TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 01:11:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Svet dzudoa  (Pročitano 35870 puta)
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #76 poslato: Februar 25, 2016, 09:01:00 pre podne »

Uh, bilo je cupavo..jos ne znaju sta je tacno jer snimak nije cist zbog otoka..
Sta da se radi, takav je pos'o :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #75 poslato: Februar 25, 2016, 08:11:34 pre podne »

Nadam se da se Aca nije ozbiljnije povredio u Dizeldorfu.
Svako dobro
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #74 poslato: Februar 04, 2016, 07:01:42 posle podne »

Moskito kimono je spontano krenuo manje da se koristi jer su borci shvatili da benefit od malo tezeg hvata ne kompenzuje stetu zbog zndtno tezeg kretanja u tako krutom kimonu.. Kasnije je prvo propisan sastav vlakana kimona i to je uticalo znacajnije na to kakva su kimona za hvat, a onda posle i gramaza kimona :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #73 poslato: Februar 04, 2016, 05:06:57 posle podne »

Апсолутно си у праву. Комерцијализација 100%.
Мада мора се признати да је било кимона који су у стању нокте да почупају. Нисам такмичар али сам имао прилике да радим са оним москито кимоном који је баш био бруталан.
Ипак има предности тј. смањује се утицај опреме, а подстиче џудо.
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #72 poslato: Februar 04, 2016, 04:51:27 posle podne »

Ja iskreno mislim da je to objasnjenje vezano za tesko hvatanje garda kada je gramaza u pitanju samo objasnjenje koje je svetska federacija dala kao razlog menjanja kimona a da je pravi razlog finansijska korist svetske federacije i proizvodjaca kimona. Odjednom je svaki dzudo takmicar na svetu morao imati minimum 2 nova kimona. Medjutim nove propozicije oko duzine rukava, sirine rukava i preklopa kimona na grudima malo olaksavaju mogucnost hvatanja kako jednoj tako i drugoj strani.

Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #71 poslato: Februar 04, 2016, 03:04:06 posle podne »

До скора су профи кимона била 900-1000 грама. Сада је Светска џудо федерација увела стандард од 750г. Ако се не такмичиш онда ти овакав не треба јер је прескуп. Ја носим 950г јер имам 120кг. И такође сам и ја почео са 34-35 година и ево већ 10 година 6х недељно. Код нас су у клуб у задњих 2 месеца дошли тројица 40+ година (тате деце коју тренирамо)...тако сам и ја почео, прво клинац и кад сам видео какав је тренинг заљубио сам се на први поглед, купио кимоно и кренуо од падова и захвата...

едит:
тај од 500г је предпостављам БМА, и сасвим је задовољавајући јер је приближнији лиценцираном него ови од 950г. Пре се могло калкулисати у борби са врстом кимона и зато је уведен стандард. При калкулисању мислим на ојачане ревере и леђни део па је противник јако тешко хватао неки употребљив гард. Због тога је и уведен стандард.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2016, 03:18:17 posle podne od strane Пеђа » Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #70 poslato: Februar 04, 2016, 02:47:52 posle podne »

Dobro si shvatio :) Taj prvi beli, ima već godina,mada je očuvan, pa bolje da sa još jednim plavim kombinujem.
Ako može malo objašnjenje što se tiče gramaža kimona? Od koliko do koliko se koriste i šta je cilj?Možda je to i tema za poseban tekst
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #69 poslato: Februar 04, 2016, 02:31:34 posle podne »

:) ako sam dobro razumeo ti vec imas jedan kimono koji nosis 2 puta nedeljno a izmedju ta dva treninga je dan pauze pa mislis da ti je potreban jos jedan i da ces oba nositi po jednom nedeljno? :) aako sam dobro razumeo mislim da nemas potrebe za tim..sasvim je dovoljno kimonu od 500g da se skoro skroz mokar osusi za 2 dana.. Leti ga izbacis na sunce, zimi radijator ili neka grejalica i nemas problema. A opet ako kupis jos jedan kimono time nisi izgubio jer ce ti ta dva trajati jednako kao da si kupio jedan pa kad ga pohabas skroz zamenis ga drugim.

A iskreno i ja nisam zamisljao dzudo kao interesantan za rekreativce do relativno skoro. Kod mene u klub su dolazili momci tipa sa 15 godina koji nikad dzudo nisu radili ali ih je bilo jako malo. I taj jedan kad se prikljuci ekipi gde su svi momci spremni i treniraju minimum 7-8 godina a neki i po 20 i vise, prikljucak mu bude bolan i tezak :) ali bukvalno za recimo 3 godine uz malo talenta njegov dzudo bude na nivou da saaasvim lepo moze da odradi borbu sa iskusnijima od sebe i napravi fenomenalan trening i sebi i protivniku. Naravno to je daleko od nekog takmicarskog kvaliteta ali opet izgleda super.

A moj prijatelj je skoro otvorio skolu dzudoa i ima rekreativnu grupu od vec 25-30 clanova. Svi su super, atmosfera im je super, u treningu od 2h oko sat-sat i po im prodje u sportskim igrama i vezbicama snage, kordinacije...sto im bude zabavno i korisno a ostalo vreme rade dzudo. Dzudo im je veoma interesantan jer je neiscrpan izvor novih stvari, poteza i zahvata...kao sto sam vec govorio i na visokom nivou i dalje se uci posle 20 godina  pa vezbanja.
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #68 poslato: Februar 04, 2016, 02:10:45 posle podne »

e pa drugari kada ste već bili toliko informativni, onda je red da i ja demistifikujem to treniranje jednom nedeljno  :)
Naime, krenuo sam 2x nedeljno i imam jedan beli kimono 500gr,pa bih menjao jer je dan pauze izmedju tih treninga.Zato bih nosio jednom u nedelji.Eventualno nekada na bjj odem jednom u mesec dana.
Pa eto posle rekreativnog bavljenja(mada Ognjen Pedja Tutorov u jednoj  temi kaže da BS ne mogu biti rekreativni) greplingom, Muay Thaijem, MMA ja stigao do džudoa koji mi se zapravo prvi i svideo. Jedna od inicijalnih kapisli je bila i ova tema. I tako krenuh sa 35god i dvoje dece,a sa 29 i bez dece sam mislio da sam mator za džudo :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #67 poslato: Februar 04, 2016, 08:22:11 pre podne »

Dal je je za rekreativni dzudo za odrasle dovoljan kimono od 500gr?Koristio bi se verovatno jednom nedeljno.Da li postoje razlike u odrzavanju plavog i belog?


Да, као што си чуо, сасвим је довољан. Једино ако си 100+ кг неће баш дуго издржати. Ја и бели и плави перем на 40 степени, што такође и теби саветујем. 500 грамски је супер за почетника јер те неће и он спутавати у техникама, а ценовно је најприхватљивији. Једина "замерка" је на једном недељно  ;)  Али вероватно комбинујеш са још неком БВ па и некако... За џудо, због своје комплексности, треба мало више тренинга.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2016, 08:24:01 pre podne od strane Пеђа » Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #66 poslato: Februar 03, 2016, 06:04:20 posle podne »

Ma daa dovoljan je... Moj ti je savet uzmi plavi zbog boje je malo laksi za odrzavanje, a pere se na nizoj temperaturi to isto da znas (pisace na etiketi).. i ne peri ga posle svakog treninga :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #65 poslato: Februar 03, 2016, 06:01:13 posle podne »

Dal je je za rekreativni dzudo za odrasle dovoljan kimono od 500gr?Koristio bi se verovatno jednom nedeljno.Da li postoje razlike u odrzavanju plavog i belog?
Sačuvana
AcaKukolj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #64 poslato: Januar 29, 2016, 04:36:47 posle podne »

Hvala Pedja :)

sto se rang liste tice, judobase je azuran. U par dana posle takmicenja vec je lista prilagodjena poslednjem takmicenju narocito zato sto je lista bitna za razvrstavanje takmicara nosilaca na sledecem takmicenju koje je u  Sofiji vec sutra i prekosutra.

sto se mog daljeg plana takmicenja tice ocekuje me GP Dizeldorf i GP Samsun, evropsko prvenstvo, i onda evenutalno GS Baku i Masters. U Avgustu Olimpijske igre i to je do kada imam okviran plan. Naravno, ovo je samo okvir podlozan promena pa cemo videti kako se stvari odvijaju. Mada sam do sada bio dobar u planiranju :)
Sačuvana
Mr.Pexon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 57


« Odgovor #63 poslato: Januar 29, 2016, 02:29:58 posle podne »

Pa PeĂ°a ovo je odličan kompletan odgovor na prva 2 pitanja  :)
Živ bio!
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #62 poslato: Januar 29, 2016, 09:04:28 pre podne »

1. Све док такмичар у партеру има смислен и прогресиван рад, партер се не прекида. Кад се изгуби на темпу или се дође у пат позицију, судија прекида и борба се наставља у стојећем ставу. Није лако направити завршницу у тако кратком року и када оба борца занају да се боре у партеру.
едит: Иначе борба у партеру се наставља најчешће после бацања које није резултовало ИПОНОМ (100 поена на семафору). Уколико у партеру дође до ЗАХВАТА (потпуна контрола противника који је на леђима - обе лопатице на татамију), онда судија то окарктерише као ОСЕКОМИ и почиње мерење времена у захвату 10 сец ЈУКО, 15 сец ВАЗАРИ и 20 сец ИПОН. Ако је противник бачен у борби на ВАЗАРИ, а у партеру је над њим констатован ОСЕКОМИ, тада је довољно држати захват 15 сец јер два ВАЗАРИЈА дају ИПОН и то су једини кумалтивни поени.

2. Казнени поени "Шидо" (жути картони на семафору) добијају се када се:
 - избегава борба (не прихвата се гард)
 - изађе једном ногом ван борилишта, а није започета техника,
 - једнострани гард (обе руке са једне стране) без напада,
 - Држање за појас дуже од 5 сец без извођење напада
 - све што није у духу џудоа (ризичан рад, ударање, разговор са судијом или коментари упућени било коме)
 - Извођење забрањених техника
Четврта казна је ИПОН за противника тј. дисквалификација борца који ју је добио. Казне ниису кумулативне, тако да један ЈУКО (најнижи поен) је јачи од рецимо три ШИДА (казне). Иде се на то, да се борци "натерају" да се боре и да поене остварују из брорбе кроз технике бацања или партера.

3. и 4. ће ти Аца одговорити
« Poslednja izmena: Januar 29, 2016, 09:21:59 pre podne od strane Пеђа » Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 19 upita.