TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 10:29:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: potreban savet oko ishrane  (Pročitano 10604 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Decembar 17, 2015, 02:19:04 posle podne »

Probiotike mozes uzimati bez ogranicenja po pitanju duzine upotrebe( Flobian)...

Inace, da li si ovako nervozniji po prirodi? Neki stresovi? Problemi?
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2015, 01:11:25 posle podne »

Doktor mi je prepisao 23.11 Rudakol 3x1 pre jela,Flobion 1x1 HD režim,zatim kad sam uradio gastroskopiju 3.12 preporučio mi je sledeće:Diflucan 50mg 1x1 7dana,daktanol gel 2% 2x1cm,flobion 1x1 caps,tbl rudakol 3x1 pre jela i bezglutenska dijeta.
Juče sam uzeo još jednu kutiju flobian i mislim da pijem po jednu dnevno još 7 dana.Ovako zdravstveno se osećam se mnogo bolje jedino me juče zaboleo želudac posle dužeg vremena možda što nisam mogao da se olaksam, pa sam kupio  flobion.Što se tiče plana ishrane napisacu kasnije
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2015, 01:44:55 pre podne »

Poštovani "gokusan21"...

Ajmo ovako, koristio si daktanol oralni gel(krem, mast)? Oralna upotreba? Za kožu? Ili?

Diflucan( flukonazol)?

Rudakol je spazmolitik, tj. koristi se za lečenje simptoma iritabilmog creva (SIC) i sličnih problema kao što su - hronični iritabilni kolon, spastični zatvor, mukozni i spastični kolitis...

Sve je to preporuci lekara specijaliste gastroenterologa? Ili?

Nadam se da samoinicijativno ne prekidaš terapiju?

To što je "stomak ostao",a uočen je gubitak u telesnoj težini pokazuje da je došlo i do značajnog gubitka mišićne mase...nije bilo dovoljne trenažne stimulacije muskulature, a sigurno da i ishrana nije najbolje formulisana...

Kako je izgledao tvoj dnevni meni u ovom periodu? Koliko si obroka ima dnevno? Možeš li sa nama podeliti svoj dnevni meni sa okvirnom gramažom namirnica o obrocima?

Smatram da dok se stanje ne stabilizuje ne ići u nepoznato...da li sada uz promene načina ishrane ima promene na bolje? Terapija pomogla? Poboljšanje?

Molio bih da ako iščitaš preporučene tekstove sa početka teme, gde smo jasno poentirali na ciljani unos proteina, hidrata, masti...formulisanje obroka i sl.

Dakle, da ponovimo preporučene članke...i...

Trening sa oterećenjem, kao glavni stimulans sa povećanje mišićne mase + kvalitetna ishrana = "kvalitetno" dobijanje težine...

Elem, unos proteina, hidrata, masti u prvom redu prilagoditi potrebama tela za energijom( BMR, TDEE) plus dodaci koji se tiču željenog kalorijskog sufcita( "viška") kao bitnog faktora u povećavanju telesne težine...

Kvalitet suficita diktira i kvalitet dobitka u težini...naravno uz trening sa oterećenjem, kao i "odmeren" kardio trening...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html ( naravno rukovodi se datim preporukama oko izbora namirnica, bez glutena)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

Po pitanju odvajanja proteina i hidrata u istom obroku, ima dosta zamena teza i nepreciznosti...najkraće moguće - sažvaćimo dovoljno hranu i dajmo vremena pljuvačnoj amilazi( ptijalinu) da ostvari svoj učinak, tako da će manje nesvarenog skroba( pirinač npr.) stići do želudačne sredine i izazvati moguće interakcije sa pH želudačnog sadržaja, koji bi imao negativan uticaj na enzimsku kaskadu u procesu varenja proteina...

Dakle ,oštećenja želuca nema, jedno je problem uticaj nesvarenog skroba na kiselost želudačnog sadržaja...

Pre ozbiljnijeg kretanja u pravcu treninga i ishrane za povećavanje mišićne mase, sačekao bih kontrolu lekara specijaliste...i eventualne izmene terapije...
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2015, 01:47:23 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2015, 09:59:57 posle podne »

Koliko bi trebao unositi proteina,uh i masti ??čitao sam nešto na netu o pravilnom kombinovanju hrane pa me interesuje koliko je to tačno,npr ne treba jesti zajedno meso i pirinač radi boljeg varenja i izbegavanje oštećenja želuca samo navodim primer nisam siguran.
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2015, 10:06:42 posle podne od strane gokusan21 » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2015, 09:50:09 posle podne »

Radio sam skoro test urina i krvi sve je uredu,što se tiče lekova u poslednjih dve nedelja popio sam flobian (cela kutija),difucan(cela kutija),rudakol(skoro cela bočica),daktanol i pijem omega 3.
Zaboravio sam da kažem pored toga što sam smrsao 10ak kg stomak mi je ostao,i danas sam kupio još jednu kutiju flobian i mislim da vise ne pijem lekove do sledećeg pregleda jer pored čaja od divljeg origana unosim i dosta voća i povrća
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2015, 01:37:57 pre podne »

Moj savet bi bio da, ako i kada imaš mogućnosti( najbolje bi bilo što pre) kreneš u neku bolje opremljenu teretanu, jer sam siguran da nemaš dovoljno rekvizita za dovoljnu stimulaciju svih mišićnih partija u kućnim uslovima...

Po pitanju nutritivne vrednosti namirnica...preporuka za odličan sajt( za svaku namirnicu, do detalja, od proteina, hidrata, masti, vlakana, do vitamina i minerala)... http://nutritiondata.self.com/

Eh, "kandida" još malo sužava spisak dozvoljenih namirnica...i ranije je bilo dosta pitanja na Forumu o kandidi, pa sam eto imao inspiraciju za jedan tekst...obavezno pročitaj... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/anti-kandida-dijeta.html

Sve u svemu, rešenja ima, a i svoju ishranu ćeš podići na nivo kvaliteta koji je bitan u procesu dobijanja "kvalitetne mišićne mase"( sa što manje neželjenih masnih naslaga)...

Bez panike ništa nije izgubljeno, niti ima mesta "tugovanju"...samo napred!

Nadam se da su predloženi tekstovi oko "ishrane za masu" bili dovoljno informativni?

Možeš i sam formulisati neki "početni" plan ishrane koji ćemo zajedno "remodelovati" po potrebi?!

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina? Anemija? Ekg? Neke povrede?

Piješ neke lekove?

Inače, kao što rekoh manje hrane "iz marketa", tj. ODLUČNO NE INDUSTRIJSKI PRERAĂDENOJ HRANI( eto skivenih izvora šećera i glutena), akcenat na sveže meso, ribu, fermentisane mlečne proizvode, zdrave masti, sveže voće i povrće( ili sa što manje termičke obrade)...
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2015, 01:18:18 pre podne »

Imao sam često proliv,grčeve,nadutost,depresiju.Prvo su mi rekli da imam nervozna creva i posle mesec dana stanje se pogorsalo,otišo sam kod privatnika i tamo uradio sve preglede ponovo i ustanovilo se da imam gastritis,upalu dvanaestopalacnog creva i intoleranciju na gluten.Evo kako praktikujem bezglutensku ishranu mnogo mi je bolje ali sam dosta smršao jer imam i kandidu pa izbegavam slatko.Od mlečne proizvode koristim samo jogurt balans probiotski i mladi sir,ranije sam bio osetljiv na mleko pa ga izbegavam nisam ga pio jedno 5-6 meseci.
Počeo sam da vežbam sa bucicama od po 10kg pa ću vremenom povećavati do 20 jer nisam u mogućnosti sada u teretanu da idem.Samo mi je problem da odredim u kojim količinama sad jesti,ranije mi je bilo lakše jeo sam hleb,ovas i razne proizvode iz marketa kako bih ispunio potrebe uh,proteina
 
 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Decembar 15, 2015, 10:53:06 posle podne »

Ovako letos mi je dijagnostikovana intolerancija na gluten i do sada sam smrsao jedno 10-12kg,može neko da mi kaže u kojim količinama i koje namernice da preferiram da bi povratim težinu.Tražio sam po netu ali nisam našao ništa o tome,pa evo ovde da se obratim.


Imao si neka ispoljavanja intolerancije? Nadutost, proliv, zatvor? Hroničan umor, glavobolja? Promene na koži( ekcem)...? Bolovi u mišićima i zglobovima? Vrtoglavica? Poremećaj ravnoteže? Bol, slabost, žmarci ili utrnulost udova? Promene raspoloženja, depresija?

Ograničenja se uglavnom tiču izvora hidrata, preporuka za pirinač, krompir, kukuruz, heljda, kinoa, proso...mahunarke( grašak, pasulj, sočivo...)...izbegavati industrijski preraĂ°enu hranu( skriveni izvor glutena)

Po pitanju izvora proteina - kao i uvek akcenat na proteine visoke biološke vrednosti animalnog porekla ( meso, riba, jaja, mlečni proizvodi - sir, jogurt, kefir...)

Po pitanju zdravih masti nema ograničenja...kao i svežeg voća i povrća( pogotovu vlaknastog)...

Intolerancija na laktozu?

Najbolje je da ubaciš i trening sa oterećenjem, kao glavni stimulans sa povećanje mišićne mase...i "kvalitetno" dobijanje težine...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html ( naravno rukovodi se datim preporukama oko izbora namirnica, bez glutena)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

« Poslednja izmena: Decembar 15, 2015, 11:05:32 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2015, 05:48:15 posle podne »

Ovako letos mi je dijagnostikovana intolerancija na gluten i do sada sam smrsao jedno 10-12kg,može neko da mi kaže u kojim količinama i koje namernice da preferiram da bi povratim težinu.Tražio sam po netu ali nisam našao ništa o tome,pa evo ovde da se obratim.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.