TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:45:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bursitis , Artroza zgloba  (Pročitano 3414 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2017, 04:09:09 posle podne »

Možes dobiti smernice kod koga da odeš, ali pre toga:

1. Možes li da pošalješ originalnu verziju nalaza MR-a?

2. Kako i kada je došlo do povrede? Da li je u pitanju nova povreda ili je to nešto od ranije?

3. Opiši simptomatologiju (bol- ako ga ima gde je lokalizovan, kada se javlja, kako i gde se širi, u miru ili provociran nekim pokretom, mesto najjačeg bola,....ili ako ima još nešto npr trnjenje, otok,...?)

4. Ako ima još nešto od značaja da dodaš?
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2017, 11:54:36 pre podne »

Pozdrav,

Dobio sam rezultat sa magnetne rezonance koju sam odradio pre par dana , usled povrede ramena. Magnetnu nisam radio kod nas pa sam nalaz preveo na srpski koliko sam znao.

"Postoji jasna AC-Artroza koja je prouzrokovala bolnu situaciju. Bursa subcromialis (jedan prostor napunjen slajmom u predelu ramena) je jasno napunjen tecnoscu, takodje i tecna oznaka duz supraspinat vene u vidu jedne aktivirane tendenopatije . Nastanak pukotina nije prisutan. Bez atrofije misica. Subscapularis i teres minor vene netaknute. Labrum netaknut. Dugacka biceps vena u korektnoj poziciji. Regularno signalno ponasanje kostanih sekcija." 

Rezultat:
Nalaz govori o aktiviranoj tendinopatiji supraspinatus vene pri jasnoj bolnoj situaciji prouzrokovanu kroz ac-zglob.

Da li neko poznaje nekog dobrog (sportskog) ortopeda kod koga bih mogao da odem,  po mogucstvu u Beogradu ? Ako je uopste ova povreda za ortopeda posto sam procitao da se Bursitis leci uglavnom hirurski. Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.