TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 02:25:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda desnog ramena  (Pročitano 18545 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #131 poslato: Mart 09, 2016, 03:33:29 posle podne »

i ove vežbe su dobre da radiš - pre vežbi razvlačenja (ukoliko ti ne pravi problem možeš raditi i razvlačenje...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #130 poslato: Mart 09, 2016, 03:28:39 posle podne »

prva vežba koju si naveo - misliš na razvlačenje bučicama?
- ova vežba (potisak) - manje je opterećujuća....
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #129 poslato: Mart 07, 2016, 06:17:05 posle podne »

Pozdrav, evo tacno koje sam vezbe radio najvise. U slobodno vreme sam puno čitao o veŽbama za ovaj moj problem, pa sam neke ubacio nove(koje su potpuno bezbedne naravno): znači veslanje na benču(legnem na benč i uzmem bučice ispod i veslam) gledam da zadržim koju sekundu u gornjem položaju, tri puta nedeljno radim band pull apart vezbu( znam samo da se tako kaze na engleskom, u stojecem stavu uzmem gumenu traku, podignem u visini ramena, ruke prave, i ko da radim stojece letenje za zadnje rame i spajam lopatice dok izvodim vezbu, guma ima veoma lagan otpor), face pulls, vezbe za rotatore, zatim vezbe za stabilizaciju lopatice, ove sto si mi dao ti, i plus Y T L ( engleski naziv za  vezbu, kazu da je odlična)to sam video na youtube, letenje za srednje rame pomalo, veslanje u pretklonu( neutralan hvat), nisam uopste radio benc i varijante), sva veslanja radim u neutarlnom hvatu, čitao sam da je on najprirodniji za rame, zgibove ne radim nikako(mislim da su rizični), čučanj isto ne, u principu sve vrste veslanja plus ove tvoje vezbe koje si mi dao i ove koje sam ubacio, naravno ne sve u jednom treningu nego podelim.Interesuje me samo da te pitam nesto u vezi sklekova, posto si pomenuo da su rizični, ja sam mislio da je jedini način da mi spadne lopatica pri položaju kao sto je mrtvo dizanje, znaci teret koji mi vuce lopaticu na dole ili cucanj, mislio sam da je najrizičniji vertikalni položaj gde ona može da se spusti na dole a u skleku sam u horizontalnom položaju, interesuj me, znam da lopatica može da se spusti, al me zanima dal moze isto tako da se pomeri u stranu ili u nazad, jer pri skleku mi se cinilo da je to nemoguće, dobro da si mi sada rekao , taman sam mislio da je vreme da ih polako ubacim :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #128 poslato: Mart 07, 2016, 03:02:09 posle podne »

šta radiš trenutno od vežbi - vežbe sa bučicama za ramena?
još nešto?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #127 poslato: Mart 07, 2016, 02:59:24 posle podne »

Pozdrav Ognjene, evo samo da se i ja javim da trenutno nemam nikakav bol, radim vezbe sve normalno, nisam jos sklekove ubacivao al planiram jos malo :)
ok, živ bio  :) ne žuri sa sklekovima - to je prilično opterećujuće za rame i lopaticu - potrebno je da prodje 2-3 meseca osle povrede, da se dobro ojača rame i da se uspostavi fleksibilnost rotatora, ojačaju stabilizatori lopatice - da se ne bi vratila povreda...
« Poslednja izmena: Mart 07, 2016, 03:03:00 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #126 poslato: Mart 04, 2016, 09:31:53 posle podne »

Pozdrav Ognjene, evo samo da se i ja javim da trenutno nemam nikakav bol, radim vezbe sve normalno, nisam jos sklekove ubacivao al planiram jos malo :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #125 poslato: Mart 04, 2016, 04:57:20 posle podne »

da li sis radio istezanja posle treninga (za ramena i ostalo)?
da li si radio ovo istezanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #124 poslato: Mart 04, 2016, 04:55:25 posle podne »

Pozdrav, imao sam povredu desnog ramena zbog koje nisam išao u teretanu nekih 8 meseci ( valjda sam pokidao mišićna vlakna,  ili nešto tako) .. Sada, posle nekih 5 nedelja treninga sve je bilo okej, meĂ°utim kada sma radio pre nekih nedelju dana potisak iznad glave osetio sma laganu bol, i pre 2 dana kada sam radio grudi počelo je da boli, dok u meĂ°uvremenu nije, i sad u stanju mirovanja ponovo lagano boli..
pozdrav, bio sam zauzet prethodnih dana...
kakva je situacija trenutno?
- na mesto bola led 7min 3-5x na dan, posle gela utrljaš Lioton gel
u fazi bola - rasterećenje ruke i ramena...
Sačuvana
ShamShi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54


« Odgovor #123 poslato: Februar 25, 2016, 03:06:49 posle podne »

Pozdrav, imao sam povredu desnog ramena zbog koje nisam išao u teretanu nekih 8 meseci ( valjda sam pokidao mišićna vlakna,  ili nešto tako) .. Sada, posle nekih 5 nedelja treninga sve je bilo okej, meĂ°utim kada sma radio pre nekih nedelju dana potisak iznad glave osetio sma laganu bol, i pre 2 dana kada sam radio grudi počelo je da boli, dok u meĂ°uvremenu nije, i sad u stanju mirovanja ponovo lagano boli..
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #122 poslato: Februar 25, 2016, 03:02:20 posle podne »

Hvala, oću, radim ove vežbe za stabilizaciju i mogu ti reći da je za sada sve dobro, nema bola uopšte, javljam se za koju nedelju :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #121 poslato: Februar 25, 2016, 10:31:37 pre podne »

Radi sklekove posle 2-3 nedelje sprovodjenja programa koji si dobio - pod uslovom da nema tegoba (bolova, neprirodnog kretanja lopatice)...
Treba da bude praćeno istezanjem...
Sa vezbama koje si dobio - trebalo bi da ojačaš seratus i misiće stabilizatore lopatice (u svim pravcima, da ne bude disbalansa)...
Da budes spreman za sklekove  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #120 poslato: Februar 25, 2016, 10:27:42 pre podne »

Slazem se u potpunosti - na benč klupi su lopatice pritisnute (fiksirane) - što predstavlja i rizik od sudaranja u ramenu na benču (impingement akromiona i kosti nadlaktice) + seratus je pri tome potpuno neaktivan - odnosno hipotrofiše tj ne prati jačanje drugih misićnih grupa što dovodi do disbalansa u snazi grupa misića...
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #119 poslato: Februar 21, 2016, 03:20:34 posle podne »

Hoću, radiću, evo da se javim samo da nemam bola pri vezbanju uopšte, intersuje me samo jedno pitanje vezano za sklekove, necu ih jos raditi bez tvog odobrenja naravno, nego čitao sam na puno stranih foruma da ih skoro svi treneri hvale kako su navodno odlicna vezba za zadravlje ramena i lopatica, prema njima je broblem kod klasičnog benča što lopatice ne mogu da se pomeraju slobodno, jer su prilepljene na klupu, a kod skleka se normalno pomeraju, i da sklekovi mnogo više jačaju seratus anterior mišić, interesuje me kakvo je tvoje mišljenje u vezi sklekova, da li su rizična vežba za ovaj moj problem, ne bih ih naravno nikako još ubacivao, ali da li bi mi posle par meseci koristili.Pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #118 poslato: Februar 20, 2016, 11:07:28 pre podne »

ок, ради вежбе које си добио - јави како иде....
ради вежбе и свакодневно (можеш прескочити некад) - нпр 3-4 даана радиш, па дан пауза...
не ради ризуичне вежбе пар недеља - док не ојачаш мишиће који стабилизују лопатицу.
јави се за 5-10 дана...
поздрав  :)
Sačuvana
stefanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #117 poslato: Februar 16, 2016, 08:04:32 posle podne »

PeĂ°a pokušaću da ti objasnim koliko mogu, kada mi je da kažem spala, desno rame mi je bilo niže u odnosu na levo, recimo kada zauzmem ispred odledala poziciju za prednji čučanj, podignem laktove do paralele sa podom, na leĂ°ima mi iskoči blago kost lopatice, ko da imam ispupčenje u odnosu na zdravo rame, ovo pričam za simptom koji sam imao, sada naravno ne radim te rizične vežbe i sve je u redu, sto se tiče traninga, nikakav bol uopste, ubaciću i ove vežbe što si mi dao za stabilizaciju. :)   
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.