TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 06:04:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nova povreda - skocni zglob :(7  (Pročitano 9234 puta)
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #27 poslato: April 12, 2016, 05:50:17 posle podne »

Pozdrav doktore, poslao sam ti u inbox poslednji snimak i dijagnozu. Idem na terapije vec 10ak dana, osecam manje zatezanje na spoljnoj strani zgloba gde je prisutan otok i dalje, ali i dalje osetam blagi bol u unutrasnoj zadnjoj strani zgloba (prema ahilovoj) kada stopalo savijem skroz na dole. Nema bola kad hodam, ni kad ubrzam ni kad potrcim. Od terapije primam UZ,magnet, IF struja, laser. Da li kuci da hladim ledom i mazem neki gel?Da li da radim vezbe kod kuce? I da li smem da radim vezbe za noge i koje, i generalno vezbe u pretklonu? hvala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Mart 08, 2016, 10:50:59 pre podne »

ово су добре вежбе за тебе (за јачање стабилизатора скочног зглоба)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Mart 08, 2016, 10:40:07 pre podne »

да ли радиш ове вежбе?
(подизање на прсте без оптерећења)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Mart 08, 2016, 10:18:56 pre podne »

можеш користити бандажирање еластичним завојем (намотаваш од прсију до изнад зглоба)
или
бандажер ортозу за стабилизацију скочног зглоба
------------------
користиш током дана и после при повратку у спорт неколико месеци...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Mart 08, 2016, 10:10:41 pre podne »

juce sam vise puta hladio i mazao lioton, spavao sa podignutom nogom, jutros ustao bez ukocenosti i smetnji u zglobu, u toku dana nisam osecao probleme, danas takodje hladio vise puta i veceras cu ponovo podici nogu
ок, ради тако - немој да ходаш на спољашњој страни стопала  - то је превелико оптерећење за повређени зглоб (рано је за то...)
- користиш еластичну бандажу зглоба?
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #22 poslato: Mart 07, 2016, 07:49:23 posle podne »

juce sam vise puta hladio i mazao lioton, spavao sa podignutom nogom, jutros ustao bez ukocenosti i smetnji u zglobu, u toku dana nisam osecao probleme, danas takodje hladio vise puta i veceras cu ponovo podici nogu
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #21 poslato: Mart 06, 2016, 03:20:33 posle podne »

I dalje imam otok spolja na prednjoj strani zgloba i zu me i boli. Radim sve vezbe bez problema , trcanje isto. Po budjenju osecam bol u prvih par koraka i posle nista,tokom celog dana ae krecem normalno bez smetnji ali osecam slabost u zglobu s obe strane kao kad se ugane pa onaj svez bol prvih par dana kad se stopalom zakaci o nesto pa osetis da jos je slabo..
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #20 poslato: Februar 29, 2016, 05:57:12 posle podne »

nastavi vežbe sve kako radiš (gore/dole, trake, podizanje na prste + teretana ok pravilno dozirane težine - ako ne pravi tegobe - pazi na opterećenje...)
- kreni bicikl stacionarni
- hodaj što više
- led + lioton gel je ok 2-3x na dan
-------------
radiš istezanje posle vežbi?
(listovi i stopalo na dole max polako+zadržaj1-2min...)?


Pozdrav doktore, jos uvek muku mucim sa ovim zglobom, radim vezbe ili kuci ili u teretani, i istezem, mazem i lioton, ali i dalje osecam bol, kao da je jos uvek uganuta.

Malo se zagrejem i krenem sa  trcanjem bez problema, cak i malo jaci tempo, ali po budjenju osetim bol oko celog zgloba, kad hodam na spoljnim stranam stopala boli me sa spoljne strane ispod zgloba, zatim kad stanem ravno na stopala taj bol tu jos potraje 1-2 min pa se smiri. Takodje osetim i blagi bol pogotovo u polozaju istezanja sa spoljne prednje strane zgloba. Moram da naponem da radim veci deo dana i dosta se krecem i u zadnje vreme nemam kada da hladim i mazem gel dok ne dodjem kuci i pre spavanja. Pijem i elasti joint. Da li da nastavim sve isto ili da odem ponovo negde na terapije? U pocetku je napredovanje islo brzo i ok, i onda zakucao.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2016, 02:12:49 posle podne »

nastavi vežbe sve kako radiš (gore/dole, trake, podizanje na prste + teretana ok pravilno dozirane težine - ako ne pravi tegobe - pazi na opterećenje...)
- kreni bicikl stacionarni
- hodaj što više
- led + lioton gel je ok 2-3x na dan
-------------
radiš istezanje posle vežbi?
(listovi i stopalo na dole max polako+zadržaj1-2min...)?
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #18 poslato: Februar 05, 2016, 06:36:22 posle podne »

Pozdrav doktore, nisam se mogao javljati cesce, evo novog stanja:

radim stopalom gore dole bez trake, pa sa trakom, rotiranje, i podizanje na prste, kad gurnem stopalo skroz na dole osetim bas blagi bol, ali ipak osetim, u obe strane iza zgloa, do ahilove znaci, nije cak ni bol nego neki neprijatan osecaj.

u teretani sam poceo da radim sve bez problema, cucanj, mrtvo, presu, podizanje sa 10kg radim, nemam problema dok hodam, cak sam potrcao par metara i nisam osecao nikakve poteskoce ali nisam nista vise od toga pokusavao. s tim i dalje osetim bol spolja u samom centru zgloba i u kosti iznad,tj na mestu gde se spajaju, bol osetim samo na dodir, i oseti se kao kad se udari kost u nesto pa bolucka par dana e ja tako osetim i dalje..

i osetim bol spolja, ispred zgloba, kada stanem na stepenice i spustim pete dole da istegnem listove, tu kao da imam jos malo otoka. masiram ledom sad ponovo i stavljam gel.

da li da nastavim sve normalno i terapiju, i da li smem da krenem bar biciklo stacionarni da vozim, ili mozda da prekinem sa treninzima?

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Januar 21, 2016, 03:25:19 posle podne »

možeš krenuti za 2-3 dana i podizanje na prste stojeći u mestu - polako, pomalo se podigneš (za 2-3cm), pa polako povećevaš u narednim danima...
- podizanje na prste 10-15 ponavljanja, 3 serije
- javi kako ide sa vežbama, pa da za 7 dna dobiješ vežbe za dalje...
(da li imaš elastične trake?)
posle vežbi ide led+lioton gel (može i gavez gel) - 2-3x na dan terapija...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Januar 21, 2016, 03:06:07 posle podne »

možeš raditi i ove vežbe - stim da ne opterećeuješ skočni zglob...
- nabiranje tkanine nožnim prstima
- hvatanje klikera prstima
20ak ponavljanja, 3 serije...
------------
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Januar 21, 2016, 02:45:08 posle podne »

ok, kreni sada sledeće vežbe:
- stopalo gore/dole (polako), obim pokreta u početku manji pa povećavaj, broj ponavljanja što više tokom dana (ali ne preterano npr kreneš sa 3x10>3x20>2x3x20>3x3x20...) > doziraj ispod osećaja bola ili opterećenja > to znači polako gore/dole, koliko prija
- nosi elasični zavoj bandažu skočnog zgloba tokom kretanja, tokom mirovanja ne treba
- kada sediš noga podignuta - da ne visi dole (zbog otoka...)
- šetanje polako povećavaj - kreni sa manjim distancama, pa svakog dana povećavaj za malo (ne sme da aktivnost stvara bol...), npr 500m>750m>1000m>1250>1500m... doziranje zavisi od subjektivnog osećaja zamora i bola, ai u ovoj fazi je lagano i dozirano šetanje poželjno...
-------
« Poslednja izmena: Januar 21, 2016, 03:09:47 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2016, 08:21:37 posle podne »

Pio sam jedno vreme glukozamin ali sam prestao, mroacu sada elasti joint da koristim bar nekoliko meseci. Stanje je mnogo bolje sada, otok se skoro skroz povukao, bol je jos malo prisutan spolja, hodam skoro normalno, jedino sa unutrasnje strane osetim malo jso tu ukocenost u zglobu. Da li je sad vreme da pocnem da radim malo stopalom gore-dole, skupljanje itd ili da sacekam jos? Odradio sam i 3 fizikalne terapije, icu na ukupno 10, ne moze da skodi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Januar 15, 2016, 11:07:15 posle podne »

sobzirom da je povreda skočnog zgloba kompleksna - tj zahvata ligamente, tetive, a često oštećene su i zglobne hrskavice skočnog zgloba bilo bi dobro i da uzimaš nešto za oporavak zglobova:
- Arthroguard http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/BI838-Arthro-Guard.html
ili
- Elasti Joint http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/LB529-Elasti-Joint.html
ili
- Jointment suport http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/UN046-Jointment-Sport.html

+ govedji želatin, vitamin C...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.