TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:23:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi, sagorevači...Ili ne?  (Pročitano 27528 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #151 poslato: Septembar 24, 2019, 04:49:44 posle podne »

Nema neki poseban razlog, jednostavno bolje radi kod mene. Takodje kod dosta takmicara sa kojima sam u kontaktu dijelili su isto misljenje. Ti mozes da probas i jedan i drugi i na taj nacin vidis (osjetis) razliku.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #150 poslato: Septembar 24, 2019, 03:51:46 posle podne »

Preporuka od mene takodje za Animal Flex i Elasti Joint. Malu prednost dajem za Elasti.

Za D3 savjetujem iz licnog iskustva  barem 5000 iu jedinica vitamina D, licno koristim 20 000iu jedinica bez prestanka. Smatram da doza od 400iu jedinica pa i 1000 - bacanje novca.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Neki poseban razlog za prednost Elastiju? Ispadne dosta skuplji, kad se sve sračuna.

Inače, je l' neko ima predstavu šta je razlika između ovog Flex-a i onog u tabletama? Osim što prah deluje praktičnije.
https://www.animalpak.com/the-goods/animal-flex-powder

Baš nađoh i na sajtu ADAS-a izdato mišljenje za Animal Flex iz 2019. I to baš za ovu powder varijantu (ima i za ovaj klasični s pansportovim linkom iz 2017  8) ) :

Citat
Suplement:   Animal flex
                        Universal nutrition
                        https://www.bodybuilding.com/store/univ/flex.html
Mišljenje:          U sastavu ovog suplementa ne nalaze se zabranjene supstance sa Liste zabranjenih doping sredstava 2019.
                       (mišljenje je izdato 2019. godine)

Inače, stiglo je pakovanje 5000iu D3. Tako ću za sada do leta, pa ćemo da vidimo.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #149 poslato: Septembar 20, 2019, 09:04:02 posle podne »

Preporuka od mene takodje za Animal Flex i Elasti Joint. Malu prednost dajem za Elasti.

Za D3 savjetujem iz licnog iskustva  barem 5000 iu jedinica vitamina D, licno koristim 20 000iu jedinica bez prestanka. Smatram da doza od 400iu jedinica pa i 1000 - bacanje novca.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #148 poslato: Septembar 19, 2019, 11:38:13 posle podne »

Možeš jednu posle treninga...a drugu pred spavanje( magnezijum)...manje nepotrebnog zbunjivanja...nije pitanje života i smrti... ;)

Mislim da smo u texu ukazali na neke dileme/zablude oko doziranja...1000-5000 i.j. dnevno...

FeelGood je problematičan pre svega zbog ekstrakta šizandre, ne zbog nečeg drugog...ako se ne varam...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #147 poslato: Septembar 19, 2019, 11:34:58 posle podne »

Nekako smo se donekle slozili oko toga da kada krene sezona virusnih infekcija, gripa, vece doze doprinose preventivi. Tako da bi u tom periodu i mogla ta doza od 5000IU dnevno
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #146 poslato: Septembar 19, 2019, 11:28:24 posle podne »

Dragi ljudi, hvala vam na odgovorima. I na linku za D3.

Razmisliću koji od ova 2 da izaberem kada bude vreme, ali najverovatnije ovaj od 1000 i.j. iako je skuplji.
Samo mi nije jasna ova preporuka ovog od 5000, da se uzima jedna kapsula na svakih 5 dana. To mu onda dođe isto.
"All 5 days a softgel capsule, this is equivalent to a daily consumption quantity Vitamin D3 25ΜG 1000 IU, 500% NRV)"

Oko kontaminacije, bar ono što sam skoro čitao, upravo ovo što je Slaviša napisao. Vitaminsko-Mineralni kompleksi mogu da budu problematični (npr. onaj FeelGood je stavljen od ADAS-a pod znak pitanja) i još čitah da slično može biti sa neproverenim proizvođačima proteina, te BCAA i glutamina (uzimajući u obzir moju suplementaciju). I sportisti onda tu izvuku deblji kraj.

Slaviša, samo za magnezijum si me sada malo zbunio oko konzumiranja.
Ostaviti podeljeno, 1 kapsula na prazan stomak i druga pred spavanje, ili obe ujutru... Ili pak samo jedna ujutru?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #145 poslato: Septembar 19, 2019, 11:11:37 posle podne »

Nazalost, sportista je tu najmanje zasticen.
O vit D smo pisali skoro
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #144 poslato: Septembar 19, 2019, 11:10:39 posle podne »

Jako lepo rečeno...nekako uvek zaboravimo na moguću "kontaminaciju dopingom" suplemenata, mada "joint support" su retko u toj grupi inkriminisanih suplemenata, ali svakako da treba biti obazriv...

Na PubMed se mogu naći slučajevi kontaminacije vitaminsko-mineralnih kompeksa sa aas, pa kao što reče kolegenica - pouzdane prodaje, distributeri, kao i proizvođači suplemenata...

Magnezijum bisglicinat je odličan izbor( helat - odlična apsorpcija)...

O vitaminu D3 sa moje strane... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/vitamin-d3-kao-legalni-doping

Lična preporuka - ne više 5000 i.j. dnevno suplementima( u slučajevima da nema dovoljne ekspozicije UV)...ne zaboravimo na izvore D3 iz osnovne ishrane...bez krajnosti

« Poslednja izmena: Septembar 19, 2019, 11:13:32 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #143 poslato: Septembar 19, 2019, 11:00:15 posle podne »

Hormone sasvim sigurno retko ko radi rutinski, dakle, uvek naglasiti šta se traži ;)

A koji je oblik magnezijuma u pitanju? ...neke relevatne preporuke kažu da je magnezijum najbolje odvajati od obroka, dakle, uzimati na prazan želudac, oko 30 min pre obroka...

Uz obrok može sve ostalo - omega-3, D3, vitaminsko-mineralni kompleks, vitamin C...

Mislim da smo u prethodnim postovima naglasili šta je bitno, ali da ponovimo..."osnovne stvari" kada je u pitanju "zdrava osoba" - vezano za biohem. nalaze krvi i urina - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni i direktni bilirubin, kompletna krvna slika, gvožđe, rutinski pregled urina...

Dobro bi bilo i redovno pratiti vrednost krvnog pritiska...odraditi ekg u miru...a spirometrija, test-opterećenja, eho-srca, uz abdomena poželjni...

Za hormone su već date smernice...

Hvala na odgovoru.
Svakako sam na to i mislio, nego rekoh da nema negde nešto u tekstoteci.
Videću da odradim krajem decembra ili poečtkom januara, kada budem u Srbiji, kompletan nalaz, pa ću baš i da javim kakvo je stanje.

Što se tiče magnezijuma, u pitanju je, piše: Magnesium Bisglycinat Komplex i na pakovanju je navedeno uputstvo: 2 kapsule, jedna uveče, jedna ujutru (770mg po kapsuli).
Ili ipak uzeti obe ujutru na prazan želudac?

Kad pomenusmo D3, našao sam ove dve opcije, 5000 i 1000 i.j. Ovaj drugi je kao onaj u ponudi u Pansportu, samo je 1000 umesto 400. Za prvi je navedeno da se uzima jedna kapsula na 5 dana. Pa sam tu malo zbunjen oko doza, jer sam negde čitao da neki preporučuju čak i 5000 i.j. dnevno. Je l' ima nekog konsenzusa, ili...?

5000:
https://www.amazon.de/Vitamin-Depot-5000-Tagesdosis-Bioverf%C3%BCgbarkeit/dp/B074L8TK3L/ref=sr_1_38?keywords=Vitamin%2BD3&qid=1568928728&s=gateway&sr=8-38&th=1
1000:
https://www.amazon.de/Now-Weichkapseln-hochdosiert-Gentechnik-Glutenfrei/dp/B0025P0ZEY/ref=sr_1_200?keywords=Vitamin+D3&qid=1568929418&s=gateway&sr=8-200

Možeš i postaviti pitanje o nekom suplementu koji koristiš a nisi siguran, odgovoriće vrlo brzo.

http://www.adas.org.rs/suplementi/zahtev-za-misljenje-o-suplementu/

ALI, sve se to odnosi na deklarisani sastav.
A imaš i "kontaminirane" proizvode.
Tako da dobro paziš od koga i koji suplement uzimaš.

Kolega  ti je dao ok preporuku


S obzirom da još narednih godinu dana nisam u Srbiji, a i ovih suplemenata nema svih kod nas, pitanje je da l' će da odgovore.
A i nisam registrovan kod nas, pa je pitanje je da l' će da odgovore. Ali hvala na linku.
Po NADA (nemačka WADA) bi trebalo da su svi bezbedni, ali avaj, što reče ti, svi mogu biti kontaminirani. Onaj naš atletičar je propustio olimpijadu, 2000 valjda, zbog nekog šlj BCAA...

U svakom slučaju, mislim da ću Animal Flex da isprobam, jer mi deluje novčaniku najisplativije od svih pomenutih. Ali ću se, naravno, još malo raspitati.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #142 poslato: Septembar 19, 2019, 10:51:02 posle podne »

Možeš i postaviti pitanje o nekom suplementu koji koristiš a nisi siguran, odgovoriće vrlo brzo.

http://www.adas.org.rs/suplementi/zahtev-za-misljenje-o-suplementu/

ALI, sve se to odnosi na deklarisani sastav.
A imaš i "kontaminirane" proizvode.
Tako da dobro paziš od koga i koji suplement uzimaš.

Kolega  ti je dao ok preporuku
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #141 poslato: Septembar 19, 2019, 10:40:33 posle podne »

Hormone sasvim sigurno retko ko radi rutinski, dakle, uvek naglasiti šta se traži ;)

A koji je oblik magnezijuma u pitanju? ...neke relevatne preporuke kažu da je magnezijum najbolje odvajati od obroka, dakle, uzimati na prazan želudac, oko 30 min pre obroka...

Uz obrok može sve ostalo - omega-3, D3, vitaminsko-mineralni kompleks, vitamin C...

Mislim da smo u prethodnim postovima naglasili šta je bitno, ali da ponovimo..."osnovne stvari" kada je u pitanju "zdrava osoba" - vezano za biohem. nalaze krvi i urina - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni i direktni bilirubin, kompletna krvna slika, gvožđe, rutinski pregled urina...

Dobro bi bilo i redovno pratiti vrednost krvnog pritiska...odraditi ekg u miru...a spirometrija, test-opterećenja, eho-srca, uz abdomena poželjni...

Za hormone su već date smernice...
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #140 poslato: Septembar 19, 2019, 10:30:51 posle podne »

Inače, ako sam dobro razumeo, ovi "joint support" suplementi se uzimaju na duže staze, kao i vitamini, minerali etc.?
Da, i D3 sam razmišljao da dodam u jednačinu, samo da vidim koji.

Inače, sad jedno glupo pitanje, ali, osim omega 3, koje idu uz svaki obrok i magnezijuma, koji je takav da ide u dve doze (uveče i ujutru), je l' ne bi trebalo da bude problem da se ovi drugi suplementi uzimaju, kao što to i radih do sada, ujutru uz obrok (čak i kada se doda npr vitamin D3)? Naravno, ovde ne govorim o suplementaciji za trening.

Da, mogao bih i hormone proveriti. To recimo nisam nikada radio, bar ne da ja znam.
Je l' ima neki link ovde na forumu koji se malo više bavi pregledima i tom medicinskom pričom? Gde bi se moglo pročitati šta sve raditi, na šta obratiti pažnju i sl.?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #139 poslato: Septembar 19, 2019, 10:00:44 posle podne »

Nema nikakvih kontraindikacija tj. neželjenih interakcija sa pomenutom suplementacijom, čak je moguć sinergistički učinak...nema potrebe za strahom od predoziranja nekim sastojcima, bez brige...

Nadam se da će se odraditi i hormoni...ukupni i slobodni testosteron, jutarnji kortizol, prolaktin, estradiol...kao i fT4, fT3, TSH...

Lično dodao bih i vitamin D3 na spisak "must have" suplemenata, bar 1000 i.j. dnevno...
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #138 poslato: Septembar 19, 2019, 09:54:18 posle podne »

Hvala mnogo na brzom odgovoru!
Da, gledao sam WADA listu i čuda i ne nađoh ništa od pomeutih supstanci, ali rekoh da proverim da budem siguran.

Hvala za preporuke! Animal Flex jedino malo smara zbog ogromnog broja kapsulica... Ali mi on od ova dva ispada povoljniji, jer ima 44 "porcije"....
A od ova dva pomenuta, jedino ne znam šta je u sastavu "Cissus Quadran Gularis"?  :o Mada i njihova porcija je 3 odnosno 5 kapsula.

Pretpostavljam da je najbolji period konzumiranja uz obrok.

P.S. Inače, da li bi potencijalno mešanje ove vrste suplemenata sa mojom trenutnom suplementacijom moglo nešto da poremeti?

U upotrebi je trenutno:

Natrol My Favourite Multiple Energizer
Easy-C Vitamin C
Magnezijum
Omega 3
+ osnovni suplementi za trening BCAA, Glutamin, Kreatin, Whey i ponekad dekstroza i Kazein.

Što se zdravlja tiče, za sada je sve bilo u redu. Planiram da početkom iduće godine odradim neki pregled, da sve to proverim.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #137 poslato: Septembar 19, 2019, 09:26:32 posle podne »

Po pitanju preporuka...

Sa moje strane uvek dva provereno uspešna suplementa...kao preporuka...lična preporuka...

https://www.pansport.rs/zastita-zglobova/elasti-joint?sku=684

https://www.pansport.rs/zastita-zglobova/animal-flex?sku=708

Btw...i pomenuti suplement deluje ok po pitanju sadržaja i doza...

« Poslednja izmena: Septembar 19, 2019, 09:32:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 19 upita.