TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:33:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda skocnog zgloba i Ahilova tetiva  (Pročitano 10269 puta)
dejanna
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2015, 11:36:39 pre podne »

I jos nesto - da li bi mi bili od koristi silikonski ulosci za pete ?
Sačuvana
dejanna
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2015, 08:50:50 pre podne »

Postovani,

prilikom pada i potpunog prenosa tezine na jednu nogu (krupnija sam osoba i imam 48 godina, a ne bavim se sportom), osetila sam bol u zglobu sa spoljasnje strane i duz noge (od pete ka kolenu). Bolelo je, ali sam mogla da hodam. Odmah sam oko zgloba stavila kesu sa ledom. Pojavio se otok koji nije bio veliki, a ni bolovi nisu bili prejaki. Dva dana sam mirovala, stavljala obloge i mazala Gavez kremom, zatim stavljala Burove obloge i mazala Konjskom zelenom kremom. Nakon toga pocela sam da radim, a posto radim za racunarom, posao mi nije vezan za fizicka opterecenja. Drugog dana nakon povrede. prijateljica me je odvela kod dr koji se bavi akupresurom i u cetiri tretmana (akupresura i elektro terapija) zgloba i dela noge od pete ka kolenu doslo je do toga da se bol smanjio, a otok na spoljnoj strani noge, gotovo nestao. Dr je rekao da ce biti potrebno jos vremena da se bol potpuno izgubi.
Bol na delu od pete ka kolenu (u zoni koja je bliza kolenu) osetim prilikom hoda niz stepenice. Takodje 5 dana nakon povrede,  nisam mogla da vozim auto, jer sam prilikom pritiska pedale kvacila osecala jaci bol (vozim stari auto, tako da i za komande treba jace pritisnuti, da ne bude zabune). Nakon toga nisam ni pokusavala dok se malo ne oporavim.
Napominjem da je sada proslo 9 dana od povrede. Idem na posao, pazljivo hodam, jer u delu lista pri odredjenim pokretima osetim zatezanje, a takodje kod zakretanja u stranu slabiji bol u zglobu sa spolne strane. Bol na delu od pete ka kolenu (u listu) osetim prilikom hoda niz stepenice. Mogu da stanem na prste, ali kada pokusam da hodam, takodje osecam bol u listu sa zadnje strane i ne mogu da hodam ili to radim vrlo tesko.
Takodje 5 dana nakon povrede,  nisam mogla da vozim auto, jer sam prilikom pritiska pedale kvacila osecala jaci bol (vozim stari auto, tako da i za komande treba jace pritisnuti, da ne bude zabune). Nakon toga nisam ni pokusavala dok se malo ne oporavim.
Cudno mi je sto dr nista nije snimio, a citava terapija se zavrsila konstatacijom da ce trebati da prodje jos vremena kako bi bolovi prestali. Sve mi nije delovalo jako ozbiljno u pocetku, ali kako vreme prolazi pocinjem da strahujem oko ishoda ovakvog oporavka. Ne secam se da mi je dr uradio Tompsonov test. Kada sam videla kako se izvodi, uradila sam kod kuce i prilikom pritiska na zadnju stranu lista (na najsirem delu) u polozaju potrbuske, tako sto stopala slobodno stoje izvan ivice lezaja - oba stopala se podjednako ponasaju. Pretpostavljam da ne bih ni mogla da stanem na nogu da je doslo do nekog kidanja ili naprsnuca ...

Molim vas za misljenje i vasa iskustva sa ovakvim vrstama povreda.
Da li bi mi koristile fizikalne terapije ?
Koje bi vezbe mogle da mi pomognu da ubrzam oporavak i da ubuduce nemam problema sa tim ?
Znam za vezbu kada stojim na stepeniku i podignem se na prste, a zatim spustim stopala nize od ivice stepenika. Da li ovu vezbu mogu da radim do granice bola ili da je radim i kada bol postoji ? Cime jos mogu da mazem zglob i deo noge od pete ka kolenu kako bih ubrzala oporavak ?


Unapred vam hvala na odgovorima.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.