TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 03:24:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplemenata i treninga  (Pročitano 29723 puta)
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #129 poslato: Jul 06, 2016, 10:43:42 posle podne »

Čuvaj u originalnoj ambalaži( zaštićeno od svetlosti, vlage, toplote  ;) )... iskoristi "u roku trajanja" i sve će biti ok...

I ubuduće oprezno pri odabiru suplemenata...prvo pitaj, pa ćemo zajedno doći do najboljeg rešenja...kombinacije koja dobija  ;)
Ok ali ja sam i do sad pitao za sve! Ja sve radim u dogovoru sa tobom i Dusanom!
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #128 poslato: Jul 06, 2016, 10:32:55 posle podne »

Čuvaj u originalnoj ambalaži( zaštićeno od svetlosti, vlage, toplote  ;) )... iskoristi "u roku trajanja" i sve će biti ok...

I ubuduće oprezno pri odabiru suplemenata...prvo pitaj, pa ćemo zajedno doći do najboljeg rešenja...kombinacije koja dobija  ;)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #127 poslato: Jul 06, 2016, 04:15:08 posle podne »

Ma smes, nece mu nista biti za toliki period, tj tebi :)
ok :)
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #126 poslato: Jul 06, 2016, 02:46:17 posle podne »

Ma smes, nece mu nista biti za toliki period, tj tebi :)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #125 poslato: Jul 06, 2016, 01:12:09 posle podne »

Da li mozete da mi kazete koliko vremena moze da stoji suplement od momenta kad se otvori? Konkretno me zanima za hot blood. Za 5 dana pocinjem da koristim animal cats i za to vreme dok ne popijem AC necu koristiti hot blood pa ne znam da li da ga otvaram uppste za ovih nekoliko dana?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #124 poslato: Jul 06, 2016, 12:02:40 posle podne »

Ok! Rotacije sam poceo 30-tog maja. Planiram da skinem skroz stomak i icicu sa rotacijama dok to ne uradim, posle toga krecem na kvalitetnu masu. Moram skroz da skinem stomak jer se plasim ako ne skinem da cu brzo da povratim stomak kad krenem na masu!

Polako, polako...

Ne bi trebalo ici u krajnost i baviti se predvidjanjima...

Da se pazilo na ishranu od pocetka, problema sa stomakom ne bi ni bilo...moc "clean ishrane"...daj vremena svom telu da se menja...

Mi smo pricali o Hot Blood...vezano za problem sa sadrzajem kofeina...
Ok! Rotacije sam poceo 30-tog maja. Planiram da skinem skroz stomak i icicu sa rotacijama dok to ne uradim, posle toga krecem na kvalitetnu masu. Moram skroz da skinem stomak jer se plasim ako ne skinem da cu brzo da povratim stomak kad krenem na masu!

Polako, polako...

Ne bi trebalo ici u krajnost i baviti se predvidjanjima...

Da se pazilo na ishranu od pocetka, problema sa stomakom ne bi ni bilo...moc "clean ishrane"...daj vremena svom telu da se menja...

Mi smo pricali o Hot Blood...vezano za problem sa sadrzajem kofeina...
Svestan sam ja toga ali sta je tu je! Naoruzao sam se strpljenjem :)..
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #123 poslato: Jul 06, 2016, 10:49:52 pre podne »

Onda mi je nešto promaklo u postovima ispod. Ja sam mislio na storm ili attack koje je pomenuo u jednom od postova :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #122 poslato: Jul 06, 2016, 10:25:02 pre podne »

Ok! Rotacije sam poceo 30-tog maja. Planiram da skinem skroz stomak i icicu sa rotacijama dok to ne uradim, posle toga krecem na kvalitetnu masu. Moram skroz da skinem stomak jer se plasim ako ne skinem da cu brzo da povratim stomak kad krenem na masu!

Polako, polako...

Ne bi trebalo ici u krajnost i baviti se predvidjanjima...

Da se pazilo na ishranu od pocetka, problema sa stomakom ne bi ni bilo...moc "clean ishrane"...daj vremena svom telu da se menja...

Mi smo pricali o Hot Blood...vezano za problem sa sadrzajem kofeina...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #121 poslato: Jul 05, 2016, 10:16:34 posle podne »

Ako se dobro sećam ni jedan ni drugi No koji si pomenuo nemaju psihostimulanse već ću više kao neke mešavine više vrsta kreatina. Možda grešim, nisam 100% siguran ali ako sam u pravu možeš ga kombinovati i sa AC.
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #120 poslato: Jul 05, 2016, 09:44:52 posle podne »

Ok! Rotacije sam poceo 30-tog maja. Planiram da skinem skroz stomak i icicu sa rotacijama dok to ne uradim, posle toga krecem na kvalitetnu masu. Moram skroz da skinem stomak jer se plasim ako ne skinem da cu brzo da povratim stomak kad krenem na masu!
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #119 poslato: Jul 05, 2016, 09:22:33 posle podne »

Slažem se sa tom konstatcijom oko odvajanja A Cuts i pomenutog reaktora...

Uvek obrati pažnju na sadržaj kofeina i sl. stimulativnih sastojaka u suplementima koje koristiš, moguće najrazličitije interakcije...ipak, cilj nam nije "predoziranje" kofeinom( "sumiranje" sadržaja kofeina iz oba suplementa, npr.)?  ;)

A koliko dugo si već na rotacijama?

Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #118 poslato: Jul 05, 2016, 07:36:21 posle podne »

Cuveno trojstvo... Bas tako! Ja sam mislio da koristim NO samo dok sam na pauzi sa AC (tri nedelje) . Medjutim sada se sve iskomplikovalo. Onda bolje da ne koristim NO tri nedelje dok ne popijem AC ili da kupim storm ili attack?! Posto sam na odmoru treniracu ujutru. Animal cats bih pio ujutru na prazan stomak, pola sata pre dorucka i oko 16-17h isto na prazan stomak. Skinuo sam stomak, osecam i primecujem ali imam jos uvek masnih naslaga. Ne znam do koliko kg da idem sa rotacijom... Sve mi se cini da cu morati da izgubim jos 7-8kg da bih skroz skinuo stomak. Do sad sam skunuo 8kg.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #117 poslato: Jul 05, 2016, 02:23:11 posle podne »

Nemoj pogresno razumeti, odabir suplemenata je na zavidnom nivou, ako imas mogucnosti...samo napred...to je to..."kombinacija" koja dobija...

Ali nikako nemoj potceniti i cuveno trojstvo uspeha - trening, ishranu i odmor :)

Javi kako napredujes...

I oprezno sa A Cuts u kombinaciji sa NO-reaktorom( stimulativni sastojci poput kofeina, kethina iz zelenog caja...i sl.)...moj savet bi bio da uzmes nekim "blazi" NO( bez dodatog kofeina i stimulanasa)...tipa AAKG, arginin...

A moja topla preporuka bi bili...( sa ACuts)

http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/SN390-Attack.html

http://www.pansport.rs/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/Transportni-sistemi-i-NO-reaktori/UN503-Storm.html

Btw...a kako bi tempirao reaktor i ACuts?
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #116 poslato: Jul 05, 2016, 08:41:45 pre podne »

Odlican tekst, svaka cast! Poslednjih dva meseca koristim sve ovo, jedino sam NO rektor ubacio i umesto blenda sam koristio casein posto nisam bio u Srbiji pa nisam mogao da kupujem power liniju. Nije mi problem finansijski da ispratim sve ovo, smatram da su ovo osnovni suplementi i planiram non stop da ih koristim. Svestan sam da su suplementi dodaci ishrani i nista vise od toga. Nema jos ni godinu dana od kako sam krenuo u teretanu i moram priznati, u pocetku sam mislio da su suplementi svemocni, kada sam kupio prvu kutiju wheya posle dva meseca treniranja, mislio sam da cu da nabacim misice za mesec dana  ;D
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #115 poslato: Jul 04, 2016, 10:49:09 posle podne »

Moram priznati impozantan "spisak" suplemenata, i kvalitet i kvantitet...

Ali jedna činjenica od koje bi trebao poći je koliko dugo finansijski možeš "izdržati" održavanje ovog spiska? Mesec, dva?

Uvek bi trebalo poći od prioriteta, i u skladu sa tim planirati kratkoročne i dugoročne ciljeve...

Jedan moj članak na tu temu...

KAKO ODREDITI PRIORITETE U ODABIRU SUPLEMENATA?

Jedno od čestih pitanja svih početnika, tiče se i prioriteta kada su suplementi u pitanju…
Pre nego krenemo u detalje, pokušajmo da damo definiciju suplemenata.

Uopšteno gledano, dijetetski suplementi ili dodaci ishrani su proizvodi čija je namena dopuna ishrane sa ciljem zadovoljavanja potreba za mikro i makronutrijentima, kao i drugih važnih sastojaka u cilju očuvanja zdravlja, pravilnog razvoja tela, postizanja boljeg izgleda i eventualnog unapreĂ°enja performansi, kako sportista, tako i rekreativaca.

Kao ključne reči u prvi plan stavljamo „namena u svrhu dopune ishrane“, dakle, u prvom planu nam je kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana, dobro formulisan plan treninga i kao treća karika uspeha dolaze suplementi.

Kada govorimo o logičnom odabiru prioriteta uvek bi trebalo krenuti od mikro ka makronivou…tj. od vitamina i bitnih minerala, kao i vode i elektrolita, koji se smatraju optimizatorima svih važnih procesa u našem telu, do gradivnih „elemenata“ poput esencijalnih amino kiselina, tj. proteina visoke biološke vrednosti, kao i esencijalnih masnih kiselina( omega-3), izvora energije poput ugljenih hidrata…

Dakle, kao prioritetne suplemente navodimo:

1) VITAMINSKO-MINERALNE KOMPLEKSE
2) IZOTONIČNE NAPITKE( po potrebi)
3) OMEGA-3 ESENCIJALNE MASNE KISELINE( apsolutni imperativ! )
4) PROTEINSKE SUPLEMENTE

BITNO JE NAGASITI!

Velika je razlika izmeĂ°u „običnih“ ljudi, koji ne vode tako aktivan stil života i ambicioznih  rekreativaca, kao i vrhunskih sportista.
Intenzivna i redovna  fizička aktivnost( trening) je metabolički, fizički i psihički stres, koji izaziva u organizmu velike promene i prilagoĂ°avanje na taj stresogeni faktor. Zbog toga sportisti imaju veću energetsku potrošnju, znači da im treba više hrane, ali hrana mora da bude bogatija hranjivim sastojcima.

Pod velikim pritiskom povećanih zahteva, tkiva i organi više se „troše i oštećuju“ pa im je potrebna i redovna “reparacija”. Rekreativcima  i  sportistima se predlaže da suplemente koriste  selektivno  i odmereno i da budu upoznati sa prioritetima i upotrebnom vrednošću samih suplemenata.
Kao što u toku trenažnog procesa postoje osnovne vežbe, bez kojih nema napretka, imamo i suplemente( već pomenute) koji čine osnovu na koju se svih ostali suplementi nadovezuju!

ISTINA!

Suplementi  nisu  i  nikada  neće  biti  â€žčarobni  napitak“  uspeha…
Vaš napredak, sportski rezultat ne zavisi samo od suplemenata…

Generacije mladih ljudi koji bi „sve, sada i odmah", zaboravljaju da je za razvoj sopstvenog tela u željenom smeru potrebno vreme - meseci, godine, decenije provedene u redovnom, stručno voĂ°enom treningu, kvalitetnoj ishrani i korišćenju najneophodnije suplementacije…

ŠTA MOŽEMO REALNO OČEKIVATI OD UPOTREBE SUPLEMENATA ?

- zadovoljenje  nutritivnog  efekta( povećane potrebe "aktivnog" ogranizma za vitaminima, mineralima, proteinima, hidratima, mastima)

- ostvarivanje  ergogenog  efekta (povećanje performansi , ali bez naznaka „bajkovitosti“)

- pojava placebo efekta (moć sugestije - lažni efekat) - koji se obično vezuje za reklamne slogane koji često umeju da "zapale masu"; a tu je i moć autosugestije…

Džozef Gebels je u zvaničnoj istoriji poznat kao nacistički ministar propagande iz vremena II svetskog rata - jedna od njegovih čuvenih rečenica - "Hiljadu puta ponovljena laž postaje istina", postala je krilatica savremenog medijskog rata...sličan propagandni rat se vodi i na polju suplementacije…STOP PROPAGANDI!

BIOHEMIJSKA INDIVIDUALNOST

Svaki čovek je individualan i pored istih( „delotvornih“) fizičkih napora, mase, pola, zdravstvenog stanja potrebno je identifikovati pravu potrebu pojedinca za nekim mikro ili makronutrijentom…tj. nekim suplementom uopšte…
Eto onog mišiljenja da nas neki suplementi „rade“ slabije od ostalih, što nije slučaj kod nekog našeg poznanika, kod koga sve „radi“ odlično…
To bi bio i odgovor na ono čuveno pitanje svakog „početnika“ o suplementima  koji  provereno rade…dakle, moguće da izostanak željenog efekta nekog suplementa ne zavisi samo od „jačine suplementa“, već i od faktora koji se odnose na ZDRAVSTVENO STANJE, DOBRO DOZIRAN I STRUČNO VOĂDEN TRENING, TAJMING ODMORA IZMEĂDU TRENINGA, kao i KVALITETNU, RAZNOVRSNU I IZBALANSIRANU ISHRANU, kao preduslove maksimalnog učinka nekog suplementa.

Nemojte živeti u svetu bajki, „zemlji Dembeliji“, smatrajući da suplementi rade umesto vas i nadoknaĂ°uju sve vaše propuste u pogledu treninga i ishrane - oni su ipak samo skromna dopuna procesa koji zavisi pre svega od vas samih – od vaše volje, želje za učenjem o sebi i svom telu…

Nema čarobnog napitka uspeha, formula je VOLJA!




Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.