TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:45:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplemenata i treninga  (Pročitano 29712 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Maj 29, 2016, 04:21:55 posle podne »

Drago mi je da se saveti prate i primenjuju...

Hm, ne znam, nešto se ne sećam tog posta, ali dan odmora bi trebalo da bude dan sa "viskim unosom" hidrata...
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #38 poslato: Maj 29, 2016, 04:16:18 posle podne »

Pa verujem da bi radio posao i bez cats-a! Hteo sam malo da ubrzam proces. Kardio radim posle treninga sa opterecenjem, tako si me ti posavetovao  ::) , 4 puta nedeljno! Kako bih trebao iskombinujem ishranu? Nasao sam jedan tvoj post u kome kazes da bi bilo dobro ponedeljak 50g UH, utorak 100g, sreda 150g, cetvrtak 0, subota 200, nedelja 0.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Maj 29, 2016, 03:56:54 posle podne »

Pa mogao si i bez Cuts-a da kreneš sa rotacijama i da bude učinkovito...vidim da je kod mnogih mladih ljudi Animal Cuts postao pokretačka snaga da se ozbiljnije pozabave redukcijom masnih naslaga...ah, budi animal u nama  ;D

Šalu na stranu, rotacije će svakako biti delotvorne...naravno, ako se sprovedu, kako bi trebalo...

A koliko puta nedeljno radiš kardio? Radiš ga i prepodne i/ili posle treninga sa opterećenjem...

Ako mene pitaš "deficit na račun kardio treninga" je merljiv deficit radio ti njega ujutru na prazan želudac ili posle treninga sa opterećenjem...
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #36 poslato: Maj 29, 2016, 03:35:03 posle podne »

Pozdrav svima. Evo mene posle duzeg vremena. Napravio sam plan ishrane i pridrzavam se tog plana. Unos UH je oko 3g po kg, proteina oko 2g, masti 0,8-1g po kg. Ugojio sam se dva kg za ovih mesec i po i osecam se odlicno. Od suplemenata koristim kompleks vitamina, omega 3, whey, glutamin, bcaa, kre-alkalyn. Danas sam kupio sagorevac masti Animal cats. Popio sam jutros prvu dozu i odradio kardio na prazan stomak (inace kardio pre podne mogu samo nedeljom jer preko nedelje radim). Da ponovim, visok sam 192cm, tezak 98kg. Cilj mi je da smrsam u predelu stomaka. Kardio sam poceo da radim zadnjih 20-tak dana redovno i nastavicu. Trcim 45min slabog intenziteta bez stajanja, jos uvek nisam spreman za HIT kardio ali pocecu i to uskoro. Primetio sam da mi se struk smanjuje ali sam ipak resio da proces ubrzam malo sa sagorevacem. Kako da napravim sada plan ishrane, da li da pocnem sa rotacijom UH ili da ne menjem ishranu vec samo da radim kardio i pijem sagorevac?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #35 poslato: April 10, 2016, 01:49:38 posle podne »

Ne ne ne.... Kardio 3x nedeljno po 30min ali u serijama po 10min. zbaci za jedan trening 3x 10 min. Izmedju serija odmorim 2-3min.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #34 poslato: April 10, 2016, 01:23:55 posle podne »

Kardio 3 puta nedeljno po 10 min ?
Po meni je to jako malo, trebao bi da produžiš taj trening :)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #33 poslato: April 09, 2016, 10:29:21 posle podne »

 Brz odgovor, svaka cast  :D! Ok dodacu po jednu vezbu, da radim isto po 5 serija? Odvojicu onda dan za noge i dan za ramena i dodacu taman trbusnjake posto mi uvek fali vremena za trbusnjake! Ubacio sam i kardio 3x nedeljno. Za sad radim traku 3x 10min srednjeg tempa.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #32 poslato: April 09, 2016, 09:21:14 posle podne »

Naravno da može, malo ste se raspisali oko ishrane pa sam izgubio iz vida postove o treningu.
Ja bih ovde povećao broj vežbi po treningu( po mišićnoj grupi) i odvojio jedan trening samo za noge.
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #31 poslato: April 09, 2016, 09:15:18 posle podne »

Jel moze pomoc od Dusana vezano za trening? Opisao sam kako mi izgledaju treeninzi, sta treba da menjam itd?!
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #30 poslato: April 08, 2016, 10:43:11 posle podne »

Ma jasno mi je, razumem. Trudim se da sve bude ispostovano...
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: April 08, 2016, 10:23:02 pre podne »

Jao, jao, jao...ajmo logika, logika, i opet logika...

Sta za uzinu...zar treba opet napominjati...izvori proteina( meso, sir, jaja, riba) + slozeni hidrati i / ili zdrave masti( u zavisnosti od cilja) + vlakna( vlaknasto povrce)...

Mani se uzina, neka to budu manje obilni obroci...a vocke uvek dobrodosle, ali ne bih ih etikatirao kao uzinu koju treba tako isticati...ipak podrska zdravlju, to se podrazumeva  ;) Ali ok, sada znamo da si ispostovao preporuke...

I opet ista prica...nesto hrane blagovremeno pripremi i sa sobom ponesi u adekvatnoj ambalazi - npr. sendivic - intregralni hleb( brasno od celog zrna zitarica), koji komad piletine, ella sir, zelena salata, a tu su i jezgrasti plodovi...

« Poslednja izmena: April 08, 2016, 10:24:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #28 poslato: April 07, 2016, 04:32:43 posle podne »

Hahahah... Viktorijin andjeo  :D! Ok pojacacu meso ali sta da ubacim za uzinu kad nemam vremena za cvrst obrok? Slavisa mi je predlozio da stanem malo sa low carbom. Da se restartujem jedno mesec dana.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #27 poslato: April 06, 2016, 01:52:41 posle podne »

хтео сам рећи може протеин за доручак, а после никако или смањен унос протеина и масти, а гомила хидрата да се организам шокира, јетра и мишић напуне честито гликогеном, водом, класично пуњење. То даје подстрек за следећу туру тренинга и режима лоу карб за 5-6 дана... значи да гро калорија тај дан долази из хидрата, неких 85%+, остало мало масти и протеин.

Овако не би треабало да буде падова у вољи, снази, издржљивости. Ово су свакако непотребне информације за почетнике, они само треба да слушају за почетак, а после да се баве зашто је то тако  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #26 poslato: April 06, 2016, 01:32:30 posle podne »

@Ironman, jel mozes da pojasnis ovo pirinac + prosti uh za punjenje bez proteina?
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #25 poslato: April 06, 2016, 12:20:58 posle podne »

Dorucak u 6:30h- Ovsene 150g, 2 merice blenda, 30g badema, mleko 150ml, kapsula vitamina, 2 kapsule omega 3.
Uzina 9:30h- narandza.
Rucak 12h- 150g int pirinac, 200g belo meso, zelena salata, 30g badema.
Uzina 16h- npr smoothie scitec, ili neku zamenu za obrok, ili sejk sa mericom blenda
Vecera 18h- junetina 200g, 2 barena krompira, povrce, 2 kapsule omega 3.
Trening u 19h
Pwm- merica whey, glutamin, bcaa.
Otprilike ovako bi izgledao jedan dan. Ostali dani ce mi se bazirati na ovakvom nacinu. Ubacivacu umesto belog mesa, curetinu i ribu. Bice razlicitih salata ali u principu to je to. Da li treba da menjem nesto ovde? Uzinu sam ubacio ovako zato sto sam u velikoj guzvi i nemam vremena za cvrst obrok! Da li treba da ubacim obrok i posle treninga?

Ово је по мени јако лоше. Нема потребе за таквим компликовањем, јер резултати неће бити ништа бољи него кад је једноставан мени (уствари са овим неће бити никаквих резултата, баталићеш све за месец-два)..

ужина - наранџа?!? па ниси дете од 35кг  :o 400г меса дневно на ту килажу, нема вечере :o јако мало... наравно да ћеш губити и килажу и мишиће...

Треба ти јунетина, црвено месо, рамстек-бифтек-бут, лосос-здраве масти, много више протеина из хране, јаја, поврће, ово што си написао није доста за викторијиног анђела ако тренира  ;D теби треба месо да би набацио месо на ту висину, јак тренинг, никако да идеш на дефицит дијету да смршаш! претворићеш се у костура! већ си у режиму старвинга, тело чува то што му је остало, сморен си за тренинг, исцрпљен, немаш снаге... Мораш кроз храну обезбедити услове да тело има снаге за јак тренинг са теговима.

Моја препорука је рецимо овако:
1. 5 јаја
2. 250г јунетина, салата
3. тренинг
4. 250г пилетина, 120г пиринач, салата
5. 200г јунетина, салата

Веј убацујеш по 1-2 мерице између ако си некад гладан и то је то. 5-6. дан радиш пуњење хидратима, рецимо 300г пиринча у 3-4 оброка поподне са неким простим хидратима воће /сладолед, без протеина. Овако ћеш моћи с нормалним намирницама да имаш одличне резултате, и да све то има неку дужину и трајање.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 ... 11 12 [13] 14 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.