TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:34:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POBOLJSANJE KONDICIJE  (Pročitano 16957 puta)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #45 poslato: Decembar 01, 2008, 11:49:28 pre podne »

Pre će neko da se otruje od olova ukoliko koristi losh WC papir prilikom preterane konzumacije kreatina!
(HINT: ako ne kapirate foru, to je zbog proliva kojeg će te dobiti i to je sve)
aaaaaaaaaa ovo je sam vrhunac....

Da li je podizanje aerobne sposobnosti (VO2max) direktno uslovljeno (i proporcionalno)
povećanju broja eritrocita, odnosno koncentracije hemoglobina u krvi? ...i, može li se nekako, matematički, iskazati koliki efekat na neki rezultat(u trčanju,biciklizmu...) daje odreĂ°eni procenat poboljšanja aerobne sposobnosti?

povecava se nivo hemoglobina u aktivnim misicnim vlaknima sto uslovljava bolje koriscenje aerobnih energetskih procesa...
msm da se ne moze matematicki iskazati tako jednostavno, ipak je to jedan od velikog broja faktora... ne vidim zasto se opterecujes bas tim..
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
XPetar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

Vegetarian-TOP-GUN

Vegetarijanstvo
« Odgovor #44 poslato: Decembar 01, 2008, 11:41:04 pre podne »

Da li je podizanje aerobne sposobnosti (VO2max) direktno uslovljeno (i proporcionalno)
povećanju broja eritrocita, odnosno koncentracije hemoglobina u krvi? ...i, može li se nekako, matematički, iskazati koliki efekat na neki rezultat(u trčanju,biciklizmu...) daje odreĂ°eni procenat poboljšanja aerobne sposobnosti?
Sačuvana
Postati čovek je bolje nego postati kralj.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #43 poslato: Maj 12, 2008, 01:24:36 posle podne »

Pa nje baš smešno... ljudi svašta rade.. u svakom slučaju prosto koristite kreatin prema uputstvu...
Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #42 poslato: Maj 11, 2008, 08:22:39 posle podne »

Pre će neko da se otruje od olova ukoliko koristi losh WC papir prilikom preterane konzumacije kreatina!
(HINT: ako ne kapirate foru, to je zbog proliva kojeg će te dobiti i to je sve)
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #41 poslato: Maj 11, 2008, 06:56:07 posle podne »

Ma i vitamin C da pijete mnogo,ode sve kad odete u wc...to su tolke doze da je smesno raspravljati da neko moze da se "otruje" od kreatina...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #40 poslato: Maj 11, 2008, 06:10:20 posle podne »

Kao što sam rekla, kratin je sam po sebi bezbedan koliko i npr vitamin C..
i ako vitamina C pijete previše imaćete obiljne posledice.. prema tome sve sa merom...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #39 poslato: Maj 10, 2008, 03:34:46 pre podne »

kilo kao metafora za mnogo :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #38 poslato: Maj 10, 2008, 02:44:15 pre podne »

kilo kao kilo ili kilo kao 1 kG ???
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #37 poslato: Maj 10, 2008, 02:43:28 pre podne »

ma daj,ako mogu ja kilo soli dnevno moze i kreatin...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #36 poslato: Maj 10, 2008, 02:37:55 pre podne »

sumnjam ... explodirace mu bubrezi pre nego shto to ispisha ... :D :D :D
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #35 poslato: Maj 10, 2008, 02:23:21 pre podne »

ma i d aneko umze pola kile kredze ispisace to tokom narednih dana...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #34 poslato: Maj 10, 2008, 01:54:22 pre podne »

Kreatin zaista nema uticaja na kardiovaskularni sistem.. ždrugo je sad ako se neko forsira pa se "natovari" tegovima i onda kad mu nije dobro krivi kreatin...


To sam hteo reci, nisam mislio da kreatin direktno ima neki uticaj na organizam....vec povecanjem tezina, smanjenjem vremena odmora izmedju serija itt...Sto se tice nezeljenih efekata znam za ovo.....
 
Kao nezeljeni efekti pominju se misicni grcevi i distres, dehidracija, gastrointestinalni simptomi, ali u naucnoj literaturi nema dokaza koji bi podrzali ove tvrdnje. Pominje se i mogucnost pojave renalne disfunkcije, ali ni to nije potvrdjeno. Ipak, nezeljeni efekti izuzetno velikih doza kreatina u suplementaciji koja traje duzi vremenski period nisu dovoljno poznati i zahtevaju dalje istrazivanje.Ovo sa misicnim grcevima sam doziveo i otprilike znam kako je....



kako shta ??? ako ti je cilj samo kopirati neshto sa nekog sitea a da ni neznash shta si napisao nemoj to molim te raditi ..

kako dolazi do grcheva ... tako shto ceshce radish ponavljanja ??? pa pij izotonichni napitak nadoknadice sve .. ai suzbija mlechnu kiselinu kreatin tako da bihj rekao da ima + kod grcheva a ne - ... dehidracija ... pffff da ako ne pijesh vode naravno da cesh dehidrirati ..  gastrointestinalni simptomi se svode na muchninu  shto je daaaavno prevazidjeno kod boljih kreatina ... renalna disfunkcija je kad vec postoji oshtecenje bubrega .... na zdrave bubrege nema uticaj kreatin ... a znaju se efekti dugotrajnog uzimanja kreatina ... taj suplement postoji vec decenijama ...  a necu da komentarishem ovo za vece doze ....  ko hoce  da uzima pola kile dnevno i zasuluzuje sve to shto ce mu se desiti ...

DAKLE : .. sve se svodi na neozbiljnost i losh pristup suplementu a ne njegovim nezeljenim dozama ... i ja sam zapatio kamen u zuchi zbog kreatina .. E NISAM ... dehidrirao sam zato shto sam glup i nisam pio 5-6l vode dnevno nego 2-3l uz 2 treninga dnevno po suncu i kreatin .. PA I NE DEHIDRIRAO!!! .. o tome se radi ..

@mladen : to shto neshto mozesh da uradish ne znachi da to i treba da uradish ,jel ... tako da rekao bih da je malo brzopleto napraviti tu vezu kreatin-srce  ...
« Poslednja izmena: Maj 10, 2008, 02:38:55 pre podne od strane Lokk1 » Sačuvana
Dulle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

This Time Next Year We'll Be Millionaire

« Odgovor #33 poslato: Maj 07, 2008, 10:42:20 posle podne »

Veze kreatina i 'kardio sistema' je indirektna, tj. kreating dopušta bolji INTERVALNI TRENING (<1-3min) što kao posledicu ima veći 'stimulus' na adaptaciju od takvog treninga

Lepo receno....
Sačuvana
Dulle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74

This Time Next Year We'll Be Millionaire

« Odgovor #32 poslato: Maj 07, 2008, 10:40:37 posle podne »

Kreatin zaista nema uticaja na kardiovaskularni sistem.. ždrugo je sad ako se neko forsira pa se "natovari" tegovima i onda kad mu nije dobro krivi kreatin...


To sam hteo reci, nisam mislio da kreatin direktno ima neki uticaj na organizam....vec povecanjem tezina, smanjenjem vremena odmora izmedju serija itt...Sto se tice nezeljenih efekata znam za ovo.....
 
Kao nezeljeni efekti pominju se misicni grcevi i distres, dehidracija, gastrointestinalni simptomi, ali u naucnoj literaturi nema dokaza koji bi podrzali ove tvrdnje. Pominje se i mogucnost pojave renalne disfunkcije, ali ni to nije potvrdjeno. Ipak, nezeljeni efekti izuzetno velikih doza kreatina u suplementaciji koja traje duzi vremenski period nisu dovoljno poznati i zahtevaju dalje istrazivanje.Ovo sa misicnim grcevima sam doziveo i otprilike znam kako je....

Sačuvana
Mladen Jovanovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 305

dipl. kondicioni trener

« Odgovor #31 poslato: Maj 07, 2008, 09:19:48 posle podne »

Veze kreatina i 'kardio sistema' je indirektna, tj. kreating dopušta bolji INTERVALNI TRENING (<1-3min) što kao posledicu ima veći 'stimulus' na adaptaciju od takvog treninga
Sačuvana
If you start with a poor assumption, you reach a poor conclusion!
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 19 upita.