TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:55:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pavac napredak  (Pročitano 46626 puta)
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #258 poslato: Novembar 11, 2015, 01:30:14 posle podne »

Niko mi ne reče za trening,šta da radim. Poslušao bi Terora pošto se većina slaže sa tom odlukom ali nisam skontao kako da rasporedim trening i misicne grupe po danima?
koliko sam shvatio to nije split system, nego full body znaci 3 dana nedeljno radis sve te osnovne vezbe.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #257 poslato: Novembar 11, 2015, 09:51:20 pre podne »


Cucanj mi je na ovom forumu receno da ne radim tako da je to to.  ;)


Postoje dva slucaja u kojima se ovo savetuje,prvi je kada je neko bas,bas pocetnik,pa cak i tada se rade cucnjevi "na prazno" dok osoba ne nauci tehniku ,a drugi je kada neko ima probleme sa diskovima,kolenima itd,itd, u suprotnom niko nije smeo ovakav savet da ti da...ni slucajno..

Noge su pola tela,bez cucnjeva ih NIKADA neces napraviti i tvoja figura nece biti izbalansirana...Nisam u toku,ako imas zdravstvene probleme ili nemas mogucnosti u teretani da radis onda u redu,u suprotnom je cist promasaj ne raditi jednu od osnovnih vezbi...

nemam problema zdravstevnih problema,receno mi je iz pocetnickih razloga  :)
ukoliko je cucanj toliko obavezan,ubacicu ga u trening  :)

Nista nije na ovom svetu obavezno...

Cak i pocetnici rade cucanj, ali se zna kakav...Radio si cucnjeve na casovima fizickog vaspitanja, tako da ih mozes raditi i u teretani samo opet kazem postepeno, da se noge naviknu i da telo shvati tehniku...

Na prazno, bez sipke za pocetak pa ces vremenom napredovati, dani i godine vezbanja su pred tobom, zamisli da uskratis sebi to zadovoljstvo da ne radis cucanj...

Imas na yt pravilna izvodjenja ove vezbe, zainteresuj se i uz trud ce sve doci na svoje...:)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #256 poslato: Novembar 11, 2015, 09:39:15 pre podne »


Cucanj mi je na ovom forumu receno da ne radim tako da je to to.  ;)


Postoje dva slucaja u kojima se ovo savetuje,prvi je kada je neko bas,bas pocetnik,pa cak i tada se rade cucnjevi "na prazno" dok osoba ne nauci tehniku ,a drugi je kada neko ima probleme sa diskovima,kolenima itd,itd, u suprotnom niko nije smeo ovakav savet da ti da...ni slucajno..

Noge su pola tela,bez cucnjeva ih NIKADA neces napraviti i tvoja figura nece biti izbalansirana...Nisam u toku,ako imas zdravstvene probleme ili nemas mogucnosti u teretani da radis onda u redu,u suprotnom je cist promasaj ne raditi jednu od osnovnih vezbi...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #255 poslato: Novembar 10, 2015, 11:05:16 posle podne »

Meni je ovo genjalno, kad napišeš da je ovo 8. mesec kako se pravilno hranis i onda postavis svoj jelovnik :D
Trening si se koliko vidim potrudio da uprostis iako je bio srkoz uprošćen baš na onom početnom nivou. Po izboru vezbi koje si ostavio imam utisak kao da te mrzi da treniraš. Primer trening leĂ°a, sednes na lat masinu malo vuces iza malo ispred, sve vreme sediš i to je to ne daj bože da usteneš i da namestas tegove na šipku za neko veslanje ili slicno tu bi se izmorio.... Isto i noge prvo malo sedis i sutirak za prednju lozu, onda kad se izmoris legnes pa odradis i zanjdu i to je to, zamisli da ustanes pa da radiš cucanj ili jos gore iskorak gde bi morao da setas sa tegovima....
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #254 poslato: Novembar 10, 2015, 08:28:35 posle podne »

Ja bi poslusao Terrora na tvom mestu.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #253 poslato: Novembar 10, 2015, 08:07:08 posle podne »

Ovo si odlicno rekao "dovoljno teskih tegova i kvalitene hrane".... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #252 poslato: Novembar 10, 2015, 08:04:36 posle podne »

"Dovoljno teskih tegova" i kvalitetne hrane...ako nam je cilj masa...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Terror je uprostio logiku nekih stvari...tako da...to je to...najkrace moguce...stick to basics  ;)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #251 poslato: Novembar 10, 2015, 07:48:03 posle podne »

Ne citas sta ti se pise ili ne zelis da citas...Da ti uprostim , ako imas jaku ishranu koja obiluje proteinima ,sporim Uh ,zdravim mastima i slatama i ako si u debelom suficitu ti sebi mozes da dozvolis da treniras i svaki dan .Posto to  kod tebe nije tako onda smanjis broj treninga na 2 ili 3 nedeljno i odradis visezglobne vezbe  odnosno mrtvo cucanj benc stojeci potisak  eventualno neko veslanje ,zgibove i propadanja.Time ces dati dovoljan impuls svojim misicima  da rastu i kupe ono sto ima dajes da ih nahranis.ZNaci poenta je da odradis par glavnih vezbi jako i da odmaras i pokusas da se sto bolje hranis.Maltretirajuci misic sa bezbroj nekih serija samo trosis kalorije a nemas cime da nahranis misice koje si prokrvio.Ili ces se hraniti kako treba i onda sebi dati mogucnost da treniras kako hoces ili ces morati na konto lose ishrane da smanjis broj treninga da oni budu kratki ali intezivni i da odmraras maksimalno....samo u tom slucaju ces rasti ..zasta ce tebi vezbe tipa pekdek ,preskakanje konopca,lat masina konpac i sl.Drzi se samo osnovnih vezbi i njih radi sto intezivnije mozes.U ovom sportu se uvrzlo misljenje da mora da se rade neki split sistemi po nekim semama i sl.Coveku koji je na full klopi i u dobrom suficitu daj sekiru da cepa drva pa ce se videti napredak.Poenta je da das maksimalan impuls misicima celog tela a to ces najlakse uraditi osnovnim vezbama.Ti radi kako si zamislio jer koliko vidim ti si resio da radis kako si napisao a ovde trazis samo da aminujemo...Ako imas mogucnosti dovuci se do mog gyma da otreniramo zajedno neki trening.... da probas i nesto drugacije... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #250 poslato: Novembar 10, 2015, 07:41:46 posle podne »

Pa od cega kupis cokoladno mleko i pecivo, od tih para probaj da kupis jaja npr, probaj svoju ishranu na jajima i pirincu da zasnivas, to nije skupo a moze da traje
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #249 poslato: Novembar 10, 2015, 07:07:59 posle podne »

Napisali su (smo) ti za trening. Ovo samo s lat masinom nije neki trening za ledja. I cucanj treba da radis.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #248 poslato: Novembar 10, 2015, 04:57:31 posle podne »

Njemu su dovoljna tri treninga , mrtvo ,cucanj, benc,stojeci potisa , veslajnje, zgobovi i propadaja ....nista vise od ovoga ...lepo ukombinovati i pustiti vreme da radi svoje...sto se hrane tice pokusaj da se boris za sebe ali ako ne ide gledaj bar 10 jaja dnevno da pojedes plus sve ostalo sto ti daju ...10 jaja na selu nije vise od 100 kinti...jbg idi za vikend negde u dnevnicu,  zaradis kes i kupis si jaja ...kuvas i jedes i pustis vreme da ide...i jako treniras , osnovne vezbe...pa se javis opet ovde za godinu dana...Da ne  mislis da ti nesto lose mislim tako bih i ja postupio da sam u tvojoj kozi.... ;)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #247 poslato: Novembar 10, 2015, 04:50:24 posle podne »

Ovde su ti proteini ispod 1g po kg tt. Bar kad bi to digao na 1-1.5g bilo bi drasticno bolje. Za ledja obavezno veslanje i zgibove da dodas i to fokus na veslanje, za grudi bi ja ubacio jos koju seriju benca, za noge obavezno cucanj. Ali ledja najhitnija. Dovoljno je 4x lat masina, a ispred/iza glave menjaj kad ti odgovara, na to dodaj jos 4-5 serija veslanja i par serija zgibova.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #246 poslato: Novembar 10, 2015, 12:15:30 posle podne »

Sve primedbe koje je leevu pomenuo u vezi ishrane stoje...

Obrok samo banana ili kifla ili pecivo?

Galete sa cokoladnim mlekom ili cedevitom...bolje ubaci koje jaje( cesce), a umesto cokladnog mleka uzmi obicno mleko( da ne pricamo o kvalitetu mleka)...

Sve u svemu mislim da je isplativije razmisljati o krompiru i pirincu, nego li o integralnim kiflama( koje su integralne samo u nazivu)...

Koliko kosta kilogram krompira? Pirinca? Mora li da uvek da bude u pitanju gud kikiriki...siguran sam ima i isplativijih rinzfuz varijanti( naravno, moraces da ih "adekvatno termicki obradis")...

Da li je to nas stari forumas pod novim nickom? Ili...?

Ako je tako, onda mislim da smo "prolajali" po pitanju saveta o ekonimicnim alternativama obroka, planiranju obroka, "dvenim potrebama za makrosima", dominaciji omega-3...i sl.

Nikada nismo bili zlonamerni u kritikama...bolje i konstruktivna kritika, nego istrajavanje u greskama...

Ipak..." ono si sta jedes "...

Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #245 poslato: Novembar 10, 2015, 12:08:59 posle podne »

Pa nije da valjda u teretani imate samo 1 bucicu, msm sleganje ramenima radi sa njima
a sto se tice t bar to je losa tehnika podizanja pocetnog i rada kasnije, jbg msm da bi to radio moras da imas iskustva i sa veslanjem i mrtvim
btw. je l dobijas neki dzeparac za skolu od svojih?
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #244 poslato: Novembar 10, 2015, 11:53:07 pre podne »

Zasto bi u danu za ramena izbacio sleganje ramenima?
Trening za ledja siromasan, imas samo lat masinu, gde je mrtvo, gde su zgibovi, gde je veslanje pa na kraju i t bar(ne moras da imas spravu za njega cak je i bolje bez sprave(jer imas bolji hvat i sl.) uzmes sipku nabijes je u ugao stavis tegove i radis), za noge je cucanj must ali ono.. a umesto pek deka bolje da radis propadanja ili kontra kosi potisak(ako nemas neku dobru kosu klupu mozes da izdignes kulupu obicnu sa 2 tega olimpijska), hranu necu da komentarisem razumem da je losa situacija ali moze to bolje, bar sam da skuvas neko najprostije meso, izbegavaj ove obroke samo pirinac, samo beli lebac, samo galete sa cedevitom/cokladnim mlekom, samo banane/kifle/pecivo  daj mu ga po proteinu svaki obrok mora da ga sadrzi a ti mesaj sad ili sa mastima ili sa uh
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.