TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 04:59:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kolagen, glukozamin itd.  (Pročitano 6014 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: April 03, 2016, 11:25:54 posle podne »

Za sve što ti treba tu smo...

Možemo i detaljno o ishrani, ako ti je potrebna pomoć oko odabira namirnica, sastavljanja obroka, tj. izrade plana ishrane...

Kao i na temu treninga, suplementacije i sl.
Sačuvana
daki133
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #15 poslato: April 03, 2016, 11:09:35 posle podne »

U redu :) hvala puno za savete, mnogo mi znaci
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: April 03, 2016, 10:54:39 posle podne »

Opet kažem, obrati se dr Tutorovu, najkompetentniji je za tu oblast...

Nemoj bacati novac uzalud...jer u najvećem broju slučajva krivac su propusti na polju treninga, ishrane, kao i nedovoljno odmora( pretreniranost), tu si povrede i deformiteti koji nisu sanirani...suplementi neće škoditi, ali lečimo uzrok, a ne posledicu!
« Poslednja izmena: April 03, 2016, 10:59:47 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
daki133
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #13 poslato: April 03, 2016, 09:59:16 posle podne »

Malo mi je kriva kicma, receno mi je da imam "kifozu". Radim i vezbe za ispravljanje toga.
Inace sto se tice vezbi, uvek sam pazio da radim pravilno, dosta puta me je i pratio fizioterapeut jer radi u teretani u koju idem i ugl. sve lepo radim, ne preterujem sa tezinama itd...
Nista onda, probacu neke od tih preparata za zglobove, videcemo sta ce dalje biti :)
« Poslednja izmena: April 03, 2016, 10:01:15 posle podne od strane daki133 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: April 03, 2016, 08:36:00 posle podne »

Sa 18 godina ne bih rekao da postoji neki ozbiljniji degenerativni proces na zglobovima...pre bih rekao da je sva pomenuta problematika posledica nepravilnosti u trenažnom procesu koje smo već naveli...

Imaš li neki deformitet kičmenog stuba? Kriva kičma?

Većina suplemenata su na istu "foru" - glukozamin, kolagen, MSM, hijaluronska kiselina, hondroitin, vitamin C, E...tako da...  ;)

Suplementacija magnezijumom?
« Poslednja izmena: April 03, 2016, 08:40:41 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
daki133
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #11 poslato: April 03, 2016, 08:19:05 posle podne »

Kakav je Arthro Guard od Biotech-a?
Inace imam 18 godina, oko 75kg i visok sam 181cm
Imam u planu da skinem neko kilo (ne puno) i onda da krenem u trening za masu, a kasnije cemo videti, necu da preterujem u pocetku, ipak sam mlad dosta za to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #10 poslato: April 03, 2016, 08:02:57 posle podne »

Na glukozamin sam i mislio samo nisam lepo napisao.

Ja sam ranije koristio http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/NI044-MSM-Glucosamine-Double-Strength.html
To bi bila neka moja preporuka ako se odlucis za glukozamin.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: April 03, 2016, 07:57:40 posle podne »

Slažem se sa Dušanom...samo za efekat glukozamina, u nekim studijama se pominje bar 8 nedelja kontinuirane upotrebe...

Sve zavisi i na koje gelove i kreme misliš...neki od istih zapravo i ne rešavaju uzrok, već samo posledicu...ili samo "maskiraju" stanje...

Inače koliko imaš godina? Visina, težina?

Ne bi trebalo zaboraviti da i problemi sa viškom kilograma dodatno opterećuju loko-motorni aparat...
Sačuvana
daki133
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #8 poslato: April 03, 2016, 06:40:08 posle podne »

U redu, hvala :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #7 poslato: April 03, 2016, 05:01:21 posle podne »

Ako ocekujes neki efekat posle mesec dana koriscenja onda je bacanje para. Trebas ih koristiti nekoliko meseci u kontinuitetu.
Sačuvana
daki133
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #6 poslato: April 03, 2016, 01:58:59 posle podne »

Hvala
Šta mi možeš reći u vezi raznih krema, tableta i ostalih preparata za očuvanje zglobova? Da li je to stvarno korisno ili je samo bacanje novca?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: April 03, 2016, 01:10:07 posle podne »

Znam ko zna...dr Tutorov...ako te neko može najbolje posavetovati ove svega pomenutog, to je on, predlažem da otvoriš temu u delu foruma o sportskim povredama...

http://www.pansport.rs/forum/index.php?action=post;board=761.0

Uzroci učestalog povreĂ°ivanja mogu se ticati propusta u samom treningu, čak i banalne stvari poput "preskaknja zagrevanja", "zaboravljenog istezanja" posle treninga, lošeg izvoĂ°enja vežbi doprinose svemu pomenutom, kao i ego-manijaštvo u "tovarenju težinama"...

Hm...goveĂ°i želatin, moja preporuka bi bila, 5 gr goveĂ°eg želatina u 10 ml hladne vode...naravno doza može biti i dupla( 10 gr u 20 ml)...

A što se tiče jakih mišića i stabilnosti zgloba - jaki mišiči drže zglobove u pravilnom položaju i omogućavaju pravilan pokret zgloba. Pri slabosti mišića zglobovi se krive i dolazi do oštećenja hrskavica, što opet ubrzava starenje zgloba.

Tako da dobro formulisan plan treninga, i naravno zagrevanje, tj, istezanje, kao i pravilna forma izvoĂ°enja neke vežbe će zasigurno dati ono što treba tvojoj muskulaturi, kao i zdravlju i stabilnosti zglobova...
Sačuvana
daki133
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #4 poslato: April 03, 2016, 11:17:09 pre podne »

Zaboravio sam i da dodam... Pored svih prethodno navedenih upala i povreda, imam problem koji me prati već dobrih 6-7 meseci. Nakon trčanja i nakon trbušnjaka javljaju mi se bolovi u okolini grudi i izmeĂ°u rebara. U poslednjih mesec dana osećam se bolje nego pre ali i dalje se desi da me zaboli neki put. Ni jedan doktor, fizioterapeut itd ne znaju šta mi fali. Radio sam i ultrazvuk, sve je ok. Nekad se desi da trčim sat vremena i nema bolova, a nekad se desi da potrčim 10 minuta i već počinju problemi.
Uvek se pre treninga lepo zagrejem, a nakon treninga lepo istegnem. Ishrana mi je izuzetno dobra. Ne vidim šta više mogu da učinim, radim sve kako treba.
« Poslednja izmena: April 03, 2016, 11:29:20 pre podne od strane daki133 » Sačuvana
daki133
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #3 poslato: April 03, 2016, 11:04:56 pre podne »

Probleme u smislu povreda i upala... Skorije sam imao povredu oba zgloba ruke i trajalo je 4 meseca, a taman sam ušao u formu (povredu sam zaradio radeći vežbu za biceps na skot klupi) - sad je to manje-više ok, sve smem da radim osim bicepsa, dok pre nisam smeo da radim ništa za gonji deo tela. Pre neki dan sam zaradio upalu tetive kvadricepsa na levoj nozi ali hvala Bogu sad je stanje bolje. Pre 2 godine sam imao i bolove u kolenima kad sam vozio biciklu, sad toga vise nema. Sve u svemu ja želim da sve zglobove na telu zaštitim da mi se više ne javljaju takvi problemi, jer ne mogu da sastavim 2 meseca u teretani da mi se nešto ne desi. Jedan fizioterapeut mi je rekao da su mi mišići jači od zglobova tj. da zglobovi ne mogu da isprate rad mojih mišića jer mišići brže napreduju. Dosadili su mi saveti tipa "radi manje, radi lakše vežbe itd". To znam i sam, a laganije od ovoga ne mogu da radim, radim najsporije i najmanje moguće. I dalje izgledam isto kao i prvog dana mog polaska u teretanu (a to je bio jun 2015.) zbog čestih povreda posle kojih izgubim sve ono zašta sam radio.
GoveĂ°i želatin sam konzumirao kao što su napisali na netu... Mesec dana, svakog jutra. Uveče napunim času do pola hladnom vodom, dodam 2 ravne kašičice želatina i ujutru popijem to na prazan stomak. Postupak treba da ponovim 6 meseci nakon poslednjeg korišćenja, a to mu doĂ°e u julu.
« Poslednja izmena: April 03, 2016, 11:28:30 pre podne od strane daki133 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: April 03, 2016, 03:37:05 pre podne »

Kakve probleme imaš sa zglobovima?

Malo pojašnjenje moliću...

Nije pomogao goveĂ°i želatin? Kako si upotrebljavao isti? Koliko dugo si ga upotrebljavao? Svakodnevno si ga konzumirao?

Detaljne preporuke oko suplementacije... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/suplementacija-za-zglobove.html

Detaljne preporuke oko treninga... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/ta-da-uradie-za-zdravlje-zglobova.html
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 18 upita.