TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395298 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 09:09:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Anatomija i povrede kolena  (Pročitano 41560 puta)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #36 poslato: Januar 26, 2009, 08:21:52 posle podne »

Дакле људи ово више није нормално... Ево шта је дечку ( са "поједеном хрскавицом" у колену) рекао доктор на студенстској поликлиници!

"Danas sam bio u Studentskoj Poliklinici. Imam ovaj klasičan problem sa pojedenom hrskavicom. Doktor mi ne preporučuje lekove za njeno obnavljanje, jer kako kaže: Kad budeš mator već ćeš to koristiti. Dao mi je neku kremu: NIMULID."

Након мог чуђења, мало ми је појаснио...

"E sad to ti je valjda pojava da se od suvise napora ta hrskavica trlja i trosi. To je najcesca povreda koliko sam ja skapirao na netu. Sta je poenta> Postoje lekovi koji valjda ubrzavaju ili sta vec obnavljanje hrskavice, ali ovaj doca to ne preporucuje. Kaze samo ti pici, trci a hrskavica ce sama da se obnavlja. Spomenuo je dobre patike da ublaze udarac. Kaze on, da on ne voli da daje te lekove jer kad tad, tj kad budes mator uzimaces ih. Da ne navikavas organizam na taj vid vestacke pomoci. Pripisao mi je tu Nimulid kremu."

На моју реченицу да слободно узме суплементе, јавља се девојка са истим проблемом...

"ono što sam ja dobila kao savet je - ojačati kvadricepse vožnjom bicikle, trčanjem ili vežbama u teretani, sinedol gel po potrebi, brufen ako baš neće da proĂ°e otok čak ni posle par dana odmora, "leĂ°enje" kolena posle trčanja, elastični zavoji sa rupom za koleno kada igram tenis ili skijam. takoĂ°e sam pronašla par fora kako da mi što pre spadne otok, u toku noći, dok spavam - legnem na leĂ°a, stavim veliki jastuk ispod kolena i jedan veliki jastuk ispod glave tako da ispravim kičmu, retko kada ne upali. sve u svemu, ja ne pijem suplemente, ni vezano za ovaj poremećaj, ni inače."


Е сад, ајде нека ми неко каже да ли сам ја луд и немам појма или је проблем у другима... озбиљно питам!


П.С. Нисам хтео да отврам нову тему, има довољно додирних тачака и са овом!  :)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Novembar 17, 2008, 02:59:24 posle podne »

bez obzira mislim da nije loša ideja da te neko stručan pogleda...
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #34 poslato: Novembar 17, 2008, 02:52:03 posle podne »

prestade me bol,u potpunosti,funkcija kolena mi se vratila,bas u ponedeljak kada sam namerio lekaru.sad mi tek nista nije jasno...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #33 poslato: Novembar 14, 2008, 10:53:22 posle podne »

zvuči kao da ti je oštećen meniskus.. javi se lekaru
Sačuvana
mauzer
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 450

« Odgovor #32 poslato: Novembar 13, 2008, 08:05:22 posle podne »

Vec 5 dana me boli donji desni  spoljasnji deo kolena pri savijanju,pravom drzanju(izuzev lezanju),nemogucnost cucnja na jednoj nozi od bolova.Ne znam sta da radim moze mala pomoc?hvala
Sačuvana
x frame
Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 20, 2007, 09:58:25 posle podne »

hi, hi, hi....
 :D
zvucalo mi je malo cudnovato to sa tricepsom na podrucju noge, ali posto su mi sada potrebne reci utehe i uverenja da ce sve biti ok, pomislila sam da je odgovor upucen meni, a da verovatno i na podrucju nogica postoje neki tricepsi, samo da ja to do sada nisam znala.
kao da sam samo ja povredjena.
link koji si mi poslao je odlican. vrlo su detaljno imenovani misici tako da od sada vise necu mesati nazive misica ruku i nogu.
jos da sve detalje zapamtim  ::)
ipak je u pitanju citava jedna nauka.
u svakom slucaju, puno ti hvala!
uskoro opet odlazim u novootkriveni svet-gym i radujem se!!!!
veliki pozdrav!
   G O O D  for  Y O U ! ! ! ! !
Sačuvana
mirmingi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #30 poslato: Mart 14, 2007, 04:10:04 posle podne »

hi, hi, hi....
 :D
zvucalo mi je malo cudnovato to sa tricepsom na podrucju noge, ali posto su mi sada potrebne reci utehe i uverenja da ce sve biti ok, pomislila sam da je odgovor upucen meni, a da verovatno i na podrucju nogica postoje neki tricepsi, samo da ja to do sada nisam znala.
kao da sam samo ja povredjena.
link koji si mi poslao je odlican. vrlo su detaljno imenovani misici tako da od sada vise necu mesati nazive misica ruku i nogu.
jos da sve detalje zapamtim  ::)
ipak je u pitanju citava jedna nauka.
u svakom slucaju, puno ti hvala!
uskoro opet odlazim u novootkriveni svet-gym i radujem se!!!!
veliki pozdrav!
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #29 poslato: Mart 14, 2007, 10:54:13 pre podne »

 ;D ;D ;D  mirmingi, post se odnosio na povredu Decky_Nis-a.

Elem, u pravu si, tricepsi su mišići nadlaktice. Što se trčanja tiče, pametno ti je što koristiš steper ( nordijsko skijanje), ali bih bicikl  izistavio iz te priče. Slažem se da moraš biti oprezna, ali pripazi da ne ideš u krajnost, jer koliko je dobra, toliko opreznost može i da naškodi. Dobre vežbe istezanja, kao i mnoge druge pametne stvari, možeš naći na sajtu www.exrx.net.

Ako te još nešto bude zanimalo, slobodno pitaj.

Pozdrav!

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
mirmingi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #28 poslato: Mart 14, 2007, 07:28:37 pre podne »

dhea, hvala ti na zeljama za brz oporavak!
mislim da sam na dobrom putu da se oporavim sasvim obzirom da je bol znatno slabiji tako da se nadam da necu morati kod dr.
nego nije mi jasno kakve veze tricepsi imaju veze sa kolenom.
koji tricepsi?
ja tek ucim nazive pojedinih misica i grupa misica i za mene je triceps misic na ruci tako da me buni ovo sto si rekao da izbegavam vezbe koje aktiviraju msice tricepsa.
pojmovi u zagradi su mi potpuno nepoznati.
inace ledim povredjeno mesto na kolenu svakodnevno i to stvarno prija i u toj meri pomaze da cak potpuno otkloni bol za izvesno vreme.
sto se laganog trcanja tice, ono me je i dovelo do povrede. kako i na koji nacin ne znam, ali znam samo da ja sada nisam u stanju da potrcim ni dva koraka. jednostavno me boli.
bicikl i steper mi i dalje prijaju, ne opterecuju koleno tako da ce do daljenjeg to biti moj aerobni deo treninga.
jos uvek osecam bol, a i uplasena sam pa sam jako oprezna i bicikl vozim gotovo bez opterecenja, a i na steperu se ne zadrzavam predugo.
jos uvek osluskujem sta se dogadja sa povredom i mislim da je ta opreznost sada i pozeljna.
citam o vaznosti istezanja svuda, ali znam vrlo malo vezbica kojima se istezanje postize.
moracu da pitam instruktore u gymu i da palo potrazim na netu.
puno hvala na savetima!
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #27 poslato: Mart 13, 2007, 11:46:56 posle podne »

@ Decky - Mislim da ne bi trebao da praviš pauzu, ali OBAVEZNO izbegavaj vežbe u kojima su ti tricepsi u bilo kakvoj funkciji ( agonista, sinergista, stabilizator). Ako se bol ne smanji za 2 dana, "direktiva" kod doktora! Moj ti je predlog da povreĂ°eni mišić "lediš" tj. masiraš ledom bar 10 min ( obrati pažnju i na pripoje, a ne samo mišić). Nakon toga, sačekaj par min (2-3) i utrljaj hepatrombin ili hepalpan... Ovaj princip sam uspešno primenjivao kod povreda prilikom intenzivnog atletskog treninga! Uz ovo bih ti preporučio i aerobni trening tj. lagano trčanje, koje bi trebalo da traje izmeĂ°u 30 i 45 min. I da, sledeći put se lepo zagrej i ISTEGNI, pogotovu mišićnu grupu koju radiš taj dan. Od velike pomoći će ti biti i BLAGO istezanje i nakon treninga.

Pozzz i brzo da se oporaviš!   
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
mirmingi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #26 poslato: Mart 13, 2007, 07:53:02 posle podne »

hvala ti puno!
nasla sam latinski naziv.
inace danas me je pregledao fizioterapeut iz gyma i rekao da se verovatno radi o meniskusu sto bi trebalo utvrditi snimanjem.
obzirom da je meni znatno bolje, ne ide mi se na rendgen, zracenje i tako to.
savetuje isto ono sto si mi i ti rekla, dakle da nastavim da vezbam uz steper i bicikl tj. na svim spravama na kojima vezbanje ne izaziva bol i da uz pokazane mi vezbe ojacam kvadricepse.
osim sto se radujem sto me bol prolazi, premda to jos uvek nije sjajno-bolucka, krcka i tako to-srecna sam sto mogu da nastavim da vezbam.
za mene je gym totalno fenomenalno otkrice.
do ove pauze od tri godine-porodjaj, promena sredine i sl. bavila sam se raznim vrstama aerobika, trcanjem i plivanjem  i sve je to bilo super, ali ne moze se porediti sa treninzima u gymu.
kazem, gym je sasvim sigurno jedna od najvaznijih promena u mom zivotu i planiram da zaista vezbam do daljnjeg.
super se osecam!
sajt i forum su inace, odlicni. ovde sam pronasla pregrst odlicnih saveta, analiza i konacno, vezbi od kojih sam danas neke vec isprobala i naravno da su super!
sve cestitke i beskrajno hvala na odgovoru!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Mart 13, 2007, 06:24:56 posle podne »

Pogledaj na tom sajtu latinski naziv.. mislim da imas u delu index biljaka abc
Sačuvana
mirmingi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2007, 07:41:45 pre podne »

e, nasla sam na sajtu herbateka.com pricu o gavezu.
jos samo da ga pronadjem ovde u GR.
mozda mi pomogne ovaj latinski naziv...
Sačuvana
mirmingi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2007, 07:38:34 pre podne »

Veoma veoma je teško reći nešto odgovorno ovako preko maila na neviĂ°eno..
Pre svega bol u kolenu je posledica pomerenog zgloba kuka i zato ti nije bio problem da voziš bajs ili steper gde su kukovi relativno fiksirani.
Naravno kao posledica iščašenja kuka ( ato ima puno ljudi samo ne zna) došlo je i do proma na zglobu kolena).

E sad, šta raditi?
Prvo i pre svega ne trčati jer će preći u hronično ako već nije..
Stepe i bajs su ok, nastavi tko :)

Na koleno možeš stavljati obloge od gaveza preko noći (skuvaš koren gaveza u mlek, bude kao posta i to staviš na koleno i zaviješ). tako svega 5 dana jer ne valja duže.. to će ti malo pomoći.

Prirodni lek za obnovu hrskavice...
pa ne znam da li ti to uopšte treba ali ajde...
pogledaj na sajtu www.herbateka.com

puno hvala na brzom odgovoru!
svakako bih volela da probam sa tim oblogama, samo apsolutno nemam ideju sta je to gavez-prvi put cujem za tu biljcicu.

znaci mislis da mogu da nastavim da vezbam? pa to je skroz ohrabrujuce!
vec sam pomislila da cu morati da popricekam jos dugooooo pre nego sto ponovo pocnem da radim bilo sta nogama.
divno!
da, trcanje, hodanje i uopste traku od sada zaobilazim u sirokom luku.
u medjuvremenu otok mi je spao, a ni bol nije u toj meri intenzivan. u nedlju je bilo nepodnosljivo.
zanima me jos, osim toga sta je gavez, i da li je moguce da za tako kratko vreme problem moze da postane hronican, kako da to ustanovim i sta to konkretno znaci- da cu ukoliko je hronicno svaki put kad potrcim imati problem tj. da sam sa trcanjem zavrsila za ceo zivot? ???
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #22 poslato: Mart 12, 2007, 08:39:10 posle podne »

Ja ljudi ja sam danas povredio triceps leve ruke izgleda da se nisam zagrejao kako treba i na pola treninga sam napustio teretanu ne znam da li da pauziram neki dan pa da se vratim u teretanu  :'( :'( :'(
Sačuvana
Don't settle for average!
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.165 sekundi sa 17 upita.