TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:43:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Slani štapići🤔  (Pročitano 10527 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Januar 30, 2016, 02:22:23 pre podne »

Unapred se izvinjavam, ali čini mi se da ne unosite dovoljno hrane...vidim da postoji odreĂ°ena doza otpora kada se pomenu neke "kalkulacije" oko unosa nutrijenata...ne možemo vas prisiljavati ni na šta...ipak, izbor je samo vaš...
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #28 poslato: Januar 29, 2016, 10:37:30 posle podne »

Napisala sam vam šta sam jela u tom periodu,(a kako reagujete,sramota me je da ponovim😊). Posle posla pojedem zdelicu kuvanog,normalnog srpskog jela,parče mesa. Kad se vratim s treninga,napravim salatu. Dva puta nedeljno idem na jogu.E,tim danima ne jedem ništa posle posla🙏.
Eto, ima i mesa i mleka i povrća i vića tokom dana i to bez ciljanog unosa i količine. Nikad nisam sabirala i vodila računa da bude sve zastupljeno. A nadje se i piletina.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #27 poslato: Januar 29, 2016, 03:02:11 posle podne »

Od 6 i 30 do 16 h niste imali obrok...ili ?

A koliko okvirno imate proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou? Imate neki ciljani unos?
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #26 poslato: Januar 29, 2016, 03:00:51 posle podne »

Moja logika je da treba da se zabavis malo sa racunanjem kalorija jer ti ni nemas predstavu koliko ih uneses i sta....
Pri sastavljanju ishrane treba da se vodis i zeljenim kalorijskim unosom, odnosom makronutrijenata i vrstom hrane pisao sam ti dole......
Naravno da neces svaki dan brojati kalorije i ne treba ali u pocetku da dok ne steknes malo osecaj za to trebala bi, ponovo kazem po meni.....
Naravno da je veoma bitno i sta jedes ali pored toga je bitno i koliko i kada.
Nego necu nista da forsiram, uzmi malo izlistaj forum i kada shvatis da nemozes da zivis do 16h na 2 jabuke lanu, kefiru i tunjevini a pritom da hoces da ti se spusti %bf javi se napravi realan i odrziv plan ishrane i okaci ga.... ;)
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #25 poslato: Januar 29, 2016, 02:42:51 posle podne »

Brojanje kalorija je nešto što stvarno ne radim. I ne nameravam,ali ste mi tražili da izračunam TDEE.
Do sada sam,od kako sam u 6.30h ustala,pojela kefir sa mlevenim lanom Rio mare tunj. i mufin mali od heljde,2zelene jabuke. Popila 2 espreso kafe.Posao mi se završava u 16.ooh. Na trening ću u 20.ooh Kondicioni +izdržaji +stomak+5 Tibetanaca i ifem kući. Šta bi ste mi od ishrane ubacili u medjuvremenu?
Otprilike tako izgleda moj dan. Manje-više😀
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Januar 29, 2016, 02:24:30 posle podne »

Pre nego krenemo u opsesivno racunanje kalorija...razmislimo na temu..."preciznosti" tog procesa...?

Neka nam parametri energetske potrosnje, kao i navodni suficit ili deficit, koji iz njih proizilaze budu samo orijentir...a ne nesto cemu cemo slepo verovati...  ;)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sizifov-posao-brojanje-kalorija.html
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #23 poslato: Januar 29, 2016, 01:17:23 posle podne »

Izračunala: BMR 1278
TDEE 2240
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #22 poslato: Januar 29, 2016, 08:47:43 pre podne »

BM-bazalni metabolizam
TDEE-ukupana dnevna kalorijska potrosnja

Imas da ih izracunas na netu kucas recimo online tdee calculator i pojavice se....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Januar 28, 2016, 11:53:52 posle podne »

Oprezno sa tunjevinom...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/problemi-sa-ribom-od-ive-do-uzgoja.html

Oslić baš i nije najbogatiji izvor omega-3...

Preporuka za ribilje ulje...kao i suplementaciju omega-3...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje.html

A koliko je to masnoće na dnevnom nivou? 0,6 gr po kg? Imate li bar neki orijentir oko unosa proteina, hidrata, masti...?

Sve u svemu...manje skraćenica da ne dovodimo jedino druge u zabunu...izvinite, ako vas "davimo" pitanjima... ;)
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #20 poslato: Januar 28, 2016, 11:51:18 posle podne »

Ma znam to,negoBM,TDEE i kako da izračunam . Lakše mi je da te pitam,nego da se opučam
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #19 poslato: Januar 28, 2016, 11:48:17 posle podne »

UH=ugljeni hidrati
P=proteini/belančevine/
M=masti
 ;)
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #18 poslato: Januar 28, 2016, 11:47:31 posle podne »

Nisam radila test intolerancije na laktozu jer pijem i slatko mleko i jogurt. I kefir. I ništa mi ne smeta. Sir da.
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #17 poslato: Januar 28, 2016, 11:45:21 posle podne »

I,da ne zaboravim,potpuno sam zdrava,svi nalazi super,kao i hormoni. Zimi me malo,ali malo muči bešika,kao rezultat mini suknje u januaru😀😂. Stvarno je sve u redu. Imala sam povredu mišića pre 3 godine,oko čega sam konsultovala Pedju Tutorova.
Sačuvana
andjelika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 117


« Odgovor #16 poslato: Januar 28, 2016, 11:40:39 posle podne »

Ribu obožavam,tunjevinu i oslić. Jedem mleveni lan ujutro sa kefirom. Semenke suncokreta,badem,indijski orah...zar nije dovoljno masnoće. Čini mi se da ću morati dobro da se potrudim oko skraćenica😂😂
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #15 poslato: Januar 28, 2016, 11:37:31 posle podne »

Suficitom od 500 kcal kao sto sam ti napisao dole za 4 nedelje ces izgubiti 2 kg odnosno 14000 kcal
Ja bi ti preporucio da uzmes sada jedan period neke 2 ned da budes u suficitu sa costom ishranom da ti se ubrza metabolizam hormoni saberu i ostalo pa onda krenes sa ovim
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.