TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 01:22:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ramena i regije izmedju lopatica  (Pročitano 10810 puta)
Simpaticus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #52 poslato: Mart 09, 2016, 06:21:51 posle podne »

Vazi. Hvala vam na pomoci. Javim se za 7 dana :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #51 poslato: Mart 09, 2016, 12:20:04 posle podne »

- radi program koji si dobio 5-7 dana, ništa osim toga (!) - ako bude ok > dobijaš program za dalje  ;)
ako ima da ti nešto nije jasno ili bude poteškoća - javi se...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Mart 09, 2016, 11:54:37 pre podne »

probaj da radiš i ove vežbe za povlačenje ramena u nazad (retrakciju)
- važno je da nema bola (!) u ramenu na mestu povrede...
- vežbu veslanje u pretklonu radi bez tegova, praznim rukama...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Mart 09, 2016, 11:46:50 pre podne »

vodi računa da rame držiš u položaju retrakcije (umerene, ne forsirane - tokom dana i pri vežbama) - to se uči pstepeno, ali treba da vodiš računa o tome
- osnovno je da povlačiš lopatice/ramena unazad - i posledično i glava ide gore i nazad...
(ovo je vežba uz zid)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: Mart 09, 2016, 11:32:25 pre podne »

radi 5- 7 dan statičke vežbe...
- vodi računa da nema bola pri izvodjenju vežbi (!)
posle vežbi ohladi ledom 5-7min bolno mesto, posle utrljaj Lioton gel... (3x na dan led+gel)
Sačuvana
Simpaticus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #47 poslato: Mart 07, 2016, 03:41:33 posle podne »

Pridrzavacu se uputa. Koliko bi trebao vremenski da radim staticke vjezbe (10,20, 30 dana ) ??
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #46 poslato: Mart 07, 2016, 02:18:32 posle podne »

trebalo bi da vodiš računa da držiš rame u položaju povučeno u nazad - da li osećaš olakšanje pri tom položaju (rasterećenje)?
O tome nisam vodio racuna. Iskreno nisam obracao paznju da li osjecam olaksanje kad je rame povuceno unazad, ali cinjenica je da osjecam bol kada je rame duze vrijeme potisnuto prema naprijed. Kad vratim rame u "normalan" polozaj osjetim zatezanje (nelagodu) koja traje par minuta i nestane.
na slici je prikazan pokret u kome bi trebalo da držiš ruku/rame (retraction)
« Poslednja izmena: Mart 07, 2016, 02:22:11 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: Mart 07, 2016, 02:12:41 posle podne »

ovo je dobra statička vežba za jačanje rotatora ramena - zadržaj 15-20sec u položaju potiska, jačina potiska se dozira (počinje se sa slabijim, pa pojačava...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #44 poslato: Mart 07, 2016, 02:07:33 posle podne »

možeš krenuti sa programom statičkih (izometričkih) konrakcija...
Statičke kontrakcije su kontrakcije mišića bez izvoĂ°enja pokreta u pravcu kontrakcije mišića (želja da se izvede pokret). Statičke kontrakcije se izvode protiv nepokretnog otpora tj neke prepreke (zid, deo nameštaja, sprava koja se ne pomera), izvoĂ°enje se vrši povećanjem pritiska tj voljne kontrakcije kao da se želi pomeriti predmet protiv koga se vrši kontrakcija, intenzitet kontrakcije se dozira - počinje se od laganog, pa se postepeno pojačava (po ponavljanima i danima izvoĂ°enja vežbi...). Važno je da je intenzitet uvek takav da ne izaziva bol i nelagodnost ni tokom vežbanja, ni posle... Uvek je važno da postoji potpuna kontrola pokreta i pritiska, tj da se ne primenjuje ne primereno velika sila statičke kontrakcije (nije cilj što jače, već na pravi način izvesti vežbu).
- vodi računa da nema bola pri izvodjenju vežbi (ne sme da boli)
Sačuvana
Simpaticus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #43 poslato: Mart 07, 2016, 12:25:31 posle podne »

O tome nisam vodio racuna. Iskreno nisam obracao paznju da li osjecam olaksanje kad je rame povuceno unazad, ali cinjenica je da osjecam bol kada je rame duze vrijeme potisnuto prema naprijed. Kad vratim rame u "normalan" polozaj osjetim zatezanje (nelagodu) koja traje par minuta i nestane.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Mart 07, 2016, 12:18:07 posle podne »

trebalo bi da vodiš računa da držiš rame u položaju povučeno u nazad - da li osećaš olakšanje pri tom položaju (rasterećenje)?
Sačuvana
Simpaticus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #41 poslato: Mart 07, 2016, 12:06:07 posle podne »

Hvala vam puno. Uradicu kako ste naveli, da pokusam ponovo sa vjezbama (sa bucicama) koje ste mi ranije napisali ??
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Mart 07, 2016, 12:00:07 posle podne »

posle leda treba utrlajti Lioton gel - ima najjači terapijski efekat...
--------
kod pucanja u regiji ramena - rotatori ramena obično se nejavlja podliv (modrica), mada mislim da ne bi trebalo da razmišljaš o rupturi...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Mart 07, 2016, 11:56:36 pre podne »

ne razmišljaj o napuknuću mišića/tetive (parcijalna ruptura) - to ne može niko da kaže bez dijagnostike (utrazvuk, a najsigurnije magnetna rezonanca)
- i da postoji sa pravilnim trening programom lečenja povrede ramena taj problem se sanira...
- najverovatnije po lokalizaciji povrede i problemu - da postoji kod tebe burzitis subkorakoidne bure (prednji deo ramena), što je posledica impingementa prednjeg ramena (sindrom sudaranja)...
Sačuvana
Simpaticus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34

« Odgovor #38 poslato: Februar 25, 2016, 11:23:18 pre podne »

Vjezbe koje ste mi dali (sa tegovima) radio sam samo 7 dana, posto sam imao jaku prehladu i morao sam da prestanem. Poslije vjezbi sam radio uvijek istezanje, masiranje ledom i nakon toga gel. Interesuje me da li umjesto leda mogu da utrljam bolno mjesto gelom koji hladi ?  Sto se tice kortikosteroida dobio sam prednjim pristupom (prednji dio ramena). Trenutno je zadovoljavajuce sttanje dok mirujem. Osjetim ponekad bol ali nije pretjeran i jakog inteziteta. Medjutim pribojavam se sta ce da bude kada aktiviram misic vjezbama, tj da li ce se tegobe pogorsati. Interesuje me jos ako je doslo do napuknuca kao sto tvrdi jedan od fizijatara, zar ne bi trebale biti odredjene promjene na kozi (otok, promjena boje i sl) ili to nije uvijek slucaj ?? Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.