TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:08:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Liposukcijska Dijeta  (Pročitano 11285 puta)
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #23 poslato: Februar 18, 2017, 04:34:39 posle podne »

Vezano za priču o sagorevačima, s obzirom da postoje problemi sa pritiskom, a i ako uzmemo u obzir terapiju koja se koristi( interakcije sa sastojcima sagorevača), bio bih krajnje oprezan!!! Bez konsultacije sa nekim dovoljno stručnim ne uzimati sagorevače na svoju ruku( poseban oprez kod kompleksnih sagorevača sa stimulativnim sastojcima)!

Ne igraj se nepotrebno! Savladaj osnove, neka trening postane rutina pa tek tada misli o sagorevačima...

Detaljno o sagorevačima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Vezano za faktore koji doprinose nastanku hipertenzije...

- prekomerna telesna težina
- nedostatak fizičke aktivnosti
- unos viška soli
- povišen nivo stresa
- nedovoljno sna
- alkohol, pušenje
- značajan faktor nasledjivanja - sklonosti u porodici
- poremećaj funkcije bubrega, nadbubrežne žlezde, drugih hormona...

Dakle, koriguj svoj životni stil na vreme...u tvom je interesu! Savete se dobio, ispoštuj, primeni - izgledaćeš bolje i zdravije!

P.S. S obzirom da listaš i čitaš razne stvari na netu, odvoj vremena da pročitaj i podeljene tekstove, koji sadrže proverene stvari koje će te sigurno dovesti do uspeha! Dakle, na pravom si mestu! Manje lutanja, više čitanja onoga što je vredno tvoje pažnje i vremena!

Ako mene pitaš mnogo bitnije stavke vezano za suplementaciju su - omega-3 esencijalne masne kiseline i vitaminsko-mineralni kompleksi...

Btw...suplementacija visokoapsorptivnim oblicima magnezijuma PRIORITET( citrat, glicinat...)
Ok Hvala , odlucno sutra namirnica nabaviti i jos malo informisati se i  od ponedjeljka startamo . Pa se nadam dobrim rezultatom bar za 30 dana da se vidi neka promjena . Da  li je dovoljno uz ove dostupne vjezbe i kardio ali ne trcanje nego setnja jedno 4km ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: Februar 18, 2017, 04:19:35 posle podne »

Evo prve vežbe, cucanj sa tim da u donjem polozaju sednes na krevet ili stolicu ( box squat).
Za početak radi bez tegova. Obrati paznju da ledja budu ravna i da zategnes stomak, takodje kada ides u cucanj i kad ustaes trudi se da kolena idu na spolja i da ne upadaju unutra( jedno ka drugom). Potpuno sedni u donjem polozaju a zatim eksplozivno ustani. Kad silazis u cucanj idi supetom sto vise nazad.
Ova treca slika je slika istezanja i nju sam stavio u tu svrhu da vidis na sta mislim kad kazem da kolena idu ka spolja.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Februar 18, 2017, 04:18:01 posle podne »

Vezano za priču o sagorevačima, s obzirom da postoje problemi sa pritiskom, a i ako uzmemo u obzir terapiju koja se koristi( interakcije sa sastojcima sagorevača), bio bih krajnje oprezan!!! Bez konsultacije sa nekim dovoljno stručnim ne uzimati sagorevače na svoju ruku( poseban oprez kod kompleksnih sagorevača sa stimulativnim sastojcima)!

Ne igraj se nepotrebno! Savladaj osnove, neka trening postane rutina pa tek tada misli o sagorevačima...

Detaljno o sagorevačima... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Vezano za faktore koji doprinose nastanku hipertenzije...

- prekomerna telesna težina
- nedostatak fizičke aktivnosti
- unos viška soli
- povišen nivo stresa
- nedovoljno sna
- alkohol, pušenje
- značajan faktor nasledjivanja - sklonosti u porodici
- poremećaj funkcije bubrega, nadbubrežne žlezde, drugih hormona...

Dakle, koriguj svoj životni stil na vreme...u tvom je interesu! Savete se dobio, ispoštuj, primeni - izgledaćeš bolje i zdravije!

P.S. S obzirom da listaš i čitaš razne stvari na netu, odvoj vremena da pročitaj i podeljene tekstove, koji sadrže proverene stvari koje će te sigurno dovesti do uspeha! Dakle, na pravom si mestu! Manje lutanja, više čitanja onoga što je vredno tvoje pažnje i vremena!

Ako mene pitaš mnogo bitnije stavke vezano za suplementaciju su - omega-3 esencijalne masne kiseline i vitaminsko-mineralni kompleksi...

Btw...suplementacija visokoapsorptivnim oblicima magnezijuma PRIORITET( citrat, glicinat...)
« Poslednja izmena: Februar 18, 2017, 04:19:37 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #20 poslato: Februar 18, 2017, 04:12:55 posle podne »


Ovako , ima mozda pola godine  sve sam to radio EKG( samo m ise nekad kad radim zna zamantati na ledima pa puls skoci :D) , nalazi krvi , bubrege i to zbog neke gripe , bolesti itd i zbg upisa na fakultet morali su sve pregledati da vide da sam zdrav - ugl nalazi su u redu. Otkad sam krenuo na fakultet pred ispite mi je bilo mucno vrijeme pa kad sam kod lijecniak otisao kaze povisio ti se krvni pritisak pa su mi dali lopril 10 mg  i neka zastita za srce mala doza kaze neka . Ali redovno mjerim pritisak i  bude 125/75 do 135/80 - dobar hvala Bogu.) Ovako , sto se tice ishrane stvarno puno hljeb koristim i naravno sokove i grickalice ( grickalice su znala skoro svaku noc biti prisutne , cips , .. ) ugl. nisam pazio sta jedem ni koiliko sta se spremi to jedem al me znao zeznuti hljeb jer  pojedem dosta , tako navikao da bez njega ne mogu ejst pa sam ga smanjio. Posto nemam iskustva ne znam koji bi jelovnik sastavio.

Moliću malo detaljnije oko date terapije...koji je to drugi lek? Terapija se redovno uzima?

Pa nema toga šta mi se spremi to jedem  ;)...moraće tu da nastanu promene na bolje, niko ne kaže da treba jesti kavijar i jastoga...ali mogu se npr. proizvodi od belog brašna zameniti kuvanim pirinčem, krompirom i sl., bez prženja na "zejtinu"...

Evo jedne šeme obroka koja može pomoći...( slikovit prikaz)...

1.OBROK  – 7 belanaca, 1 celo jaje, ovsene pahuljice sa jogurtom

2.OBROK  – meso(belo meso / riba), salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji) + kuvani pirinač/ krompir

3.OBROK  – meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  – posni sir( idealno 0% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici)

- Ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka( veličina porcija voća ne veća od onoga što može da stane u šaku...) - citrusi( kivi, limun, grejp, pomorandže), bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...jabuke...

- Od povrća - akcenat na vlaknasto povrće( pomenuta salata od povrća) - zelena salata, krastavac, paradajz, kupus,  brokoli( može i kuvan na pari), cvekla...

- Pij dovoljno "čiste vode"( tu ne računamo sokove, supe, čajeve i sl. napitke) - 2,5 -4 l u toku dana( plus potrebe u toku treninga)

- Ne preteruj sa dosoljavanjem hrane, ne više od 5 gr( ravna kafena kašičica) dodate soli dnevno...

- Bez prženja na ulju - akcenat na kuvano, pečeno( el. gril, pek papir, kesice za pečenje), gril( "ćumur varujante", umreno...), poširanje, blanširanje...

- Riba morska, plava, "sveža"( bez svakodnevne konzumacije konzervi) - losos, skuša, pastrmka, losos, sardela( bar 3 puta nedeljno na meni)...riblje ulje...preporuka za suplementaciju omega-3

- Zaboravi na mesne preraĂ°evine, brzu hranu, slatkiše, grickalice...i naravno, odlučno NE belom brašnu...

Vezano za trening i hipertenziju... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/vezbanje-i-povisen-krvni-pritisak


Evo detaljno sad sam vidio , ovaj prvi je lopril 10 mg a drugi byol pola tablete naravno uzimam redovno i dobro se osjecam  jer mi je pritisak sasvim dobar , morat cu na kontrolu da vide je li potrebno to piti ili ne. Radio UZV srca , kaze kao i ocekivano mlado zdravo itd.  Przeno na ulju skoro svaki dan , i skoro svaku noc grickalice uz TV , utakmicu , film neki itd .Uzeo sam sebi nutri bulet pa stalno pijem te zdrave sokove / sejkove sa vockama ( limun narandza i mrkva ). A hrana je tako bila sta se stavi jedi dok ne pojedes jos ako uz tv , tad dupla porcija ode :D i naravno sol me zezne zbog kokica cipseva i to.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Februar 18, 2017, 04:06:54 posle podne »

Moze ove vjezbe sto si poslao u par recenica da znam ispravno iszvodenje , i da  li je dobro da kupim fat burner ili da za te pare kupim jaje , mesa da ima proteina . I ako moze za cucanj posto mi je kao za pocetnika malo opasno.
Moze, cim pronadjem odgovarajuce slike postavicu ovde u temi.
Sto se tice sagorevaca bolje sacekaj da udjes u trening i da sredis iskrenu a nakon nekog vremena kada te dve stvari budu na visokom nivou lako ces ubaciti saorevac.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Februar 18, 2017, 04:06:38 posle podne »


Ovako , ima mozda pola godine  sve sam to radio EKG( samo m ise nekad kad radim zna zamantati na ledima pa puls skoci :D) , nalazi krvi , bubrege i to zbog neke gripe , bolesti itd i zbg upisa na fakultet morali su sve pregledati da vide da sam zdrav - ugl nalazi su u redu. Otkad sam krenuo na fakultet pred ispite mi je bilo mucno vrijeme pa kad sam kod lijecniak otisao kaze povisio ti se krvni pritisak pa su mi dali lopril 10 mg  i neka zastita za srce mala doza kaze neka . Ali redovno mjerim pritisak i  bude 125/75 do 135/80 - dobar hvala Bogu.) Ovako , sto se tice ishrane stvarno puno hljeb koristim i naravno sokove i grickalice ( grickalice su znala skoro svaku noc biti prisutne , cips , .. ) ugl. nisam pazio sta jedem ni koiliko sta se spremi to jedem al me znao zeznuti hljeb jer  pojedem dosta , tako navikao da bez njega ne mogu ejst pa sam ga smanjio. Posto nemam iskustva ne znam koji bi jelovnik sastavio.

Moliću malo detaljnije oko date terapije...koji je to drugi lek? Terapija se redovno uzima?

Pa nema toga šta mi se spremi to jedem  ;)...moraće tu da nastanu promene na bolje, niko ne kaže da treba jesti kavijar i jastoga...ali mogu se npr. proizvodi od belog brašna zameniti kuvanim pirinčem, krompirom i sl., bez prženja na "zejtinu"...

Evo jedne šeme obroka koja može pomoći...( slikovit prikaz)...

1.OBROK  â€“ 7 belanaca, 1 celo jaje, ovsene pahuljice sa jogurtom

2.OBROK  â€“ meso(belo meso / riba), salata od svežeg povrća sa ( extra virgin)maslinovim uljem( + jabukovo sirće po želji) + kuvani pirinač/ krompir

3.OBROK  â€“ meso(crveno meso / riba), salata od svežeg povrća + kuvani pirinač/ krompir

4.OBROK  â€“ posni sir( idealno 0% mlečne masti) + šaka badema( kikiriki, orasi, lešnici)

- Ubaci po koju voćku izmeĂ°u obroka( veličina porcija voća ne veća od onoga što može da stane u šaku...) - citrusi( kivi, limun, grejp, pomorandže), bobičasto voće( jagode, kupine, maline...ok su i zamrznute varijante)...jabuke...

- Od povrća - akcenat na vlaknasto povrće( pomenuta salata od povrća) - zelena salata, krastavac, paradajz, kupus,  brokoli( može i kuvan na pari), cvekla...

- Pij dovoljno "čiste vode"( tu ne računamo sokove, supe, čajeve i sl. napitke) - 2,5 -4 l u toku dana( plus potrebe u toku treninga)

- Ne preteruj sa dosoljavanjem hrane, ne više od 5 gr( ravna kafena kašičica) dodate soli dnevno...

- Bez prženja na ulju - akcenat na kuvano, pečeno( el. gril, pek papir, kesice za pečenje), gril( "ćumur varujante", umreno...), poširanje, blanširanje...

- Riba morska, plava, "sveža"( bez svakodnevne konzumacije konzervi) - losos, skuša, pastrmka, losos, sardela( bar 3 puta nedeljno na meni)...riblje ulje...preporuka za suplementaciju omega-3

- Zaboravi na mesne preraĂ°evine, brzu hranu, slatkiše, grickalice...i naravno, odlučno NE belom brašnu...

Vezano za trening i hipertenziju... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/vezbanje-i-povisen-krvni-pritisak

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Februar 18, 2017, 04:04:01 posle podne »

Naravno, vežbanje je veoma bitno u tom procesu i neizostavani je deo ako zelis dobre rezultate.
Sačuvana
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #16 poslato: Februar 18, 2017, 04:03:41 posle podne »

Ako treba pomoc oko izvoĂ°enja vežbi za koje nisi siguran mozda ti ja mogu pronaci neke slike ili video snimke na kojima je to doro objasnjeno, a mogu probati i ja u par recenica probati da ti objasnim tehniku i skrenem paznju na najbitnije stvari.
Moze ove vjezbe sto si poslao u par recenica da znam ispravno iszvodenje , i da  li je dobro da kupim fat burner ili da za te pare kupim jaje , mesa da ima proteina . I ako moze za cucanj posto mi je kao za pocetnika malo opasno.
Sačuvana
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #15 poslato: Februar 18, 2017, 04:02:19 posle podne »

Ako mozes da radis sklekove to je super, sto se tiče trbusnjaka i lednjaka njih bi mogao da uradiš danima kada radiš kardio trening.
Ok , evo citav sto mi je slavisa poslao za plan ishrane i poprilicno sve dobro objasnjeno i moze se sastaviti neki jelovnik. Ugl. bez vjezbi sa tezinama sve sporije ide , iako regulisemo prehranu mora biti i vjezbanja ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Februar 18, 2017, 04:02:08 posle podne »

Ako treba pomoc oko izvoĂ°enja vežbi za koje nisi siguran mozda ti ja mogu pronaci neke slike ili video snimke na kojima je to doro objasnjeno, a mogu probati i ja u par recenica probati da ti objasnim tehniku i skrenem paznju na najbitnije stvari.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Februar 18, 2017, 04:00:36 posle podne »

Ako mozes da radis sklekove to je super, sto se tiče trbusnjaka i lednjaka njih bi mogao da uradiš danima kada radiš kardio trening.
Sačuvana
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #12 poslato: Februar 18, 2017, 03:56:45 posle podne »

Evo jednog primera takvog treninga:
1 vežba može biti čučanj ( ako ne mozes obican onda da sedis i ustajes sa stolice ili kreveta)
2. prednji sut
3. povlacenje ispred glave
4. povlacnje sa uskim hvatom
5. potisak sa poda - bucice
6. pek dek
7. biceps pregib bucicama
8. triceps ekstenzija na toj spravi

I ako ostane snage odradi odrucenja bucicama. Za početak odradi po 3-4 serije svake vezbe 12-15 ponavljanja i sa pauzama od 30 do 60sekundi.
Ok , jos cu se malo infornisati pretraziti pravilno izvodenje tih vjezbi pa cu ih poceti raditi , jos dodam koji sklek , trbusnjak .. 3-4 serije po 12-15 ponavljanaj vjerovatno ce me istrosit za pocetak jer nisam kondicioni nista  posebno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2017, 03:53:46 posle podne »

Evo jednog primera takvog treninga:
1 vežba može biti čučanj ( ako ne mozes obican onda da sedis i ustajes sa stolice ili kreveta)
2. prednji sut
3. povlacenje ispred glave
4. povlacnje sa uskim hvatom
5. potisak sa poda - bucice
6. pek dek
7. biceps pregib bucicama
8. triceps ekstenzija na toj spravi

I ako ostane snage odradi odrucenja bucicama. Za početak odradi po 3-4 serije svake vezbe 12-15 ponavljanja i sa pauzama od 30 do 60sekundi.
Sačuvana
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2017, 03:51:44 posle podne »

A kako stojiš sa zdravljem? Obim struka?

Da li si u poslednjih 3-6 meseci odradio lab.nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, enzimi jetre AST, ALT, ukupni bilirubin, direktni bilirubin, urea, kreatinin, kompletna krvna slika, gvožĂ°e...rutinski pregled urina)? Ekg ( u miru)? Test opterećenja? Spirometrija? Pratiš vrednost krvnog pritiska?

Piješ neke lekove?

Ono što bih savetovao je da na početku obavezno kreneš sa treningom sa opterećenjem...dakle, prigli sve dobrobiti treninga sa opterećenjem - od postepenog povećanja mišićne mase, bolje osetljivosti na insulin, bržeg metabolizma, doprinosa redukciji masnih naslaga do boljeg imunog odgovora( miokini). Kardio trening je najbolji „suplement“ treningu sa opterećenjem, ali kao i za sve vrste treninga – ne zaboravi na intenzitet, trajanje i učestalost.

Svakako da će trebati vremena da se "uĂ°e u kondiciju", tako da kardio "niskog intenziteta" može biti dovoljno dobar izbor( za početak)...

Ne radi se samo o smanjivanju hleba, već o tome šta se zapravo računa...tj. upoznaj se pravilnim odabirom namirnica, njihovom nutritivnom vrednošću, principima za sastavljanje obroka, zdravim načinom pripreme hrane...

Dakle, čitanje...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

Za početak predlažem da pročistiš ishranu od svih nepravilnosti, kreneš sa redovnim treninzima...i pratiš svoje telo...bez slepog verovanja u sve što vidiš ili pročitaš na netu...ne komplikuj, drži se osnova...

Bitno je i šta jedeš i kada jedeš, dakle, dobro formuliši obroke - osnovu svakog tvog obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( meso, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata i/ili masti u zavisnosti od tajminga obroka i cilja( prvi jutarnji obrok, trening...obrok pre počinka)...

Daj svom telu dovoljno vremena da se opravi od treninga - bar 2 dana nedeljno potpuni odmor od treninga...

Kako ti sada izgledaju obroci? Koliko obroka imaš dnevno? Prženje na ulju( zejtinu)?
Ovako , ima mozda pola godine  sve sam to radio EKG( samo m ise nekad kad radim zna zamantati na ledima pa puls skoci :D) , nalazi krvi , bubrege i to zbog neke gripe , bolesti itd i zbg upisa na fakultet morali su sve pregledati da vide da sam zdrav - ugl nalazi su u redu. Otkad sam krenuo na fakultet pred ispite mi je bilo mucno vrijeme pa kad sam kod lijecniak otisao kaze povisio ti se krvni pritisak pa su mi dali lopril 10 mg  i neka zastita za srce mala doza kaze neka . Ali redovno mjerim pritisak i  bude 125/75 do 135/80 - dobar hvala Bogu.) Ovako , sto se tice ishrane stvarno puno hljeb koristim i naravno sokove i grickalice ( grickalice su znala skoro svaku noc biti prisutne , cips , .. ) ugl. nisam pazio sta jedem ni koiliko sta se spremi to jedem al me znao zeznuti hljeb jer  pojedem dosta , tako navikao da bez njega ne mogu ejst pa sam ga smanjio. Posto nemam iskustva ne znam koji bi jelovnik sastavio.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2017, 03:48:37 posle podne »

Ne brini zbog nogu, njih moraš raditi i nikako ih ne preskaci. Za početak ti prelažem da radiš trening celog tela svaki drugi ili treci dan i da pored toga u danima izmedju tih trening ubaciš jos 3-4 kardio treninga.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.