TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397226 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 11:19:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja prica - da se predstavim  (Pročitano 12875 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #79 poslato: Jun 03, 2015, 06:24:58 posle podne »

Koji od slabijih mi preporucujete, da nema kofein ili barem u toj meri?

Probaj potpuno bez kofeina, kada je već tako.  Ja bih ti savetovala Carni FX  Scitec Nutrition, to je malo jača doza karnitina, 1500 mg L karnitin + 500 mg Acetil L karnitin.  Ili probaj sa Biotech Thermodrine-om.

Ne mora da znači da je sve ovo do kofeina... ima tu malo i psihe ;) možda... :)
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #78 poslato: Jun 03, 2015, 04:01:31 posle podne »

Koji od slabijih mi preporucujete, da nema kofein ili barem u toj meri?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #77 poslato: Jun 03, 2015, 03:59:04 posle podne »

Ili nastavi sa njim ili kupi neki slabiji a njega ostavi sa strane dok se ne privikneš na stimulanse .
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #76 poslato: Jun 03, 2015, 03:53:12 posle podne »

Nisam, pio sam samo L carnitin sumece..
Pa nemam takve probleme, ubrzan rad srca. Kao sto rekoh, ne pijem kafu, energetska pica, cajeve.. sve sam to izbacio od kako sam poceo da koristim ovaj sagorevac.

Preko dana se osecam super, problem nastane uvece. Sad, da li sam se ja opteretio jer imam duzi period kako ne spavam kvalitetno ili je zbog sagorevaca, a verujem da je nesto izmedju.. Jer kada legnem, telo mi je opusteno potpuno, disem normalno, ali jako brzo razmisljam, koncentracija mi je na visokom nivou, misli samo lete.. sto nije bio obicaj pre.

Ponavljam, ja nikada u zivotu nisam unosio ni priblizno te kolicine kofeina.


Bas mi je zao da prikinem konzumiranje ovog sagorevaca i da ga bukvalno bacim u kantu, jer je i ova jedna tableta imala efekta, a mogu da zamislim 2,3 ili 4, em sam i dao pristojnu svotu novca na njega.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #75 poslato: Jun 03, 2015, 01:51:25 posle podne »

Mislim da cu da probam da pauziram barem dva dana sa dyma burn-om, jer od kako sam poceo da ga uzmem, jako kasno zaspim i malo spavam i mislim da mi je tesko da se naviknem na njega.
Juce sam opet popio 2 tablete pre treninga (posle ne pijem) i opet sam zaspao jako kasno, kao i prosli put kada sam uzeo dve. Do sada sam pio samo jednu i to pre treninga, do 12 sati.
Neverovatno mi je da ukoliko popijem tu jednu, da ja ne mogu da izbacim taj kofein iz organizma toliko sati..

Sagorevac je dobar, ali mi je jako zao sto ne mogu da ga osetim potpuno. Bas ne znam sta da radim.


EDIT: U medjuvremenu sam opet popio jednu tabletu :D

Ako ti je cilj da iskoristis maksimalnu efektivnost Dyma Burn, kao sagorevaca masti, redovna upotreba neophodna za maksimalne efekte...inace , taj "privremeni" prekid upotrebe ce jos vise pojacati "osetljivost" na eventualne, nezeljene efekte ovog sagorevaca...

Kao sto je Dusan napomenuo, ogranici upotrebu "drugih izvora kofeina"...obrati paznju i na razmak izmedju uzimanja sagorevaca i odlaska na pocinak,dakle, bar 6 sati "razmaka"...

Moguce da su i neki drugi sastojci ovog sagorevaca problem, tj. tvoja preosetljivost na njih...ne treba zaboraviti da svako od nas drugacije reaguje na neke sastojke sagorevaca sa "stimulativnim efektom"( reakcije individualne preosetljivosti)...

Sve u svemu, moguce je da ti Dyma Burn ne odgovara, po sastavu, tj. "nacinu delovanja"...tako da se slazem sa Dusanom i po tom pitanju...promena sagorevaca je mozda najbolje resenje?!

Da li osecas neprijatno ubrzan rad srca "u miru"? Preskoci u radu srca? Pojacana nervoza? Razdrazljivost?

Neki problemi sa srcanim radom pre uzimanja ovog sagorevaca?

Da li si ranije uzimao neke sagorevace masti? Ako jesi? Koji je to sagorevac bio? Iskustva?

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #74 poslato: Jun 03, 2015, 01:32:07 posle podne »

Onda nastavi sa jednom tabletom i potrudi se da izbaciš kofein iz ostalih izvora. Dyma burn je odličan sagorevač samo možda si za početak trebao da probaš neki malo slabiji ili neki bez stimulansa.
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #73 poslato: Jun 03, 2015, 10:56:37 pre podne »

Mislim da cu da probam da pauziram barem dva dana sa dyma burn-om, jer od kako sam poceo da ga uzmem, jako kasno zaspim i malo spavam i mislim da mi je tesko da se naviknem na njega.
Juce sam opet popio 2 tablete pre treninga (posle ne pijem) i opet sam zaspao jako kasno, kao i prosli put kada sam uzeo dve. Do sada sam pio samo jednu i to pre treninga, do 12 sati.
Neverovatno mi je da ukoliko popijem tu jednu, da ja ne mogu da izbacim taj kofein iz organizma toliko sati..

Sagorevac je dobar, ali mi je jako zao sto ne mogu da ga osetim potpuno. Bas ne znam sta da radim.


EDIT: U medjuvremenu sam opet popio jednu tabletu :D
« Poslednja izmena: Jun 03, 2015, 11:10:36 pre podne od strane DusanS » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #72 poslato: Jun 02, 2015, 03:38:51 posle podne »

Jos jednom sam se lose izrazio, tj nestrucno, da bi me razumeli.. upravo je to ono sto zelim sledece. Znace ne jos uvek masu, nego veci volumen misica. Na to sam mislio kada sam pitao da li ce mi kre alkalyn dati. Ali bih i jos malo nastavio da pijem sagorevac.. da li mogu da pijem te dve stvari zajedno?

već si dobio jasno objašnjenje za volumen mišića... nemoj mešati to sa trenutnom "mišićnom pumpom" koja "nestaje" posle treninga i normalno se dešava zbog prokrvljenosti mišića.

Možeš koristiti sagorevač i kre alkalyn.

Jedna od odličnih kombinacija, i vrlo povoljnih, ti je i beta alanin i kre alkalyn.  Neki dodaju i L arginin AKG. I eto dobrog NO reaktora ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #71 poslato: Jun 01, 2015, 11:32:18 posle podne »

Jos jednom sam se lose izrazio, tj nestrucno, da bi me razumeli.. upravo je to ono sto zelim sledece. Znace ne jos uvek masu, nego veci volumen misica. Na to sam mislio kada sam pitao da li ce mi kre alkalyn dati. Ali bih i jos malo nastavio da pijem sagorevac.. da li mogu da pijem te dve stvari zajedno?

Volumen mišića "na račun vode" i nije neko trajno rešenje...dakle, "pravi volumen" stičeš kroz adekvatan način ishrane i trening čiji je cilj povećanje mišićne mase + kreatin...dakle, to je ne ide zajedno da smanjenim unosom hidrata u fazi redukcije masnih naslaga, gde je cilj barem očuvati postojeću mišićnu masu...

Ne zaboravi da DymaBurn sadrži i sastojke koji imaju dehidratacioni, diuretički učinak...

Sa aspekta "energizing efekta" nema problema, to radi, ali za maksimalni volumen mišića potrebna je promena načina ishrane pre svega, povećanje hidrata...i manje dehidrirajućih činilaca...

Možeš dodati i taurin koji je odličan u sinergiji sa kreatinom...a i indirektni ( slabiji) sagorevač masti...ali opet maksimalan voluminizirajući efekat kreatina ćeš ostvariti tek po prestanku "faze skidanja masnih naslaga"...tj. čim digneš hidrate...da, i ovako će imati učinka, ali ne maksimalnog učinka...

P.S. ne želiš masu, ali želiš volumen...volumen i mišićna masa uvek idu zajedno...  ;)

Dakle, mišić u fazi hipertrofije raste - dobija na volumenu na račun vode i mišićnih kontraktilnih proteina - aktina i miozina...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #70 poslato: Jun 01, 2015, 10:09:33 posle podne »

Možeš :)
Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #69 poslato: Jun 01, 2015, 10:06:29 posle podne »

Jos jednom sam se lose izrazio, tj nestrucno, da bi me razumeli.. upravo je to ono sto zelim sledece. Znace ne jos uvek masu, nego veci volumen misica. Na to sam mislio kada sam pitao da li ce mi kre alkalyn dati. Ali bih i jos malo nastavio da pijem sagorevac.. da li mogu da pijem te dve stvari zajedno?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #68 poslato: Jun 01, 2015, 07:39:59 posle podne »

Iz tog razloga cu ukoliko uzimam kreatin uzeti njega, a ne monohidrat. Ja sam jako brzo, eto vec posle 2 meseca, mozda i malo jace, uradio ono sto sam zeleo. Uz dobru ishranu pre svega, dobar trening a i ovaj sagorevac, uspeo sam da svedem telesne masti skoro na minimum.
Gornji deo tela, ruke, ostao je cist misic. Oko stomaka ima jos malo, ali ne pijem sagorevac ni dve nedelje. Izgubio sam 2 kg za to vreme, ali licno ne bih mogao da kazem da su to bili oni kilogrami koje nisam zeleo da izgubim.

Ono sto zelim da postignem sa tim kreatinom, je vec napumpanost misica. Da li to kre alkalin moze da mi da?
Ili mi je bolje da kupim xtend ili neki drugi no reaktor ili da pijem kreatin pre i posle treninga?

Uz napomenu da bih sagorevac uzimao jos neko vreme

Zašto je zapravo taj "osećaj napumpanosti" bitan za tebe? Voluminizacija i/ili napumpanost?

Da bi "napumpao mišić" nekada ti nije potreban ni kreatin, ni NO-reaktor, samo adekvatan trening, tj. modifikacije treninga...super-serije, "drop serije" i sl., a nekada i dobro "punjenje hidratima", skok insulina doprinosi svemu tome...( insulin u naše mišiće povlači - VODU, KALIJUM, GLUKOZU, AMINO KISELINE...a i širi krvne sudove - drastična pumpa)

Naravno , druga je stvar ako želiš da taj osećaj napumpanosti traje duže...i sam arginin ( NO) može tome doprineti...kreatin će ipak više dati na volumenu mišića ( "zadržavanje vode")...

Šta je zapravo napumpanost? ...najprostije rečeno, bolja "prokrvljenost mišića" uzrokovana pre svega treningom u sadejstvu sa supstancama koje imaju vazodilatatorni učinak( produkcija NO-azot monoksida u tu svrhu i posledično "širenje" krvnih sudova)..."više krvi u mišiću"=napumpanost...naravno, ne možeš stalno biti pod pumpom...ili na taj način možda želiš da prikriješ eventualne gubitke na mišićnoj masi tokom faze "skidanja masnih naslaga", što je neminovnost?!

Pri uzimanju sagorevača i NO-reaktora treba biti obazriv zbog sumiranja nekih (ne)željenih efekata...npr. efekat predoziranja kofeinom, pošto i jedni i drugi mogu imati znatne količine istog...

Moja preporuka bi bila da tek kada završiš sa "fazom skidanja masnih naslaga" i okončaš upotrebu sagorevača, dodaš NO-reaktor i/ili kreatin...

« Poslednja izmena: Jun 01, 2015, 07:45:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
DusanS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #67 poslato: Jun 01, 2015, 05:20:02 posle podne »

Iz tog razloga cu ukoliko uzimam kreatin uzeti njega, a ne monohidrat. Ja sam jako brzo, eto vec posle 2 meseca, mozda i malo jace, uradio ono sto sam zeleo. Uz dobru ishranu pre svega, dobar trening a i ovaj sagorevac, uspeo sam da svedem telesne masti skoro na minimum.
Gornji deo tela, ruke, ostao je cist misic. Oko stomaka ima jos malo, ali ne pijem sagorevac ni dve nedelje. Izgubio sam 2 kg za to vreme, ali licno ne bih mogao da kazem da su to bili oni kilogrami koje nisam zeleo da izgubim.

Ono sto zelim da postignem sa tim kreatinom, je vec napumpanost misica. Da li to kre alkalin moze da mi da?
Ili mi je bolje da kupim xtend ili neki drugi no reaktor ili da pijem kreatin pre i posle treninga?

Uz napomenu da bih sagorevac uzimao jos neko vreme
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #66 poslato: Jun 01, 2015, 03:45:37 posle podne »

Kre Alkalyn se uzima u mnogo manjim dozama, jer dospeva do mišića "netaknut". Ne stvara nadutost, ne zadržava vodu, odličan za sportiste koji se bave nekim od sportova izdržljivosti.  TakoĂ°e dobra opcija za one koji ne žele  da se ugoje ni gram i za one koji imaju problema sa stomakom prilikom uzimanja klasičnog monohidrata.

Iz ličnog iskustva, probala sam pre par godina običan monohidrat i bila sam prilično puna vode (ne kažem da je samo do kreatina, ali delom jeste) a probala sam i kre alkalyn i stvarno sam bila zadovoljna, isti efekti, uz manju dozu i bez zadržavanja vode.  Meni jako odgovara.

TakoĂ°e bih ga preporučila i devojkama koje ozbiljno treniraju :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9500


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #65 poslato: Maj 31, 2015, 11:51:23 posle podne »

Da, "puferisani" je alkalyn...puferi su regulatori pH( kiselosti)...

Većina tegoba se vezuje za "vodenast izgled i zamašćivanje" i upotrebu kreatin-monohidrata...

Naime, "prirodna osobina" kreatina je da "povlači vodu u mišić" što doprinosi njegovom volumenu i snazi( naravno tu su i efekti na "obnovu" ATP-a), ali je zabluda da je dobijena težina čista mišićna masa...dakle, minimalno "vodenjenje" je moguće, to nekada zavisi od "čistoće" samog kreatin-monohidrata, neki proizvoĂ°ači suplemenata u svojoj ponudi imaju i kreatin sa malo većim % azotnih nečistoća koje mogu dodatno doprineti ovom problemu...ali ta "voda" je zapravo i deo priče o puferskoj moći kreatina...voda ima neutralan pH...tokom mišićnog rada stvaraju se "kiseli produkti mišićnog rada"...dakle, taj efekat "povlačenja vode u mišić" indirektno utiče i na uspostavljanje pH neutralnosti u samom mišiću, koja je jedan od preduslova "stimulacije" sinteze proteina , tj. obnove mišićnog tkiva "oštećenog" treningom...

Sa druge strane, neki od korisnika rade fazu punjenja kreatinom( monohidrata) u cilju popune kreatinskih "rezervi", npr. 4 x 5 gr dnevno...i tada dodaju malo više dekstroze koja pored stimulativnog efekta na lučenje insulina dovodi i neželjne stimulacije "masnih ćelija"...na talasu insulina u naše mišiće ulazi voda, kalijum, dekstroza, kao i amino kiseline i kreatin...dakle, problem sa salom i vodom se tiče i preterivanja sa dekstrozom...15 gr je sasvim dovoljno...

Sa alkalynom te tegobe su mnogo manje izražene...nema potrebe za dekstrozom, manje neželjnog kreatinina...i sl.

Dakle, ukratko šta radi kreatin - obnova ATP-a, stimulacija sinteze proteina, kao i postizanje većeg ćelijskog volumena  ;)

Jasnije?  ;)

Ako ti treba još informacija oko odabira kreatinskih suplemenata, kao i načina uzimanja i sl., tu smo...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 18 upita.