TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:34:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: visok pritisak  (Pročitano 9183 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Avgust 16, 2015, 12:08:48 pre podne »

Jos nesto da pitam,kao sto sam rekao u ranijim postovima imam prosirene vene,dali smem da radim vezbe u teretani za noge ili ne,znaci nemam nikakav problem u vidu bolova grceva i drugih simptoma osim sto mi je glupo da obucem sorc jer me je sramota eto.......

Ajmo najkraće moguće - hodaj ,kreći se( aktiviranje venske pumpe), izbegavaj duže stajanje, "akcija borbe" protiv "prekomerene telesne težine"( gojaznosti), koja doprinosi ovom problemu...kad god možeš u sedećem položaju podigni noge u "nivo srca"...izbegavati nošenje uske odeće koja "remeti cirkulaciju"..

Vežbe u teretani čak mogu pomoći jačanju venske pumpe, ali bez usiljenosti po pitanju loše procene trenažnog opterećenja...

Poželjna konsultacija vaskularnog hirurga( eventualno pregled vena color Dopplerom)...ovako "na slepo" čini mi se da je problem samo estetske prirode...tj. da se radi o prvom stadijumu...

Možeš li da slikaš "problematične zone"...bilo bi uputnije oko procene, mada, kao što rekoh vaskularni hirurg je najkompetenzniji za procenu stanja...

Da li postoji porodična predispozicija za proširene vene? Problem sa šuljevima?
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2015, 12:19:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
dack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #36 poslato: Avgust 15, 2015, 06:17:26 posle podne »

Jos nesto da pitam,kao sto sam rekao u ranijim postovima imam prosirene vene,dali smem da radim vezbe u teretani za noge ili ne,znaci nemam nikakav problem u vidu bolova grceva i drugih simptoma osim sto mi je glupo da obucem sorc jer me je sramota eto.......
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Jul 21, 2015, 10:21:46 posle podne »

imam 104kg koliko grama proteina bi mi trebao dnevno mislim na wey protein pored onog sto unosim putem ishrane, procitaoo sam plan ishrane.

Bez whey proteina se može...suludo bi bilo da pričamo kako je baš whey protein "Bogom dan" kao jedini preduslov rasta, tj. očuvanja mišićne mase...40-60 gr kvalitetnog proteinskog suplementa( uz izvore iz hrane) je neka moja preporuka...

Ako planiraš da ti nekada proteinski suplement bude zamena obroka, onda moj predlog ide proteinskim mešavinama...

Po pitanju proteinskih suplemenata i njihove "realne neophodnosti", kao i ukupnog unosa proteina...OBAVEZNO PROČITAJ...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html
Sačuvana
dack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #34 poslato: Jul 21, 2015, 01:57:36 posle podne »

imam 104kg koliko grama proteina bi mi trebao dnevno mislim na wey protein pored onog sto unosim putem ishrane, procitaoo sam plan ishrane.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #33 poslato: Jul 18, 2015, 10:21:32 posle podne »

Dragi Dack...

Moraćeš da budeš precizniji po pitanju "merenja" unosa makronutrijenata, tj. proteina, hidrata, masti...još jednom bih te zamolio da pročitaš tekst...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Tvoj cilj nije smanjenje unosa hrane, tj. "prepoloviti porcije", već tačno znati na čemu, tj. na kojim namirnicama praviti već pomenuti "kalorijski deficit"( izvori hidrata)...sistem kojim se sada rukovodiš je kontraproduktivan, jer podseća na "loše voĂ°ene dijete", koje se baziraju, prosto rečeno na gladovanju...

Zašto smatraš da je nezrelo( zeleno) voće tako dobro? Voće i povrće bi trebalo da bude sveže, zrelo( ne "prezrelo" )...i kao takvo ima najveću nutritivnu, upotrebnu vrednost...

Taj pad imuniteta može biti uzrokovan i loše voĂ°enom dijetom...

Dok god ne počneš pažljivije da pratiš unos hidrata, proteina i masti...značajnijeg i "zdravijeg" pomaka u gubitku "masnih" kilograma neće ni biti!!!

Sačuvana
dack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #32 poslato: Jul 18, 2015, 01:00:17 posle podne »

Ma lose sam napisao i nismo se razumeli nisam jeo zelene kajsije nego tako me slicno boli stomak kao da sam pojeo neko voce koje nije sazrelo i u zadnjih nekoliko dana boli me posle svakog obrokadali je neki virus ili grip videcu ako nastavi i dalje idem kod lekara.Sto se tice hrane hleb kupujem crni e sad od kakvog je brasna neznam nemam nikakve smernice unosa proteina hidrata i masti navodim se tako da jednostavno smanjim porcije ako sam jeo bilo sta jedan tanjir sada jedem pola i tako za sve hleba ako sam jeo 2 parceta sad jedem 1.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Jul 18, 2015, 11:37:46 pre podne »

Ovko ujutru pojedem ili belo meso ili pileci batak ili dimljenu govedinu nekad ribu przena jaja sa paprikom obavezno uz svaki obrok parce crnog hleba za rucak pasulj punjene paprike nesto od kuvanog jela za veceru nesto slicno kao za dorucak pored toga jedem po kasicicu lanenog semena susam semena poceo sam da pijem i caj od kombuhe,samo da razjasnimo tako sam poceo sa ishranom od skora.Poceo je i nesto stomak da me boli i da me nadima posle obroka kao kad sam pojeo neko zeleno voce tipa zelene kajsije i slicno,poceo sam da pijem probiotik pa cemo videti.

Da li siguran u kvalitet crnog hleba koji koristis uz obroke? Koji je tip brasna u pitanju? Tip 1100...1600?

Ili je mozda u pitanju samo belo brasno prebojeno kakoom?

Da li imas neke smernice oko unosa proteina, hidrata, masti?

Da li si procitao predlozeni tekst?

Bar 4 obroka bi bio moj predlog...

"Zelene kasjije" mogu negativno da utiču na osobe koje imaju problema sa hepatitisom i otocima ili da izazivaju gorušicu i probleme sa varenjem...zato se odluci za zrele kajsije...
Ne bi trebalo ni preterivati sa suvim kajsijama jer sadrze i dosta secera...

Probiotik je u svakom slucaju koristan...
Sačuvana
dack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #30 poslato: Jul 18, 2015, 09:58:54 pre podne »

Ovko ujutru pojedem ili belo meso ili pileci batak ili dimljenu govedinu nekad ribu przena jaja sa paprikom obavezno uz svaki obrok parce crnog hleba za rucak pasulj punjene paprike nesto od kuvanog jela za veceru nesto slicno kao za dorucak pored toga jedem po kasicicu lanenog semena susam semena poceo sam da pijem i caj od kombuhe,samo da razjasnimo tako sam poceo sa ishranom od skora.Poceo je i nesto stomak da me boli i da me nadima posle obroka kao kad sam pojeo neko zeleno voce tipa zelene kajsije i slicno,poceo sam da pijem probiotik pa cemo videti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Jul 17, 2015, 09:34:34 posle podne »

Jos jedno pitanje kad da radim kardio trening pre ili posle vezbanja u teretani,ja izvozim trenazni bicikl jedno 15 do 20 min odma posle treninga negde sam procitao da tako odmorim srce e sad neznam dali radim pravilno?

Po pitanju kardio-treninga, 3 su stvari na koje moraš da obratiš pažnju...

Zeljena zona pulsa...vreme provedeno u toj zoni...kao i učestalost istih...

S obzirom da si početnik "u celoj priči" preporuka ide kardio treningu niskog intenziteta...65-70% od max pulsa...tj. ideš do nivoa zadihanosti...u željenoj si zoni pulsa dok god možeš normalno da pričaš bez prekida daha( zadihanosti), ovo je ipak orijentaciona metoda...lični pulsmetar će dati najprecizniji uvid u "zone kardio treninga"...

Dužina trajanja "kardio treninga" koji bi trebalo raditi posle treninga sa opterećenjem bi trebalo da bude 30-60 min...3-6 puta nedeljno...ali kardio možeš da radš u ujutru na prazan želudac, a popodne teretana, ili ujutru teretana, a popodne kardio...ili jedan dan kardio, a drugi dan trening sa opterećenjem...

Inače, kratak spisak preporuka oko načina ishrane i treninga...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na dnevne potrebe u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti , tj. TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane) - idealno 4-6 obroka...

- Ograničiti unos "loših" masti( pržnje na ulju, brza hrana, grickalice, slatkiši, magarin - trans masti...potpuno ili delimično hidrogenizovana biljna mast) i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva ima oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...


Možeš li sa nama podeliti okvirni dnevni meni , onako po obrocima sa "približnom" količinom namirnica u njima?

Preporuka za obavezno detaljno čitanje... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html
« Poslednja izmena: Jul 17, 2015, 09:36:30 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #28 poslato: Jul 17, 2015, 07:33:46 posle podne »

Posle treninga sa tegovima :)
Sačuvana
dack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #27 poslato: Jul 17, 2015, 06:16:02 posle podne »

Jos jedno pitanje kad da radim kardio trening pre ili posle vezbanja u teretani,ja izvozim trenazni bicikl jedno 15 do 20 min odma posle treninga negde sam procitao da tako odmorim srce e sad neznam dali radim pravilno?
Sačuvana
dack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #26 poslato: Jul 17, 2015, 12:01:20 posle podne »

Ne nemam nikakav osetacj tezine u nogama niti otoke ni bolove nista,samo izrazene vene.nista vise od toga.Promenio sam nick znaci nije Nemanja nego dack nadalje.Da ja prodam ili poklonim nekom kreatin a da kupim protein wey i koji protein ako moze savet.
« Poslednja izmena: Jul 17, 2015, 12:05:31 posle podne od strane dack » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Jul 16, 2015, 11:14:34 posle podne »

Moja preporuka je da se uvek prvo posavetuješ sa kompetentnijima pre bilo kakve kupovine suplemenata...ništa na svoju ruku i brzopleto...niko od nas ti ne želi ništa loše, a najmanje da te sputava na "putu uspeha"...ali zdravlje mora da ti uvek bude na prvom mestu...

Osnovno pravilo medicine je - "primum non nocere", tj. osnovno je naškoditi...kao što već rekosmo moguće su interakcije izmeĂ°u beta-blokatora, tj. leka koji koristiš i kreatina, tako da za sada ne bih preporučio upotrebu kreatin-monohidrata...

Dakle, imaš samo izražene vene...da li imaš osećaj težine u nogama, otoke tokom dužeg stajanja, bolove?
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #24 poslato: Jul 16, 2015, 01:12:28 posle podne »

E sad posto sam kupio kreatin moracu da ga cuvam,koliko moze da stoji i dal da ga cuvam za kasnije ili da ga ne pijem upste
Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #23 poslato: Jul 16, 2015, 01:09:33 posle podne »

lekar mi je merio i aparatom sa zivinim stubom i isto je sve uredu,sto se tice vena nemam nikakav otok niti bol ni grceve imam neki ispucali kapilar i onako gde je vena boja je da kazem malo plavija neznam ali generalno nemam nikakvih problema za sad.HVALA
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.179 sekundi sa 17 upita.