TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:22:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc oko suplemenata, savet oko ishrane  (Pročitano 10092 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Mart 03, 2015, 11:48:10 pre podne »

ne koristiš ga jer ne znaš zbog čega bi trebalo da ga koristiš.
Evo, ti mi reci zbog cega bih trebao da ga koristim posto ja ne znam ? :)

Izvoli :)   Ja pisala sve...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/pulskardiosrcana-frekvenca.html
http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/ocena-intenziteta-bez-korienja-pulsmetra.html
http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kardio-trening-za-zdravlje-kondiciju-i-sagorevanje-masti.html
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #30 poslato: Mart 02, 2015, 01:06:33 posle podne »

ne koristiš ga jer ne znaš zbog čega bi trebalo da ga koristiš.
Evo, ti mi reci zbog cega bih trebao da ga koristim posto ja ne znam ? :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #29 poslato: Mart 02, 2015, 10:59:29 pre podne »

Samo bih se nadovezao oko toga kako je sve skupu...Ja razumem da je loša situacija ovde kod nas i sve to,ali ne mogu da razumem da te pare 50 60e ne mogu da se zarade ili uštede.Pa nije to 1000e.Malo manje da se pije i izlazi po kafanama i diskotekama i eto para.Ne kažem da većina to ovde radi ali može da se uštedi ili zaradi ako se to baš hoće.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Mart 02, 2015, 10:49:00 pre podne »

Ma kakav crni pulsmetar, ako nisi pro i ako nemas para koliko ti dusa zeli. :D
Ne zaludjuj se tim nego sve u ishranu i deo u supse. Vremenom ces sve nauciti. Evo ja treniram vise od 2 god i ni jednom niti sam koristio taj puls, niti sam imao zelju da ga imam a da bacim 50-70e...

metod šacometrije nikad nije pouzdan :)

ne koristiš ga jer ne znaš zbog čega bi trebalo da ga koristiš.   Ne kažem da ne možeš ciljeve postići i bez korišćenja pulsmetra, možeš jer si u bodibildingu, ali je svakako preporuka koristiti ga.  Srce je takoĂ°e mišić...i to najvažniji. To nemoj da zaboraviš.

a to što je nama 50-60 eura u Srbiji to velika investicija, i taj deo mogu da razumem, ali to je druga tema i tužna strana priče  :(
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Februar 28, 2015, 10:52:57 posle podne »

Ma kakav crni pulsmetar, ako nisi pro i ako nemas para koliko ti dusa zeli. :D
Ne zaludjuj se tim nego sve u ishranu i deo u supse. Vremenom ces sve nauciti. Evo ja treniram vise od 2 god i ni jednom niti sam koristio taj puls, niti sam imao zelju da ga imam a da bacim 50-70e...

Mogu reći da je pulsmetar dobra i "isplativa investicija" za nekog ko želi da se ozbiljnije pozabavi "tačnošću svog napretka"...

Ali, živimo u zemlji "stezanja kaiša", tako da je Pechin jako realan pogled na pulsmetar opravdan...evo i predloga o čuvenom nivou zadihanosti koji može biti koristan orijentir o željenoj zoni pulsa...

ŽELJENA ZONA KARDIO TRENINGA JE ONA U KOJOJ NEMA OSEĆAJA PRETERANE ZADIHANOSTI, TJ. ZONA U KOJOJ JOŠ UVEK MOŽEMO DA NORMALNO GOVORIMO, BEZ ZADIHANOSTI.
DAKLE, BEZ ISCRPLJIVANJA!
Npr. Dok god bez prekida možemo da kažemo- „upomoć, ne mogu više”  :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #26 poslato: Februar 28, 2015, 02:42:18 posle podne »

Ma kakav crni pulsmetar, ako nisi pro i ako nemas para koliko ti dusa zeli. :D
Ne zaludjuj se tim nego sve u ishranu i deo u supse. Vremenom ces sve nauciti. Evo ja treniram vise od 2 god i ni jednom niti sam koristio taj puls, niti sam imao zelju da ga imam a da bacim 50-70e...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Februar 28, 2015, 12:24:04 posle podne »

Slazem se sa Monikom po pitanju potrebnosti pulsmetra...korisna stvar kada je u pitanju "procena uspesnosti kardio treninga"...moja preporuka Sunnto M1 sasvim "kompetentan" za rekreativce ,cena 60 eura...

A ako cemo detaljno o pulsmetru i preporukama...


"Pulsmetar ili pulsometar je lični, prenosni ureĂ°aj koji meri srčani puls, odnosno broj otkucaja srca u minuti u realnom vremenu i čuve rezultate merenja. Postao je nezaobilazni rekvizit svakog ozbiljnijeg "vezbaca". MeĂ°utim, čak i ako ste početnik, imaćete velike koristi od ove male naprave.


Osnovni delovi pulsmetra: senzor traka i sat (prijemnik)

Pulsmetar, tj monitor srčane frekvencije (eng. heart rate monitor) vam otkriva trenutni puls, te i zonu u kojoj trenirate, što za posledicu ima bolje planiranje treninga i ispunjavanje ciljeva treninga koji su pred vama.

Na primer, ukoliko je današnji zadatak da radite dugo i sporo trčanje, pulsometar će vam pokazati da li trenirate u odgovarajućoj laganoj aerobnoj zoni ili žurite i trčite brže nego što je potrebno za ovu vrstu treninga.  Uz pulsometar nećete napraviti grešku da trčite sporije ili brže od zadate brzine koja postiže cilj treninga.

Podaci sa pulsmetra

Na ekranu pulsmetra možete pročitati brojne parametre poput:

-trenutnog, prosečnog i maksimalnog pulsa u toku treninga
-zone treninga u kojoj se nalazite
-vremena provedenog u odreĂ°enoj zoni
-broja potrošenih kalorija
-tu je i štoperica i broj krugova
i još svašta nešto kod napredinjih modela

Sve podatke koje dobijete tokom treninga možete posle i pregledati i analizirati da li ste trening uradili po planu i koji su naredni koraci u optimizaciji trenažnog ciklusa.

Napomena: Puslmetri nemaju opciju da vam mere brzinu i preĂ°enu distancu. Dužinu pretrčanog puta kao i brzinu dobijate korišćenjem GPS satova za trčanje ili pedometara koji po pravilu imaju uključen i puslmetar.

Iz čega se sastoji pulsmetar?

Pulsmetar se najčešće sastoji iz dve komponenete:

Senzor trake ili predajnika, koja se stavlja oko grudi, čija je funkcija da detektuje otkucaje srca, dakle EKG signal i pretvara ga u radio talase...kao i...
Prijemnika koji je u obliku sata, sa funkcijom da radio talase pretvori u električni signal i predstavi ga na displeju.
Predajnik i prijemnik su u meĂ°usobnoj komunikaciji radio vezom na maksimalnom rastojanju od 1m. Ovo onemogućava da drugi predajnici u blizini utiču na vaš prijemnik. Ozbiljniji modeli pulsmetara imaju kodiranu radio vezu kao dodatni stepen zaštite.

Senzor kod jeftinijih pulsometara je u plastičnom delu kojeg drži elastična traka na grudima, a radi boljeg prijanjanja, taj plastični deo je potrebno nakvasiti vodom ili premazati provodljivim gelom. Kako tehnologija ide napred, tako se i predajnik poboljšava, pa savremeni skuplji modeli imaju konduktivnu (provodnu) inteligentnu tkaninu u koju se smešta senzor, što je komfornije za nošenje.

Vrste monitora srčane frekvencije

Na tržištu se mogu naći i pulsmetri koji nemaju senzor traku za grudi, već se sastoje iz samo jednog ureĂ°aja koji se nosi na ruci. Ovakvi ureĂ°aji mere puls ili preko narukvice koja drži pulsmetar oko članka ruke ili na način kada prislonite prst druge ruke na senzor na satu pulsmetra. Ovaj način merenja pulsa je manje precizan od dvokomponentnih pulsometara i zbog toga ga ne preporučujemo za korišćenje.

Savremeni skuplji modeli pulsometra poseduju mogućnost komunikacije sa računarom pa možete sačuvati podatke sa vaših treninga i postaviti ih u online arhiver treninga kao što je Daily Mile.

Pulsometri mogu doći i sa GPS primopredajnikom. Takav ureĂ°aj može da odreĂ°uje brzinu kojom trčite i preĂ°eni put. Da pomenemo, da ukoliko na vašem mobilnom telefonu imate GPS, instalacijom mapa i nekog od programa za fitnes, možete od njega napraviti sasvim solidan ureĂ°aj za trening.

Ovakve integracije više ureĂ°aja u jedan eliminišu potrebu za drugim gedžetima.

Šta i gde kupiti?

Pulsmetre proizvode različite kompanije, a najpoznatije su: Polar, Suunto, Garmin, Sigma, Canyon i Timex.

Polar je poznat po EKG preciznim pulsmetrima što je njihova i osnovna delatnost.
Garmin je poznat po GPS ureĂ°ajima i seriji satova za trčanje i triatlon.
Sunnto robusni satovi su za sve sportove izdržljivosti, ali i za planinarenje.
Nike ima svoj pedometar Nike+ kao i novi GPS sat za trčanje.
Adidas razvija miCoach puslometre sa pedometrom.
Timex satovi su poznati u Ironman krugovima i nema ih u Srbiji.
Sigma i Canyon su brendovi slabijeg kvaliteta ali uz povoljnije cene.
"
« Poslednja izmena: Februar 28, 2015, 12:26:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Februar 28, 2015, 10:55:26 pre podne »

Ja bih ti savetovala, ako ideš nekad u inostranstvo, da kupiš POLAR, najosnovniji model, tipa FT4,  košta od 50-70 eura :)  a fantastičan je.

Ako kupuješ kod nas, bitno je da ima traku oko grudi, sigma je npr povoljna i OK. 

jeste investicija, ali veoma pametna investicija. Kada se navikneš da koristiš pulsmetar nećeš moći da treniraš bez njega :)
Sačuvana
Safirra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #23 poslato: Februar 28, 2015, 06:04:40 pre podne »

Hvala MightyMO. Proveravao sam puls ovih dana,ok je izjutra,sve je u normali sada. Verovatno je pretreniranost. Malo sam se bio uplasio moram priznati hehe Razmisljam da kupimpim merac pulsa al nesto nisam siguran zbog cene :(

Hvala Slavisa. Radim kardio redovno, tj poceo sam od skora. Nisam pusac,niti pod stresom,kafu nikad nisam pio u zivotu , ne pijem energetska pica. Srce mi je ok, radio sam EKG sve je u normali.Pritisak normalan,desi se nekad naravno da skoci ili padne sto zbog vremena sto zbog ko zna cega hehe Ubrzan puls sam primetio kad sam merio pritisak,slucajno jer me bolela glava. kasnije sam par puta proveravao i ponekad je bio uvecan tipa 100-110, sve to u toku dana,nesto predvce. Inace sad sam redovno poceo da merim puls izjutra kad ustanem, 60-70. Tako da je verovatno pretreniranost bila u pitanju

Inace suplementi su stigli, greskom (oladise me za jos 4 soma dinara vise hehe) su mi umesto pakovanja od 920g poslali 2.3kg proteina http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html koji inace moram da pohvalim, cokolada/lesnik ukus je izvanredan.Tako da ne zalim ni dinara, imacu ga bar neko vreme hehe
http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/UN019-Daily-Formula.html ima ocajan miris,bar meni, sreca pa je u tabletama pa se brzo popije.

Eto ,toliko za sada,videcemo kako ide napredak :)
« Poslednja izmena: Februar 28, 2015, 06:18:24 pre podne od strane Safirra » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Februar 25, 2015, 06:38:10 posle podne »

Hej,

trenirao si svaki dan bez pauze, normalno da ti je puls u mirovanju povišen. U prevodu, pretreniran si!   Daj sebi malo odmora, zbog toga sam rekla minimum 1 dan potpunog odmora u toku nedelje :)

Sportisti redovno prate puls u miru i ukoliko jedan dan znatno odskače (meri se jutarnji puls pre ustajanja, najniži) onda se taj dan preskače trening. 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Februar 25, 2015, 12:32:50 pre podne »

Hvala Pecha  :) hvala MightyMO  :-*

Uhhhh...prvo sam postavio 6000 za budzet a onda sam ga probio za celih 4000 :( Bilo bi mi previse da uzmem BCAA sto si mi preporucila MightyMO. Kapiram da mi je bolje i isplativije al ne bi sad bash da odem u 14k dinara :P mnogo bi mi bilo hehe. I ovako sam potrosio mnogo za hranu u nadi da ispostujem ishranu 100% hehe :D ostacu za sada na BCAA X od SN pa cemo videti kasnije. Porucio sam sve danas, malo pre nego sto mi je Pecha odgovorio :) Nije bilo Kreatina od SN pa sam uzeo http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/BI340-100-Creatine-Monohydrate.html

Imam pitanjce: unazad 2-3 dana ili mozda ceak cele nedelje imao sam osecaj da mi srce radi brze nego inace i provero sam par puta 90-100 zavisi kako kad. E sad nije uvek tako, nekada je manje tipa 60-70, nekada skoci 110 cak i tako. Nije mi se to ranije desavalo nikada. Moja neka teorija je da je od ishrane, posto sam naglo poceo da se hranim mnogo bolje,raznovrsnije i "kaloricnije" nego inace (znao sam do pre mesec dana da preskacem sve obroke, samo veceram i provedem celu noc uz komp,spavam 2-3 sata i opet isto...zivot jednog programera,sta reci) pa se sada organizam navikava na naglu promenu. ili je mozda od jaja? E sto bas od ja, pa tipa dnevno ubijem 10 belanaca i 3 cela jaja otprilike mozda i vise. Sta mislite o tome?

Ovih dana cu raditi analizu krvi, cisto da proverim pre nego sto ubacim suplemente, ko zna, sto je sigurno sigurno je.

Hvala,


Dobro pitanje je, da li radiš kardio redovno? Kod "neutreniranih" pojedinaca normalna vrednost pulsa "u miru"se kreće od 60-100 u minuti...( negde se čak pominje i 60-90)...

Da li si pušač( ili boraviš dugo u zadimljenim prostorijama, "pasivan pušač")? Da si pod stresom? Kako i kada proveravaš puls? Ujutru? Koliko je merenje pulsa "vremenski udaljeno" od fizičke aktivnosti(treninga)? Da li uzimaš veće doze kafe? Energetski napici?

U koje doba dana izmeriš "ubrzan puls"? Da li si dobro hidriran? Imaš li "preskoke" u radu srca? Meriš li pritisak? Unos soli? Inače i pretreniranost može dovesti do ubrzanja pulsa u miru...( npr. nagla i usiljena promena životnih navika po pitanju treninga može doprineti tome...umerenost uvek poželjna)?

Da li spavaš dovoljno? Nesanica? Da li se lako uspavaš?

Puls u mirovanju najbolje je meriti odmah ujutru po buĂ°enju. Odmah uzmite štopericu, smirite disanje, bez naglih pokreta, i izmerite puls, da li u minuti ili na 10 sekundi pa pomnožite sa 6...
« Poslednja izmena: Februar 28, 2015, 05:54:57 pre podne od strane Safirra » Sačuvana
Safirra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #20 poslato: Februar 24, 2015, 06:39:31 posle podne »

Hvala Pecha  :) hvala MightyMO  :-*

Uhhhh...prvo sam postavio 6000 za budzet a onda sam ga probio za celih 4000 :( Bilo bi mi previse da uzmem BCAA sto si mi preporucila MightyMO. Kapiram da mi je bolje i isplativije al ne bi sad bash da odem u 14k dinara :P mnogo bi mi bilo hehe. I ovako sam potrosio mnogo za hranu u nadi da ispostujem ishranu 100% hehe :D ostacu za sada na BCAA X od SN pa cemo videti kasnije. Porucio sam sve danas, malo pre nego sto mi je Pecha odgovorio :) Nije bilo Kreatina od SN pa sam uzeo http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/BI340-100-Creatine-Monohydrate.html

Imam pitanjce: unazad 2-3 dana ili mozda ceak cele nedelje imao sam osecaj da mi srce radi brze nego inace i provero sam par puta 90-100 zavisi kako kad. E sad nije uvek tako, nekada je manje tipa 60-70, nekada skoci 110 cak i tako. Nije mi se to ranije desavalo nikada. Moja neka teorija je da je od ishrane, posto sam naglo poceo da se hranim mnogo bolje,raznovrsnije i "kaloricnije" nego inace (znao sam do pre mesec dana da preskacem sve obroke, samo veceram i provedem celu noc uz komp,spavam 2-3 sata i opet isto...zivot jednog programera,sta reci) pa se sada organizam navikava na naglu promenu. ili je mozda od jaja? E sto bas od ja, pa tipa dnevno ubijem 10 belanaca i 3 cela jaja otprilike mozda i vise. Sta mislite o tome?



Hvala,
« Poslednja izmena: Februar 28, 2015, 05:26:04 pre podne od strane Safirra » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Februar 24, 2015, 03:02:44 posle podne »

Ako ti sada skidanje masti nije primarni cilj, onda možeš i bez L karnitina.  

Za BCAA, minimum 4 pre i posle,  Pecha je u pravu da je to malo,  zbog toga bih ti savetovala BCAA u prahu, najbolja i najekonomičnija opcija su BCAA SNI u pakovajnu od 1 kg.  Jeste malo veća investicija u startu, ali se mnogo više isplati.  Da li ti je to OK?
Možeš pre i posle, bez brige.

Ostalo je sve ok, lep izbor.



Pozdrav i za divnog psa :))
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #18 poslato: Februar 24, 2015, 01:36:13 posle podne »

Ja cu ti reci da je taj karnitin bacanje para, kao i taj bcaa. Bcaa uzmi u prahu bar 500g. Ako pijes 4 tab. pre i posle treninga, onda ces unositi po dozi 2,4g leucina, izoleucina i valina. To je toliko malo da ti nece nista pomoci, bas nista garantujem. Evo ja uskoro krecem nesto pa cu piti u toku treninga po 15g glutamina i bcaa i po 10g u PWM-u. 50g ukupno prema tvojim 4,8g. Zar sam ja budala sto uzimam toliko a ti pametan pa ni 5g. :) To ti je kao da si pojeo 20g mesa, nije dovoljno zar ne ?
Mada je mozda i to malo ali jbg...
I uzmi natrolov energizer.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Safirra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #17 poslato: Februar 24, 2015, 09:10:00 pre podne »

Hvala MightyMO, onda ce dan za odmor biti nedelja po sve mu sudeci :)
Hvala Slavisa, Sto se tice crvenog mesa, juce kpio 10kg junetine, bice ok za neko vreme :)
Sto se tice suplemenata porucicu sledece u toku dana:

- http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html
- http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA/SN113-Nitro-X.html
- http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN100-Creatine-Monohydrate-100-pure.html
- http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin/SN147-Carni-X-500mg.html
- http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/TL1072-Omega-3-Fish-Oil-Concentrate.html
- http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/UN019-Daily-Formula.html

Sta mislite o ovome? POsto Slavisa predlaze da ne uzimam karnitin i kreatin zajdno onda bi karnitin trebalo verovatno kad radim iskljucivo aerobni trening ..da , ne? Jus uvek imam dilemu za BCAA, sta i kako...pre trening i posle ili? ili za vreme treninga? MightyMO mi je predlozila i pre i posle ako se nevaram, po 4 tablete :)

Hvala,
« Poslednja izmena: Februar 28, 2015, 05:27:28 pre podne od strane Safirra » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.