TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:17:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje u vezi uzimanja  (Pročitano 11262 puta)
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #12 poslato: Jun 28, 2015, 10:00:59 pre podne »

Da li je uredu ovako,pijem ujutru na prazan stomak 5g kreatina i 25g dex u 0.5l vode posle 2 sata doručkujem i sat-dva posle večere 10 kreatina i 25g dex u 1l vode
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jun 25, 2015, 11:42:28 posle podne »

Dobar kreatin, imam pozitivna iskustva s njim. :)
Takodje! :D Inace da se nadovezem za kratko pitanje,da li je desktroza "obavezna" uz kreatin posto je nikad nisam koristio kao suplement i na koji nacin ona deluje u kombinaciji sa kreatinom(da li ubrzava apsorpciju/pojacava dejstvo)?

Sve se svodi na stimulaciju sekrecije insulina...

Prisetimo se činjenice da je "talas insulina" jako bitan za ulazak vode, kalijuma, glukoze, amino kiselina i KREATINA u mišićne ćelije...

A najjači stimulans sekrecije insulina je DEKSTROZA( isto što i glukoza)...

Pre treninga glukozu treba izbegavati jer je moguća kompenzatorna hipoglikemija - sav "šećer iz krvi"( glukoza), ode do perifernih tkiva...nastaje kompenzatorni pad šećera u krvi...mozak to percipira...i eto osećaja "gladi"...pojave tromosti, usporenosti..."lošeg treninga"...

P.S. dakle, najbolje posle treninga...i da, insulin je glavni promoter glikogeneze( stvaranje glikogena), tako da je posle treninga najbolje "šiknuti" dekstrozu...ali više nije bolje...15-30 gr dex je sasvim dovoljno...
« Poslednja izmena: Jun 25, 2015, 11:43:59 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Jun 25, 2015, 05:49:12 posle podne »

Ja je uzimam samo posle treninga. U drugim prilikama, obično kreatin ispijam bez šećera.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2015, 03:53:43 posle podne »

A posle treninga je bitna i da  se dopune rezerve glikogena.
Sačuvana
spr1te
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 139


« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2015, 01:54:33 posle podne »

Dobar kreatin, imam pozitivna iskustva s njim. :)
Takodje! :D Inace da se nadovezem za kratko pitanje,da li je desktroza "obavezna" uz kreatin posto je nikad nisam koristio kao suplement i na koji nacin ona deluje u kombinaciji sa kreatinom(da li ubrzava apsorpciju/pojacava dejstvo)?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2015, 01:49:58 posle podne »

Dobar kreatin, imam pozitivna iskustva s njim. :)
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2015, 01:40:59 posle podne »

Dymtize
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2015, 08:17:19 posle podne »

Imam već kreatin još negde pola kg micronized
znači mogu pomešati kreatin i dextrozu u vodu


Koji proizvoĂ°ač? Labrada? Dymtize? ...?

Voda+kreatin+dekstroza je najbolje rešenje!  :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2015, 02:05:35 posle podne »

Da naravno, tako se i  koristi :)
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2015, 01:10:15 posle podne »

Imam već kreatin još negde pola kg micronized
znači mogu pomešati kreatin i dextrozu u vodu
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2015, 12:25:29 posle podne »

Poz svima, zanima me da li dobro uzimam kreatin i da li mogu pomešati npr 10g kreatina i 20g.dextroze u nekom soku,koliko je idealno vode ili soka potrebno za rastvor gore navedenog primera?
Uzimam 10g kreatina ujutru na prazan stomak rastvoren u vodu i posle treninga 10g jer sam u fazi punjenja.Pročitao sam da nesmem kada pijem kreatin popiti kafu ili mleko neposredno pre ili posle uzimanja kreatina,da li je to istina?



Koji kreatin si uzeo? Za kreatin-monohidrat, kao i za sve ostale suplemente vazi pravilo - VISE NIJE BOLJE...dakle, dosta ti je i 3-5 gr kreatina "per serving"( po uzimanju)...

I tako od te kolicine samo oko 1 gram ostvari svoju "aktivnu funkciju"...tako da sav visak izbacis urinom( kreatinin) i stolicom...

Vece doze kreatina mogu kod osetljivih izazvati i nadrazaj digestivnog trakta, npr. dijareja( proliv)...

Po gramu kreatina ti je potrebno oko 75 ml vode...

Najbolje koristiti vodu, jer vocni sokovi pored prirodno prisutnih vocnih kiselina, mogu sadrazati i vise fruktoze koja ne ostvaruje zeljenu stimulaciju insulina koji omogucava "put kreatina do misica"...a i nepotrebno je dodavanje dekstroze u vocne sokove koji su ionako prepuni prostih secera( oko 10 gr secera na 100 ml)...

Inace i 15 gr dekstroze je sasvim dovoljno uz 5 gr kreatina...

Kreatin uvek uzimaj na prazan zeludac( bar 2 sata od prethodnog obroka)...pola sata posle uzimanja kreatina mozes da jedes normalno( dakle, i mleko i mlecne prozvode)...

Inace, preporuka da kreatin rastvoris u toploj vodi, tako ces pojacati "toleranciju na isti"...

Koliko planiras da uzimas kreatin?

Naš organizam svakodnevno proizvodi kreatin. Suplementacija kreatinom može da utiče na to da se prirodna proizvodnja smanji, a mišići prezasite kreatinom. Iz tog razloga je pametno praviti pauzu svakih 4 - 8 nedelja. Moj predlog bi bio da se radi pauza na svakih mesec dana i to dve nedelje pauze.

P.S. da nije ovo uzimanje 2 x 10 gr kreatina neadekvatna zamena "klasicnog punjenja", 4 x 5 gr kreatina...NE PRETERUJ...i 5 gr pre i posle treninga ce dati zadovoljavajuce rezultate i bez "klasicnog punjenja"...

Inace, spekulise se time da kofein iz kafe, svojim diuretickim efektom "potire" hidratacioni ucinak kreatina na muskulaturu...delimicno je to tacno...tako da se umeri sa unosom kofeina( izvora istog), inace kofein i kreatin imaju sinergestki( dopunjujuci) ucinak u pogledu "energizing" efekta...

Da li uzimas jos nesto od suplemenata?
« Poslednja izmena: Jun 24, 2015, 12:51:55 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2015, 09:47:02 pre podne »

Poz svima, zanima me da li dobro uzimam kreatin i da li mogu pomešati npr 10g kreatina i 20g.dextroze u nekom soku,koliko je idealno vode ili soka potrebno za rastvor gore navedenog primera?
Uzimam 10g kreatina ujutru na prazan stomak rastvoren u vodu i posle treninga 10g jer sam u fazi punjenja.Pročitao sam da nesmem kada pijem kreatin popiti kafu ili mleko neposredno pre ili posle uzimanja kreatina,da li je to istina?

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.