TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:21:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Keto  (Pročitano 10120 puta)
manda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #19 poslato: April 08, 2016, 08:54:57 pre podne »

Koliko se sećam može nema nikakvih problema sa kreatinom na keto. No potrebnija (čitaj obavezna) suplementacija su ti multivitamin, mineral kompleks i omega 3.
Sačuvana
Make them regret day they ever called you fat!
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #18 poslato: April 08, 2016, 08:30:45 pre podne »

Jedno pitanje....keto dijeta i kreatin jel idu zajedno ili ne?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Jul 30, 2015, 11:05:19 pre podne »

Samo pažljivo sa tim keto dijetma i sa low hidratima ili još gore ako se hidrati izbacuju.
Ovo nisu stvari za zezanje i za to ipak treba iskustva jer zdravlje je najvažnije.
Na stranu to šta mi takmičari radimo jer to je extremno i tu kod svakog od nas može doći do većih ili manjih posledica,ali naravno i ne mora.
Svako je individua za sebe,neko je mnogo jak i otporan neko nije i to je to.
Uvek sam pre za rotacije sa hidratima nego bilo šta drugo.
Sve u svemu moj je savet samo polako,veoma pažljivo i pratite kako vam telo reaguje.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #16 poslato: Jul 29, 2015, 06:01:20 posle podne »

Hvala na odg. Ma nisam ja sada nego se učim.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #15 poslato: Jul 29, 2015, 05:54:48 posle podne »

A sto se tice mlečnih namirnica, neko kaze jedno neko drugo. U principu su svi složni da mleko i jogurt ne mogu ali negde piše da može sir a negde da ne pa čak ni Ela. Pošto se uh unose u tragovima, dnevno do 20 - 30g, zbog čega ne može neki sir manja količina, naravno da se ispoštuju dnevni uh? A pritom osoba nema problema sa laktozom.
Zavisi od osobe do osobe, nekom smeta a nekom ne.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #14 poslato: Jul 29, 2015, 05:46:32 posle podne »

Vidi, može sve i ne sme ništa. Bukvalno je tako. Sve to je  u globalu. Ja sam bio na low carb 150-200g pa sam uleteo u ketozu. Sve zavisi od brzine metabolizma i još xy stvari. Nekoga mleko neće izbaciti, a nekoga hoće. Probaj pa vidi, kupi listiće i svako jutro proveravaj.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #13 poslato: Jul 29, 2015, 05:32:52 posle podne »

A sto se tice mlečnih namirnica, neko kaze jedno neko drugo. U principu su svi složni da mleko i jogurt ne mogu ali negde piše da može sir a negde da ne pa čak ni Ela. Pošto se uh unose u tragovima, dnevno do 20 - 30g, zbog čega ne može neki sir manja količina, naravno da se ispoštuju dnevni uh? A pritom osoba nema problema sa laktozom.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #12 poslato: Jul 29, 2015, 03:37:29 posle podne »

O3  iz  ribe je ok. Ja preferiram skušu. Može i lan. Kao i dodaci...
Revers nikakako nije 2  nedelje!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jul 29, 2015, 01:32:30 posle podne »

Kao i uvek Pedja - brilijantan odgovor...

Pravo pitanje je opravdanost svih tih ,slobodno se moze reci restriktivnih dijeta, kod pocetnika ili cak i iskusnijih rekreativaca bez "ozbiljnijih pretenzija"...uglavnom se tim "neuspelim eksperimentima" nanese vise stete nego li koristi...a i ono malo "stecene" misicne mase ode u "zaborav"...mnogo znanja, iskustva, kao i "strucnog nadzora" potrebno za "ekskuziju u nepoznato"...


Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #10 poslato: Jul 29, 2015, 01:24:53 posle podne »

Znaci u klasicnoj nema punjenja ili je to samo jednom u tom periodu od 4-5 nedelja, max 6.
Da li je O3 potrebno uzimati suplemente ili je moguce iz namirnica dobiti dovoljno.
A sto se tice reverse dieting, kako treba da podizemo npr sa 3 UH po kg na 4kg ili ima neka druga formula, posto ne verujem da se u toj fazi manipulise proteinima i mastima nego samo UH ili se varam, posto kontam da posle dijete ne valja odma na cisti bulk.
Kako bi otprilike trebao da izgleda reverse dieting, jer koliko sam shvatio plan je da se od restriktivne dijete dodje do naseg cilja npr. bulk kroz taj reverse dieting u roku od min. 2 nedelje?
« Poslednja izmena: Jul 29, 2015, 01:57:08 posle podne od strane leevu » Sačuvana
gambion
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 91

« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2015, 12:47:44 posle podne »

Ta sa punjenjem je "Ciklična keto dijeta - CKD"

Suština svake ketogene dijete je da se metabolizam prevede na masne supstrate. Punjenje ima za cilj da se spreči ili bar umanji usporavanje metabolizma i efekte glukoneogeneze. Dijeta je vrlo katabolična po pitanju masti i zato je mnogi glorifikuju.

CKD ima smisla za nekog ko se sprema za binu ili slično i to posle rotacije i low carb ishrane. Samu CKD nema smisla "voziti" dugo, 4-6 nedelja max, na samom kraju redukcionog plana.
Najveći problem, a samim tim i znanje je potrebno za izlazak CKD. Naime, zbog ekstremno visoke insulinske osetljivosti, izlazak treba odraditit bukvalno po digitronu i nutritivnim tablicama. Sam izlazak je strožiji od bilo koje dijete i traje bar koliko i CKD!

Sam princip ishrane i dijete je da se unos UH smanji na taj nivo ili ukine, da telo počne da stvara ketonska tela koja su zamena za glukozu, a koja je osnovna energtska hrana za sve neurone. Sam proces imaš na 100 mesta pa izguglaj, mrzi me da ga objašnjavam. Glikogen/glukoza za mišiće se stvara uglavnom iz odreĂ°enih proteinskih struktura. Preporučljivo je imati adekvatnu antikataboličku zaštitu u vidu BCAA i sl, ali se mora voditi računa o količini iste. Jedna od AK iz BCAA - Leucin, se putem glukoneogneze vema brzo i lako "pretvara" u glikogen, pa ako se pretera sa BCAA možeš biti "izbačen" iz ketoze.
TakoĂ°e mnoge namernice imaju sakrivene šećere u sebi npr. kupus, pa i tu treba voditi računa o količini, da ne bi bilo izbacivanje iz ketoze. Da bi  znao kada si ušlo u ketozu, mogu se koristit test listići, ima ih u apotekama, a može i na osećaj tj. kada dobiješ acetonski ukus u ustima znaj da si 100% u ketozi.

Proteine možeš da držiš na 3g/kg, a masti na 1g/kg. U fazi punjenja se masti smanjuju na 0.5g/kg i protein na 2g/kg. Velike količine proteina i loš tajming obroka može dovesti do prekalpanja AK i tada se izbacuješ iz ketoze. Punjenje se radi kroz prva tri ili četri obroka, npr ako ti treba 200g ideš 3x67 ili 4x50. Neko se puni i dva dana 25% prvi i 75% drugi dan (dani su vezani). Punjenje se radi kada se isprazniš, a ne po kalendaru tipa pon - pet keto; sub-ned punjenje. Pražnjenje zavisi od tipa, vrste, nivoa i količine treninga. Trebaš se truditi da u ketozi budeš bar 5 vezanih dana.

Dijetu nikom ne preporučujem. Rotacije UH i Low Carb je i više nego dovoljno za 10% BF, a ne postoji opasnost od hormonskog disbalansa koji ova dijeta može da stvori, pogotovo kod pripadnica lešeg pola. Neki naši bb i fitnes treneri (više su "bogovi" nego "gurui") koji su ovakav način ishrane promovisali pod Low Carb i "izlagali" lepši deo populacije u baš dugim periodima, izazvali su ogromne probleme kod korisnica iste. Tako da se uvek treba imati u vidu da je glikogen naše osnovno gorivo i da dugoročni nedostatak istog nikako nije zdrav. A onda se i samim tim postavlja pitanje i upotreba ovakve dijete.
bravo Pedja... :)
Sačuvana
manda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2015, 11:02:50 pre podne »

Da, e sad koje kolicine to je već subjektivno, sam bi trebao da znaš najbolje, no kao sto svi kazu bolje početi sa manje pa polako... I sve to naravno ako uopšte postoji potreba za keto... Ja sad je jednom drzao - i to jer sam zacrtao sebi da hocu da smrsam toliko i toliko do tad i tad, a zapravo sam imao %bf za jedno 12 meseci rotacije uh :) odradila je ekstra posao -24kg za 5 nedelja, no vrv je nikad više neću praktikovati.
Sačuvana
Make them regret day they ever called you fat!
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2015, 10:53:10 pre podne »

@manda, kada se završi keto, misliš na postepeno dodavanje uh i naravno čista ishrana? Tipa, prva nedelja svaki dan po 100g uh a posle dodavati nedeljno po 50g.

@Pedja, vidim da svi naglašavaju omega 3 , jel može dovoljno da se unese iz ribe?
Sačuvana
manda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2015, 10:22:44 pre podne »

Koliko sam ja upucen, punjenje se radi i kod klasicne keto, ali samo jednom u tih 4-5, max 6 kao sto rece, i to negde na isteku druge nedelje, 2 dana. A nakon zavrsetka reverse dieting min 2 nedelje, pametno iskoristiti jer se mogu dobiti znacajne kolicine mišićne mase ako se ishrana max ispostuje, ili vratis masti u suprotnom.
Sačuvana
Make them regret day they ever called you fat!
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2015, 10:17:44 pre podne »

Dijetu nikom ne preporučujem. Rotacije UH i Low Carb je i više nego dovoljno za 10% BF, a ne postoji opasnost od hormonskog disbalansa koji ova dijeta može da stvori, pogotovo kod pripadnica lešeg pola. Neki naši bb i fitnes treneri (više su "bogovi" nego "gurui") koji su ovakav način ishrane promovisali pod Low Carb i "izlagali" lepši deo populacije u baš dugim periodima, izazvali su ogromne probleme kod korisnica iste. Tako da se uvek treba imati u vidu da je glikogen naše osnovno gorivo i da dugoročni nedostatak istog nikako nije zdrav. A onda se i samim tim postavlja pitanje i upotreba ovakve dijete.
Lepo rečeno, keto obično napravi više sranja nego koristi većini populacije
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.