TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 08:13:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 167176 puta)
Stefan24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #352 poslato: April 23, 2013, 01:14:16 posle podne »

Nema uzbrdica nikakvih, prepona pocne jako da pulsira dok na levoj nista... ne znam o cemu se radi ali je vrlo neugodno kada sednem i kada se ogladi prirodnim putem posto to ume da bude jako bolno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #351 poslato: April 23, 2013, 12:02:56 pre podne »

Da li ideš uzbrdo taj 1-2km?
Sačuvana
Stefan24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #350 poslato: April 22, 2013, 03:19:55 posle podne »

Kod mene se pojavio ponovo neki mali problem, radim trbusnjake i loge u teretani i sut trening (kosarksaski sut) oko 2 sata.. uz sve te vezbe prepona mi nikada nije predstavljala problem ali put do skole je umeo da bude pakao... imam oko 1.5 ili 2 km do skole i posle te duze setnje mene prepona se ugreje i boli a ja nemam led u tom trenutku. Uglavnom sve mogu normalno da radim pa cak i da trcim ali duza setnja ne dolazi u obzir ako nemam led pri ruci.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #349 poslato: April 22, 2013, 09:07:17 pre podne »

6 meseci, medjutim, važno je da se rehabilitacija pravilno odradi. Nema treninga, treba odraditi sve po koracima pravilne kineziterapije. Ukoliko se ne radi pravilno moguće je da se vuče 6 meseci i da se dodje do operacije. Neuspeh u lečenju je obično posledica ne pravilne rehabilitacije....
Sačuvana
Stefan24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #348 poslato: April 20, 2013, 11:09:36 posle podne »

Ja sam primetio da je mnogo profesionalnih sportista otislo pod noz bas zbog ove povrede, otprilike koje vreme je potrebno da prodje da bi se eventualno razmisljalo o operaciji?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #347 poslato: April 20, 2013, 10:43:19 posle podne »

Naravno, kod onih koji ne reaguju zadovoljavajuće na standardno konzervativno lečenje, mora se razmišljati o operaciji....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #346 poslato: April 20, 2013, 10:42:04 posle podne »

Txt je odličan. Ne brini previše, pisao ga je najverovatnije hirurg koji se bavi ovom problematikom, a svako vuče vodu na svoju vodenicu...
Javi kako ide  :)
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #345 poslato: April 19, 2013, 10:53:25 pre podne »

inače, ovo je najprecizniji tekst/analiza koji sam našao o ovom problemu pa evo za sve kojima može pomoći:
http://www.medwonders.com/medblogs/general/pubalgia3b-groin-pain-what-it-is-how-and-how-it-is-diagnosed-829.htm

Jedino me zabrinjava ovo u tekstu:
"Conservative treatments have statistically shown to be wholly ineffective at relieving the condition of Pubalgia. (...)
should these conservative treatments of Pubalgia pain prove ineffective, surgery is highly recommended. " : (
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #344 poslato: April 19, 2013, 10:47:17 pre podne »

Marco, napravi pauzu s vežbaa pet dana, samo led, gel, fizikalna... Posle toga kreni modifikovan program bako smo zadnje pisali.
Javi kako ide... Adio  :)

Ok.
Danas idem na zadnju fizikalnu, 5. u nizu (uzv, laser, struja i magnet, ukupno sat vremena dnevno) i jučer (četvrtak) sam počeo piti Brufen SR 800mg 1x dnevno.

Pauziram s vježbama pa se javim u utorak, pozdrav.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #343 poslato: April 19, 2013, 08:56:21 pre podne »

Marco, napravi pauzu s vežbaa pet dana, samo led, gel, fizikalna... Posle toga kreni modifikovan program bako smo zadnje pisali.
Javi kako ide... Adio  :)
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #342 poslato: April 14, 2013, 12:37:55 posle podne »

evo da se javim, jos nema nikakvog pomaka nabolje :( jako me zanima tvoje misljenje jer ortoped kaze da se s takvim tipom povrede ne bih ubuduce trebao baviti intenzivnim sportom ?!? (dijagnoze su na dnu posta). Smracilo mi se ko da mi je rekao da idem na elektricnu stolicu : )

Mislim da mi se pogorsalo u one prve 2 sedmice dok sam radio obicne (dinamicke) trbusnjake? (iako dok sam ih radio nije bilo te preponske boli, samo obicno naprezanje) - Sad je jaca bol i u preponama (samo pri naprezanju) - posebno lijevoj, i u trbusnima (kod naprezanja ili brzih iskoraka (na lijevoj strani), ali sad i manja bol (na desnoj strani) cesto i kod hodanja , posebno dužeg - ovo zadnje se smanji kad popijem pivo :D).

U ned i pon sam pauzirao s vjezbama, a od utorka radim ispravljeno - sa statickim trbusnjacima (led i loton 3x). Pazim da ne naprezem, ali zna zaboliti kod promjene polozaja i okretanja u lezecem polozaju - dok spavam i dr.

Dva pitanja:
1.) koliko bi pomoglo da odem na fizikalnu terapiju (UZ, laser, magnet ?) Ako da:
- kako je najbolji efekt - 4-5 dana zaredom ili samo 1-2x sedmicno?
- je li bitnije da se radi tretman na preponama ili na trbusnima ili je oboje jednako vazno?

2.) da li mislis da treba neki jači gel ili da nastavim lioton, i trebaju li tablete? (znao si u ovoj temi spominjati diklofenak tablete i diklofen Gel )

Hvala i pozdrav.

PS - update 17-4 - još bez promjena, dva dana fizikalne terapije. Od danas mislim početi piti brufen SR,  i konjski balzam http://encian.hr/proizvod/7

Citat: marco
RTG - blaža asimetrija zdjelice, desna strana nesto viseg polozaja prema lijevoj

Dr. med. Ortoped kaže (nije radio detaljan pregled palpacijom, samo je vidio RTG) - blaza displazija kukova
- enthesitis reg.ossis pubis chr. sympt
- enthesitis mm.adductori coxae bilat
- Th: fizikalna (UZ, laser, magnet) i simptomatska - NSAR - brufen SR, movalis 15 mg

Dr. med. Fizijatar kaze (detaljan pregled palpacijom) - na UZV se vidi upala
- UZV ukazuje *anegenu zoin* (*ovo nema na google - mozda je krivo napisao) u donje porcije rectus abdominisa lijevo
- izvor problema: kraci desni ekstremitet koji je doveo do funkcijske skolioze i disbalansa muskulature,
- Th: protetika ulosci s povisenjem 1 cm desno, vjezbe istezanja i snazenja trbusnih (posebno kosih) i staticke vjezbe aduktorne muskulature
« Poslednja izmena: April 17, 2013, 12:59:34 posle podne od strane marco » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #341 poslato: April 10, 2013, 11:28:55 pre podne »

Evo ja da pohvalim preponu, pre 2 dana na fizickom smo imali trcanje 20 min za ocenu, tokom trcanja bez ikakvih problema, zateznutost u desnoj preponi nestaje tokom intezivnog trcanja,neke brze setnje itd...prepona se jako manje ''umara'' dobio sam upalu kvadricepsa, loze i primicaca znam da je upitanju upala posto obe prepone bole istog inteziteta i ne bole kada su u stanju mirovanja... sa donjim trbusnjacima je sve ok, radim teretanu bez problema, nije proslo, to mogu da osetim ali je bolje za sad :D

like    :)
Sačuvana
Stefan24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #340 poslato: April 09, 2013, 09:54:23 posle podne »

Evo ja da pohvalim preponu, pre 2 dana na fizickom smo imali trcanje 20 min za ocenu, tokom trcanja bez ikakvih problema, zateznutost u desnoj preponi nestaje tokom intezivnog trcanja,neke brze setnje itd...prepona se jako manje ''umara'' dobio sam upalu kvadricepsa, loze i primicaca znam da je upitanju upala posto obe prepone bole istog inteziteta i ne bole kada su u stanju mirovanja... sa donjim trbusnjacima je sve ok, radim teretanu bez problema, nije proslo, to mogu da osetim ali je bolje za sad :D
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #339 poslato: April 08, 2013, 10:01:51 pre podne »

marco, trbušnjake radiš statički to znači u zadržaju.
malo odmori, smanji opterećenje par dana, radi vežbe ostalo što radiš koriguj vežbe za trbušne, isteži se  i led+lioton gel. Javi za par dana kako ide.... adio  :)

Ok. Najviše mi smeta ovo što sam počeo osjećati manju bol i zatezanje kod hodanja (Kod naprezanja ili brzih iskoraka - zaboli mjesto na lijevoj strani donjih trbušnih, a kod hodanja boli samo isto mjesto na desnoj strani, i na opip kao da je ispod malo više nateklo tj. zategnuto, nego isto mjesto na lijevoj.
(Ne boli na dodir i nije kila, doktor potvrdio na pregledu).
TakoĂ°er, ove glavne tetive na vrhu na unutrašnjem bedru (koje se naprežu pri istezanju koljena u stranu) sad bole pri upotrebi primicača, iako sam kod tog istezanja pazio da nema boli - ovo najviše smeta pri promjeni položaja kod ležanja ili poluležanja.

Jučer (nedjelja) sam pauzirao skroz od vježbi, danas ću polako nastaviti i trbusnjake staticki prema uputama pa se javim za koji dan. Pozdrav i hvala!


na UZ vidi i upala rectus abdominis. 
Inače već 10-tak dana radim vježbe, ali ne osjećam još nikakvo poboljšanje, a sad je manja bol povremeno i kod hodanja, posebno dužeg.
Led sam više držao na trbušnima (oko 10 min) nego na vrhu unutrašnjeg bedra, (oko 5 min), da radim obratno? Neke nove vježbe?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #338 poslato: April 08, 2013, 07:02:48 pre podne »

@marco
btw, ja sam instruktor apna academy, dolazim u Rovigno svake godine. Istra je 5+  :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 14 upita.