TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 02:57:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nova povreda - skocni zglob :(7  (Pročitano 9232 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: April 23, 2016, 02:19:50 posle podne »

Hvala puno na odgovorima doktore, znaci i sad dok primam shockwave terapiju svaki 4. dan, slobodno da krenem sa ovim vezbama koje su navedene, i da nastavim da mazem gel i led kod kuce.

Da li mi onda savetujes i da krenem lagano sa trcanjem, 1 min trcanje/1 min hodanje, posto ne osecam tegobe, pa da polako jacam taj zglob i vremenom povecavam intezitete i duzinu treninga po osecaju?
vidi, ja bih ti dao po mom programu da kreneš polako i sa programom trčanje/hodanje.... (sobzirom da si ok...)
- ne znam tačno zbog čega dobijaš shockwave...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: April 23, 2016, 02:18:09 posle podne »

Hvala puno na odgovorima doktore, znaci i sad dok primam shockwave terapiju svaki 4. dan, slobodno da krenem sa ovim vezbama koje su navedene, i da nastavim da mazem gel i led kod kuce.

Da li mi onda savetujes i da krenem lagano sa trcanjem, 1 min trcanje/1 min hodanje, posto ne osecam tegobe, pa da polako jacam taj zglob i vremenom povecavam intezitete i duzinu treninga po osecaju?
- vežbe + led + gel > ok
- trčanje nemoj za sada...
- jačaj zglob vežbama, za sada a posle ćeš ubaciti i trčanja...
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #40 poslato: April 19, 2016, 04:54:39 posle podne »

Hvala puno na odgovorima doktore, znaci i sad dok primam shockwave terapiju svaki 4. dan, slobodno da krenem sa ovim vezbama koje su navedene, i da nastavim da mazem gel i led kod kuce.

Da li mi onda savetujes i da krenem lagano sa trcanjem, 1 min trcanje/1 min hodanje, posto ne osecam tegobe, pa da polako jacam taj zglob i vremenom povecavam intezitete i duzinu treninga po osecaju?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: April 19, 2016, 01:30:01 posle podne »

hodanje na prstima je isto odlična vežba za tebe, čak i hodanje na petama, ako to ne izaziva bolove (oprez!)
- obavezno bi bilo da koristiš bandažu za skočni zglob (ortozu)
--------------------
mislim da je ono što sam ti prethodno naveo - dovoljna twerapija za tvoj zglob (posebno prema nalazu ultrazvuka) i da druge terapije nisu neophodne/potrebne...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: April 19, 2016, 12:03:55 posle podne »

ovo su vežbe odlične i jako važne za tebe - za jačanje stabilizatora stopala sa elastičnim trakama
- to su najvažniji mišići koji stabilizuju stopalo pri kretanju, sprečavaju novu povredu i sprečavaju osećaj nestabilnosti...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: April 19, 2016, 09:50:11 pre podne »

ovo su vežbe zanoge (ne sme da izaziva bol...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #36 poslato: April 19, 2016, 09:41:48 pre podne »

Koje vezbe za noge bih mogao da radim u teretani ako smem ista i da li smem biciklo da vozim?

I nastsavio sam da pijem Elasti Joint, vezacu bar 3 meseca pa cu preci  na samo glukozamin
- ta terapija za jačanje zgloba je ok
vežbe za noge:
- šutalica single leg za kvadriceps (15-25kg, 10-15ponavljanja, 3 serije)
- pregibi za zadnju ložu sa obe noge na mašini, 20-30 kg, 10-15 pon, 3 serije)
- leg pres 50-75kg, 10-15 pon, 3 serije
- listovi na mašini
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: April 19, 2016, 09:38:35 pre podne »

Shock jos nisam dobio,mozda od utorka krene sa tim,sad jos uvek primam ono sto sam napisao.
Noga mi je opterecena stalno u smislu da sam po ceo dan na nogama zbog posla i obaveza... Nisam koristio bandazu sad dugo niti led stavljao.

Bol nemam pri aktivnostima samo kad sam izvrcem stopalo pa u odredjenim polozajima osetim neprijatbost i to mozda 3 na skali....
- osećaj bola/neprijatnosti pri everziji (izvrtanju) stopala posle uganuća skočnog zgloba - postoji neko vreme posle povrede...
- potrebno je rasteretiti nogu od većih napora (napora koji izazivaju neprijatnost) - odredjeno vreme dok se ne smire tegobe - za to vreme se sprovode vežbe, terapija led+gel, fizikalna terapija... fizička aktivnost se postepeno dozira po osećaju bola (ispod granice bola) > vežbe lakše ka težim posepeno, šetanje postepeno progresija dužine (izbegavati uspone...)
- sprovoditi vežbe za skočni zglob i stopalo po programu
- obavezno korišćenje elastične bandaže pri hodu, kad se krene trčanje i sportska aktivnost (kontaktno - fudbal, košarka...)
- suplementacija kolagen + vitamin c, glukozamin, msm, hndrotin...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: April 19, 2016, 09:32:03 pre podne »

nemanja, po nalazim a ultrazvuka koji si mi poslao - tvoja povreda nije velika i nije zabrinjavajuće...
- u krajnjem slučaju kada je povreda skočnog zgloba komplikovana (ne prolazi i pored svih primenjenih metoda lečenja) - dolazi u obzir snimanje magnetnom rezonancom, ali mislim da u tvom slučaju to neće biti potrebno...
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #33 poslato: April 18, 2016, 05:57:58 posle podne »

Od sutra krece Shockwave terapije, svaki 4. dan
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #32 poslato: April 15, 2016, 07:00:33 pre podne »

Koje vezbe za noge bih mogao da radim u teretani ako smem ista i da li smem biciklo da vozim?

I nastsavio sam da pijem Elasti Joint, vezacu bar 3 meseca pa cu preci  na samo glukozamin
« Poslednja izmena: April 15, 2016, 07:39:14 posle podne od strane nemanjadz » Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #31 poslato: April 15, 2016, 06:05:12 pre podne »

Mazem sad ponovo gel,ne znam da li da radim vezbe kod kuce,tamo mi nista nije receno. U tererani sam ponovo prestao sa mrtvim dizanjem i slicnim vezbama. Radio sam vezbe kod kuce pre nego sto sam poceo sa terapijama uglavnom svaki dan i to sve bez problema,cak i trcim bez problema,ali osetim da to nije to,kao da lako moze da se ugane
Sačuvana
nemanjadz
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168

« Odgovor #30 poslato: April 15, 2016, 06:02:52 pre podne »

Shock jos nisam dobio,mozda od utorka krene sa tim,sad jos uvek primam ono sto sam napisao.
Noga mi je opterecena stalno u smislu da sam po ceo dan na nogama zbog posla i obaveza... Nisam koristio bandazu sad dugo niti led stavljao.

Bol nemam pri aktivnostima samo kad sam izvrcem stopalo pa u odredjenim polozajima osetim neprijatbost i to mozda 3 na skali....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: April 14, 2016, 10:07:55 posle podne »

- da li si dobijao shockwave terapiju?
- koliki je bol (u prethodnih mesec dana) od 1-10?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: April 14, 2016, 10:05:52 posle podne »

pozdrav, sad sam pogledao inbox...
- šta se dešavalo u proteklih mesec dana:
- da li si primenjivao led+gel?
- da li si koristio elastičnu bandažu/steznik?
- da li si radio vežbe?
- da li si opterećivao nogu?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.