TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 04:56:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda desnog ramena  (Pročitano 18541 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #116 poslato: Februar 16, 2016, 05:48:12 posle podne »

možeš da mi objasniš šta tačn podrazumevaš pod spadanjem lopatice?
u kom pravcu - na dole, gore, spolja, unutra...?
---------------
sa vežbama koje si dobio trebalo bi da popraviš tj rešiš problem...
(problem je obično slabost mišića stabilizatora lopatice - m. serratus anterior)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #115 poslato: Februar 16, 2016, 05:46:05 posle podne »

ovo se može raditi sa osloncem na zid ili pod (teža varijanta)
- izvodi se potiskom ramenima u nazad od podloge, zadržaj 10-15sec u tom položaju, 3 serije
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #114 poslato: Februar 16, 2016, 05:39:32 posle podne »

ove vežbe se statički izvode za stabilnost lopatice
zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #113 poslato: Februar 16, 2016, 05:21:14 posle podne »

ovo su vežbe za stabilnost lopatice

https://youtu.be/0mSAeOOaAuc

https://youtu.be/QP_jNi0hLXA
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #112 poslato: Februar 12, 2016, 07:02:00 posle podne »

Pozdrav Ognjene, evo prosli trening sam radio veslanje i nema nikakvog bola uopste pri pokretu, posle toga sam radio letenje za zadnje rame, isto, nikakav bol nije prisutan bas ni malo, radio sam sve vrste vezbi za ledja koje si mi napisao i uopste nemam nikakav bol pri pokretima, jedino nisam radio potisak, sto se tice ramena, u njemu vise nemam bola uopste, sada mi je i trapez dosta bolje, mada jedino u njemu neki put po malo osteim kao da je blago upaljen, ni to nije bol, on me isto ni malo ne boli pri vezbanju, sve u svemu cini mi se da je za sada dobro i da ide definitivno na bolje, jedino me brine to pomeranje lopatice sto se dva puta desilo, kada mi je da kazem "spala lopatica" to rame mi je bilo spusteno u odnosu na levo, interesuje me tvoje misljenje sa ovim pomeranjem lopatice, koliko mislis da moze da bude ozbiljno za bavljenje sportom za ubuduće?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #111 poslato: Februar 12, 2016, 06:41:32 posle podne »

kakva je situacija trenutno?
- za ledja/gornja ledja su vežbe koje si prethodno dobio - letenje u pretklonu, veslanje u pretklonu, sedeće veslanje sajlom, potisci bučicama - svim tim vežbama pogadjaš i trapez i romboidni mišić...
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #110 poslato: Februar 08, 2016, 04:48:44 posle podne »

Ocu, sigurno cu ubaciti, reci mi samo ja sada dok traniram radim skoro sve vezbe koje si mi napisao sem potisaka, uglavnom radim ledja,rotatore, zadnje rame, nisam radio grudi i potiske, da li je to greska ili bi trebalo lagano da pocnem da ubacujem neku vrstu potisaka, mislio sam da ne radim jedno vreme potiske da bih vise ojacao lednje misice, bojim se da mi se ne pomeri lopatica pri vezbama za grudi i ramena.Pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #109 poslato: Februar 08, 2016, 01:14:15 posle podne »

možeš ubaciti malo i ove vežbe masaže za opuštanje trapeza  ;)
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #108 poslato: Februar 04, 2016, 06:13:28 posle podne »

Pozdrav Ognjene, pri vezbama nemam apsolutno nikakav bol, samo malo osetim da mi posle nekih vezbi desni trapez bude malo tvrdji al nema bola nego kao da je blago upaljen, al prodje posle dva dana otprilike, to se javlja samo kada radim vezbe kao sto je letenje za zadnje rame recimo koje mi pogadja vise taj trapez, pri pokretu nemam nikakav bol, samo sutra osetim taj simptom, al pretpostavljam da ce to proci vremenom, jer ja pre nego sto sam stupio u kontakt sa tobom sam isao otprilike 3 meseca sa pomerenom lopaticom i to mi niko od doktora nije primetio, pa ni doktor Galetic, tako da pretpostavljam da su i te tetive bile napete toliko dugo. interesantno u ramenu nemam vise nikakav bol, samo blago osetim desni trapez i pomalo gornja ledja.Javljam se ponovo za par dana.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #107 poslato: Februar 04, 2016, 10:28:29 pre podne »

kako  ide program za rame?
 :)
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #106 poslato: Januar 30, 2016, 12:07:30 posle podne »

Hvala, evo danas pocinjem, pa se javljam za koji dan. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #105 poslato: Januar 30, 2016, 11:24:15 pre podne »

Vazi Ognjene, sutra pocinjem program, radicu polako i sve kako si mi predlozio, interesuje me samo jedno pitanje u vezi navodno ove rupture sto smo pricali, ako nema bola pri vezbama onda pretpostavljam ne bi trebalo da to bude strasno, ja pretpostavlam da je to neka velika ruptura ja bih imao jak bol pri vezbama, a ja ga nemam, pretpostavljam da ne bi mogla da mi pukne ta tetiva ako ne osecam bol?   
da, radi polako - manje težine (kreni npr sa lakšim vežbama prva 2-3 treninga, pa polako dodaj vežbe...) - ako nešto boli to ne radi ili probaj manje težine
i
uvek posveti veliku pažnju 15-20min istezanju po završenom treningu (odmah posle dok su zagrejani mišići...)...
---------
javi kako ide za neki dan - ako bude problem sa nekom vežbom pitaj...
 :)
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #104 poslato: Januar 29, 2016, 09:56:03 posle podne »

Vazi Ognjene, sutra pocinjem program, radicu polako i sve kako si mi predlozio, interesuje me samo jedno pitanje u vezi navodno ove rupture sto smo pricali, ako nema bola pri vezbama onda pretpostavljam ne bi trebalo da to bude strasno, ja pretpostavlam da je to neka velika ruptura ja bih imao jak bol pri vezbama, a ja ga nemam, pretpostavljam da ne bi mogla da mi pukne ta tetiva ako ne osecam bol?   
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #103 poslato: Januar 29, 2016, 07:46:02 posle podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #102 poslato: Januar 29, 2016, 07:28:32 posle podne »

voditi računa kod veslanja i potiska da težine ne budu velike - kod veslanja sa jednom bučicom obrati pažnju na položaj ruke...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.