TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:33:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan i program treninga  (Pročitano 13605 puta)
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #56 poslato: Februar 20, 2015, 10:50:34 posle podne »

Od ugljenih hidrata sam uneo jutros za dorucak 5 kasika ovsenih, za prvu uzinu hleb neki integralni od semena 200-300g, za rucak 100g pirinca , za drugu uzinu 3 pirincane galete i za veceru takodje 3 pirincane galete ali ja ne znam da li to nije previse jer mi je BMR 1833 ..
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #55 poslato: Februar 20, 2015, 10:29:43 posle podne »

Možeš, neće praviti nikakav problem :)
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #54 poslato: Februar 20, 2015, 10:00:42 posle podne »

Jel u redu jesti bananu posle treninga ako trening pocinje u 20:30 i traje do 22:00 .. Da nije kasno za proste ugljene hidrate u 22:00 ? Jel me nece mastiti ako je definicija cilj ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #53 poslato: Februar 20, 2015, 02:03:15 posle podne »

Problem mi je sto ne mogu da ocenim koliko masti dnevno unesem i da li je to mnogo ili malo .. na primer oko 12:00 pojedem 4 pirncane galete namazane kikiriki puterom, salatu jedem za rucak, obrok posle treninga i veceru i sipam malo maslinovog ulja a pred spavanje pojedem saku badema .. jel to mnogo masti ?

Topla preporuka za sajt... http://nutritiondata.self.com/

Detaljno o "profilu" mikro i makronutrijenata za svaku namirnicu...

Ako cemo po parametrima energetske potrosnje to je 15% od TDEE...( mada mislim da smo sve to detaljno vec obrazlozili)

Ovako u "gr po kg", bi donja granica trebalo da bude oko 0,5 gr po kg...moja preporuka bi bila da se unos masti krece 0,6 - 0,8 gr po kg...
« Poslednja izmena: Februar 20, 2015, 02:05:33 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #52 poslato: Februar 20, 2015, 01:51:04 posle podne »

Problem mi je sto ne mogu da ocenim koliko masti dnevno unesem i da li je to mnogo ili malo .. na primer oko 12:00 pojedem 4 pirncane galete namazane kikiriki puterom, salatu jedem za rucak, obrok posle treninga i veceru i sipam malo maslinovog ulja a pred spavanje pojedem saku badema .. jel to mnogo masti ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: Februar 19, 2015, 12:40:10 pre podne »

Potrudicu se, samo da potrvrdimo jos jednom znaci jogurt smem da pijem kad radim na definiciji ? mislim on mi je jedini izbor kad ujutru jedem 100gr ovsenih .. moram 2 solje jogurta jer mi je kiselo mleko malo za to, znaci jogurt smem da pijem i sigurno me nece zamastii ? Pijem Balanas 1% danas sam za dorucak pojeo 100g ovsenih sa jogurtom i sardinu .. a za uzinu oko 11:30 napravio sendvic za skolu od pravljenog integralnog hleba(svo seme) namazao ella sir, stavio 100g belog mesa i zelenu salatu... kad sam dosao kuci oko 13:30 pojeo malo onih ovsenih kolaca sa jajima i kikiriki puterom ..

Ne znam odakle ta "jogurt fobija"? Totalno nerealno...

Odaberi proizvode sa najmanjim procentom mlečne masti i eto rešenja...mada i malo mlečne masti te sugurno neće ubiti( bar ne one količine koja je sadržana i u dve čaše "punomasnog" jogurta 3,2 % mlečne masti)...

Dakle, bez prostih šećera, izvora "zlih trans masti" u slatkišima, grickalicama, brzoj hrani...umereno sa izvorima zasićenih masti...i opusti se...

Bez nerealnih strahova, uopštavanja, "pomodnosti", opterećivanja nebitnim stvarima i "polu-istinama"...
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #50 poslato: Februar 18, 2015, 02:21:37 posle podne »

Potrudicu se, samo da potrvrdimo jos jednom znaci jogurt smem da pijem kad radim na definiciji ? mislim on mi je jedini izbor kad ujutru jedem 100gr ovsenih .. moram 2 solje jogurta jer mi je kiselo mleko malo za to, znaci jogurt smem da pijem i sigurno me nece zamastii ? Pijem Balanas 1% danas sam za dorucak pojeo 100g ovsenih sa jogurtom i sardinu .. a za uzinu oko 11:30 napravio sendvic za skolu od pravljenog integralnog hleba(svo seme) namazao ella sir, stavio 100g belog mesa i zelenu salatu... kad sam dosao kuci oko 13:30 pojeo malo onih ovsenih kolaca sa jajima i kikiriki puterom ..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #49 poslato: Februar 17, 2015, 09:34:36 posle podne »

"Kalorije" ipak treba posmatrati kao koristan orijentir u unosu makronutrijenata...ali se držati bazičnih preporuka u gr makronutrijenata po kg...

Npr. dobio si da ti dnevno( okvirno treba, na osnovu izračunatog TDEE)... 980 kcal iz proteina...da bi to pretvorio u grame proteina, to mu doĂ°e( okvirno) 980 / 4 = 245 gr proteina, ako uzmemo da su bazične preporuke za unos proteina 2-2,5 gr po kg...mislim da ja "razlika" jasna  ;)

Hvala ti puno, tek sam poceo pa je sve tesko i nepoznato a primetio sam i dosta skupo .. polako ulazim u ovo i navikavam se ..

Da, trening i ishrana prilagoĂ°eni cilju zahtevaju dosta ulaganja i materijalne prirode...poslovica "ono si što jedeš" u "ovom sportu" dobija svoje pravo značenje...

Inače, po pitanju detaljnog sastava mikro i makronutrijenata vezano za svaku namirnicu topla preporuka za sajt... http://nutritiondata.self.com/
« Poslednja izmena: Februar 17, 2015, 09:39:49 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #48 poslato: Februar 17, 2015, 07:43:59 posle podne »

Hvala ti puno, tek sam poceo pa je sve tesko i nepoznato a primetio sam i dosta skupo .. polako ulazim u ovo i navikavam se ..
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #47 poslato: Februar 17, 2015, 07:10:20 posle podne »

Imas razne tablice kalorija na netu, sve je izrazeno na 100g prozivoda, moras imati onu vagicu za kuhinju ili po osecaju da radis, mada ne mozes jos na pocetku po osecaju, vremenom se naucis i tako, ali do tada probaj da racunas kalorije ili mozes skinuti aplikaciju na telefonu zove se "myfitnesspal" tu ti je mnogo lakse, ali opet moras imati vagicu.
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #46 poslato: Februar 17, 2015, 06:51:20 posle podne »

Bilo bi lepo kad bih ja znao kako da izmerim te kalorije i to sve .. iskustvo mi je 0 sto se toga tice , za sad sam promenio ono sto ste mi rekli ali ovo stvarno ne znam da ocenim koliko kalorija cega unesem ..
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #45 poslato: Februar 17, 2015, 04:32:23 posle podne »

BMR je 1833 a TDEE 2841

Prema tvom TDEE znaci da ce biti:
1400 kalorija  ugljenih hidrata -  50% ukupnog unosa
980 kalorija proteina  - 35% ukupnog unosa
420 kalorija masti  - 15% ukupnog unosa
Ukupno 2800kalorija


1g masti ima 9 kalorija
1g proteina ima 4 kalorije
i
1g ugljenih hidrata ima 4 kalorije
Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #44 poslato: Februar 17, 2015, 04:14:04 posle podne »

BMR je 1833 a TDEE 2841
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Februar 17, 2015, 01:47:57 posle podne »

Opet ponavljam detaljno procitaj...samo se treba skoncentrisati na napisano...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Makronutrijenti su PROTEINI, UGLJENI HIDRATI, MASTI...

Parametri energetske potrosnje su BMR( bazalni metabolizam -  potrosnja energije tvog tela u stanju potpunog mirovanja) i TDEE( dnevna potrosnja energije tvog tela u skladu sa nivoom fizicke aktivnosti)...

Evo i "orijentacionog kalkulatora" po tom pitanju... http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

Inace od TDEE, 50% ide na hidrate, 35% na proteine i 15% na masti...a "okvirno" 1 gr hidrata ima oko 4 kCal, 1 gr proteina ima oko 4 kCal, 1 gr masti ima oko 9 kCal...

 ;)

Sačuvana
Andrija97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #42 poslato: Februar 17, 2015, 10:50:19 pre podne »

 makronutrijenti u gr / kg telesne težine .. ovo bas nisam razumeo kao ni ovo parametrima energetske potrošnje( u skladu sa "treningom", tj. nivoom fizičke aktivnosti)... Ne znam na koji nacin da izracunam koliko g uh , koliko g proteina i koliko g masti sam uneo ili treba da unesem ..
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.