TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 03:05:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: potreban savet oko ishrane  (Pročitano 10602 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Decembar 29, 2015, 12:46:21 pre podne »

U stolici se normalno nalazi do 20 kolonija kandide...

Najkraće moguće...Ako jedete nešto sa šećerom, onda je ishrana protiv kandide uzaludna.

Dakle treba izbaciti beli šećer, žuti šećer, med i ostale namirnice koje sadrže šećer, kao keks, kolači, čokolada  i ostali slatkiši! Odlučno ne belom brašnu!

U početku bi trebalo biti rigorozniji sa voćem...jer sadrži "šećer". Može se umereno koristiti citrusno voće, grejp i limun...zreli i plesnivi sirevi nisu dobar izbor...a smatra se "u početku "od mlečnih proizvoda treba staviti akcenat jedino na "nemasni probiotski jogurt"...

Banane nisu dobar izbor...sve u svemu, rigoroznije sprovedena dijeta po već datim preporukama poželjna, dok se stanje ne sredi...

Ali kad nema voća odličan izbor je sveže povrće, ceĂ°eni sokovi od povrća, kuvano povrće, kuvano povrće na pari. Od povrća se preporučuje kelj, boranija, kupus, šargarepa, brokoli, prokelj, celer, peršun, zelena salata, beli luk itd.

Piješ li neke lekove sada?
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2015, 12:48:06 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #23 poslato: Decembar 28, 2015, 08:25:30 posle podne »

Uradio sam 24.12 test na kandidu i nadao se da je svedena na minimum ili da je izumrela ,evo sada sam uzeo test i piše "izolovana je kandida krusei(40 kolonija)".Pitam se sad da li sam na dobrom putu jer je na prvom testu pre oko mesec dana pisalo "kandida je u masi"??Napravio sam grešku jer sam za užinu u školi jeo keks ili grisini bezglutena ali nisam znao da sadrže šećer i u poslednje vreme jednom nedeljno pojeo kolač bezglutena pravljen sa steviom.Juče sam isto pojeo kolac i danas pre škole sam isao 4 puta u wc i ostatak dana sam imao nelagodnan osećaj u stomaku.Što se tiče slatkiša mogu se suzdrzati nego sam mislio da je nestala kandida pa jednom nedeljno kolač neće značiti ništa,što se tiče voća i povrca koje sam uzimao u većim količinama su :jedno 3-4 banane dnevno,4-5 mandarine ,po neki kuvani krompir,pirinač i obično limunadu ujutru,od mlečnih proizvoda jogurt 2-3 čaše i 100-150g mladog sira i sada me interesuje da li nesto od navedenih namernica otežava ili nedozvoljava lečenje kandida pitam zato što sam pročitao da trebam izbegavati npr jabuke,banane...uglavnom svo voće i povrće sem grej i nar
Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: Decembar 24, 2015, 12:27:05 pre podne »

Predlažem da otvoriš novu temu u delu foruma http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=661.0 ...gde možeš dobiti detaljnije predloge i informacije na temu treninga...ali opet kažem...dok god si limitiran dostupnim opterećenjem i rekvizitama mogućnost napretka je dovedena u pitanje...

Ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka, citrusi su odličan izbor...a u doručku akcenat na izvore složenih hidrata...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html ( naravno izuzmi "stavke" koje se tiču namirnica koje su kontraindikovane kod glutenske intolerancije...)
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2015, 12:41:34 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #21 poslato: Decembar 23, 2015, 06:30:45 posle podne »

Ima bezglutenske grickalice jer nemam šta da jedem u sk,od voća kivi,pomarandze,mandarine i banane u teretanu tek na leto nisam u mogućnosti jer nemam vremena.Treniram sa bucicama,samo ako bi mogo da mi kažeš neke vežbe koje dobro pogadjaju odredjene partije,vežbe sam skidao da neta ali nemam neki izbor najslabija partija su ruke,imam "mršave"ruke pa forsiram biceps/triceps
« Poslednja izmena: Decembar 23, 2015, 06:33:28 posle podne od strane gokusan21 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Decembar 23, 2015, 12:47:12 pre podne »

Čekaj keks i grisini...a problem sa intolerancijom na gluten?

U prvom obroku umesto voća bolje ubaci pirinčane galete, a ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka...btw, a koje si voće mislio u prvom obroku? Jagode, kupine, maline?

1 banana( srednje veličine) + merica proteinskog suplementa sasvim dovoljno posle treninga...

Kreni u teretanu...
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #19 poslato: Decembar 23, 2015, 12:07:00 pre podne »

U foliji sipam maslinovo ulje ribu očistim stavim na 200 stepeni i posle pola h serviram uz rusku salatu/pirinač i krompir.
Ovako sam počeo plan ishrane:
kada sam prva smena
1.neko voće,jaja
Užina u školi keks ili grisini
2.riba 150-200g i neki prilog povrće
trening
Užina 2-3 banane i koja pomarandza
3.riba ili piletina 200g sa povrćem i časa jogurta
4.100g sira i 40-50g badema
Ovih dana idem u kupovinu pa ću usavrsiti ishranu
Trening je sa bucicama od po 10kg
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Decembar 19, 2015, 12:16:18 posle podne »

Mislim da se nepotrebno opterecujes "odmorom zeluca od mesa"...tj. ne vidim nikakvu logicnu vezu sa ostecenjem istog konzumacijom svezeg mesa, naravno dovoljno termicki obradjenog( tu iskljucujem mesne preradjevine i suvomesnate proizvode)...

Kuvanjem pirinac upija vodu, i na racun upijene vode se to tebi cini kao "smanjenje vrednosti hidrata"...dakle, pirinac izmerimo pre merenja i to je to...

Sigurno da nije isto 100 gr pirinca pre i posle kuvanja...  ;)

Manje nepotrebnog uopstavanja oko nekih stvari...

Jedan lep clanak na temu razbijanja zabluda o mnogim stvarima, od suplemenata do mesa  ;)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/afere-u-svetu-ishrane-i-suplementacije-zloin-i-kazna.html

P.S. ne moras samo skusu, tj. ribu u svakom obroku, malo posne govedine, piletine, curetine...moze biti dobar izbor...

Kako spremas ribu?
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2015, 12:26:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #17 poslato: Decembar 19, 2015, 12:01:35 posle podne »

Mislim da se želudac odmori od mesa,nemogu svaki dan doručkovati jaja ostavicu ih za ta dva dana bez mesa.
1obrok još uvek smišljam
2obrok skusa 150g + pirinač 100g + salata
užina voće neko
3obrok skusa 250g + pirinač 150g+ salata + 200ml jogurta
4obrok 100-150g sira + 50g badema/lešnika
Da li se kuvanjem pirinca smanjuje vrednost uh?
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2015, 12:04:30 posle podne od strane gokusan21 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Decembar 19, 2015, 01:12:13 pre podne »

Moj predlog za prvi obrok...trvdo kuvana jaja( akcenat na belanca)+pirinčane galate( predlog - proizvoĂ°ač Benlian, zeleno pakovanje, bez dodataka)...

Ubaci uz obroke, salate od svežeg povrća uz extra virgin maslinovo ulje, kao dresing, kao i malo jabukovog sirćeta ili limunovog soka( po ukusu)...

Jezgraste plodove veži uz npr. posnji sir( ella sir), taman kao obrok pre počinka...

Po koju voćku izmeĂ°u obroka( predložene "low-carb voćke") ne računaj kao obrok sam za sebe...

Znam da nekada nema vremena za pripremu obroka, ali dobra organizacija rešava problem...npr. ustaneš ranije ujutru, pripremiš obroke, "upakuješ" u adekvatnu ambalažu i "upotrebiš u toku dana"...

Ili kada su jaja u pitanju - skuvaš prethodno veče, ostaviš u frižider i ujutru samo klopaš uz pirinačne galete...

Zašto bi bio dva dana bez mesa?

A uz meso - krompir, može i batat( sladak krompir), pirinač( i beli i integralni imaju svoju upotrebnu vrednost), heljda, kinoa, proso...mahunarke( grašak, pasulj, sočivo...) + salata od svežeg povrća...ili meso + jezgrasti plodovi...riba + salata od povrća...

A o belom vs. integralnom pirinču...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/uvena-dilema-beli-ili-integralni-pirina.html
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2015, 01:25:10 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #15 poslato: Decembar 18, 2015, 10:45:59 posle podne »

Trenutno šta stignem,obično kuvano belo sa graškom ili pirincem posle jednog sata neko voće pa u šk posle sk isto tako popijem i času jogurta , pre spavanja  obično pojedem 30-50g badema popijem sodu i čaj sa origanom
Evo sastavljam plan,4x nedeljno skuša,jednom piletina i dva dana bez mesa.Ali se pitam šta uz to da jedem,možda da skuvam beli integralni pirinač i još nešto.
npr:1obrok ne znam
2obrok 150g skuse + pirinač + još nešto..
Posle treninga
Užina neka jabuka,kivi,banana ili badem/lešnik
3obrok 250g skusa + pirinač + 200ml jogurta  ...
4Obrok 100-150g mladog sira
neki predlog?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Decembar 17, 2015, 10:34:36 posle podne »

Ok a kako se sada hraniš? Koliko proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou?

Kako sada izgleda tvoj meni( po obrocima)...malo detaljnije molio bih?!

Voće je svakako korisno, ali ga ne možeš posmatrati kao kompletan obrok...po koja voćka izmeĂ°u obroka će svakako koristiti...ali bez voćnih obroka. ipak kada je kandida u pitanju trebalo bi biti obazriv...topla preporuka za citruse( kivi, grejp...), kao i bobičasto voće - jagode, kupine, maline, brusnica...



Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #13 poslato: Decembar 17, 2015, 05:15:56 posle podne »

To mi je bila ishrana pre nego što sam se razboleo znači do juna-jula a sada je jedan obrok pre u posle škole uglavnom belo meso oko 100g i pirinač ili grašak i u ostalim obrocima jedem pomarandze,jabuke,banane(jednu-dve max),bademe,lešnike
Imam 19god,visina 181-2,težina 72kg
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2015, 07:59:32 posle podne od strane gokusan21 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Decembar 17, 2015, 03:26:21 posle podne »

Daleko od toga da je neko poentirao na potrebnost konsultacije psihijatra, ali uticaj psihosomatike nikada ne bi trebalo potceniti...

Inace, koliko imas godina? Visina? Tezina?

S obrzirom na utvrdjenu intolerciju na gluten integralni keks, welness i sl. nisu dobar izbor( gluten iz zitarica, a i dodatak secera, sto ni u kom slucaju ne cini dobro kada je kandida u pitanju)...smatra se da ovas nije toliko problematican, kada je glutenska intolerancija u pitanju, ali opet, za pocetak dok ne dodje do poboljasanja stanja smatram da je stroga "gluten-free dijeta" imperativ...

Pre bih ove uzine zamenio konkretnim obrocima( doduse ne tako obilnim)...uz sir u obroku pred pocinak bih dodao i jezgraste plodove...
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2015, 03:03:09 posle podne »

Da po prirodi sam miran i nervozan,naravno imam stresove i probleme kao i svaki drugi čovek,nikad nisam išao kod psihijatra nisam agresivan,nemam napade, staložen sam i umem da se kontrolišem.
Zdravo se hranim,ne pijem i pusim,slaba fizička aktivnost i često pre spavanja popijem času rastvorene sode i u toku dana popijem sok (mix cvekla,limun,pomarandza,šargarepa) napravljen kući.
Evo plan ishrane koji sam primenjivao pre:
obrok 1 : 150-200g ovsenih sa 250-300ml mleka
Obrok 2 : 150g pilećeg belog i pirinač ili grašak
Obrok 3 : isto kao 2 ili riba (tuna,skusa..)
obrok 4 100-150g sira
Užina 1- integralni keks ili welnes 200g
Užina 2-neko voće ili bademe,orahe
Često pojedem još nešto npr neko jaje,salatu,bananu
Vreme obroka zavisi u koju sam smenu,kad je drugi pojedem 2 obroka pre škole,jednu užinu i dva obroka posle sk
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Decembar 17, 2015, 02:20:15 posle podne »

hm, moje mišljenje - treba se lečiti u odredjenim poremećajima zdravstvenog stanja, ali...
nisam ispratio sve, ne znam da li imaš neku vrifikovanu bolest (morfološki...?)...?
poremećaji funkcije i simptomi od gastointestinalnog sistema su često - psihosomatski poremećaji i rezultat nezdravog načina života
najkraće:
- pravilna ishrana - izbaci sve loše i industrijsko, dosta vlakana, kuvano, voće i povrće, piletina, riba...
- redovna fizička aktivnost (što više to bolje, ali postepeno...)
- što više u prirodi, na vazduhu, u pokretu
- ako pušiš, piješ, gazirano - baci!
- pijuckaj sodu bikarbonu rastvorenu u vodi (ili pre spavanja popi čašu sa razmućenom bikarbonom)...
....
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 17 upita.