TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:44:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bursitis , Artroza zgloba  (Pročitano 3412 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 02, 2018, 06:00:16 posle podne »

* položaj kao na slici
* pritisak nadlanicom, zadržaj 5 sekundi
2 serije , 15 ponavljanja

* varijanta sa elast.gumom
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 02, 2018, 05:45:28 posle podne »

I ovo...

https://youtu.be/bXLaYnNf9AY
https://youtu.be/vO76FlkROnk
https://youtu.be/mKKQ61jaxkE
https://youtu.be/QHUTDmE47Qc

uglavnom sa trakom, imaš i istezanja
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 02, 2018, 05:44:52 posle podne »

Izvini na kašnjenju, evo...

https://youtu.be/EY2tNBOmvGs
https://youtu.be/A-MZOdHH3Nc
https://youtu.be/6vfamrwD7ks
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2018, 03:21:02 posle podne »

Hmm...dobro

Ok, danas, najkasnije sutra kačim
Sačuvana
ChuckyZemun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2018, 08:18:01 pre podne »

Ćao,

Išao sam u SMA posle artroskopije 2011. godine dok su još bili u Zemunu. Dr. Mileusnić mi je tada odredio 15 termina struja, laser, magnet, ali ipak nisu bila neka preterana poboljšanja nakon toga. Nakon nekog vremena, opet po starom.

Plivanje redovno, evo 2 puta bio na moru ove godine i plivanje mi baš prija, ali sve dok se preterano ne isforsiram sa kraulom npr.

Aha, imam Theraband gume, tako da ako imaš neke vežbice za preporuku plus istezanja, bio bih vrlo zahvalan.

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Septembar 27, 2018, 09:31:31 posle podne »

Razmisli, možeš čisto otići na pregled sa nalazima.

Ja ću se potruditi sutra da ti pošaljem neke primere vežbi. Rekao si da imaš gume?
A plivanje, jesi li probao?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Septembar 27, 2018, 09:30:57 posle podne »

Jesi li bio u Sport Medical Aliance? Ili Fizio Vračar? Navodim one za koje sam čula da su korektne, imaju novu aparaturu. Što se tiče cena to stvarno ne znam.
Stvar je u tome da se terapijama olakšaju tegobe i doprinesu oporavku. koje ne mogu same vežbe da odrade. Zajedno je bolji i brži efekat.

Sačuvana
ChuckyZemun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: Septembar 27, 2018, 08:39:53 posle podne »

Ćao,

Jesam, kod dr. Medenice koji je onda preporučio opet operaciju, ali pošto je bila priča da se radi u privatnoj klinici, odustao sam od toga (rekreativac sam, stoga mislim da ista nije neophodna).

Svakako po tadašnjoj priči sam shvatio da je on mene pomešao sa sportistom koji "živi" od sporta :)

Šta bi dalje preporučila?

Fizioterapeut Slobodan Porčić iz klinike Ascedens (nije da ih reklamiram, ali stvarno se potrude oko pacijenta) mi je preporučio opet fizikalne terapije, iako sam ih radio makar 4 puta po jedno 10-15 terapija u kontinuitetu (što privatnih što po domovima zdravlja), ali trajnog izlečenja nije bilo... Tako da se sada fokusiram da budem sam svoj doktor sa vežbama forme i izdržljivosti, pa bi svaka preporuka dobrodošla..

Pozdrav
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Septembar 27, 2018, 08:32:04 posle podne »

Možda ne bi bilo loše prvo neke terapije...da olakšaju tegobe. Pa onda vežbe?
Nađeš neku specijalizovanu sportsku ustanovu?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2018, 08:30:36 posle podne »

Ćao.

Ovako, na poslednje MR iz 2016 god navode se ožiljne promene tetive supraspinatusa, ali i umereni burzitis
Jesi li se vratio sa tim nalazom kod dr koji je to preporučio?
Sačuvana
ChuckyZemun
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2018, 07:45:52 posle podne »

Poštovani,

Nadovezao bih se na temu iako je očigledno dugo neaktivna.

Javljam se naime povodom dugogodišnjih bolova u ramenu (zaključak MR: "Tendinoza distalnog dela tetive m supraspinatusa i početna omartroza desnog ramenog zgloba"). Ovu povredu vučem baš dugo, još od 2009. godine, i nikada mi nije rame skroz zalečilo, samo popusti neki period, pa se pojača kada aktiviram treninge (maksimalno upražnjavam vežbe sa slobodnim težinama, bez tegova uz često korišćenje traka za vežbanje).

Najočigledniji simptomi bola u ramenu jesu izraženi kada je ruka visoko podignuta iznad glave i iza tela. Takođe dosta krcka i deluje nestabilno pri zagrevanju koje uključuje mahanje ruke unapred i unazad uz telo i visoko iznad glave.

Napominjem da sam radio artroskopiju ramena pri čemu mi je na VMA 2011. godine Dr. Vulović iz burse izvadio tečnost koja je navodno uzrokovala tegobe. Međutim, sam problem nije uklonjen

Vidim da se pominju određene vežbe istezanja za rame, pa bih zamolio ako mogu i meni da se proslede ovde ili na mejl igor.takov@gmail.com.

Inače sam čak 2x radio MR snimak, 1x 2011. godine pred operacije, a 2x relativno svežije 2016. godine. Šaljem sve u privatni mejl.

Hvala unapred na pomoći!

Srdačno,

Igor Takov
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2017, 01:21:14 posle podne »

Odradi jednu kuru sa ledom i kremom, jedno 10ak dana...tako kako sam ti napisala.
Javi kakvo je stanje.

Ako primetiš poboljšanje, poslaću ti vežbe laganog istezanja, koje možeš da radiš, ali samo pod uslovom da se stanje smirilo, znači, da nema bolova.

Pokušaj da dodješ do doktora.

Čujemo se
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #5 poslato: Jul 07, 2017, 11:42:13 posle podne »

Preporucio mi je jedan doktor da mazem biofreeze kremu i za sada malo pomaze, ledom sam takodje dosta masirao bolno mesto,mada nisam primetio neku korist. Nisam alegrican, probacu, hvala za preporuku.
gathernet@live.com
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Jul 07, 2017, 03:12:10 posle podne »

 Ne moraš, znači i simptomatologija koju si poslao.

Pošalji mi svoj mail, konsultovaću kolegu, pa javljam čim dobijem povratne informacije.

Ono što do tada može da pomogne jeste mirovanje od treninga, ako već nisi, počni sa hladnim oblogama (npr.kockice leda u kesi) u predelu bolnog mesta 3 puta na dan do 4, do 5 minuta, utrljavaš tj. masiraš, ne držiš na jednom mestu. Nakon toga možeš da utrljaš neki od gelova ili masti da smanje otok, bol, event. pojavu infiltrata. Neki od predloga: Lioton 1000 gel u tankom sloju (nisi alergiočan na paraben ili neke druge alergene?), ili biljne opcije kao što su Burov gel ili Gavezova mast.
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2017, 10:56:17 pre podne »

Mogu da posaljem original nalaz ali je na nemackom jeziku jer sam radio magnetnu u austriji, pa ne znam koliko ce vam znaciti.
Do povrede je doslo pre 7 meseci kada sam radio bench press (ne dobro zagrejan) i u prednjem delu ramena se čulo nesto kako je kvrcnulo, napravio sam pauzu kratku nakon cega sam se vratio treningu. Stanje se pogorsalo kada sam radio na karikama propadanja i apsolutne zgibove.
Bolove imam kada bilo sta guram od sebe, cak i ako su to vrata od sobe, a mnogo ili skoro nikakve bolove nemam kada "vucem".
Nastavio sam da treniram sve dok nisam odradio magnetnu sto znaci do pre 10tak dana, iskljucivo vezbe kod kojih nisam osecam bol, uglavnom cucnjeve. Primetio sam da slabije mogu da stiskam desnu saku, prsti su poceli da me bole kad ih savijm kod nekih pokreta.
Rame me najvise boli kod pokreta iznad glave , ni jedan strikti pokret ne dolazi u obzir, medjutim u stanju mirovanja nemam bolove.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.