TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397356 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 09:25:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: treba mi mala pomoc u vezi kreatina i da li ga koristim dobro  (Pročitano 11425 puta)
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #46 poslato: Mart 25, 2015, 05:28:14 posle podne »

Pa to i radim, ali kazem ti gubim na kilazi a u obimu  sam isti, da li je to mozda od BCAA, a pije o kreatin, tako da mi nista nije jasno bise sta mi se desava?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Mart 25, 2015, 05:01:12 posle podne »

procitaj nazad postove rekao sam vec sta jedem, i covek mi dao savete sta najbolje da jedem, i stranicu za ishranu i ugljene hidrate, e sada ovako da li je moguce gubiti salo, samim tim i mrsaviti, a dobijati misice, posto sam krenuo da pijem ovaj AMINO X, i smrsao sam 1kg, ali nisam se nista smanjio u obimima, verovatno je to salo sto sam smrsao, a delujem sam sebi krupnije malo... mzoda  kreatin deluje samim tim sto nisam smanjio na misicnoj masi, a AMINO X mi sagoreva masti? pa zbog toga mrsavim jos? :/

Vrlo je teško izvesti da u isto vreme dobijaš na mišićnoj masi i da mršaviš, odnosno da skidaš masnoće.  Vrlo teško jer je za skidanje masti potreban kalorijski deficit.  Cilj je održati mišićnu masu, uz kvalitetnu ishranu bogatu proteinima i uz dobru suplementaciju amino kiselinama BCAA i glutamin.

Samo prati, zapisuj obime, težinu.... svake 2-3 nedelje, ne češće od toga. U početku će ići brže jer ćeš gubiti vodu. Uradi i fotke za sebe.  Tako ćeš najbolje videti napredak.
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #44 poslato: Mart 25, 2015, 03:51:27 posle podne »

Ako me razumete sta hocu da kazem? :-)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #43 poslato: Mart 25, 2015, 02:16:40 posle podne »

procitaj nazad postove rekao sam vec sta jedem, i covek mi dao savete sta najbolje da jedem, i stranicu za ishranu i ugljene hidrate, e sada ovako da li je moguce gubiti salo, samim tim i mrsaviti, a dobijati misice, posto sam krenuo da pijem ovaj AMINO X, i smrsao sam 1kg, ali nisam se nista smanjio u obimima, verovatno je to salo sto sam smrsao, a delujem sam sebi krupnije malo... mzoda  kreatin deluje samim tim sto nisam smanjio na misicnoj masi, a AMINO X mi sagoreva masti? pa zbog toga mrsavim jos? :/
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #42 poslato: Mart 24, 2015, 11:28:10 posle podne »

Ta jedna kafica neće napraviti nikakvu štetu. :)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #41 poslato: Mart 24, 2015, 10:59:03 posle podne »

Ok, to cu uraditi, ali gde vise da smanjim pijem jednu kaficu i to ujutru, hvala na savetima, uvek je dobro saslusati savete.. :-)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Mart 24, 2015, 10:35:22 posle podne »

Pa ja sam probao da je izbacim zboh kreatina, ali glava me uzasno boli, tako da cu piti jednu ujutru i to je to.. :-/

He, he...ta glavobolja je najkraće rečeno - znak "apstinencijalne krize" po prestanku uzimanja kofeina...kao što Monika reče, "polako smanjivati dozu" da bi izbegao neprijatne simptome odvikavanja od kofeina( da, kofein je kao "droga"  :D )...ali ne plaši se "umerenih doza" kofeina, tj. njegovog diuretičkog efekta koji umanjuje "vodenu voluminizaciju" uzrokovanu kreatinom...već se više plaši "loše" ishrane i pretreniranosti, tj. pottreniranosti...

1-2 kafe dnevno neće biti problem...

Dakle, KORUGUJ ISHRANU PO DATIM PREPORUKAMA, TRENING...pa ćemo lako o kofeinu i kreatinu...   ;)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #39 poslato: Mart 24, 2015, 06:46:20 posle podne »

Pa ja sam probao da je izbacim zboh kreatina, ali glava me uzasno boli, tako da cu piti jednu ujutru i to je to.. :-/
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Mart 24, 2015, 06:34:12 posle podne »

ponoviću i ovde, moja omiljena kombinacija -  protein sa ukusom kafe (kao tipa cafe mocha Elite što smo imali ranije, a može i Scitec professional kapućino)  plus kašičica  neskafe +  pola vode, pola mleko.

Proteinska jutarnja kafa, idealno :)

Čak je Scitec već usvojio moju ideju i počeo da proizvodi protein coffee :) 
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #37 poslato: Mart 24, 2015, 06:29:41 posle podne »

Ja samo volim ukus kafe, pa je samo zbog toga (umereno) pijem i ni zbog čega drugog. :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Mart 24, 2015, 06:27:59 posle podne »

pa to sam bas hteo da vidim, posto citam razne postove, bas sam probao juce da ne pijem kafu i toliko me bolela glava da sam jedva izdrzao, jutros sam uzeo dva-tri gutlja :D :D e da i doruckovao sam ovsene pahuljice ali sam morao da pomesam sa mlevenom plazmom malo jer nmg da ih jedem bas su mi neukusne, da li smem da ih mesam tako sa plazmom ili necim, plus sam pojeo 3 jaja, poslusao sam tvoj savet...

znam koliko je teško odvikavanje od kofeina, takoĂ°e sam pokušala jednom i samo ću reći - pokušala :)  ne osporavam da se uz volju sve može postići.
Smanji dozu kofeina, postepeno,  nemoj prekidati naglo.   Ako si umeren sa kafom nema razloga da je izbacuješ.  Neki čak ubacuju kafu bez kofeina umesto obične ali nisam sigurna da je baš zdrava.
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #35 poslato: Mart 24, 2015, 05:58:04 posle podne »

Pa dobro onda sam uradio 5 vezbe za grudi :-)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #34 poslato: Mart 24, 2015, 03:58:56 posle podne »

Možeš , samo da znaš da su i propadanja vežba i to jedna od boljih ;)
Sačuvana
mirkocop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 127


« Odgovor #33 poslato: Mart 24, 2015, 03:13:57 posle podne »

danas sam bio u teretani, radio sam grudi samo, 4 vezbe po 4 serije i propadanja i zavrsio sam trening, pre toga sam se malo zagrevao, sta mislite da tako radim svaku pojedinacno, za misicnu masu??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Mart 24, 2015, 01:36:48 posle podne »

pa to sam bas hteo da vidim, posto citam razne postove, bas sam probao juce da ne pijem kafu i toliko me bolela glava da sam jedva izdrzao, jutros sam uzeo dva-tri gutlja :D :D e da i doruckovao sam ovsene pahuljice ali sam morao da pomesam sa mlevenom plazmom malo jer nmg da ih jedem bas su mi neukusne, da li smem da ih mesam tako sa plazmom ili necim, plus sam pojeo 3 jaja, poslusao sam tvoj savet...

Uh mesanje sa plazmicom...mozes da ubacis malo whey ako imas...ostavis ih da odstoje malo u mleku, izblendas, po koje zrno suvog grozdja...

Ubaci bar jos koje belanace uz ta "cela jaja"...  ;D
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.