TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:31:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ovsene pahuljice  (Pročitano 10809 puta)
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #30 poslato: April 26, 2016, 10:28:27 pre podne »

Ok, sad mi je jasnije :) Hvala ti puno...
Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #29 poslato: April 26, 2016, 10:11:52 pre podne »

Hmm sad mi nije jasno... Ako mozete molim vas da mi to malo pojasnite. Koliko kolicinski je onda ok za dorucak? Sta znam ja sam okvirno izracunala da mi je tih 50gr kao prvi obrok dovoljno zbog Uh. Jedino da ubacim jos neko belance pored. Izvinite ako vas smaram, samo zelim da naucim sta i kako trebam da radim :)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #28 poslato: April 26, 2016, 09:40:38 pre podne »

Verujem da je mislio na ostavljanje preko noci, kuvanje i slicnu obradu. Ne moras sve u cugu, nego kada ti se jede, tada ih spremis i pojedes.
Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #27 poslato: April 26, 2016, 09:23:42 pre podne »

prvo ne manipuliši pahuljicama, ubrzavaš im glikemijski indeks. Kad želiš da jedeš, tog momenta ih potopi i jedi. 50g pahuljica ima oko 30g skroba što nije puno. Pojačaj. 115kcal skrobom je malo da bi bila sita.

Cek, znaci po tebi bih trebala da jedem oko 150gr za dorucak? Ali to mi je onda oko 100UH samo za jedan obrok. Jel to nije mnogo za nekog kome je primarni cilj da poboljsa imuni sistem i smrsa? A sto se tice nacina na koji ih spremam, bzv, nisam znala da im tako menjam GI, tako su mi najukusnije...
Hvala na savetima :)
.
« Poslednja izmena: April 26, 2016, 10:06:51 pre podne od strane Marina90 » Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #26 poslato: April 26, 2016, 07:52:21 pre podne »

A ja opet imam problem da ne vilim da ih jedem i nekako me naduvaju imam neku muku sa stomakom posle.....zato kad jedem uh onda derem po krompiru i pirincu :D mada i integralni hleb dolazi u obzir
Sačuvana
Marina90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 43


« Odgovor #25 poslato: April 26, 2016, 12:35:00 pre podne »

Ja imam problem sa ovsenim pahuljicama :) Obozavam ih ali me one uopste ne drze gladna sam ljudi posle sat i po :(
Probala sam da ih spremim na razne nacine kuvala sam ih u vodi sa pola kk kokosovog ulja i dodatom mericom proteina, ostavljala sam ih da odstoje preko noci u frizideru sa izrendanom jabukom, chia semenkama, cimetom i mlekom. Uvek stavim 50gr ovsenih, ne bih rekla da je to malo? Ili sam se tu zeznula? :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Avgust 15, 2015, 01:37:51 posle podne »

Ehh.. i ljudi se ljute kad psuješ hleb :D ;D
Ja skoro dok jeli moj našao mrava u hlebu, sasvim slučajno. Ovi naši samo gledaju da ga sklepaju na dve- na tri i ajde idemo

Pa to ti je narodni hleb...ma vidim ja kako nismo ni svesvni kako nam dobro ide, uskoro ce i taj narodni hleb biti luksuz...a onda ce neki nas plemic sa kupljenom dimplomom reci nesto u stilu Marije Antoanete - "S'ils n'ont plus de pain, qu'ils mangent de la brioche." - AKO NEMAJU HLEBA, DAJTE IM KOLACE...  ;D

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Avgust 15, 2015, 01:28:52 posle podne »

Evo da dam neki moj utisak nakon nekog perioda pošto sam potpuno izbacio hleb i testo i prešao na ovsene + pirinač.

Ono što sam prvo primetio je da razlika u sitosti pre jela i nakon jela nije neka velika. Činilo mi se da ću ogladneti nakon pola sata. MeĂ°utim, bio sam sit u narednih pet šest sati, a i ta nova glad nije bila ona groznica pred ručak, već više kao neka praznina u stomaku. Pre sa hlebom nakon obroka morao bih da prilegnem, odmorim... a sledeću glad bih dočekao sa velikim drhtanjem. Sad toga više nema po prvi put u životu. Iako bi ovo bilo dovoljan razlog za pozitivnu ocenu, da dodam da je jednostavnost u pripremi velika stvar. Izbrojim broj supenih kašika ovsenih, puta 10g pa izračunam potrebnu količinu. Ovsene se ne bajate tokom nedelje, ne prave mrvice po stolu, sve izgleda mnogo pedantnije i jednostavnije.

Obično u toku nedeljnog dana se opustim pa van kuće jedem neko testo. Pizza, hleb, neki slatkiš... Sutradan u ponedeljak vrati mi se onaj stari osećaj izgladnelosti gde mi ništa nije dovoljno od hrane. Čim proĂ°e dan dva pod ustaljenim režimom sve bude ok. Zato se sad trudim da i nedeljom budem pod ovsenim koliko toliko, uz dva tri parčeta pizze ali bez slatkiša, sokova itd...

Sledeće, zbog potpunog izbacivanja hleba i zamene ovsenim, okolina me gleda kao da sam poludeo. Njihovo čuĂ°enje, osuda i zgražavanje je veće utoliko koliko su stariji ali i deblji  ;D. Sad su mi tek neke stvari jasne koliko okruženje ima mehanizme da nametne svoju kulturu ishrane, a sama hrana postaje kao merilo pripadnosti. Pod "domaćom" hranom se svašta poturilo u zadnjih nekoliko decenija, pa je i izbacivanje vekne iz prodavnice kao da sam pljunuo po krsnoj slavi  ;D Jednom mi je baba pomenula da su nekad u njeno vreme pekli hleb po dva put dnevno. Zašto dva put? Pa kaže, prvi čim se ohladi nije ni za šta. Kaže, taj naš hleb je bio jestiv samo dok je bio vruć. Očigledno je da tada nije bilo ni aditiva ni kvasca ni belog brašna, ali vekna belog iz samoposluge i dalje se vodi kao tradicionalno važna.

Poslušao sam Slavišu, izbacio sam belo brašno i zamenio ga ovsenim i pirinčem. Bio je u pravu!

P.C. Posebna ugodnost je što je cena hleba ista kao i cena ovsenih po količini unetog skroba.

Brate, ja nisam ovde da izmisljam vrucu vodu ili vas ubedjujem u neke stvari koje su moja fix ideja i sl., mada se to nekima cini...  ::)

Ali, moj cilj ce uvek biti dobronamerna sugestija u opstem interesu...ko zeli da poslusa, ok...ko smatra da je nesto preuvelicavanje, neistina, obmana naivnih...njegov izbor...

"Ja nudim izbor, a vi birate"...zar ne? Mada,u sutini sve je na vama i izbori i odabir istih...

Po pitanju belog hleba, belog brasna, najkrace...

Problem s belim brašnom je i brzina svarljivosti unetih ugljenih hidrata, tj. brzina njihovog „razlaganja”. Laički rečeno, jesti belo brašno slično je konzumiranju rafinisanog belog šećera – po pitanju brzine odlaska istih „u krvotok”( visok GI, glikemički indeks). Brzi i nagli skokovi insulina, posle kojih sledi nagli pad „šećera u krvi”, i ponovni osećaj gladi...kompenzatorna hipoglikemija...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/belo-zlo-belo-brano-beli-hleb.html

P.S. pecenjem hleba se skrob cepa na dextrane...tj. DEKSTRINI su proizvodi nepotpune hidrolize skroba, nastaju pri termičkom tretmanu namirnica (npr kora hleba), cak se komercijalni dekstrini dobijaju zagrevanjem skroba uz dodatak malih količina kiselina ili dejstvom β-amilaze...koriste se za pripremanje dijetetskih proizvoda...

Inace, način pečenja hleba je danas postao inovativniji, kao još jedan vid uštede vremena: brzo provlačenje kroz „vreli fen“ koji sprži koru i unutra ostavi bezukusnu lepljivu „penu“...

Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #22 poslato: Jul 29, 2015, 05:34:59 posle podne »

Ja ih čuvam u velikoj kutiji od wheya. Lepo zatvorene i na hladnom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jul 29, 2015, 10:29:39 pre podne »

Kada kupim veću količinu ovsenih u prodavnici zdrave hrane, koliko dugo mogu da stoje na polici a da se ne pokvare ili izgube na hranljivosti?

Oko 6 meseci do godinu dana ukoliko se cuvaju na suvom mestu zasticene od kontakta sa toplotom i vlagom...

Kupovati: originalno pakovane, u kutije ili vrećice, bez oštećenja pakovanja. Proveriti datum proizvodnje i rok upotrebe koji su označeni na pakovanju i uzeti što svežiji proizvod, s obzirom na kvarljivost.

Izbegavati: rinfuzne — nepakovane žitarice, jer se mogu ovlažiti, uplesniviti i biti oštećene od insekata.

Pahuljice i druge proizvode od žitarica držati u sudovima, i to zatvorenim(dobro zatvorenim) kako bi se sprečilo vlaženje, plesnivost i napadi štetočina.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Jul 17, 2015, 09:56:46 posle podne »

Baš tako i ja koristim te "na merenje"( ovsene pahujice)...

Uvek kombinujte po pitanju mesa, ali kvalitetno...ne zaboravite da manje masnih komadi svinjskog mesa mogu biti dobar izbor...

Vaš najveći neprijatelj nije svinjska masti i holesterol, već previše "loših masti" - delimično ili potpuno hidrogenizovana biljna mast, tj. trans masti koje nastaju nastaju prženjem "na dubokom ulju", ima ih u slatkišima, grickalicama, brzoj hrani, margarinu...sa druge strane nedovoljno omega-3 masnih kiselina u ishrani pogoršava stranje( sveža riba na meniju - oslić, skuša, pastrmka, losos), dominacija omega-6 masnih kiselina, previše prostih hidrata... ali i preterivanje po pitanju unosa zasićenih masti i izvora holesterola može biti kontraproduktivno..."ništa neće odviše"...

Umereno, "po zakonima nutritivne logike" i načela zdrave ishrane i problema nema!

I zdravi i jaki i siti!  ;)
« Poslednja izmena: Jul 17, 2015, 09:59:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Jul 17, 2015, 03:58:32 posle podne »

Ja sam ranije kupovao piletinu stalno, mislim da nije loša opcija da kupiš celo pile i podeliš ga na pola tako da imaš za dva dana, nisam računao ali mislim da bi ti popunilo celokupan dnevni unos proteina a ne izaĂ°e puno.
Trenutno mi najviše odgovaraju svinjske šnicle koje su oko 400 din, za 2000din kupim mesečno 5kg, podelim u 25-30 kesa i ostavim u zamrzivač pa svakog dana vadim po jednu .
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #18 poslato: Jul 17, 2015, 03:56:11 posle podne »

I ja uzimam ta prsa, rek'o mozda ima jos jeftinije nesto :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #17 poslato: Jul 17, 2015, 03:39:34 posle podne »

Ja od skoro sam poceo da kupujem pilece grudi sa koskom, kupim obicno neko vece parce ~700g platim oko 170-200din i imam 500-550g filea sto je oko 100-110g proteina, a ovako bih za 500g filea platio 300din jer je 1kg 600din
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #16 poslato: Jul 17, 2015, 03:27:24 posle podne »

Uh duplo jeftinije. A kad sam vec tu za meso da pitam? Klasika u mesari ili onako na veliko pilica pa redjate u zamrzivac? Ima za 300-330din prsa od 1kg, kontam da tu nema kostiju vise od 200-300g, deluje mi isplativo.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.