TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:56:23 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana posle treninga  (Pročitano 16043 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #60 poslato: Januar 25, 2016, 10:38:01 posle podne »

A neke studije pokazuju da su i biljni proteini iskoristljivi...eh, pa principi komplementarnosti i sl., tako da i ono što ne računamo se "možda" i računa  ;)

Ipak, dok god nismo sigurni u neke uzročno-posledične odnose koji se tiču reagovanja našeg tela na promene ishrane i treninga, neka nam u prvom planu budu "uopštene preporuke"...

Za "nosce te ipsum" na polju treninga i ishrane, potrebna je "zrelost", tj. dovoljno iskustva i znanja da sebi ne bi načinili više štete, nego li koristi...
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #59 poslato: Januar 25, 2016, 06:33:03 posle podne »

Ja ne pijem.... jedem posle pola sata do 45min posle gyma
+1

Nikad nisam ni pio. I ja jedem nakon jedno pola h od poslednje serije, nekad 20min, blizu mi je teretana. Zapravo pojedem u svlacionici bananu pa onda cim stignem kuci meso/salata/pirinac.

Vidim povela se zanimljiva prica, pre nekih mesec, dva sam se ja interesovao za tu temu proteina i vidim mnogo iskustava da gde ljudi rade normalno sa 1.5, a bilo je i studija koje su pokazivale da i manja kolicina radi svoj posao.
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #58 poslato: Januar 25, 2016, 12:33:41 posle podne »

Glad i potreba tela za nutrijentima nije isto...

Tvoja potreba za nutrijentima ne moze da bude ogranicena na 1-2 sata, neces propasti za to vreme ili slicno(zaliha uvek ima ako imas kontinuitet). Kontinuitet ishrane je u pitanju. Neko cak nutrijente racuna na nedeljnom nivou.
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #57 poslato: Januar 25, 2016, 11:27:49 pre podne »

Ma ljudi, kvalitetan obrok posle treninga misic cuva da ga katabolizma ne oduva( eh, lakonske odrednice)...  :D

Samo vi jedite i iskoristite maximalno taj period neposredno nakon treninga...whey( u bilo kom obliku) pozeljan, kao i uvek...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #56 poslato: Januar 25, 2016, 07:19:53 pre podne »

Odmah posle treninga whey + pola merice dex-a. Do odem kuči i spremim klopu treba mi oko 45-60 minuta. Posle treninga ne žurim, pokušavam da malo umirim organizam. 8 belanaca i 2 cela jajeta+100 grama kuvanog pirinča mi je obrok posle treninga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #55 poslato: Januar 25, 2016, 01:30:58 pre podne »

Ja uvek osećam glad posle treninga, naročito kada sam radio težak čučanj ili benč. Čak i ako popijem protein sa dekstrozom čim dodjem kući(10ak min) moram nešto odmah da pojedem jer me u suprotnom uhvati neka drtavica, znojim se, muka mi je i slično. Kod mene je taj obrok ne izostavan, nikad mi se nije dešavalo da nisam gladan posle treninga...
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #54 poslato: Januar 25, 2016, 12:15:27 pre podne »

Ponekad posle treninga kada ne osecam glad smatram da ni ne treba da se jede. Telu kad bude bila potreba hrana ono ce samo dati znak, vezano uz to svaka prica oko razmaka izmedju obroka je bullshit.
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #53 poslato: Januar 24, 2016, 10:36:55 posle podne »

Ok, hvala.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #52 poslato: Januar 24, 2016, 10:35:14 posle podne »

Tako je...vlakna ne možemo da iskoristimo,tj. svarimo...ona imaju samo balastnu funkciju za na naš digestivni trakt...dakle, trebalo bi to naglasiti kada su žitarice u pitanju...
« Poslednja izmena: Januar 24, 2016, 10:37:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #51 poslato: Januar 24, 2016, 10:30:51 posle podne »

Znaci da ne racunam onda jedino uh koji otpadaju na vlakna u ovsenim i pirincu? Ostalo sam shvatio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #50 poslato: Januar 24, 2016, 10:26:26 posle podne »

Eh...i laktoza se računa...dakle, poenta je na svarljivosti hidrata...inače, kikiriki ima i tih svarljivih hidrata...energetski konvertibilnih...ali i biljnih proteina, koji ma kako sumnjali u njihovu "kompletnost" i eventualnu komplementarnost, ipak imaju energetsku vrednost...

P.S. sprža, ako ostane do tada, donosim sigurno...da oplemenimo naš jelovnik keto-namirnicama...  ;D
« Poslednja izmena: Januar 24, 2016, 10:29:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #49 poslato: Januar 24, 2016, 10:16:27 posle podne »

Pise kod svake namirnice koliko cega ima (ako se izabere namirnica koju je neko detaljno upisao) ali u ukupnom broju sve to sabira u isti kos. Nista, poenta shvacena, samo cu slozene uh da pratim. Necu uracunavati uh iz jogurta, mleka i kikirikija. Salate bas zbog toga ni ne unosim u aplikaciju da mi ne bi ubacivao vlakna u zlata vredne uh.

p.s. kad budes dolazio za Bg, ocekujem malo sprze, taman onda mogu i na keto :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #48 poslato: Januar 24, 2016, 09:40:55 posle podne »

Hm...a da li aplikacija zna da razazna šta su "šećeri"(prosti hidrati), skrob, a šta vlakna?!  ;) A tek biljni / životinjski proteini...?!  ::) Iskreno nisam pobornik svih tih aplikacija...

Hahhaha...dobar cheat...imaš moj "amin" za to...   :)  ;)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #47 poslato: Januar 24, 2016, 09:10:21 posle podne »

Vidi ga ovaj sto ima kucu na sprat :D

Slavisa, trenutno su mi uh na 3.4g/kg, p na 1.5-2g i masti na 0.8-1g. Ne znam da li mi je greska sto uh racunam preko MyFitnessPal-a pa mi u tu racunicu za uh ulaze i uh iz jogurta, mleka, kikirikija itd... Uh povecavam nedeljno za nekih 10-15%. Cheat imam jednom nedeljno 3 kobasice u somunu i coko napolitanke :D to mi je nesto fetis ovih nedelja haha.
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #46 poslato: Januar 24, 2016, 08:56:26 posle podne »

Naravno, više volim kad imam whey pa posle treninga sa dekstrozom i maltodekstinom popijem, onda posle 30-45min kući jedem, mirna mi glava ;D

Nikad nisam unosio složene hidrate posle treninga, tako sam nekako navikao, tako radim i dalje, jednostavno mi odgovara :) Kad treniram kući čim sletim sa sprata ja jedem a iz teretane gledam što pre da doĂ°em kući....DA NE OPADNEM   ;D ;D ;D
« Poslednja izmena: Januar 24, 2016, 08:58:16 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.