  Nikako kao zamenu.  Uz to, vitaminsko mineralni kompleks, eventualno kreatin, ali sve je to 10-20% cele priče. 
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #35 poslato: Mart 09, 2015, 05:17:40 posle podne »

uzimam već neko vreme gejner i ima rezultata,pa rek'o da korigujem ishranu na vreme da se ne bazira uglavnom na gejner jer kad ponestane da se ne vratim staroj težini,pa ako je neko voljan da mi napiše dnevni jelovnik sa 3500kcal
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Februar 24, 2015, 11:10:32 posle podne »

interesuje me da li sa ovim gejnerom jednako dobro mogu dobiti na masi ili sporije ide,poslušaću tvoj savet kad već dajem novac da ne trošim za džabe

Kao što stalno napominjemo...OSNOVNI PREDUSLOV "napretka" je kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana...

Gejneri su prepuni prostih ugljenih hidrata( "šećera" - dekstroza, maltodekstrin, fruktoza...) koji daju kratkotrajan priliv energije, a mogu i doprineti bržem nastanku masnih naslaga, umesto željenog "kvalitetnog napretka" u "čistoj mišićnoj masi"...pogledaj i sadržaj hidrata, tj. odnos ugljenih hidrata i proteina u gejnerima...hm, poreĂ°enja radi, zamisli da pomešaš 100 gr dekstroze i 30 gr whey proteina...? Hm? Malko "cimamo pankreas"?  ;)

Sva raspoloživa sredstva UVEK prvo usmeri na ishranu...što ostane, neka ide na suplemente...

Prioriteti su:

1) Vitaminsko-mineralni kompleksi
2) Omega-3 esencijalne masne kiseline
3) Proteinski suplementi...

Akcenat na složene hidrate u ishrani( kao i dovoljno proteina visoke biološke vrednosti i zdravih masti) i gejner je nepotreban...

Ako ti je već do gejnera neposredno posle treninga - 1 banana plus merica kvalitetnog proteina...eto boljeg rešenja...  ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #33 poslato: Februar 24, 2015, 11:07:26 posle podne »

Sve zavisi od ishrane gejner je tu da popuni kalorije koje nisi u mogućnosti da uneseš hranom,isto to važi i za proteine i uh. Prvo sredi ishranu onda vidi šta ti fali u ishrani i na osnovu toga se odlučuješ za suplement koji ti je potreban da nadometiš tu " rupu u ishrani". Ovakav pristup koji ti imaš je potpuno pogrešan , isto ti je kao da kupiš običan šećer u radnji i da  piješ njega ....
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #32 poslato: Februar 24, 2015, 10:16:13 posle podne »

 interesuje me da li sa ovim gejnerom jednako dobro mogu dobiti na masi ili sporije ide,poslušaću tvoj savet kad već dajem novac da ne trošim za džabe
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #31 poslato: Februar 24, 2015, 10:09:51 posle podne »

Potrebna mi je masa proteini su vazni za izgradnju mišića,ne bih da pametujem očigledno znaš mnogo više,razmišljao sam leti da uzmem whey protein i neki kreatin da poradim na mišicnoj masi
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #30 poslato: Februar 24, 2015, 09:02:34 posle podne »

Čini mi se da taj genjer ima jako mali procenat proteina, ja sam pre za super mass :)
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #29 poslato: Februar 24, 2015, 08:47:02 posle podne »

Uzeo sam da probam super mass gainer 5.5kg i jedan lik u teretani mi ponudi carbojet basic gainer 12kg za 10.500din plašim da uzmem zbog sumnje u kvalitet,mislim da ću postići slabije rezultate nego sa istom količinom super mass gainer.. šta vi mislite??
Inače gainer unosim prvih 12 dana 500g dnevno sledecih 12 dana 800g,da li mogu očekivati rezultate i kakve?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #28 poslato: Februar 22, 2015, 07:53:34 posle podne »

Za sve naružbine preko 6.000 dinara po maloprodajnim cenama, dostava je besplatna.
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #27 poslato: Februar 22, 2015, 07:48:39 posle podne »

Odvojio sam novac,kupujem ovih dana 15kg samo me zanima koliko je dostava
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Februar 22, 2015, 06:21:56 posle podne »

Vidim da si pisao da nemaš problema sa apetitom, a video sam i tvoju ishranu. Uzimajući sve to u obzir, možda ti gejner ni nije potreban. Prilično opušteno se hraniš (znam da želiš bilo kakvu masu po svaku cenu).

Jesi li ga kupio već?
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #25 poslato: Februar 21, 2015, 01:53:41 posle podne »

Ne bih znao,nisam nikad računao koliko kalorije
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #24 poslato: Februar 13, 2015, 01:34:30 posle podne »

Vladane jel mozes da pojedes svakoga dana 3000-3500kcal ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #23 poslato: Februar 13, 2015, 12:17:58 posle podne »

Nije mi bilo jasno da li ima 950kcal sa mlekom ili bez....hvala na odgovorima
Bez mleka 950,sa mlekom 1200.
Sačuvana
maja Pavlovic
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 19 upita.