TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 08:59:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: povreda ramena  (Pročitano 28822 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #122 poslato: April 24, 2015, 10:51:55 posle podne »

@petar94
da li si inače radio vežbe za zadnje rame (letenje u pretklonu, veslanje u pretklonu, veslanje sajlom)?
da li si radio istezanje ramena?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #121 poslato: April 24, 2015, 10:50:35 posle podne »

@petar94
sa kojom težinom si probao da radiš ramena sa bučicama sada?
koja vežba (bočno letenje?)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #120 poslato: April 24, 2015, 10:49:07 posle podne »

@petar94
 - možeš raditi vežbe koje neopterećuju ramena i koje ne izazivaju bol...
- ako ima bola, ne treba da radiš vežbe (za sada)
- treba da ojačaš rotatore i mišiće ramena (posebno zadnjeg deltoida) sa manjim i malim težinama
- istezanja ramena su jako važna...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #119 poslato: April 24, 2015, 10:46:34 posle podne »

ovde možeš pogledati txt o povredama ramena na benču
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/povreda-ramena-na-benu.html
Postovani, da pitam i ja za savet posto sam svez sa povredom ramena koja je nastala na bencu... od povrede je proslo 2 nedelje, pauzirao sam jednu nedelju i bol je nestala, ali po povratku u teretanu bol se vratila... trenutno pokusavam da radim one vezbe koje ste rekli da treba u prvoj nedelji, ali me zanima da li pored toga ja mogu da radim one vezbe kod kojih ne osecam bol? npr. mogu da radim biceps, triceps i sl. i one kod kojih osecam blagu bol? kad radim letenje za ramena bol postoji ali zanemariva...
da li si koristio led+lioton gel?

posebno je važno da 5-7 dana mesto bola 2-3x na dan lagano izmasiraš ledom...
Sačuvana
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #118 poslato: April 23, 2015, 01:18:40 posle podne »

ovde možeš pogledati txt o povredama ramena na benču
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/povreda-ramena-na-benu.html
Postovani, da pitam i ja za savet posto sam svez sa povredom ramena koja je nastala na bencu... od povrede je proslo 2 nedelje, pauzirao sam jednu nedelju i bol je nestala, ali po povratku u teretanu bol se vratila... trenutno pokusavam da radim one vezbe koje ste rekli da treba u prvoj nedelji, ali me zanima da li pored toga ja mogu da radim one vezbe kod kojih ne osecam bol? npr. mogu da radim biceps, triceps i sl. i one kod kojih osecam blagu bol? kad radim letenje za ramena bol postoji ali zanemariva...
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #117 poslato: April 23, 2015, 01:10:30 posle podne »

i meni krcka uzas sve se najezim ali kad zagrejem rame tim kruznim pokretima nakon 3 min prestane puckanje to je ja msl nestabilnost zgloba radi vezbe za rotatote i sa malim bucicama budi uporan nekih 2 3 nedelje ja sam tako i zglob mi mzd jednom crcne
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #116 poslato: April 23, 2015, 12:04:49 posle podne »

Kada kružim ramenima sa rukama uz telo puckaju mi lopatice imam osećaj kao da da zakačinje o neku kost i to mnogo više leva od desne. Dali to ima veze sa mojom povredom levog ramena.
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #115 poslato: April 21, 2015, 11:49:58 pre podne »

eo i ova moja jedva sam je nagovorio dala mi uput za fizijatra za 14.maj pa cemo videti
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #114 poslato: April 21, 2015, 08:41:42 pre podne »

U kruševcu nem gde da uradim ultrazvuk ramena. Moj lekar opšte prakse ne smatra da je moj slučaj za fizikalnu i neda čovek uput. Juče sam trenirao i nisam izdržao da se obuzdam  namazao crveni konjski gel i radio sam grudi potisak bučicama jer benč pres nisam mogao da radim zbog bola u ramenu i odradio nekoliko serija uskih sklekova. Jutros nedaj bože boli rame kao nikad. Moja greska al šta da se radi. Sad sve ispočetka.
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #113 poslato: April 20, 2015, 08:05:22 posle podne »

pre nekih par dana sam jedno ned dana bar lepo radio letenjaza srednje i za zadnje rame stojeci potisak sa bucicama za prednje i upright rows nez kako se na srpskom zove valjda stoeca vezlanja za trapez i osecam dobru zagrejanost i istegnem se da mi ruke lete i osecam jako dobro poboljsanje i snazi i stabilnosti kao da sam zglob obmotao bandazerima i sad kad radim letenja gledam se i jedno mi rame nize i to me ugl vise bolelo tako dfa ovih dana idem do lekara po vezbe za skoliozu i nastavicu da ojacavam ramena nekih mesec dva i onda cu krenuti polako sa treningom
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #112 poslato: April 20, 2015, 08:21:19 pre podne »

trebalo bi uraditi ultrazvučni pregled ramena i na osnovu nalaza odrediti terapiju...

da li ima poboljšanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #111 poslato: April 20, 2015, 08:20:00 pre podne »

Ponovicu snimak jer ni meni nije jasno. Ali kako vi kažete da je sa ramenom sve u redu znači da je moja povreda mišićno tetivna.
da povreda u vašem slučaju je mišićno-tetivne prirode (mekotkivna), radi se  o:
- hroničnoj upali tetive supraspinatusa (mišića rotatora ramena) sa kalcifikatima
ili
- upala burze (burzitis) ramena
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #110 poslato: April 20, 2015, 07:55:16 pre podne »

ovde možeš pogledati txt o povredama ramena na benču
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/povreda-ramena-na-benu.html
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #109 poslato: April 20, 2015, 07:52:58 pre podne »

Mehanizam povreĂ°ivanja na bench-presu
- Opterećenje velikim težinama na benč presu dovodi do nepravilne tehnike izvoĂ°enja. Pri težinama koje grudni mišići uz pomoć tricepsa ne mogu savladati u početnoj fazi podizanja dolazi do klizanja glave ramene kosti prema napred. dolazi do pokreta glave ramene kosti u zglobu ramena. Preveiko kretanje glave ramene kosti pri pokretima ramena dovodi do nestabilnosti zgloba ramena.
- Kod podizanja šipke sa grudi pri maksimalnim težinama zbog nemogućnosti grudnih mišića da savlaĂ°u opterećenje dolazi do klizanja glave ramene kosti prema napred.
- Spuštanje laktova ispod nivoa ramena i klupe povećava rizik od kliženja. Podizanje velike težine na benču iz početnog položaja sa laktovima ispod klupe povećava rizik od povrede.
- Nestabilnost ramenog zgloba povećava rizik od povrede mišića rotatora ramena, a najčešće je posledica disbalansa u snazi rotatora.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #108 poslato: April 20, 2015, 07:49:34 pre podne »

 Nestabilnost ramena na benču slabost mišića rotatora i zadnjeg ramena dovode do prednjeg kliženja ramena pri benčpresu. Kod postojanja slabosti mišića ramena dolazi do prekomerne pokretljivosti ramene kosti unutar zgloba ramena. Prekomerna pokretljivost dovodi do pojave sudaranja mekih tkiva ramena izmeĂ°u koštanih struktura koje dolaze u kontakt. Prednje klizanje i nestabilnost ramena dovode do povreĂ°ivanja prednjih struktura ramena. Mišići rotatori ramena i zadnji deltoid stabilizuju rame i povlače ga unazad i obaraju na dole.
Nestabilnost ramena dovodi do:
1) sudaranja (impigementa) koštanih struktura i povreĂ°ivanja i upale mekih tkiva (tetiva i sluznih kesica - burza) i
2) istezanja tetive mišića subskapularisa i upale njegove burze.
Nestabilnost ramena posledica je slabosti mišića rotatora ramena ili podizanje preambicioznih težina i nepravilne tehnike!!!

Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.