TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395297 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 05:33:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Anatomija i povrede kolena  (Pročitano 41557 puta)
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #51 poslato: April 15, 2009, 09:13:24 posle podne »

imam utiak kao da me boli ona kost sto dodiruje koleno,i desna strana(levog kolena)pri hodu.A doktor njemu sve cestitke imbecil jedan nesposobni,nista konkretno nije rekao...a nije ni hteo da mi pojasni stvari,kao ko ti kriv sto si trcao...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #50 poslato: April 15, 2009, 07:53:47 posle podne »

Zeznuto je malo sto je unutrasnji pripoj (desna strana na levoj nozi?), jer da je spoljni mogao bi pomoci sebi istezanjem gluteusa jer zna cesto to da bude uzrok (jacanje gluteusa)...
Da, ja sam zaboravio za vezbe da ti kazem... To su cisto staticne vezbe za jacanje tetiva i ligamenata, naravno one pri kojima ne osecas bol...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #49 poslato: April 15, 2009, 07:32:20 posle podne »

moraš vežbati mišiće natkolenice ali tako da ne opterećuješ kolena..
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #48 poslato: April 14, 2009, 10:54:30 posle podne »

kako da ojacam te ligamente?osim sto cu kupiti preparate?
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #47 poslato: April 14, 2009, 09:34:05 posle podne »

Као што је Огњен већ рекао - 90кг ванкондиционе масе никако не иде уз бетон и лоше патике!  ;)  Гледај да мирујеш једно 7-14 дана, АЛИ немој заборавити да радиш мало и вежби лигаменте колена, јер они ако попусте... бићеш као ја!  ;D

Ево чиме покушавам (надам се успешно) да санирам зезанцију коју сам направио свом колену:

1) Одмах сам почео са Animal Flex-ом (паковање 44 кесица са 8 таблета)
2) Након тога Ultimate Nutrition Glucosamine & Chondroitin & MSM (паковање од 90 таблета, 3х1 дневно).

Следећи корак је поновно снимање колена, упоређивање снимака и, надам се, позитивна оцена за оба производа... Али има још до тога. Наравно, кад дође до тога, поделићу оба снимка са форумом...
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #46 poslato: April 14, 2009, 08:56:36 posle podne »

Znaci odmor pod hitno,pa patike i preparat,i ne bi trebalo dase vraca,to je vise kao ona kost ispod kolena,ali i vamo gore je.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #45 poslato: April 14, 2009, 08:03:19 posle podne »

Sa 90 kg beton bi trebao zauvek da zaboravis, a patike su ti takodje ne primerene - lose... To je verovatno i glavni razlog...

Nazalost sada moras da odmaras dok te ne prodje a onda da kupis prave patike za trcanje i pocnes na mekanijoj podlozi da trcis... Mozes probati sa steznikom mada nista spektakularno nemozes uciniti sa njim.
Od preparata bi trebao uzimati glucosamine, msm, hondroitin ili ajkulinu hrskavicu, pre svega kada te prodje da imas potporu jer oni pre svega sluze za jacanje i prevenciju, u terapeutske svrhe nisu toliko korisne...
Rekao da bih da je unutrasnji pripoj u pitanju...
SAMO ODMOR ZA SADA, veruj mi...
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #44 poslato: April 14, 2009, 07:10:30 posle podne »

Opet ja sa jadama svoga kolena,samo sada je levo u pitanju donji desni ugao(rekao bih meniskus)poceo sam da trcim posle 8 meseci pauze,trcim na betonu u ribok klasik patikama,oko 2000-3000m,imam 90kg,i posle mesec dana ne mogu vise ni normalno da hodam a kamoli da trcim.DA li bi uzimanje nekog od preparata,steznik moglo trajnije da mi resi problem,posto zbog prirode posla ne bi doslo uobzir da nisam u kondiciji...p.s.bio sam kod doktora konstatacija je sledeca mirovanje 2 nedelje,i po mogucstvu bataljenje trcanja...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #43 poslato: Januar 28, 2009, 05:00:09 posle podne »

žao mi je što je tako... ipak ima ljudi koji znaju svoj posao - ima ih zaista!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #42 poslato: Januar 28, 2009, 09:08:33 pre podne »

sta da ti kazem kad sam htela da pisem diplomski o suplementaciji ali nemam zivaca da se prepirem i ubedjujem sa profesorima...
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #41 poslato: Januar 27, 2009, 10:24:05 posle podne »

MA doktori su nesposobni zbog sistema obrazovanja,koji je nakaradan,a pod tacku 2.pola njih nemoze da prihvati cinjenciu da ima nas "rekreativaca"koji treniramo punom parom ravnom profesionalcu.I pod 3. vreme je da doktori malo prouce suplementaciju a ne ko mrtvo more da ....... po starom.Cast izuzetcima ali takvih je malo...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #40 poslato: Januar 27, 2009, 10:18:17 pre podne »

ja bih u njihovom slucaju odmah nabavila animal flex...  a kad budu "matori" bojim se da ce vec biti prekasno...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #39 poslato: Januar 27, 2009, 04:16:38 pre podne »

Covek moze samo da se moli BOGU da mu se nista ne s'ebe na telu.. Inace od doktora danas, i kad platis dobijes napola pogresnu dijagnozu i terapiju... Cast izuzetcima
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #38 poslato: Januar 26, 2009, 11:25:14 posle podne »

Ово постаје све боље и боље... Упитам девојку да ли радије бира између суплемената (као дугорочно средство решења проблема) или тих гимнастичарских поза (као краткорочно решење)... Одговор:

"@DHEA: sada ću ti odgovoriti na pitanje otkud slabost mog zgloba - kada su mi se kukovi rotirali, pri ulasku u pubertet, kosti su pratile, ali mišići nisu. tetiva kvadricepsa se prilagodila na novi položaj, ali se kao rezultat toga patela "izmakla", tačnije, malo je "iskliznula" iz snopa vlakana koja čine tetivu kvadricepsa (proksimalno od patele) i ligamentum patele (distalno od patele). epilog - patela ne radi ono što bi trebalo. njen bočni deo "landara" van tetive. zato bi trebalo da ojačam kvadriceps, u nadi da će se i tetiva ojačati i, ako već ne pokriva patelu, ono bar da je "drži" na mestu čvršće.zbog takve jedne, jelte, disfunkcije zgloba, strada hrskavica. dakle, osnovni uzrok je tetiva/mišić. hrskavica je sekundarno povreĂ°ena.
sad, nije mi palo na pamet da pijem suplemente, iz prostih razloga što:
a) mi to niko od ljudi kojima verujem (moj ortoped - asistent na fakultetu) nije preporučio i
b) će se ona izlečiti kada se "izleči" i zglob.


ako se on ne izleči, sledi mi operacija kada izaĂ°em iz adolescencije, što će reći negde oko 25. godine. a jogi položaji za spavanje, anatomski steznici i led su suportivna terapija, dok se trudim da rešim ono što mi zaista smeta. dakle, šta mu doĂ°e dugoročno rešenje? ojačanje mišića plus molitva ili operacija. ne ojačanje hrskavice per se. nadam se da sam pojasnila."

Оно... и ја будала што хоћу да помогнем...  ::)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #37 poslato: Januar 26, 2009, 09:32:34 posle podne »

katastrofa!
ne preterujem, zaista katastrofa
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.346 sekundi sa 17 upita.