TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 08:57:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: povreda ramena  (Pročitano 28821 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #137 poslato: April 28, 2015, 07:49:05 pre podne »

@dejan bregovljanović
da li dejane radite neke vežbe za ramena (sa bučicama)?
istezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #136 poslato: April 28, 2015, 07:48:06 pre podne »

Pozdrav, hteo sam da vas pitam Pedja u vezi povrede ramena, posto sam ja fudbaler,a i dosta posecujem teretanu  pre 2 nedelje mi se desila povreda ramena ali ne znam tacno pri kom pokretu tek me je sutra dan bolelo da ne mogu da se oslonim na ruku.Pokreti mi nisu ograniceni sve mogu,ali  kad bi trebao da stanem u skelk ili da guram nesto e tad me najvise boli, i sad  ne znam kako da lecim to posto sam ja fudbaler meni se isto opterecuje rame kad trcim ili u duel kad udjem.
pozdrav,
za početak potreban je prekid svih aktivnosti i bilo kakvih opterećenja ramena. Lokalno se lagano hladi rame 3x na dan bolno mesto po 7min sa ledom ili hladnim gelom (pakovanjem). Posle terapije ledom utrljava se lioton ili hepatrombin gel. Prekid aktivnosti je neophodan da se smiri i zaleči povreda. Ovaj početni period lečenja traje 5-7 dana, do prestanka bolova u ramenu – kako u miru, tako i pri većini pokreta. Ova faza je završena i može se preći u sledeću fazu kada je rame obezboljeno tj kada se bol u ramenu od povrede smanjio 80-90%.
- prekid opterećenja i mirovanje
- led lokalno na mesto bola 3-5x na dan po 7min
- posle leda utrlja se lioton gel
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #135 poslato: April 26, 2015, 06:15:06 posle podne »

Poštovsni PeĂ°a hvala na svim savetima koje ste mi dali za moj problem. Krenuo sam ispočetka po drugi put sa terapijom. Vec treci dan pazim rame i ruku kao da je nemam sve radim drugom rukom. Bolovi u mirovanju su prestali . Počeo sam danas da radim malo i istezanja i stvari su krenule na bolje. Jos jednom hvala za vreme koje ste posvetili mom slučaju.
Sačuvana
Dejan Bregovljanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #134 poslato: April 26, 2015, 08:45:23 pre podne »

Pozdrav, hteo sam da vas pitam Pedja u vezi povrede ramena, posto sam ja fudbaler,a i dosta posecujem teretanu  pre 2 nedelje mi se desila povreda ramena ali ne znam tacno pri kom pokretu tek me je sutra dan bolelo da ne mogu da se oslonim na ruku.Pokreti mi nisu ograniceni sve mogu,ali  kad bi trebao da stanem u skelk ili da guram nesto e tad me najvise boli, i sad  ne znam kako da lecim to posto sam ja fudbaler meni se isto opterecuje rame kad trcim ili u duel kad udjem.
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #133 poslato: April 25, 2015, 10:19:06 pre podne »

Kako se pravilno radi vezba sa gumicama i lopticom za istezanje podlaktice
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #132 poslato: April 24, 2015, 11:44:12 posle podne »

i meni krcka uzas sve se najezim ali kad zagrejem rame tim kruznim pokretima nakon 3 min prestane puckanje to je ja msl nestabilnost zgloba radi vezbe za rotatote i sa malim bucicama budi uporan nekih 2 3 nedelje ja sam tako i zglob mi mzd jednom crcne
istezanja radiš redovno?
Sačuvana
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #131 poslato: April 24, 2015, 11:43:33 posle podne »

petre ovo je važno
@petar94
sa kojom težinom si probao da radiš ramena sa bučicama sada?
koja vežba (bočno letenje?)?
Postovani, da pitam i ja za savet posto sam svez sa povredom ramena koja je nastala na bencu... od povrede je proslo 2 nedelje, pauzirao sam jednu nedelju i bol je nestala, ali po povratku u teretanu bol se vratila... trenutno pokusavam da radim one vezbe koje ste rekli da treba u prvoj nedelji, ali me zanima da li pored toga ja mogu da radim one vezbe kod kojih ne osecam bol? npr. mogu da radim biceps, triceps i sl. i one kod kojih osecam blagu bol? kad radim letenje za ramena bol postoji ali zanemariva...
prednje i bocno letenje sa 12.5 kg
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #130 poslato: April 24, 2015, 11:43:20 posle podne »

pre nekih par dana sam jedno ned dana bar lepo radio letenjaza srednje i za zadnje rame stojeci potisak sa bucicama za prednje i upright rows nez kako se na srpskom zove valjda stoeca vezlanja za trapez i osecam dobru zagrejanost i istegnem se da mi ruke lete i osecam jako dobro poboljsanje i snazi i stabilnosti kao da sam zglob obmotao bandazerima i sad kad radim letenja gledam se i jedno mi rame nize i to me ugl vise bolelo tako dfa ovih dana idem do lekara po vezbe za skoliozu i nastavicu da ojacavam ramena nekih mesec dva i onda cu krenuti polako sa treningom
to govori o značaju snage mišića ramena za stabilnost ramena - zadnji deltoid, rotatori...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #129 poslato: April 24, 2015, 11:41:42 posle podne »

U kruševcu nem gde da uradim ultrazvuk ramena. Moj lekar opšte prakse ne smatra da je moj slučaj za fizikalnu i neda čovek uput. Juče sam trenirao i nisam izdržao da se obuzdam  namazao crveni konjski gel i radio sam grudi potisak bučicama jer benč pres nisam mogao da radim zbog bola u ramenu i odradio nekoliko serija uskih sklekova. Jutros nedaj bože boli rame kao nikad. Moja greska al šta da se radi. Sad sve ispočetka.
velika greška - tako se samo pogoršava povreda....
(kod sportske povrede - klin se klinom NE izbija!)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #128 poslato: April 24, 2015, 11:40:03 posle podne »

petre ovo je važno
@petar94
sa kojom težinom si probao da radiš ramena sa bučicama sada?
koja vežba (bočno letenje?)?
Postovani, da pitam i ja za savet posto sam svez sa povredom ramena koja je nastala na bencu... od povrede je proslo 2 nedelje, pauzirao sam jednu nedelju i bol je nestala, ali po povratku u teretanu bol se vratila... trenutno pokusavam da radim one vezbe koje ste rekli da treba u prvoj nedelji, ali me zanima da li pored toga ja mogu da radim one vezbe kod kojih ne osecam bol? npr. mogu da radim biceps, triceps i sl. i one kod kojih osecam blagu bol? kad radim letenje za ramena bol postoji ali zanemariva...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #127 poslato: April 24, 2015, 11:37:59 posle podne »

ja sam ustanovi od kojeg problema sam dobio problem ra rotatorima kao prvo imam skliozu kicme nisam ni znao blago c u levu stranu to sam i primetio da mi je stomacna linija u toj strani kriva tj prati kicmu pa sam tako i skontao i trbusnjaci su krenuli na tu stranu i sad citao sam i sve mozete mi dati neke glavne vezbe da ispravim kicmu tj vezbe za skoliozu http://www.centarsm.co.rs/images/Skolioza/Skolioza.gif ovako izgleda moja kicna isto kao na slici ali malo manje kriva
koliko imaš godina (zbog skolioze kičme)?
Sačuvana
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #126 poslato: April 24, 2015, 11:35:13 posle podne »

@petar94
da li boli rame u miru?
pri svakodnevnim pokretima (bez opterećenja podizanje ruke?)?
bol osecam samo pri bocnom pokretanju ruke iznad ramena...
Sačuvana
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #125 poslato: April 24, 2015, 11:34:26 posle podne »

@petar94
 - možeš raditi vežbe koje neopterećuju ramena i koje ne izazivaju bol...
- ako ima bola, ne treba da radiš vežbe (za sada)
- treba da ojačaš rotatore i mišiće ramena (posebno zadnjeg deltoida) sa manjim i malim težinama
- istezanja ramena su jako važna...
krenuo sam sa ledom danas, ali ne koristim gel... za zadnje rame sam radio samo letenje u pretklonu...pokusacu sad pauzu dok se bol potpuno ne povuce, i nedelju dana sa ledom i istezanjem, pa cu videti kako napreduje... hvala na odgovoru
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #124 poslato: April 24, 2015, 11:28:21 posle podne »

@petar94
da li boli rame u miru?
pri svakodnevnim pokretima (bez opterećenja podizanje ruke?)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #123 poslato: April 24, 2015, 10:53:11 posle podne »

najvažnija vežba za istezanje ramena
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.