TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:04:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ramenu  (Pročitano 20909 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #89 poslato: Jun 06, 2016, 09:44:10 posle podne »

trebalo bi da radiš vežbe za rame (po odredjenom programu za tvoju povredu)
a, dolazi u obzir i operativno lečenje tvoje povrede...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #88 poslato: Jun 06, 2016, 09:42:48 posle podne »

tvoja povreda je distorzija AC (akromio-klavikularnog) zgloba drugog/trećeg stepena
tj. uganuće zgloba izmedju ključne kosti i lopatice jačeg stepena...
(pokidani su neki od ligamenata koji spajaju ove dve kosti...
Sačuvana
bobang
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #87 poslato: Maj 29, 2016, 11:55:15 pre podne »

Povreda je nastala prilikom pada sa motora na rame. Nisam radio do sada nikakve vezbe. Juce sam bio na bazenu i prilikom plivanja osetio sam bol ali samo kad plivam kraul, evo saljem dve slike, prva je sa ispruzenim rukama napred a druga u normalnom polozaju
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #86 poslato: Maj 27, 2016, 11:24:53 posle podne »

da li si radio nešto od vežbi u medjuvremenu?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #85 poslato: Maj 27, 2016, 11:19:42 posle podne »

da li rame izgleda ovako?
da li je tu mesto bola?
« Poslednja izmena: Maj 27, 2016, 11:23:03 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #84 poslato: Maj 26, 2016, 05:17:37 posle podne »

da li ima bola pri nekom pokretu ruke?
- možeš mi poslati sliku da vidim kako izgleda rame?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #83 poslato: Maj 26, 2016, 05:16:01 posle podne »

kako je tačno nastala povreda ramena?
- da li je radjeno rendgen snimanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #82 poslato: Maj 26, 2016, 05:15:08 posle podne »

Imao sam pad na desno rame. Proslo je mesec dana i sada me ne boli na pokret ali mi je spusteno za neki santimetar kada opustim ramena u odnosu na levo rame. Da li moze da se vrati ili je to trajno.
Pozdrav
da li ima bola u nekom delu ramena?
- otok, podliv?
Sačuvana
bobang
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #81 poslato: Maj 23, 2016, 01:36:12 posle podne »

Imao sam pad na desno rame. Proslo je mesec dana i sada me ne boli na pokret ali mi je spusteno za neki santimetar kada opustim ramena u odnosu na levo rame. Da li moze da se vrati ili je to trajno.
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #80 poslato: Maj 20, 2016, 01:54:20 posle podne »

ova vežba statički za rotatore ramena
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #79 poslato: Maj 20, 2016, 11:24:16 pre podne »

Program vežbi statičkih kontrakcija za lečenje ramenog zgloba
- prednji potisak prave ruke na gore (sesti tako da rame bude blizu nivoa ploče od stola (ili slično) ploča od stola se nalazi ispred nas, ruka prava u laktu ispružena ispred nas postavlja se na donju stranu ploče i polako se vrši pritisak prema gore šakom (ili dlan na gore, ili palac na gore)
- bočni potisak prave ruke na gore - izvodi se identično, samo sedimo tako da se ploča stola nalazi pored nas, a prava ruka je ispružena u stranu od tela, nadlanica na gore, vrši pritisak o donju stranu ploče od stola
- potisak za zadnje rame - stojeći pored uspravne stranice (nameštaj ili zid) postavljamo ispruženu ruku od tela na 45stepeni, nadlanica na gore, guramo o uspravnu prepreku ka nazad (kao da radimo letenje u pretklonu za zadnje rame)
- iz istog položaja radimo vežbu za rotatore - ruka savijena u laktu 90step, nadlaktica u telo, nadlanica oslonjena na nepomičnu uspravnu ovršinu, guramo u nazad, kao da vršimo spoljnu rotaciju.
pritisak vršimo 30 sec, doziramo lagano, ka jačem.... 3 serije za svaku vežbu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #78 poslato: Maj 20, 2016, 11:17:30 pre podne »

Program u drugoj nedelji lečenja
Za sada je potrebno da se izbegava svako opterećenje ramena, osim izvoĂ°enja vežbi po programu(!!!) Izbegavati podizanje ruke iznad glave, spavanje na bolesnom ramenu, spavanje sa rukom iznad glave, nošenje nekog tereta bolesnom rukom. Potrebno je da se rame kompletno oporavi pre povratka u redovan trening, kako se ne bi obnovila povreda. Kada povreda nije u potpunosti sanirana, može doći do obnavljanja povrede i do prelaska povrede u hronično oboljenje, što značajno komplikuje dalje lečenje.
Program u drugoj nedelji treba da izgleda ovako:
- statičke kontrakcije
- istezanje
- led 3x na dan (obavezno posle vežbi/istezanja)
- posle leda gel lioton/hepatrombin

Statičke kontrakcije su kontrakcije mišića bez izvoĂ°enja pokreta u pravcu kontrakcije mišića (želja da se izvede pokret). Statičke kontrakcije se izvode protiv nepokretnog otpora tj neke prepreke (zid, deo nameštaja, sprava koja se ne pomera), izvoĂ°enje se vrši povećanjem pritiska tj voljne kontrakcije kao da se želi pomeriti predmet protiv koga se vrši kontrakcija, intenzitet kontrakcije se dozira - počinje se od laganog, pa se postepeno pojačava (po ponavljanima i danima izvoĂ°enja vežbi...). Važno je da je intenzitet uvek takav da ne izaziva bol i nelagodnost ni tokom vežbanja, ni posle... Uvek je važno da postoji potpuna kontrola pokreta i pritiska, tj da se ne primenjuje ne primereno velika sila statičke kontrakcije (nije cilj što jače, već na pravi način izvesti vežbu).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #77 poslato: Maj 20, 2016, 11:14:16 pre podne »

Lečenje povreda ramena
Za početak potreban je prekid svih aktivnosti i bilo kakvih opterećenja ramena. Lokalno se lagano hladi rame 3x na dan bolno mesto po 7min sa ledom ili hladnim gelom (pakovanjem). Posle terapije ledom utrljava se lioton ili hepatrombin gel. Prekid aktivnosti je neophodan da se smiri i zaleči povreda. Ovaj početni period lečenja traje 5-7 dana, do prestanka bolova u ramenu – kako u miru, tako i pri većini pokreta. Ova faza je završena i može se preći u sledeću fazu kada je rame obezboljeno tj kada se bol u ramenu od povrede smanjio 80-90%.
- prekid opterećenja i mirovanje
- led lokalno na mesto bola 3-5x na dan po 7min
- posle leda utrlja se Lioton/hepatrombin  gel(!)

U ovoj fazi dolazi u obzir i primena kineziotejpinga i fizikalne terapije (struje, magneti...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #76 poslato: Maj 20, 2016, 11:12:42 pre podne »

Zdravo,
trenutno stanje je tako da pri mirovanju ruke nema bole..
ali cima malo angazujem ruku (na primer svakodnevni rad rukom, nosenje nekog manjeg tereta, malo duze voznje auta gde mi je ruka na volanu i sl) nakon toga osetim tup bol u plecki. ramenu - spusta se do lakta pa i do prstiju. To traje dan-dva.
Ortoped mi kaze da je sad sve OK.. Palpalacijom se ne oseti bol i on kaze da nema upale tetiva.. A mene i dalje boli kad malo angazujem ruku.

na fizikalnu mogu, platio bih.. ali ne znam da li ce pomoci jer sam bio u vise navrata od novembra kada sam imao povredu.
Mozda sam ukupno imao 4x10 terapija do sada plus PRP
imaš upalu (pripoja tetiva) + skraćenje/slabost mišića rotatora ramena...
potrebno je da sprovedeš pravilan program za lečenje povrede ramena:
- da sprovedeš pravilan program jačanja mišića ramena
- da u okviru programa za lečenje ramena radiš na fleksibilnosti ramena
(za to vreme ne opterećuješ rame ni na jedan drugi način...)
------------
potrebno je odredjeno vreme (nekoliko nedelja), strpljenje, disciplina u sprovodjenju programa lečenja (pridržavaš se isključivo programa lečenja) - i rezultat će se postići > izlečenje povrede ramena....
Sačuvana
Milan77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27

« Odgovor #75 poslato: Maj 17, 2016, 06:17:36 posle podne »

Zdravo,

trenutno stanje je tako da pri mirovanju ruke nema bole..
ali cima malo angazujem ruku (na primer svakodnevni rad rukom, nosenje nekog manjeg tereta, malo duze voznje auta gde mi je ruka na volanu i sl) nakon toga osetim tup bol u plecki. ramenu - spusta se do lakta pa i do prstiju. To traje dan-dva.
Ortoped mi kaze da je sad sve OK.. Palpalacijom se ne oseti bol i on kaze da nema upale tetiva.. A mene i dalje boli kad malo angazujem ruku.

na fizikalnu mogu, platio bih.. ali ne znam da li ce pomoci jer sam bio u vise navrata od novembra kada sam imao povredu.
Mozda sam ukupno imao 4x10 terapija do sada plus PRP

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.