TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:25:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Doziranje i upotreba l karrnitina  (Pročitano 4602 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: April 12, 2017, 10:46:33 pre podne »

Moj savet - 5-15 gr pre i 5-15 gr posle treninga...naravno i sam whey sadrži BCAA...ali opet ne bi trebalo zaboraviti značaj istih, a pogotovu leucina kao "kralja BCAA"...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kako-postici-anabolicki-udar-pre-posle-i-u-toku-treninga

Mada opet, ni BCAA nam ne mogu pomoći ako nismo uspostavili "anabolički udar" kroz dobro formulisan trening, kvalitetnu ishranu, dobro doziran odmor...

Btw...ako se planira neki restriktivniji pristup kada je redukcija masnih naslaga u pitanju( čitaj ketogena dijeta ) BCAA procesom glikoneogeneze( iz BCAA nastaje glukoza) može doprineti neželjenom višku hidrata( ispadanje iz ketoze, ako se ne dozira pažljivo)...malo nas razmišlja i u pravcu anti-akataboličkog udara masti, u prvom planu MCT... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagorevac-koji-stiti-misice
Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #22 poslato: April 12, 2017, 09:33:35 pre podne »

Pa zato sam i pitao, jer sam procitao mnogo razlicitih misljenja i u svemu tome nisam znao sta da primenim :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: April 11, 2017, 10:07:45 posle podne »

Paaa može i tako...  ;)

Mada ima "zanimljivih" preporuka oko doziranja - 0,3-0,5 gr po kg rasporeĂ°eno u više doza( pre, u toku, posle treninga...), a neki preporučuju čak i preko 1 gr po kg...( mada svakako da se ne bi trebalo povoditi za krajnostima)...
Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #20 poslato: April 11, 2017, 04:56:12 posle podne »

Jednu mericu pre jednu mericu sa wheyom posle treninga
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: April 10, 2017, 11:55:14 posle podne »

BCAA možeš i pre i u toku i posle treninga...  ;)

Mada bitna stavka je i doziranje  ;)

Kako si planirao da doziraš BCAA?
Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #18 poslato: April 10, 2017, 11:29:25 posle podne »

Htedoh nesto da pitam, trenuto imam samo bcaa, jel isto najbolje da pijem pre i posle treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Mart 25, 2017, 03:10:53 posle podne »

Tu smo za sve odgovore  ;)

Samo polako, logično i prati našu tekstoteku... https://www.pansport.rs/tekstoteka
Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #16 poslato: Mart 25, 2017, 09:09:31 pre podne »

Hvala puno, dobio sam odgovore na sva pitanja :) za sada naravno :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Mart 25, 2017, 12:02:07 pre podne »

A zašto bi to bilo previše svega? Hm, strah od masnih naslaga?!

Pročitaj, možda grešim  ;) ... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/dorucak-najvazniji-obrok-u-toku-dana

Mada pristup, masti + proteini u doručku sasvim sigurno nije greška  ;)

Koliko grama ovsenih? Hm...pa uklapaj u ciljani unos hidrata...  ;)

Ne moraš samo ovsene uz jogurt, može i voda...  ;)

Prosti hidrati nisu poželjni u obroku pre treninga( kompenzatorna hipoglikemija)...bolje samo kofein( ili izvori istog...oprezno dozirati)...

Bademe, hm, možeš uklopiti i u npr. obroku pred počinak sa izvorima kazeina...
« Poslednja izmena: Mart 25, 2017, 12:32:24 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #14 poslato: Mart 24, 2017, 12:03:04 pre podne »

Nisam to radio jer sam procitao negde, mislim od nekih trenera sa facea da je najbolje za dorucak imati
Samo protine i masti, pa sam se tim do sad vodio, no ja to mogu da promenim ako je bolje da doruckujem 5 jaja i ovsene, jel nije to previse svega za dorucak?
Ovsene pretpostavljam uz jogurt? I koliko grama ovsenih po dorucku?
I jel bolje da bademe prebacim i neki drugi obrok nego za dorucak?
I zaboravih ovo da pitam
Za pre workout ja uzmem dve banane i kafu, za energiju? To jedno pola sata pre treninga, da li da izbacim ili ostavim to?
« Poslednja izmena: Mart 24, 2017, 10:44:41 pre podne od strane PapiVlada » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Mart 24, 2017, 12:00:28 pre podne »

Što ne 5 jaja + ovsene?  ::)  ;)

Carb free doručak?  ;)
Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #12 poslato: Mart 23, 2017, 11:58:35 posle podne »

Da ja jedem cela jaja, ali mogu npr da promenim bademe za neki drugi obrok i tu da ubacim whey?
Da mi dorucak bude 5 jaja + whey?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2017, 11:18:04 posle podne »

Sve je ok, samo ću reći i ono što sam i u pvt poruci, oprezno sa sagorevačima masti( stimulativni sastojci), jer su interakcije sa lekovima moguće...

Što se tiče whey, moj savet bi bio ubaciti ga samo u pwm...naravno, da je u prvom planu dovoljan unos proteina visoke biološke vrednosti( meso, riba, sir, jaja) kroz ishranu našu nasušnu...

Naravno da whey mozeš ubaciti i kao zamenu obroka, npr. uz ovsene pahuljice i/ili jezgraste plodove...

Možeš čak i whey izblendati sa ella sirom i eto "home made" proteinske mešavine uz to dodaj šaku oraha( ili badema) i problem rešen  ;)

Možeš ubaciti i uz jaja...mada i jaja i badem, hm, cela jaja? Baš "high fat" obrok  ;) Ja bih ipak whey ostavio za kasnije  ;)

Dakle, pratimo taj neki ciljani unos proteina, hidrata, masti i tako uklapamo i namirnice i suplmente  ;)
Sačuvana
PapiVlada
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #10 poslato: Mart 23, 2017, 07:04:56 posle podne »

Ne bih bas javno o tome, ispisacu ti poruku u inbox cim budem kraj laptopa, nece sa telefona da mi ucita ona slova koja su potrebna da iskucam da bi se poruka poslala
I da li ima potrebe da ubacujem jos neki put u toku dana whey da pijem? Ili nema potreba? :)
Tipa da li iz dorucak, cuo sam da mogu tad da ubacim whey jednu dozu, samo ja ne znam dal ima potrebe da uz 5 jaja i 50 grama.badema ubacim i 30 grama wheya?
« Poslednja izmena: Mart 23, 2017, 10:49:11 posle podne od strane PapiVlada » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2017, 06:37:37 posle podne »

Ukupan unos hidrata moze se postepeno smanjivati...nule mogu postajati češće...naravno u saglasnosti sa "rastućim deficitom"...

Unos hidrata( po danima) bi trebalo prilagoĂ°avati težini treninga, kao i tajmingu punjenja, tj. danu odmora...  ;) Sasvim sigurno da posle punjenja nećeš nastaviti sa visokim unosom...a i da ćeš posle nule nastaviti sa "nulom"  ;)

Uopšteno izbegavati preobilne obroke , oko 2 sata pre počinka...

Bolesti? Koje bolesti?
« Poslednja izmena: Mart 23, 2017, 06:39:57 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 18 upita.