TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 04:39:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda desnog ramena  (Pročitano 18540 puta)
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #146 poslato: April 20, 2016, 08:49:09 pre podne »

Pozdrav, evo da se javim, jednostavno sam smanjio broj serija po treningu, bol pri pokretu uopste nemam, osetim i dalje po neki put dan posle treninga malu upalu u gornjem delu trapeza, al čim namažem ovu kremu uopšte ne osetim upalu koliko dobro hladi, krema se zove ALPENKRAUTER EMULSION, Nemačka krema, ohladi mi trapez i neosetim nista, još kad namažem dva tri puta na dan jedva da osetim upalu jer odlično hladi.Verovatno ce ova upala proci vremenom, ne radim vezbe za trapez i čini mi se da je od tada još bolje, radim veslanja za leĂ°a dva puta nedeljno po pet serija i još ubacim po jednu vezbu za zadnje rame po 3-4 serije, (svestan sam da mi ove vezbe pogaĂ°aju trapez ali ga ne radim direktno tipa sleganje ramenima i slično) zatim vežbe statičkog zadržaja za stabilnost lopatice(spojim lopatice i zadržim u tom položaju 10-15 sekundi) i odradim rotatore i istezanje i to je to.Javljam se za mesec dana ponovo da javim kako ide.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #145 poslato: April 08, 2016, 01:32:28 posle podne »

ok, koje vežbe radiš? sa kojim težinama?
- koju kremu koristiš?
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #144 poslato: April 05, 2016, 03:07:16 posle podne »

Ognjene, evo da se javim, napravio sam pauzu dve nedelje, zatim sam tri nedelje radio samo vezbe za rotatore, i sada sam polako poceo da ubacujem ponovo vezbe za ledja lagano, i poceo sam da koristim jednu novu kremu za trapez i za sada mi dobro deluje, javljam se ponovo za koju nedelju.Pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #143 poslato: Mart 19, 2016, 12:44:05 posle podne »

Ok, javljaj kako ide...
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #142 poslato: Mart 17, 2016, 03:52:52 posle podne »

Oću, radio sam i te vezbe, al smanjiću malo, nego evo napravio sam pauzu 7 dana i uopšte nema nikakvog osećaja u trapezu, rame odlično isto.Javljam se za koju nedelju.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #141 poslato: Mart 17, 2016, 11:03:30 pre podne »

ovo su jako važne vežbe za tebe  - da ojačaš rotatore ramena, jer njivhova slabost možda razlog za preopterećenje rotatora....
male težine npr 4-6kg 10ak pon, 3 serije po vežbi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #140 poslato: Mart 17, 2016, 10:55:10 pre podne »

ovo je takodje dobra vežba za tebe, statički zadržaj 10-15 sec, 3 ponavljanja...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #139 poslato: Mart 17, 2016, 10:39:43 pre podne »

ovo su dobre vežbe za tebe, za zadnje rame i trapez (3 serije, 10ak ponavljanja)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #138 poslato: Mart 17, 2016, 10:34:38 pre podne »

ok, samo smanji težine na vežbama (npr za 1/3) , radi vežbe + istezanja koja sam ti dao
- istezanja uvek obavezno 10ak min posle treninga (dok si još zagrejan...)
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #137 poslato: Mart 13, 2016, 03:12:21 posle podne »

Što se tiče vežbi radio sam ih dva puta nedeljno, i obično je to veslanje 5 serija, i dve vezbe po 3 serije za zadnje rame, i rotatore na kraju dve vezbe po 3 serije isto, možda je to puno al zadnje rame sam radio sa malim težinama, i ubacim tu i za srednje rame 3 serije.
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #136 poslato: Mart 13, 2016, 03:04:33 posle podne »

Ognjene evo napravio sam pauzu 4 dana i jedva da osetim ikakvu upalu u trapezu, moguce sad kad razmislim da sam mozda ubacio malo vise vezbi za gornja leĂ°a i trapez, veslanje sam radio sa 22 kg bučica, interesantno je da mi veslanja najmanje izazivaju taj bol, primetio sam da mi se javlja najviše posle vežbi kao što su letenje za zadnje rame, i vezbe koje pogaĂ°ajku trapez i gornja leĂ°a, a radio sam poprilično te mišiće, negde sam čitao da to može da bude upala lopatice, pa da se javi bol u trapezu, ne znam sta mislis o tome, nego mene brine samo da ne pogoršam nešto, jedina dobra stvar je da me rame uopšte ne boli već par meseci, samo se u trapezu javljalo to, rame nikakvih problema uopšte, rame sam zaboravio :) Bio sam pre tri nedelje kod onog kiroprakticčara da mi ponovo pogleda i kaže da je lopatica na mestu, ako boli da hladim lopaticu, i da vezbam polako, i da bi trebalo vremenom da proĂ°e, mene interesuje samo ako je to neka vrsta da kažem upale trapeza, rotatora, lopatice ili šta već, da li to mogu ozbiljno da pogoršam ako vezbam, ili ne, ponavljam da to nije nepodnošljiv bol i da ni pri jednoj vezbi me uopšte ne boli, kad sam zagrejan uopšte to ne osećam, samo posle dan, dva.   
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #135 poslato: Mart 13, 2016, 01:16:27 posle podne »

Veslaje za zadnje rame pogadja trapez i misiće lopatice - moguće je da se javlja zamor/upala misića posle treninga (dobar je znak da prodje posle dan-dva)
-sa kojom tezinom radis veslanje na klupi?
- koliko često radis tu vežbu (i druge koje pogadjaju zadnje rame) u 7 dana?
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #134 poslato: Mart 09, 2016, 07:45:54 posle podne »

Ognjene evo da se javim, nisam mislio na razvlačenje, nego veslanje za leĂ°a, kao obrnuti benc, legnem na stomak na klupu, i ispod su bučice i radim veslanja, na to sam mislio, radim  plank vežbu takoĂ°e, nego da ti opisem trenutni simptom, sto se tice bola u ramenu uopšte ga nema, ni u mirovanju ni pri ovim vezbama, jedino dan posle vezbi, desni trapez mi se po neki put i dalje upali, kao da je stegnut i kao da blago peče, pa proĂ°e, i sve tako u krug, mislio sam da sada ponovo napravim pauzu 7 dana, da hladim i mazem liotonom, sta ti misliš, ili nema potrebe da prekidam sa vezbama, znači vise nema bola u ramenu, nego se povremeno javlja bol u desnom trapezu, ali to nije bol da boli pri pokretu ili na dodir, negoviše kao nelagodnost pri mirovanju, mislim da je najbolji izraz kao da je upaljen, i ako mozes da mi napišeš kako da istežem trapez, neke vežbe.Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #133 poslato: Mart 09, 2016, 04:10:48 posle podne »

možeš ubaciti ovo (ako ne radiš) 3 nedelje - to ti je priprema za zgibove...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #132 poslato: Mart 09, 2016, 03:41:45 posle podne »

da li radiš statički zadržaj u ovom položaju?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 18 upita.