TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:20:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko rotacije UH  (Pročitano 17935 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Jun 16, 2016, 11:05:12 pre podne »

12-16 ponavljanja za vece partije , to mi se ucinilo problematicnim...

Ne zaboravi da treba vremena za neke ozbiljnije promene...2-5 kg za mesec dana je realno ocekivanje...

Dakle u danu odmora odradi "punjenje"...probaj bez nula...npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 ...

Poradi na unosu masti, zdravih masti...ne ispod 0.6 gr po kg na dnevnom nivou...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Btw...2 puta nedeljno HIIT, 2 puta nedeljno kardio niskog inteziteta...

Za pocetnike do ne udju "u kondiciju" HIIT moze biti problem, zato te i bole noge i "zalbe na probleme sa kondicijom"...tako da su preporuke oko kardia za pocetnike vezane za kardio niskog intenziteta...
« Poslednja izmena: Jun 16, 2016, 11:20:24 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #35 poslato: Jun 16, 2016, 10:52:51 pre podne »

Otisao je i bf, ali ti to verovatno ne vidis posto si prazan i imas onaj flat i vodenas izgled. Opet kazem povecaj unos proteina malo i preseci sa jednim punjenjem, ali cistim punjenjem pa promeni blago rotaciju posto se telo i naviklo.

Ne fali nista treningu, samo negde gresis pa sam se pitao da nije tu, posto ocigledno nesto ne stima.

Da li si u mogucnosti neke aminokiseline da koristis koje ce ti stititi telo..??
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #34 poslato: Jun 16, 2016, 10:47:40 pre podne »

Masti sam unosio uglavnom 1-2 supene kasike maslinovog ulja,jedna supena bi trebalo da ima 10gr masti ?
Da li to treba na povecam na 3-4 supene kasike ili ?

Vaga pokazuje 89-90kg,na pocetku dijete sam imao 95-96kg,ali moj problem je sto bodyfat ne ide dole,i dalje sam vrlo zamascen,tj nema nikakve definicije,tanak sloj sala prekriva apsolutno celo telo.

Stomak jeste malo splasnuo,ali sve ostalo je manje vise isto,salo na donjem delu grudi,na dupetu,oko struka i donji deo stomaka.
Visina 180,tezina sad 89kg,godine 27.

A sta fali treningu u teretani sa ponavljanjima od 6-10?

Tezinu guram tako da mi zadnje ponavljanje bude jedva odradjeno u tom opsegu od 6-10.

Kardio radim 30-60 sekundi trcanje,zatim 60-120 sekundi brzi hod da mi se stabilizuje puls i tako u krug 60 minuta.

Od suplementacije unosim 1gr C vitamina i 2 tablete multivitamina (The nutrition) i 20gr dex + 40gr whey nakon treninga.

Trening u teretani mi je uvek nakon prvog obroka u danu,tj oko 9 sati ujutro.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #33 poslato: Jun 16, 2016, 10:41:57 pre podne »

Negde gresis sigurno, a opet niko nije imun na ovakvu dijetu. Vrlo je moguce da je trening mada se iskreno nadam da nije ta stavka jer bi bilo greota pored ovakve ishrane.

Iz mog ugla koji se malko kosi sa misljenjem vecine, ali opet stvar koja radi provereno je ono sto bi promenio kod tebe. Dakle hidrate izbaci iz prvog obroka i u njemu koristi samo masti i proteine, prebacis ih u drugi obrok nakon treninga, a ako bas kasno treniras onda u obrok pre treninga prebacis...u razmeri 40-60 pre i posle. Sad ce biti polemike, ali probaj eto, pa nek budem ja odgovoran ako treba.

I povecaj unos proteina...ukupan unos. Kardio radis niskog intenziteta..??

Vitamini, minerali, kako stoji to...?? Suplementacija..??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Jun 16, 2016, 10:22:16 pre podne »

A koliko si masti unosio na dnevnom nivou? Cini mi se da je i nedovoljan unos zdravih masti uticao na nezadovojstvo ishodom...

Da, u danu odmora bi trebalo da bude punjenje( dan sa visokim unosom), a ne nula...e sad da li ce najjaci trening biti na 50 gr, 100 gr hidrata ili 0..  ;) Sve u svemu, DA, neke od tih stavki te mogu kostati uspesnosti dijete...dakle, radimo rotacije kako valja ili ih i ne radimo...

Sta kaze ogledalo? Sta kaze vaga?

Smatram da i u treningu ima gresaka koje su sigurno rezultirale nezadovoljavujicm ishodom...sistem 6-12 ponavljanja, mozda ?...

A koliko si visok, tezak, koliko imas godina?
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #31 poslato: Jun 16, 2016, 07:21:36 pre podne »

Poz,evo nakon mesec i po dana dijete na ovakvoj ishrani,moram reci da rezultata nema.
Ceo mart i april sam radio neku vrstu rotacije od koje nije takodje bilo efekta,pa sam u maju promenio rezim,tj iznose UH i ubacio kardio 2 puta nedeljno.

Ono sto nisam radio je da ubacim UH u dane odmora,nego su mi dani odmora bili 0 UH,a najveci unos UH sam imao u dane kad treniram ledja i noge,da li je ovo bila greska ?

Evo kako izgleda moj plan prehrane.
150gr mesa,90gr pirinca,zelena boranija
trening
150gr mesa,90gr pirinca,zelena boranija
150gr mesa,zelena boranija
150gr mesa,zelena boranija
150gr mesa,zelena boranija

Ovo je jedan dan kad imam unos UH od 150gr UH (to je 180gr pirinca)
Maslinovo ulje u dane sa UH ubacim u jedan ili dva obroka da ispunim dnevnu kvotu.
Ostali dani sa UH su isti kao ovaj,tj isti unos proteina i vlaknastog povrca,jedino menjam kolicinu UH (pirinca).
Dan sa 0 UH ,tad ubacim uz svaki obrok malo maslinovog ulja (extra devicansko)

Rotacija izgleda ovako
150-100-0-150-100-50-0
ledja-grudi-odmor-noge-ramena-ruke-odmor

Kardio trening za sada 2 puta nedeljno dok ne stekne kondicije,a i noge me ubijaju sledeci dan od trcanja,sve je u bolovima od nenaviknutosti,nisam nikad u zivotu trcao.
Trening u teretani se svodi na 9-12 serija za manje grupe sa ponavljanjima od 6-10,a za vece grupe 12-16.
Pauza ne preko 1 minut.

Teoretski,ne vidim gde gresim,sem onog dela sto ne ubacujem najvise UH u dane odmora,a najjaci dani treninga da mi budu dani sa 0 UH.
Jel to tolika greska da me koci u dijeti ili je nesto drugo u pitanju ?
Da li se mozda telo naviklo na ovu dijetu,pa bi bilo pametno da predjem na low carb ?
Sto se tice kardia,njega cu postepeno povecati na bar 3 ili 4 puta nedeljno cim steknem malo kondicije i kad noge ojacaju za trcanje.

Slike su okaciti kasnije.
« Poslednja izmena: Jun 16, 2016, 07:23:22 pre podne od strane bojanh66 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #30 poslato: Maj 16, 2016, 12:07:27 pre podne »

Cilj je isti kao i kod pomenutog punjenja i u ostalim "dijet pristupima"( "popunimo" rezerve glikogena...metaobolički restart)...a i da ne damo telu da se adaptira različitim unosom hidrata u toku nedelje...

Malo više o celom konceptu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rotacije-hidratima-univerzalno-reenje.html
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #29 poslato: Maj 15, 2016, 11:35:18 posle podne »

Na rotacije da.
Zasto vise UH u dane pauze od trteninga? tnx, pozz
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #28 poslato: Maj 15, 2016, 10:03:12 posle podne »



Uopšteno o rotacijama...u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit, moj predlog, npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Ponavljamo da je dan odmora - dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata( 2-3 gr po kg), dan sa niskim unosom( 1-1,5 gr po kg) i dan sa minimalanim unosom( oko 50 gr) ili eventualno „nula hidrata“.


Pozz Slavisa,
ubacujem se ovjde da ne otvaram novu temu al ako mozes da detaljnije pojasnis recenicu "Ponavljamo da je dan odmora - dan sa visokim unosom."??
Zasto kad ne tyreniramo visi unos UH? Ok kad se radi punjenje, al zar ne bi to trebalo jednom u 7 dana ili cak u 14?

Izvini, ali ne razumem postavku pitanja? Šta poentiraš? Praznjenje glikogena? Keto pristup? Low-carb?

Pričamo o rotacijama?! Zar ne?

Ili možda očekuješ da pričamo da temu koji je pristup bolji/delotvorniji? Rotacije? Low-carb? Keto?

Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #27 poslato: Maj 15, 2016, 09:59:17 posle podne »

Auu totalno sam zabo, trebao sam u drugoj temi da napisem to, al nebotno obrisao sam, decko je radio 2-3 vezbe za svaku grupu po 3serije i ono plasi se pretreniranosti, naravno da moze doci do pretreniranosti ne kazem, ali to nije razlog da se ne trenira muski.

Sori za off, pogresio sam temu.
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #26 poslato: Maj 15, 2016, 08:14:15 posle podne »



Uopšteno o rotacijama...u toku nedelje, svaki dan imamo različit unos ugljenih hidrata, u zavisnosti od dana treninga i odmora, unos hidrata može biti različit, moj predlog, npr. 50 - 100 - 150 - 50- 100 - 150 - 200 (grama hidrata na dnevnom nivou). Ponavljamo da je dan odmora - dan sa visokim unosom. Mada su u osnovi rotacija tri vrste dnevnog ugljeno-hidratnog unosa – dan sa visokim unosom hidrata( 2-3 gr po kg), dan sa niskim unosom( 1-1,5 gr po kg) i dan sa minimalanim unosom( oko 50 gr) ili eventualno „nula hidrata“.


Pozz Slavisa,
ubacujem se ovjde da ne otvaram novu temu al ako mozes da detaljnije pojasnis recenicu "Ponavljamo da je dan odmora - dan sa visokim unosom."??
Zasto kad ne tyreniramo visi unos UH? Ok kad se radi punjenje, al zar ne bi to trebalo jednom u 7 dana ili cak u 14?
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #25 poslato: Maj 13, 2016, 11:46:05 posle podne »

Privatna proizvodnja...no label :)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #24 poslato: Maj 13, 2016, 10:57:53 posle podne »

Koje ? Da ne koristimo isto mozda :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Maj 13, 2016, 10:15:55 posle podne »

Eh prava potrošača u zemlji Srbiji i šta možemo da očekujemo da dobijemo svoj novac...ko pikado da igramo( neki put)...

Nekada bi trebali da budemo svesni svih aspekata "priče o namirnicama" koje imamo na meniju...čak ni renomirani proizvoĂ°ači nisu lišeni "kritika"...

Lično, i eksirao sam maslinovo ulje( dodatak kvalitetnih kalorija)...i uzimao sve i svašta sa oznakom "extra virgin"...ali...uvek ono ali...  ;)

Sad mi drug nabavlja maslinovo ulje uz Grčke..."prva ruka"...prošlo test...  :D

Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #22 poslato: Maj 13, 2016, 08:56:46 posle podne »

Odlican odgovor,nisam znao za ovo.
Onda cu u potpunosti izbeci kupovinu maslinovog ulja i od masti cu unositi samo orahe.
A i maslinovo ulje uopste nije jeftino da bih se kockao hocu li dobiti pravu maslinu ili neku mesavinu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.