TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 03:32:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplemenata i treninga  (Pročitano 29702 puta)
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #24 poslato: April 06, 2016, 08:33:39 pre podne »

Svi poznati proizvodjaci su mi na raspolaganju. Mislio sam koji je najbolji po tebi posto nisam uzimao do sad proteinski blend. Nisam uzimao ni bcaa, ni glutamin. Uzimao sam samo whey izolat. Ma uzecu neki dobar, sve je to slicno. 
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: April 05, 2016, 11:11:24 posle podne »

Hm, ne znam šta će ti od proizvoĂ°ača biti na raspolaganju, malo je iluzorno davati preporuke unapred...

Pogledaj iz naše ponude...pa možemo prodiskutovati detaljnije i na tu temu...

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine.html
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #22 poslato: April 05, 2016, 04:44:15 posle podne »

Necu biti u Srbiji par meseci. Moracu da kupim neki drugi?! Ok za jezgraste plodove, ubacicu!
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: April 05, 2016, 03:33:29 posle podne »

Moja preporuka ide za...

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/BI1175-Nitro-Gold-Pro.html

http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/PS252-Power-protein.html

P.S. onda bar dodaj zdrave masti( jezgrasti plodovi), npr. saka kikirikija( pecen neslan) uz proteinski suplement...
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #20 poslato: April 05, 2016, 03:21:18 posle podne »

Ok razumem  :D, ubacicu i obrok pred pocinak! Ubacicu neku ribu ili ako nadjem neki sir bez masti, posto necu biti u Srbiji par meseci. Slozene hidrate u uzini ne bih mogao jer sam u skripcu sa vremenom. Zato sam i pojacao dorucak i rucak sa slozenim hidratima. Jel moze preporuka za neki proteinski blend?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: April 05, 2016, 10:40:12 pre podne »

Hm...a obrok pred pocinak? Jako bitna stvar...ne pitaj, to se podrazumeva  ;)

Malo remodelovanja menija tako da posle pwm imas bar jos jedan obrok...npr. 250 gr ella sira + saka oraha...naravno, uklapaj u ciljani unos makrosa...mada sve zavisi i od tajminga treninga...

Moze pomenuta uzina + slozeni hidrati i / ili zdrave masti...ali opet sve uklapaj u ciljani unos makronutrijenata...

Inace dodaj uz salate od svezeg vlaknastog povrca i malo jabukovog sirca i extra virgin maslinovog ulja...ja obicno narendam cveklu, sargerpu i kupus, dodam malo jabukovog sirca i eto fine salate...prava antioksidans bomba....
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #18 poslato: April 05, 2016, 08:41:23 pre podne »

Dorucak u 6:30h- Ovsene 150g, 2 merice blenda, 30g badema, mleko 150ml, kapsula vitamina, 2 kapsule omega 3.
Uzina 9:30h- narandza.
Rucak 12h- 150g int pirinac, 200g belo meso, zelena salata, 30g badema.
Uzina 16h- npr smoothie scitec, ili neku zamenu za obrok, ili sejk sa mericom blenda
Vecera 18h- junetina 200g, 2 barena krompira, povrce, 2 kapsule omega 3.
Trening u 19h
Pwm- merica whey, glutamin, bcaa.
Otprilike ovako bi izgledao jedan dan. Ostali dani ce mi se bazirati na ovakvom nacinu. Ubacivacu umesto belog mesa, curetinu i ribu. Bice razlicitih salata ali u principu to je to. Da li treba da menjem nesto ovde? Uzinu sam ubacio ovako zato sto sam u velikoj guzvi i nemam vremena za cvrst obrok! Da li treba da ubacim obrok i posle treninga?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #17 poslato: April 04, 2016, 08:27:11 posle podne »

Dakle posle puno neckanje razmisljanja odbijanja resih da uzmem i da ga probam....
Misljenje o ovom kreatinu me zanima?
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #16 poslato: April 04, 2016, 07:27:50 posle podne »

Ma da, to sam i planirao! Vece pre priprema, ujutru pokupim iz frizidera i to je to. Hvala puno na pomoci. Kad napravim plan javljam se..
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: April 04, 2016, 06:34:26 posle podne »

Ne zaboravi da uvek mozes obroke poneti sa sobom u adekvatnoj ambalazi...pripremi obroke na vreme, dobro se organizuj i nece biti problema..."ko zeli taj nadje nacin, ko ne zeli, taj nadje izgovor"...

Za sve korekcije oko plana ishrane stojimo ti na raspolaganju...isto vazi i za trening i suplementaciju...
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #14 poslato: April 04, 2016, 02:14:37 posle podne »

Vazi dogovoreno! Laneno kupujem u kesici od 100g. Stoji mi duze od nedelju dana kad ga otvorim, nisam znao da uzegne i ne valja. Moracu da napravim plan ishrane detaljno i da tako radim iz nedelje u nedelju. Od cetvrtka se vracam obavezama. Radni dan mi pocinje ustajenjem u 6h, a zavrsava (stizem kuci) u 18h. Treniram u teretani od 19h do 21h. Napravicu plan ishrane, i okacicu pa ako moze neka ispravka, dopuna itd?!
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: April 04, 2016, 10:28:49 pre podne »

Vezano za kardio za pocetak dok ne udjes u kondiciju - kardio niskog intenziteta oko 30 min 3 puta nedeljno( npr. posle treninga sa opterecenjem) u zoni pulsa od oko 70% od max pulsa( "do nivoa zadihanosti")...sa vremenom i po potrebi, u skladu sa ciljevima, tu je i intervalni trening( HIIT)...

Mala napomena vezana za laneno seme - nemoj kupovati veliku količinu istog, problema "kvarljivosti"( uzegne). Kada ga kupis možes ga čuvati svega par nedelja, onda je preporučljivo kupiti novu količinu.

Jednom kad se otvori( kupio u kesici ?) i stavi u frižider ili na drugo hladno mesto (van domašaja svetla i toplote), treba da se potroši u narednih nedelju dana. Ukoliko seme lana koristis duže od toga, ono će najverovatnije užegnuti...

Dakle, ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka( veličina porcija voća ne veća od onoga što može da stane u šaku...) - citrusi( kivi, limun, grejp, pomorandže), bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...jabuke...

A sto se tice toga koliko...obrati paznju na ono sto se racuna u okviru nutritivnog sastava pomenutih vocki i uklapaj u ciljani unos hidrata...




« Poslednja izmena: April 04, 2016, 10:34:05 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #12 poslato: April 04, 2016, 12:02:15 pre podne »

Banana je nadam se da znaš dominantan izvor prostih hidrata, tako da predlažem da je ubaciš u pwm( sa proteinskim suplementom), a ako je dan bez treninga, pre bih akcentovao na složene hidrate i vlakna...bez izvora prostih hidrata...

A i sam pojam užine, tj. "užina na zub", jedna banana...nisam za to...bolje neka u prvom planu bude manje obilan obrok čiju osnovu čine proteini, sa mastima i / ili ugljenim hidratima u zavisnosti od doba dana, treninga, cilja...

Smtram da bi trebalo da prekineš sa ovom dijetom, jer i sam vidiš da je učinak nezadovoljavajuć...unos hidrata oko 3-4 gr po kg, proteina oko 1.5-2, masti bar 0,6 gr po kg...dakle, clean ishrana, manje nepotrebnog eksperimentisanja i slepog verovanja svemu što nam se servira na netu...bar 4 nedelje budu u ovoj fazi restarta, pa posle kreni sa "klasičnim" rotacijama...( ako ima realne potrebe za tim)


Btw...šta očekuješ od mlevenog lana( ograničena iskoristljivost zdravih masti)? Ako želiš zdrave masti iz istog bolje se odluči za hladno ceĂ°eno laneno ulje...laneno seme će svakako imati niz benefita na probavu...

Kako čuvaš laneno seme?

A šta ćemo sa kardio treningom?

A gde su u meniju "predstavnici" vlaknastog povrća, samo u obroku pred počinak? A voće...citrusi, jabuke...bobičasto voće? ( low-carb voće)

Molim detaljno pročitaj... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html
Znam za bananu, pojeo sam je vise jer mi se jelo nesto slatko! Imam problem sa tim napadima. Od sad bananu samo posle treninga. Ok, prekidam sa dijetom. Videcemo za 4 nedelje sta dalje, jedino sto me muci je taj stomak, nije toliko strasno ali trbusnjaci ni na vidiku. Lan drzim u kesici u frizideru. Dodajem ga samo kad blendam obrok zato sto je zdravo, ima dosta vitamina vlakana. Koliko i kada da ubacim kardio? Nisam bas u nekoj kondiciji. Sto se tice vlaknastog povrca svaki dan jedem smrznuto frikom carsko povrce ali bas danas nisam. Citruse od kad sam na dijeti ne jedem ali od sutra cu poceti. Imam onaj sokovnik sto se ubacuju cele vocke i pravi extra sok, tako da sam svaki dan pravio sok dok nisam poceo sa dijetom. Koliko citrusa dnevno smem i kad? Bobicasto voce bas slabo koristim ali pocecu. Koliko bobicastog dnevno i kad? Procitao sam par puta vec ovu temu...
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #11 poslato: April 03, 2016, 10:56:28 posle podne »

Da li možeš detaljnije da opišeš trening, koje vežbe radiš kojim danima, broj serija i ponavljanja ?
Radim dva dana trening pa dan odmora i tako u krug. Grudi/biceps, ledja/triceps, ramena/noge.
Grudi radim u poslednje vreme 3 vezbe, benc pres 5 serija, razvlacenje bucicama 5 serija, kosi benc sa bucicama 5 serija. Benc pres radim 60kg- 10 ponabljanja, 70kg- 10 ponavljanja, 80kg- 6 ponavljanja, 90kg- 1 (to mi je maksimum) i odmah vratim na 60kg i odradim do otkaza, obicno oko 10 ponavljanja. Biceps radim 3 vezbe po 5 serija, dvorucni pregib na skot klupi, jednorucni pregib bucicama i hamer pregib. Ledja radim dvorucno veslanje u pretklonu, vucenje na lat masini, jednorucno veslanje bucicom. Zgibove ne mogu da radim, jedva se podignem jednom. Mrtvo dizanje sam radio ali imam problema sa donjim delom ledja.i Poslednji put kad sam radio sa 90kg, sutra sam se savio da uzmem nesto sa poda i usinuo sam se. Triceps radim 3 vezbe 5 serija, propadanja 5x8 ponavljanja, triceps ekstenzija na lat masini 5x10 ponavljanja, uski potisci sa klupe 5x10 ponavljanja. Ramena radim 3 vezbe 5 serija, podizanje bucica u stranu (letenje) 5x10 ponavljanja, podizanje tega od butine do brade, military press ali u sedecem polozaju iza glave 5x10 ponavljanja. Noge radim 3 vezbe 5 serija, nozni pregib 5x10 ponavljanja, stojece podizanje listova 5x10 ponavljanja, nozni potisak 5x10 ponavljanja. Nekad umesto potiska radim cucnjeve ali izbegavam zbog ledja.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: April 03, 2016, 10:46:29 posle podne »

Banana je nadam se da znaš dominantan izvor prostih hidrata, tako da predlažem da je ubaciš u pwm( sa proteinskim suplementom), a ako je dan bez treninga, pre bih akcentovao na složene hidrate i vlakna...bez izvora prostih hidrata...

A i sam pojam užine, tj. "užina na zub", jedna banana...nisam za to...bolje neka u prvom planu bude manje obilan obrok čiju osnovu čine proteini, sa mastima i / ili ugljenim hidratima u zavisnosti od doba dana, treninga, cilja...

Smtram da bi trebalo da prekineš sa ovom dijetom, jer i sam vidiš da je učinak nezadovoljavajuć...unos hidrata oko 3-4 gr po kg, proteina oko 1.5-2, masti bar 0,6 gr po kg...dakle, clean ishrana, manje nepotrebnog eksperimentisanja i slepog verovanja svemu što nam se servira na netu...bar 4 nedelje budu u ovoj fazi restarta, pa posle kreni sa "klasičnim" rotacijama...( ako ima realne potrebe za tim)


Btw...šta očekuješ od mlevenog lana( ograničena iskoristljivost zdravih masti)? Ako želiš zdrave masti iz istog bolje se odluči za hladno ceĂ°eno laneno ulje...laneno seme će svakako imati niz benefita na probavu...

Kako čuvaš laneno seme?

A šta ćemo sa kardio treningom?

A gde su u meniju "predstavnici" vlaknastog povrća, samo u obroku pred počinak? A voće...citrusi, jabuke...bobičasto voće? ( low-carb voće)

Molim detaljno pročitaj... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html
Sačuvana
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.