TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:34:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko rotacije UH  (Pročitano 17939 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #66 poslato: Oktobar 29, 2016, 12:08:34 pre podne »

Pa trebalo bi ići od rotacija ka low-carb , eventualno do keto pristupa...dakle, postepeno idemo rigoroznije, a ne korak unazad  ;) malo low-carb pa rotacije...i sl.

Polako sa rotacijama, čim je bila malo duža "pauza" najjednostavnije i sigurno delotvorno - povratak redovnom treningu, "clean ishrana" bez drastične restriktivnosti...korak po korak...bez zaletanja i nepotrebnog komlikovanja...dakle, neki "bazični deficit"...

Ukupna dužina "dijete" ne bi trebalo da bude duža od 12-16 nedelja...ipak ne možemo stalno biti na dijeti...

Malo o krajnostima koje te mogu koštati uspeha kada su dijete u pitanju... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

Svakako da sa kardio treningom ne treba preterivati...pravo pitanje je i kakav je "kvalitet" treninga sa opterećenjem?

Ne zaboravi da je za većinu dijeta koje provereno rade polazna tačka - "umereno sa proteinima"...s hidratima dovoljno nisko...a sa mastima dovoljno visoko...

Nadam se da si upoznat sa "reverse" kod ketogene dijete?
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #65 poslato: Oktobar 28, 2016, 05:06:24 posle podne »

Samo da se javim da od ove dijete nista nije bilo na kraju,tj bas nikakvih vidljivih rezultata.
Sem toga,nisam trenirao ceo avgust i septembar,nisam bio u mogucnosti,a i lose sam se hranio,pa sam se malo zapustio.

Od oktobra sam poceo 2-3 nedelje low carb,ali sam se vratio na rotacije,s tim da cu sada malo vise paznje da posvetim svemu,pa cu videti kako ide.

Ishrana oko 600-700gr piletine,masti 4 kasike maslinovog ili nekih 100gr badema,a UH radim po semi 200-150-100-50-200-125-50,s tim da cu kako vreme odmice smanjiti za po 25gr kolicine,a onda i ubaciti jednu,pa drugu nulu umesto ovih 50gr.

Kardio radim 2 do 3 puta nedeljno,nekad me mrzi raditi,pa preskocim,uglavnom 1 ili 2 odradim low intensity 20min nakon tegova sa pulsom 140-150,a nekad odradim i HIIT u trajanju od 12-15 minuta,pedalim sto je brze moguce na najjacem podesavanju nekih 15 sekundi,pa onda smanjim opterecenje i vrtim tako 2min,pa opet u krug.

Trening u teretani 5 dana split,svaki dan jedna misicna grupa,2 dana odmora.

Ukratko to je to,planiram da radim rotacije jedno 2-3 meseca,pa onda low carb i na kraju keto ako budem imao motivacije,jer je do sad sve bilo uzalud.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #64 poslato: Jul 14, 2016, 10:23:22 pre podne »

Pa zavisi koji su razlozi zasto nesto etiketiramo kao "ok" ?  ;)

Ne kazem ja da pomenuti kardio niskog inteziteta nema svoju upotrebnu vrednost, ali kazem da postoje i bolji i delotvorniji pristupi...npr. 2 puta nedeljno HIIT + 2 puta nedeljno kardio niskog intenziteta...

Pa ne znam kojim ti to "tempom" trcis...a dzoging?  ::) Brzo hodanje?

A koliki ti je puls u mirovanju?

Vrednost krvnog pritiska?

Radio ekg "u miru"?

Test opterecenja?

Ipak je za HIIT potrebna i odredjena "kardio-vaskularana spremnost"...

A o HIIT... http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/intervalni-trening.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/intervalni-trening-je-reenje.html
« Poslednja izmena: Jul 14, 2016, 10:29:34 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #63 poslato: Jul 14, 2016, 06:25:28 pre podne »

Kardio nisam radio nikad u zivotu,poceo sam da lagano trcim tek pre mesec dana,ali problem je sto moj puls ode na 150-160 za samo 15-20 sekundi i onda moram da prestanem,a i imam velike bolove u listovima,ne u misicu lista,nego nekako ispod misica,ne znam kako da objasnim.

Zato sam i kupio spinning bike,jer mi je lakse odrzavati stabilniji puls,nema nikakvih bolova za razliku od trcanja,a i direktno iz kreveta mogu da uskocim na bajk i radim kardio.

Meni sad jedna stvar nije jasna,kazes da low intensity kardio nije dobar i da se povecava kortizol,dok u gomili ostalih tema po forumima sam nasao suprotan podatak,da je sasvim ok raditi kardio sa 60-70% intenziteta u trajanju od 45-60 minuta.

Ako je tvoja preporuka HIIT,mozes li mi reci od koliko do koliko da mi bude ciljani puls,tj koliko u najjacem ritmu,a koliko u laganom ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #62 poslato: Jul 14, 2016, 12:12:45 pre podne »

A pulsmetar?

HIIT?

Sećam se da je u jednom svom tekstu Alen Radošević jasno napisao, "ukoliko imamo dodatke ishrani koji nam mogu pomoći da ostvarimo svoje ciljeve, onda slobodno mogu da kažem da je „kardio“ dodatak treninzima. Ovom logikom mogu reći i da je trčanje kao dodatak treningu, isto kao što su razni sumnjivi preparati, koji se danas toliko reklamiraju na malim ekranima, dodaci ishrani."  ;)

Da, da, tu je niz benefita koji se tiču kardio-vaskularnog zdravlja...ali, nekada moramo i taktički prići problemu...

- Kardio trening treba da se bazira na individualnim ciljevima, "potrebama". Ukoliko je cilj skidanje masnih naslaga, onda se treba prvo fokusirati na ishranu i trening sa tegovima( dobro fomulisan plan treninga).

- Intervalni trening (HIIT – high intensity interval trening) je mnogo bolja opcija za skidanje masnih naslaga od kardia niskog inteziteta. Ovo je razlika izmeĂ°u sprintera i maratonca o kojoj se stalno priča kada uporeĂ°ujemo ova dva pristupa.( HIIT / kardio niskog intenziteta).  "Svi znaju da maratonci trče danima i izgledaju kao da su anoreksični, dok sprinteri izgledaju kao da su spremni za izlazak na takmičenje u bodybuilding-u". Petnaest minuta naizmeničnih sprinteva ima mnogo veći efekat na metabolizam od sat vremena džogiranja, brzog hodanja i sl.  ;)

- Kardio trening( neumerenosti koji se tiči učestalosti, trajanja...) ima veoma jak efekat na povećanje kortizola – hormona stresa. Hronično povišeni nivoi kortizola utiču na gubitak mišićne mase i usporavanje metabolizma. Ovo takoĂ°e indirektno utiče na jo-jo efekat od koga pate svi „sezonski rekreativci“. Dakle, neka kardio trening( dobro doziran) postane naša redovnost...u tom nekom "periodu održavanja" kardio trening niskog intenziteta može imati svoju upotrebnu vrednost( Oporavak , bolji apetit, "kondicija"... 2-3 nedeljno x 20-30 min)

- HIIT trening podiže nivo metabolizma i do 48 sati posle vežbanja, dok nivo metabolizma tokom kardia niskog inteziteta ostaje "ubrzan" samo dok traje aktivnost.

Btw...a da li si i ranije radio kardio? Ili si se kardia tek setio kada je došlo vreme za redukciju masnih naslaga...?
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #61 poslato: Jul 13, 2016, 04:19:06 posle podne »

pa ja koliko znam,najbolja zona za topljenje sala je upravo 60-70% intenziteta od max pulsa.

ja samo moram da odredim max puls,dalje je sve lako :D
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #60 poslato: Jul 13, 2016, 03:49:00 posle podne »

Za ovaj nacin racunanja jos nisam cuo.

Kad da merim minimalni puls,jel odmah nakon ustajanja?

Koliko je pouzdan taj nacin?

Ima li razlike ako sam na 60 ili 70% intenziteta tokom kardia ili je samo bitno da sam u tom rangu ?
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #59 poslato: Jul 13, 2016, 03:21:14 posle podne »

Kupio sam spinning bike i pulsmetar sa trakom oko grudi.
Koliko je tacna formula za izracunavanje max pulsa 220-godine ?

Prema toj formuli,ispadne 220-27=193
60% od 193 = 115
70% od 193 = 135

Da li bi bilo dobro da mi onda otkucaji budu od 115-135 nekih 50-60 minuta ujutru na prazan stomak i tako 3 puta nedeljno ?
Sačuvana
bokisa.84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #58 poslato: Jul 05, 2016, 12:32:21 posle podne »

Posle operacije prednjih ukrstenih uzeo sam i ja sobni bicikl i vozio otprilike dve nedelje, sad mi sluzi kao civiluk :). Verovatno trcis po betonu ili slicnoj stazi, probaj na nekom travnatom terenu ili promeni patike.
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #57 poslato: Jul 03, 2016, 10:55:24 pre podne »

Ako neko moze da baci pogled na ovu temu:
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=92845.new

Razmisljam o kupovini sobnog bicikla,jer mi trcanje nimalo ne odgovara,ubijaju me kolena i listovi,a sobni bicikl bi mi legao kao budali samar.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #56 poslato: Jun 30, 2016, 10:35:52 pre podne »

Ovde se ne radi samo o tome da li ce ti omega-3 pomoci u redukciji masnih naslaga, vec o njihovom globalnom ucinku na nase zdravlje...

Vec smo podelili neke clanke oko toga( omega-3)...da ponovimo...u tvom je interesu da budes dobro informisan...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html

Ne gledaj na ishranu( odabir namirnica) i suplemente( bazicna suplementacija) samo sa aspekta povecanja misicne mase / redukcije masnih naslaga, jer se u osnovi i jednog drugog procesa nalazi kvalitetna, raznovsna i izbalansirana ishrana, i suplementacija prilagodjene cilju...dakle, u osnovi svega su zdrave zivotne navike i male modifikacije u unosu npr. ugljenih hidrata...

Sto se tice unosa masti uklapaj u taj neki ciljani unos makronutrijenata...

« Poslednja izmena: Jun 30, 2016, 10:40:51 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #55 poslato: Jun 30, 2016, 09:57:37 pre podne »

Trenutno od masti unosim po 1 supenu kasiku maslinovog ulja uz svaki obrok,dakle 5 obroka dnevno imam,sto znaci 5 supenih kasika maslinovog ulja.

Moji obroci su 150gr piletine + boranija + kasika maslinovog ulja preko svega toga.
Ugljene hidrate dodajem uz ovaj obrok samo pre i posle treninga u zavisnosti koliko UH spada u taj dan,dakle UH su zastupljeni oko treninga uvek,a trening mi je oko 9-10 sati ujutru (tako mi odgovara i zbog posla i zbog vrucine).
U danima odmora kad je punjenje,onda ih unesem u prva 3 obroka.

Omega 3 masti ne koristim,ali ako ce mi to na bilo koji nacin pomoci pri skidanju sala,onda bih mogao da ih ubacim u redovnu suplementaciju i mogao bih izfinansirati 5 kapsula dnevno.
« Poslednja izmena: Jun 30, 2016, 09:59:13 pre podne od strane bojanh66 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #54 poslato: Jun 30, 2016, 09:13:19 pre podne »

Ne vidim da ce pileci bataci ni na koji nacin umanjiti kvalitet tvog menija...pogotovu, ako se radi o "naminici" u ciji si kvalitet siguran( prehrana, tov) i sl.

Monotonija u ishrani cesto moze biti problem...

Btw...mast iz bataka( dominacija zasicenih masti) i extra virgin maslinovo ulje( dominacija mononezasicenih) su ipak drugaciji "tipovi" masti...

A koliki ti je ciljani unos masti?

Suplementacija omega-3?



Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #53 poslato: Jun 29, 2016, 02:43:49 posle podne »

Racunas ukupni unos, ako negde dodas onda na drugom mestu smanjis pod uslovom da je ista stvar, tj menjas protein za protein, masti za masti itd, itd...
Sačuvana
bojanh66
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 69

« Odgovor #52 poslato: Jun 29, 2016, 01:38:20 posle podne »

Odlicno,ovo puno znaci.

Jos jedno pitanje,tj nedoumica.

S obzirom da cu unositi 2 bataka koji teze zajedno sigurno 300-350gr mesa,da li da smanjim malo unos maslinovog ulja,za 1-2 kasike manje, jer u batacima isto ima masti ?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.