TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:59:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je neko imao nuspojave posle konzumiranja soje ili sojinog proteina?  (Pročitano 4802 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2016, 05:34:53 pre podne »

Drago mi je ako nije bilo problema sa sojom i tim "umernim vegan pristupom"...

Da li si pokušao sa izolatom proteina soje?

Možeš li sa nama podeliti svoj dnevni meni sa osvrtom na odabir namirnica i količinu istih po obroku...

Koliki ti je ciljani unos proteina, hidrata, masti? Tj. šta računaš od izvora? A dnevni unos proteina animalnog porekla?

Mogući "neželjeni efekti" vezani za redovnu upotrebu soje su ipak individualni, dakle, ne važe za sve, ali su sasvim sigurno limitirajući faktor njihove upotrebe i sa godinama redovne konzumacije mogu se ispoljiti u različitom obimu...moja preporuka je ne više od 40 gr proteina( soja izolata ili proteina porekla iz soje tokom dana)...mada, ipak tu je istina o tome da se radi o nekompletnom proteinu...a ima tu i korisnih stvari...

Mada...soji je ipak odzvonilo  ;) ... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/soji-je-odzvonilo.html


« Poslednja izmena: Januar 24, 2016, 05:49:21 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2016, 09:28:15 posle podne »

Jesi ti imao lose iskustvo sa sojom? Ja sam razgovarao sa dosta ljudi koji konzumiraju soju, cak u ogromnim kolicinama i nemaju nikakve probleme, sto mogu i za sebe da potvrdim. Uzdrzavao sam se neko vreme od soje zbog silnih prica, pogotovu u Srbiji, da soja lose deluje na organizam, ali sam posle 6 meseci iscitavanja i uporedjivanja iskustva odlucio da i sam isprobam i posle 2 meseca konzumiranja 100g tvp-a, oko 50g sojinog proteina, nemam nikakve kontraindikacije. Jako me zanimaju licna iskustva, radove sam citao i znam stanje svesti medju ljudima o soji kakvo je... pozdrav
Sačuvana
Mercurial
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 46


« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2016, 07:30:51 posle podne »

Pozdrav, u poslednjih godinu dana sam poceo da se hranim pretezno biljnim proizvodima, nisam vegan ili vegetarijanac, ali konzumiram meso i zivotinjske proizvode samo kada odem na neku slavu ili rodjendan, izlazak u kafanu, itd... Za godinu dana uspeo sam da se ugojim 14 kg i da povecam snagu, u teretanu nisam krocio, radim uglavnom zgibove, propadanja, handstand sklekove i jednonozne squatove sa oko 30 kg. Trenutno imam 92 kg i 190cm i poceo sam lagano da stagniram, te sam poceo od pre mesec dana da koristim i kreatin monohidrat. Takodje sam slucajno naisao u zdravoj hrani na sojine ljuspe kompanije sojaprotein, mislim da se tako zove barem, jer se uzima na meru, no video sam da imaju oko 50 g proteina na 100g bez masti, i sa nepoznatim UH za 25 dinara... Poceo sam da koristim i nemam nikakve kontraindikacije koje ljudi stalno pominju kad je soja u pitanju. To je bilo moje resenje za veci unos proteina, posto mi je unos ovih godinu dana bio vrlo nizak, maksimalno 100g dnevno iz biljnih izvora. Uglavnom ih ubacim uz pirinac, koji mi je obavezna hrana za rucak i tako pojedem. Da li je jos neko imao duze iskustvo sa sojom, ako moze da podeli, posto na sve strane cujem ljude kako govore da je soja jako losa? 
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.