TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396339 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 23, 2024, 08:36:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: povreda ramena  (Pročitano 28803 puta)
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #197 poslato: Maj 12, 2015, 09:17:38 pre podne »

necu vise propadanja i sklekove raditi eo ima par dana radim vezbe za zadnje rame uprkos toj nelagodnosti u ramenu i sve id ena bolje osecan onu jacinu u zglobu i kolko treba otprilike da radim vezbe za rotatore da bih mogao da se vratim u gym?
Sačuvana
bregovljanovic deki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #196 poslato: Maj 11, 2015, 10:21:06 posle podne »

A da te pitam samo jel da radim svaki dan vezbe ili ne?  i ovo sad u drugoj nedelji da radim prvo vezbe staticke kontrakcije pa zatim vezbe za rotore u jendom treningu ili kako?
Sačuvana
bregovljanovic deki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #195 poslato: Maj 11, 2015, 10:19:49 posle podne »

Pa mislim na kineziotejping,ali evo  zalepio sam i manje boli, sad da li je bas od toga ili sto pijem govedji zeltain vec 5 dana, ali sad me ne boli ni pri statickim kontrakcijama jedino posle vezbe kad zavrsim osecam nelagodnost neku,ali  to brzo prodje,a ovako za rotore vezbe nista ne boli i tako sad polako ga oporavljam  samo ga ne zeznem kao prosli put sto sam mislio da sam se oporavio i opet sam  ga povredio
Sačuvana
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #194 poslato: Maj 11, 2015, 06:35:33 posle podne »

prednje i zadnje sam radio sa po 10 kg, a srednje letenje sa 12,5... sa sipkom jos ne radim posto se plasim pritiska odozgo... danas sam radio ledja, radio sam i zgibove, nakon treninga sam stavio led... videcu sutra kako ce biti...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #193 poslato: Maj 11, 2015, 01:26:06 posle podne »

Poštovsni PeĂ°a pošto idem na fizikalnu terapiju a uključena mi je struja sa kalijumom i magneti  dali i dalje da poštujem vašu  terapiju led i lioton. Ako da posle koliko vremena od terapije da je sprovodim ili nema veze sa vremenom.
ukoliko nema bola, led i gel nisu neophodni trenutno....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #192 poslato: Maj 11, 2015, 01:25:25 posle podne »

Ultra zvučni pregled nije raĂ°en a dijagnoza je povreda manžetne rotatora i gornjeg dela bicepsa. Tako mi je saopšteno. Uput sa dijagnozom je ostao kod njih. Vašu terapiju poštujem i dalje a od sutra krećem sa fizikalnom. Računam da neće da mi škodi. Već treći dan koristim želatin i čini mi se da ide nabolje.  Poboljšanje koje osećam je najverovatnije od terapije i mirovanja. Statičke kontrakcije radim ali me malo boli kad radim sa strane. Radim i istezanja bez problema. Dali da uključim vežbe i ako može program za iste. Pozdrav.
ako ima bol pri statičkim kontrakcijama - smanjite pritisak....
da li možete raditi sa bučicama?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #191 poslato: Maj 11, 2015, 01:23:08 posle podne »

deki, na koje trake mislite - kineziotejping ili terabend?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #190 poslato: Maj 11, 2015, 01:22:35 posle podne »

Pa da i ja mislim posto sam ga pre koristio te trake za zadnju lozu kad sam povredio i pomoglo mi kolko tolko, tako da cu da ih stavim opet, a ovako sto se tice vezbanja za rame da pocnem da radim veze  ili ne posto mene kad radim vezbe za rotore i ovako za prednje,srednje i zadnje rame ne boli jedino me boli  pri ovim statickim kontrakcijama  osecam nelagodnost
sa kojim težinama radite prednje/srednje/zadnje rame, rotatore?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #189 poslato: Maj 11, 2015, 01:21:16 posle podne »

Pedja, odmarao sam 2 nedelje, i sad osecam blagu bol jedino kad skroz podignem ruku i naslonim uz glavu... krenuo sam u teretanu ponovo, radio sam ramena (prednje letenje, bocno letenje i u pretklonu) i radio testeru za ledja, posto mislim da mi jedino to ne pogadja rame kad radim ledja... i to nije izazvalo nikakvu bol... e sad, zanima me kad bi najbolje bilo da krenem da radim benc ponovo i ostale vezbe? i probao sam par zgiba da uradim i nisam osecao bol, ali se ipak plasim da radim... sta dalje? hvala...
to štoosećaš jesindrom imingementa (sudaranja uramenu) i nije strašno ako se bol javlja samo pri krajnjem pokretu...

sa kojom težinom radiš prednje/srednje/zadnje rame, rotatore....?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #188 poslato: Maj 11, 2015, 01:19:01 posle podne »

eo mene bio sam radio vezbe za zanje rame rotatore jedno 2 do 3 ned rame je bilo sve stabilnije i jace i odradio sam jedan trening cisto d probam malo sklekova zgibova itdd sutra osecan ono isto u oba ramena nekakv ritisak ne;agodnost i bol u nekim delovima pokreta isto pocelo je jako da krcka kad okrecem ruku nez iznerzirao sam se kao majmun sve mi ide uz k**** nez sta da radim nekad u toku dana nelagodnost prelazi iz jednog ramena u drugo i tako i bol pre podne levo uvece desno rame....
zorane, napomenuo sam ti da ne radiš sklekove i propadanja.... tim vežbama iritiraš burzu, koja taman što se smiri upale (burzitis) sa sklek/propadanja ponovo iritiraš upalu burze i pojavu izliva... (pritisak i bol koji se ponovo javi...)....
(pazi da ne psuješ na forumu...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #187 poslato: Maj 11, 2015, 01:12:42 posle podne »

vec god dana patim sa ovom povreedom odmarao sam i 2 meseca pa se vratio u gym i posle pola meseca mi se bol vratila i eo sad isto mesec dana bez teretane pokusavam da radim vezbe za rotatore i masiram ledom i mazem gavez gelom 3xna dan i sledecu end vezbe za rotsatore kao sto je Pedja rekao i probam malo sklekove nekih desetak i sutra mi se javi blaga bol znaci haos psihicki pizdim hahaha
zorane, više puta sam napomenu - sklekove i propadanja ne treba da radiš (!)
ima toliko vežbi u teretani kojima pogadjaš sve grupe mišića koje želiš da treniraš - sklekovi i propadanja opterećuju ramena (rotatore, tetivu duge glave bicepsa) - zbog ekscentričnih kontrakcija (istezanje kontrahovanog mišića)...
Sačuvana
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #186 poslato: Maj 11, 2015, 10:54:07 pre podne »

au brate...
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #185 poslato: Maj 11, 2015, 09:08:14 pre podne »

vec god dana patim sa ovom povreedom odmarao sam i 2 meseca pa se vratio u gym i posle pola meseca mi se bol vratila i eo sad isto mesec dana bez teretane pokusavam da radim vezbe za rotatore i masiram ledom i mazem gavez gelom 3xna dan i sledecu end vezbe za rotsatore kao sto je Pedja rekao i probam malo sklekove nekih desetak i sutra mi se javi blaga bol znaci haos psihicki pizdim hahaha
Sačuvana
petar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #184 poslato: Maj 08, 2015, 07:04:50 posle podne »

petre ima dole video sto sam okacio to radim i uzmes neku gumu akacis za nesto ja za vrata i radim spoljasnju rotaciju pa dignes ruku paralerno za podom i radis rotaciju iza usiju i neka letenja za gumom ali sve polako ali mene jebe ja to sve radim ojacam rame i krenem nesto sklekove npr i bol sevrati odsecu rame majke mi
hvala... pa ne vredi, s ovakvom povredom mora bar mesec dana da se odmori bez ikakvog naprezanja...
Sačuvana
Zoran SW
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62


« Odgovor #183 poslato: Maj 07, 2015, 08:42:02 posle podne »

petre ima dole video sto sam okacio to radim i uzmes neku gumu akacis za nesto ja za vrata i radim spoljasnju rotaciju pa dignes ruku paralerno za podom i radis rotaciju iza usiju i neka letenja za gumom ali sve polako ali mene jebe ja to sve radim ojacam rame i krenem nesto sklekove npr i bol sevrati odsecu rame majke mi
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.