TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395296 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 05:11:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Anatomija i povrede kolena  (Pročitano 41556 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2007, 08:07:10 posle podne »

Veoma veoma je teško reći nešto odgovorno ovako preko maila na neviĂ°eno..
Pre svega bol u kolenu je posledica pomerenog zgloba kuka i zato ti nije bio problem da voziš bajs ili steper gde su kukovi relativno fiksirani.
Naravno kao posledica iščašenja kuka ( ato ima puno ljudi samo ne zna) došlo je i do proma na zglobu kolena).

E sad, šta raditi?
Prvo i pre svega ne trčati jer će preći u hronično ako već nije..
Stepe i bajs su ok, nastavi tko :)

Na koleno možeš stavljati obloge od gaveza preko noći (skuvaš koren gaveza u mlek, bude kao posta i to staviš na koleno i zaviješ). tako svega 5 dana jer ne valja duže.. to će ti malo pomoći.

Prirodni lek za obnovu hrskavice...
pa ne znam da li ti to uopšte treba ali ajde...
pogledaj na sajtu www.herbateka.com

Sačuvana
mirmingi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #20 poslato: Mart 12, 2007, 09:38:58 pre podne »

da li neko od ljudi sa foruma zna prirodan nacin koji omogucuje obnovu hrskavice kolena?
znaci zanima me prirodno-ne suplementi.
osim toga interesuje me na koji nacin oporaviti koleno od povrede nastale trcanjem.
meni se desilo sledece:

naime, nakon 3 godine ne bavljenja sportom (ne racunam nekoliko jednomesecnih "napada" dzoginga koji su se dogodili u ovom periodu) pocela sam da odlazim na fitnes i samo nakon 2 nedelje osetila sam bol u kolenu. u pitanju je leva strana kolena i u pitanju je bol koji konstantno osecam, i koji se jacim dodirom moze fokusirati.
program vezbanja se sastojao od 30-40 min. hodanja i trcanja na traci, a zatim rad na spravama jos 40-50 min. sve to 5 puta nedeljno.

nastavila sam da vezbam ignorisuci bol, s tim sto sam napustila hodanje i trcanje, i presla na bicikl i steper pri cemu nisam osecala bol. pocela sam da stavljam led nakon treninga na koleno-2 dana i nakon svega ovoga danas sam primetila da mi je koleno oteklo i da se vrlo tesko krecem-hramljem, rekla bih.
obzirom da se nalazim u grckoj i da jos uvek ne vladam fitness recnikom u grckoj varijanti,  ne mogu bas sasvim precizno da se posavetujem sa instruktorom pa bih vas u tom smislu zamolila za online dijagnozu i savet.
veliki pozdrav sa juga
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #19 poslato: Januar 08, 2007, 12:23:27 pre podne »

Samo bih dodao da u tih godinu ipo dana nisam napravio nijednu pauzu, a da je krvna slika, koja je raĂ°ena dva meseca nakon prestanka sa terapijom, bila odlična.
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Januar 07, 2007, 10:02:40 posle podne »

Puna doza Joiment Sporta od Universala sadrži baš toliko MSMa i hodroitina i tri puta više glukozamina (čisto da se zna da i mi konja za trku imamo ;) )...
U svakom slučaju drago mi je da je pomoglo ( a nadam se i znam da jeste) a to je zaista najvažnije :)

Lično najviše imam poverenja u glukozamin kao zaista neuno dokazan visoko vredan suplement za obnou hrskavice
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #17 poslato: Januar 07, 2007, 06:26:14 posle podne »

Iz ličnog primera - krajem 2004, otkrio sam da u levom kolenu sa unutrašnje strane imam manje od 2 mm hrskavice, a eminentia intercondylaris (uzvišenje iliti breg na vrhu u sredini tibie) udara u spoljašnji kondil! Na predlog poznanice počeo sam da pijem Flex-a-min ( glucosamine 1.500 mg, chondroitin 1.200mg i msm 500 mg) dva puta dnevno uz mesne proizvode. Pio sam ih oko godinu ipo dana ( 8 meseci vojnog roka ), poboljšanje je očigledno, ali ću videti uskoro i da snimim koleno.
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Decembar 19, 2006, 06:23:11 posle podne »

Može da pomogne delom.. ali važnim delom... obnavlja hrskavicu što je jaaaako važno.

A još je važnije je da se čuvaš..
 mislim da zavoji pomažu ali se ne treba naviknuti na njih.
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #15 poslato: Decembar 19, 2006, 01:00:56 pre podne »

pomaze...evo ja ga pijem i vidim vec rezultate...mada sad me malo bole ukrsteni ligamenti >:( ali bice bolje...preporucujem svakome msm&glukozamine 8)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
beli
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162

« Odgovor #14 poslato: Decembar 18, 2006, 11:10:37 posle podne »

Jel moze da se sacuva koleno sa elasticnim zavojima,posto osecam blago pucketanje i jako neprijatan bol u levom kolenu kad radim cucnjeve inace isto koleno sam operisao pre dve godine?
Jel pomaze nesto taj Glukozamin i MSM?   ::)
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #13 poslato: Decembar 09, 2006, 10:22:04 pre podne »

pa sta sam ja napisao  ::)

Inace znam da se kaze mazohista ali ni sam ne znam kako sam to napisao :P
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #12 poslato: Decembar 09, 2006, 03:57:53 pre podne »

Verovatno nema veze sa meniskusima ali nemoj više da se udaraš.. možeš sledeći put zaista pogoditi neki ozbiljniji deo ovog zgloba ;)
nisam sadista ne udaram se namerno :D

Kaze se mazohista  ;)
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #11 poslato: Decembar 09, 2006, 12:46:52 pre podne »

Da li ste znali da se najveći broj povreda dešava kod kuće? Ni na ulici ni na poslu nego tamo gde smo najsigurniji .. u spostvenom domu :)

Znam da se ne udaraš namerno, mala šala ;)

to mozda " obicni ljudi "  ...  a sta reci za one koji se bave kontaktnim sportovima , pa i na treningu i na takmicenju jos su skloni da isprobavaju tehniku na ulici... ::) :-\
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #10 poslato: Decembar 08, 2006, 06:20:30 posle podne »

Da li ste znali da se najveći broj povreda dešava kod kuće? Ni na ulici ni na poslu nego tamo gde smo najsigurniji .. u spostvenom domu :)

Znam da se ne udaraš namerno, mala šala ;)
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #9 poslato: Decembar 05, 2006, 06:36:44 posle podne »

Verovatno nema veze sa meniskusima ali nemoj više da se udaraš.. možeš sledeći put zaista pogoditi neki ozbiljniji deo ovog zgloba ;)
nisam mazohista ne udaram se namerno :D
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2006, 10:21:37 pre podne od strane P-Rex » Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #8 poslato: Decembar 05, 2006, 06:29:56 posle podne »

Verovatno nema veze sa meniskusima ali nemoj više da se udaraš.. možeš sledeći put zaista pogoditi neki ozbiljniji deo ovog zgloba ;)
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #7 poslato: Decembar 05, 2006, 10:46:42 pre podne »

Ja sam nedavno malo udario koleno. Na treningu sam pao i udario spoljasnji deo kolena ne direkt nego malo sa strane. I taj dan mi je oteklo. Osetio sam mali bol i nekako cudan osecaj posto je i malo oteklo. Sutradan je sve bilo ok ali sam opet isto uradio ;D i opet se isto desilo i sad je ok.
Sad cu probati da objasnim koji sam tacno deo udario ;D
Odmah pored chasice onda supljina ;D
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.