TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:00:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc u vezi izbora novog NO reaktora.  (Pročitano 21340 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #81 poslato: Septembar 30, 2015, 01:17:21 posle podne »

Uzimanjucu u obzir sirok spektar dejstava...moguce su "individualne varijacije" po pitanju osetljivosti... kao neka gornja granica pominje se 6.4mg/kg...

Neki pominju cak i ciklicno uzimanje...3 dana "on", 1 dan "off"...ipak budimo realni "tolerancija" na zeljene efekte agmatina je "neminovnost" koje moramo biti svesni...

Malo preobimno "stivo", ali dosta korisnih podataka... http://www.google.com/patents/US20100172890?printsec=abstract#v=onepage&q&f=false

Inace jedna od supstnaci koja je redak sastojak NO-reaktora( npr. u NO-explode) - vinpocetin mi je trenutno u zizi interesovanja...( tzv. vijagra za mozak)...( inace, jedan od zvanicno registrovanih lekova / cavinton...), koliko samo ima benignih "stimulansa",a da nismo ni svesni njihove upotrebne vrednosti( od medicine do sportske suplementacije)...

http://examine.com/supplements/vinpocetine/

http://www.life-enhancement.com/magazine/article/577-no-end-to-vinpocetines-benefits

NO - buducnosti - ginkgo  ;D
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2015, 01:19:11 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #80 poslato: Septembar 30, 2015, 10:45:16 pre podne »

Da, da...baš je neki Amer na BB.com Forumu napisao nešto u fazonu ''Pa kad su oba jeftina, uzmem oba i gotovo...'' pa je napomenuto da se ne uzimaju zajedno jer će se poništiti efekat agmatina. Mada su mi još neprecizne cifre oko efektivnih doza agmatina...od 1.3g pa do 2.6g. Ne toliko zbog overdose-a već da zbog minimalnih efektivnih količina...
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2015, 10:56:40 pre podne od strane TwinSix » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #79 poslato: Septembar 30, 2015, 10:34:10 pre podne »

Nisam ni ja - još. E sad čitao sam na stranim forumima i dosta ga hvale, Slaviša je pisao o njemu i postavio nekoliko korisnih linkova...bio je arginin, pa citrulin kao bolja opcija, sad agmatin...e sad šta je bolje citrulin ili agmatin?

Eh...malo detaljnijih preporuka oko doziranja, mehanizma dejstva...

http://www.inov8eliteperformance.com/the-past-present-and-future-of-nitric-oxide-boosters/

http://www.getnitramine.com/ingredients/agmatine

A tu su i efekti na "ucenje"... http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19173225

http://examine.com/supplements/Agmatine/

Ako uporedimo sirok spektar dejstava, od CNS do "NO/boosta"...cini se da agmatin najbolji izbor...mada, ko "prezivi" prenece nam utiske...  ;)

Dakle, "proba" ce nam reci sve  ;D

Mala napomena...dok se arginin i citrulin "konvertuju" u NO( azot monoksid)...agmatin "produzava zivot" nasem azotovom monoksidu na taj nacin sto "inhibira" dejstvo enzima koji ga inaktivisu  :D

E sad mnogi ce pomisliti daj bre da roknem sve zajedno i citrulini / arginin i agmatin...ali uvek ono "ali" sto nam srecu kvari...elem, citrulin, tj. arginin deluju tako sto prakticno ponistavaju efekat agmatina na pomenuti enzim...dakle, ili citrulin ili agmatin...

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #78 poslato: Septembar 30, 2015, 06:18:29 pre podne »

Nisam ni ja - još. E sad čitao sam na stranim forumima i dosta ga hvale, Slaviša je pisao o njemu i postavio nekoliko korisnih linkova...bio je arginin, pa citrulin kao bolja opcija, sad agmatin...e sad šta je bolje citrulin ili agmatin?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #77 poslato: Septembar 29, 2015, 04:18:01 posle podne »

Sad agmatin postaje sve popularniji kod nas, ali ga još nisam probao.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #76 poslato: Septembar 29, 2015, 09:11:53 pre podne »

Što kaže Nenad apsolutno se slažem sa ovom tužnom konstatacijom jer samo su time ojadili sve reaktore i zbog toga ovi novi većinom su sada kao limunada u odnosu na prethodne.
Ne kažem da ne rade svoj posao samo ga rade mnogo manje nego ranije.
Pa opet ima stimulansa i dalje i treba polako ići sa doziranjem i videti kako telo reaguje.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #75 poslato: Septembar 28, 2015, 01:11:08 posle podne »

Sto se tice jack3D iz njegovog sastava izbacen je geranijum(kao i iz svih ostalih koji su ga sadrzavali) koji je veoma jak CNS stimulator, tako da je verovatno mnogo slabiji nego sto je bio,nisam probao ovaj novi ali pretpostavljam da je tako...
Sačuvana
Nenad Glisovic
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #74 poslato: Septembar 26, 2015, 12:42:06 pre podne »

Ima li neko iskustva sa horse power-om?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #73 poslato: Jun 30, 2015, 09:18:13 posle podne »

Danas zavrsavam prvi "ciklus" jack3d-a,nikakvih stomacnih problema nije bilo za divno cudo,ukus mi se nije zgadio kao sto je bio slucaj sa drugim reaktorima,jedino danas kada sam se vracao kuci u autobusu sam osetio na par momenata blagu tahikardiju.
Planiram naredni mesec bez reaktora i kreatina pa cemo videti da li ce i koliko uticati na intenzitet treninga.
Moji sveukupni utisci oko jack3d-a u slucaju da neko zeli da ga proba:
-Solidna pumpa.
-Nema "kick-a" tj. nema osecaja da je preworkout poceo da deluje pre treninga(za nekog mana,za mene prednost jer ne volim taj osecaj).
-Odlican fokus(mozda placebo a mozda i ne).
-Bez stomacnih problema(sobzirom da imam jako osetljiv stomak,sumnjam da ce bilo ko drugi imati problema sa tim).
-Blag i prijatan osvezacajuci ukus.
-Sto se mana tice,shizandrol A kao sto je Slavisa naveo ima dosta i pozitivnih i negativnih efekata.

Po pitanju ove zadnje konstatacije, moj komentar će biti - "o ukusima ne treba raspravljati"...  ;)

...(pre)osetljivost "receptora" je čudo...  :D
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #72 poslato: Jun 30, 2015, 03:41:02 posle podne »

Danas zavrsavam prvi "ciklus" jack3d-a,nikakvih stomacnih problema nije bilo za divno cudo,ukus mi se nije zgadio kao sto je bio slucaj sa drugim reaktorima,jedino danas kada sam se vracao kuci u autobusu sam osetio na par momenata blagu tahikardiju.
Planiram naredni mesec bez reaktora i kreatina pa cemo videti da li ce i koliko uticati na intenzitet treninga.
Moji sveukupni utisci oko jack3d-a u slucaju da neko zeli da ga proba:
-Solidna pumpa.
-Nema "kick-a" tj. nema osecaja da je preworkout poceo da deluje pre treninga(za nekog mana,za mene prednost jer ne volim taj osecaj).
-Odlican fokus(mozda placebo a mozda i ne).
-Bez stomacnih problema(sobzirom da imam jako osetljiv stomak,sumnjam da ce bilo ko drugi imati problema sa tim).
-Blag i prijatan osvezacajuci ukus.
-Sto se mana tice,shizandrol A kao sto je Slavisa naveo ima dosta i pozitivnih i negativnih efekata.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #71 poslato: Jun 23, 2015, 10:50:08 pre podne »

Da, svakako treniram od ponedeljka do petka. Vikend pauza od treninga, pauza od NO.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #70 poslato: Jun 23, 2015, 09:13:36 pre podne »

Ima jedan sistem kojeg sam se ja držao i ranije a i sada ga praktikujem a to je da NO uzmam samo radnim danima što bi značilo pet radnih dana u nedelji a za vikend pauza.
To bi bio sistem  pet plus dva, i samim time bi ta dva dana doprinela tome da se organizam baš ne navikne sto posto na stimulanse i sve ostalo.
Ovo je meni davalo rezultate jer organizam mi se nije baš navikao i držao sam ga u početku tri meseca jer sam testirao sebe.
Do nekog navikavanja nije došlo a najjači dan je naravno bio ponedeljak jer posle dva dana ne uzimanja NO taj treći prvi dan bio je ekstra.
Probaj i ovako ako budeš hteo,možda i tebi da rezultate.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #69 poslato: Jun 20, 2015, 09:34:39 posle podne »

Slažem se Zoltanom...ali samo bih dodao da ne bi trebalo ići u krajnost po pitanju NO-reaktora...da, sve je to OK, i pumpa, i mentalni fokus, "privid snage i moći"...ali jedan od problema je i zavisnost od ove grupe suplemenata...fix ideja koja se podsvesno krije iza "reaktora" - nema dobrog treninga bez reaktora...zato i problemi vezani "za skidanje" sa reaktora, neumerenost u doziranju i sl.

Slažem se sa preporukama da bi reaktore trebalo koristiti samo u danima "jačeg treninga" kada stvarno ima potrebe za istim...u protivnom samo "hranimo zavisnost" od istih...
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #68 poslato: Jun 20, 2015, 01:01:06 posle podne »

Taman ta pauza može da ti i dobro doĂ°e jer ćeš receptore skroz da očistiš.
A kada opet uzmeš ima da bude pravi boom i u fokusu,snazi,izdržljivosti...
Super onda. Videcu da uzmem Jack 3D ili C4, posle ovog...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #67 poslato: Jun 20, 2015, 11:09:12 pre podne »

Taman ta pauza može da ti i dobro doĂ°e jer ćeš receptore skroz da očistiš.
A kada opet uzmeš ima da bude pravi boom i u fokusu,snazi,izdržljivosti...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 21 upita.