TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:07:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Upotreba kreatina  (Pročitano 9362 puta)
Dragan petrovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #26 poslato: April 30, 2016, 07:45:18 posle podne »

Nisi glup, izvini, to si vec znao ?

P. S

Posredstvom gugla naletih na neki text na pansportu u vezi... Cene azot oksida,  ne bih da otvaram novu temu samo zbog toga,  pa da li mi ovde neko moze reci kako koliko kosta "gas za smejanje" i gde se moze u Srbiji da kupi?  Ako i uopste moze hvala
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #25 poslato: April 20, 2016, 10:15:59 posle podne »

Ajde objasni mi molim te glup sam, a mislim da tvoji postovi, kometari govore vise od 100puta da mi kazes da sam glup...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

« Poslednja izmena: April 20, 2016, 10:26:55 posle podne od strane radovicmiladin86 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #24 poslato: April 20, 2016, 09:30:34 posle podne »

Dragane zamoliću te da ne vreĂ°aš ostale članove. Ako već pominješ neke stvari i misliš da si u pravu onda to dokazi argumentima :)
Sačuvana
Dragan petrovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #23 poslato: April 20, 2016, 08:44:15 posle podne »

Miladine

Ako si vec glup,  pitaj nekog da ti preko gugla nadje sta su kreatin i protein.  Bice ti zahvalni...
« Poslednja izmena: April 20, 2016, 08:46:49 posle podne od strane Dragan petrovic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #22 poslato: April 18, 2016, 09:49:17 posle podne »

Dakle, opet ista priča koja se svodi na ruganje forumu, suplementima, kvalitetnoj ishrani, treningu...

Ako imaš nerealan strah( nema dokaznog "poremećaja zdravlja" - lab.nalazi i druge dijagnostičke procedure), onda se najbolje suzdrži se od "nezdravih suplemenata" i treninga uopšte...ili još bolje pokaži malo više ozbiljnosti i originalnosti ako se već trudiš da budeš duhovit...
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #21 poslato: April 18, 2016, 09:09:01 posle podne »

Kreatin? Protein? Zdravlje? O cemu ti to? Se spricas ti necim?
Sačuvana
Dragan petrovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #20 poslato: April 18, 2016, 07:36:08 posle podne »

Ne koristim nista vise sem kreatina,  i to jos mi samo jedna doza za sutra ostala i ajd zdravo u pm i kreatin i sve, da zdravlje nesjebem nema sanse vise da ga kupim
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: April 03, 2016, 10:58:06 posle podne »

Polako momče...nema potrebe za nekim izlivima mogu reći tegoba koje nemaju veze sa upotrebom kreatina...

Neka nalazi govore...

Još bolje skeniraj nalaze, pa ćemo prodiskutovati, ako ima problema...  ;)
Sačuvana
Dragan petrovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #18 poslato: April 03, 2016, 10:04:10 posle podne »

Uradicu sve preglede.
Jedva cekam da potrosim sav kreatin,  primetio sam da me oci bole odnosno da me uspavljuje kreatin kad ne pijem dovoljno vode.
Hvala,  kada budem uradio sve nalaze napisacu rezultate.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: April 01, 2016, 09:30:12 posle podne »

Da li je uraĂ°en UZ abdomena i urotrakta skorije?

Pomenuti lab.nalazi?

Ne bavimo se hipotetikom, već na osnovu dostupnih informacija zaključimo da li ima realnog razloga za brigu...

Slatkiši su izvori prostih hidrata koji ako dominiraju u ishrani, mogu dovesti do niza "neželjenih efekata", od povećanja telesnih masti, skoka trglicerida do insulinske rezistencije...( najkraće)

Detaljnije... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/klju-vaeg-uspeha-poveajte-osetljivost-na-insulin.html
Sačuvana
Dragan petrovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #16 poslato: April 01, 2016, 07:27:43 posle podne »

Hvala na linkovima.
Da napomenem samo da sam pre 5-6 godina imao kamen u bubregu (nista opasno)
Pa sam sada na tom jednom linku procitao da stradaju bubrezi (doduse nemam bas napredno znanje engleskog)  
Ne bole me bubrezi,  poslusacu te Slavisa,  jedva cekam da potrosim taj kreatin jos jedno 2-3 nedelje koriscenja.
Posle toga nema sanse da ga uzimam vise.
P. S
Nisam ovo procitao za desktrozu, ne uzimam ali zato u obilnoj meri jedem slatko?
« Poslednja izmena: April 01, 2016, 07:32:05 posle podne od strane Dragan petrovic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: April 01, 2016, 03:06:00 pre podne »

Bez preuveličavanja moliću...

Naš organizam svakodnevno proizvodi kreatin. Suplementacija kreatinom može da utiče na to da se prirodna proizvodnja smanji, a mišići "prezasite kreatinom". Iz tog razloga je pametno praviti pauzu svakih na 6 - 8 nedelja. Moj predlog bi bio da pauza traje 2 -4 nedelje. Posle tog perioda ponovo raditi punjenje da bi se nivo kreatina ponovo podigao u mišićima.

Vezano za "moguću štetnost" uzimanja kreatina...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20060630

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10999421

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15273072

http://www.sportsci.org/jour/0001/inbrief.html

Preduslov bezbedne upotrebe kreatina je normalna funkcije jetre i bubrega( uopšteno dobro zdravlje), tako da pre uzimanja istog odraditi lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT, ukupni , direktni bilirubin ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, CRP, sedimentacija, rutinski pregled urina...), kao i posle 4 nedelje od završetka uzimanja ponoviti nalaze, tako ćemo imati najbolji uvid u realno stanje stvari, pre i posle...

Naravno, pratiti vrednost krvnog pritiska...odraditi ekg u miru, spirometrija...
Poželjno odraditi i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja...

Nema nikakvog uticaja na "venokostrikciju", lipidni status( osim ukoliko ne "šikamo" i poviše dekstroze uz to)...dobra hidratacija, proveren suplement( proizvoĂ°ač, kvalitet, deklaracija), razumno doziranje( po preporuci proizvoĂ°ača) i nema brige...

Ukoliko postoji nerealan strah, onda je najbolje ne uzimati...  ;) Najbolja preventiva je nečinjenje...  ;)

Sačuvana
Dragan petrovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #14 poslato: Mart 31, 2016, 11:18:43 posle podne »

Pitam.  500grama kreatina. 
Da li treba da se pauza napravi dve-tri nedelje pa ponovo krene sa kreatinom. Da li kreatin nekako suzava vene i sva ta voda...?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Mart 30, 2016, 11:34:13 posle podne »

Hm...momče, imaš li možda neki lab. nalaz, uput...bilo šta od medicinske dokumentacije čisto da se uverimo u tačnost navoda...

Lično, sumnjam da se radi o našem starom znancu - "petarki", koji izgleda da menja nikove, IP adrese, ili šta već...ali ne znam, čemu sve to vodi?

Trebalo bi originalnost iskazati na kreativniji način...  ::)
Sačuvana
Dragan petrovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2016, 10:41:18 posle podne »

Ozbiljno.  Kupio sam 500g a evo pijem vec 3 meseca. Sada sam krenuo redovnije da pijem.
All  evo, skoro svako vece, mislim da je od silne vode koju pijem zbog kreatina,  na trenutak izgubim svest pogotovu pred spavanje,  i utrnu mi vene.  Da li je to narmalno usled uzimanja kreatina?  Predhodno sam uzimao kreatin pre 5-6 meseci,  mozda ne bih trebao da pravim malo duzu pauzu uzimanja kreatina?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.