TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 07:16:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 167174 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #367 poslato: Maj 02, 2013, 11:20:47 posle podne »

Pozdrav Marco, sa op ne treba žuriti. Sve što si naveo izbegavaj da radiš- podizanje nogu, iskorak, brži hod.... Ajde odmaraj do ponedeljka, masiraj ledom još malo, pa se javi kako je da probamo neki lakši program vežbi i istezanja....
Pozdrav
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #366 poslato: April 30, 2013, 11:50:13 pre podne »

Probaj bez brufena sledeća 2-3 dana, samo led i lioton gel (bez vežbi)...

Jesam. Nije se pogoršalo kad sam prestao brufen, ali nema nekih promjena.

Trbusni zabole kod nekih naglih (p)okreta ili dubokih iskoraka. Nekad su napeti (ne uvijek), i onda na opip ispod kao da je napeta debela guma, nekako elastično - najviše ovdje, lijeva slika (samo što nema ispupčenja):
http://www.rayur.com/wp-content/uploads/2012/07/indirect_inguinal_hernia.jpg
Kod hodanja isto mjesto uglavnom ne boli osim ako žurim pa brže hodam par minuta - onda se malo napnu.
Trbusni bole na tom mjestu najviše kod oblačenja cipela/ hlača - ovaj položaj, ali stojeći: http://sportbloger.com/wp-content/uploads/2008/05/trbusnjaci.jpg
 Prepone i trbusni zabole kod stiskanja koljenima kao i kod jaceg koristenja primicača.

Fizicka aktivnost je minimalna, ne treniram ništa (radim samo 2x sedmicno u teretani lagano leptir masinu, bicepse i tricepse - pazim da su vjezbe koje ne naprezu trbusne)
Šta dalje, da li upala mora proći prije nego što se počnu vježbe? Nekako imam dojam da samo od sebe samo uz led i gel upala nikako neće proći, već razmišljam o operaciji / laparoskopiji, ne znam ni koja je točna dijagnoza - da li se reže ona spojnica s aduktorom ili što bi se radilo ... : (

Pozdrav i hvala na odgovoru.
« Poslednja izmena: Maj 02, 2013, 12:35:22 posle podne od strane marco » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #365 poslato: April 30, 2013, 08:56:12 pre podne »

Bolova nema, setnja nije nikakav problem jos uvek se cuvam istezanje uvek, trcanje normalno... Svaka cast na programu, sve jedno javi cu ako se nesto dogodi ali sad je sve ok.. Sve pohvale.
:) pozdrav
Sačuvana
Stefan24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #364 poslato: April 29, 2013, 07:14:32 posle podne »

Bolova nema, setnja nije nikakav problem jos uvek se cuvam istezanje uvek, trcanje normalno... Svaka cast na programu, sve jedno javi cu ako se nesto dogodi ali sad je sve ok.. Sve pohvale.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #363 poslato: April 26, 2013, 11:44:51 posle podne »

Probaj bez brufena sledeća 2-3 dana, samo led i lioton gel (bez vežbi)...
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #362 poslato: April 26, 2013, 01:25:06 posle podne »

Marco, javi se za 2 dana kako si, da li su bolovi manji...

evo me. dakle zadnjih 7 dana bez vježbi - samo led + lioton 3-4x, i 1 tableta brufen SR 800 mg (sustained release). Tih zadnjih 7 dana stanje je ovakvo:

Dobro:
- Ne znam je li zbog tableta, prestanka vježbi, ili oboje - u trbusnima se bol smanjila, i manja je bol pri mijenjanju položaja kod ležanja (prije bih dosta više osjetio pri okretanju kod spavanja)
- ako se iz lezeceg polozaja (noge ispruzene) uspravljam ravno u sjedeći, nema boli.
- ako ležeći podižem jednu nogu - desna nema boli, lijeva nešto malo; Ako podižem obe, malo bole donji trbušni.

Loše (?):
- trbusni zabole kod nekih jako naglih (p)okreta ili dubokih iskoraka, ali manje nego prije 7 dana;
kod hodanja ne boli osim ako žurim pa brže hodam par minuta - onda se malo napnu. Kad su napeti, na opip osjetim ispod kao da je napeta deblja guma, nekako elastično
- trbusni (samo kad su napeti - nekad jesu nekad nisu) malo bole kod oblačenja cipela/ hlača - ovaj položaj, ali stojeći:
http://sportbloger.com/wp-content/uploads/2008/05/trbusnjaci.jpg
- prepone zabole kod jaceg koristenja primicača, ali više nego prije (u početku su više bili trbusni a prepone zanemarivo)

Fizikalnu (uzv, laser, struja, magnet - 1h) sam imao 5 dana zaredom prosle sedmice. Nisam osjetio bitnije poboljsanje dok u cetvrtak nisam prestao s vjezbama i poceo tablete. Onda je nastupila opisana promjena, zadnjih 7 dana nema promjena.

Šta dalje, još bez ikakvih vježbi ili da lagano počnem neke? Da li da nastavim brufen tablete, koliko se najduže smiju uzimati?
Pozdrav i hvala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #361 poslato: April 24, 2013, 02:36:47 posle podne »

Marco, javi se za 2 dana kako si, da li su bolovi manji...
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #360 poslato: April 24, 2013, 02:31:19 posle podne »

@ marco napravi mirovanje od 7dana i u tom periodu led+lioton gel 3 puta dnevno...

znači nakon ovih 5 dana bez vježbi, da nastavim tako bez još 7 dana, ok.

tablete brufen SR (danas 7 dana) isto da nastavim?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #359 poslato: April 24, 2013, 02:15:55 posle podne »

@ marco
napravi mirovanje od 7dana i u tom periodu led+lioton gel 3 puta dnevno...
Javi kako ide  pa da probamo neke vežbe...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #358 poslato: April 24, 2013, 02:12:38 posle podne »

@stefan
ubaci vežbu za stabilizatore - na boku osloniš se na donju podlakticu i spoljašnju stranu donjeg stopala (ili i potkolenicu). radiš statički zadržaj, važno je da nema bola...
Sačuvana
Stefan24
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38

« Odgovor #357 poslato: April 24, 2013, 01:32:23 posle podne »

Jednom nedeljno radim noge i jednom trbusnjake, trbusnjake radim jako malo posto imam strah da ih ne pretegnem posto mi je tako i nastao problem, treniram kosarku svaki dan ujutru od 5 do 7 imam sutiranje na kos bez trcanja, naglih pokreta, vezbe za stabilizatore trupa radim uz trbusnjake... istezanje je postala navika, vezbe kosih trbusnjaka sam skoro poceo da radim posto nisam nasao odgovarajuce vezbe. Jos uvek ne radim vezbe koje ukljucuju trcanje, jos uvek se cuvam. Osetim zatezanje desne prepone kada izbacim kukove tako i znam da jos uvek nije proslo.
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #356 poslato: April 24, 2013, 12:36:05 posle podne »

pozdrav, evo report nakon 5 dana (od petka bez vježbi - samo led + lioton 3-4x, i 1 tableta brufen SR (sustained release).
Fizikalnu (uzv, laser, struja, magnet) sam imao od pon do petka sat vremena, i nisam osjetio bitnije poboljsanje dok nisam u cetvrtak prestao s vjezbama i poceo tablete. )

Ne znam je li zbog tableta, prestanka vježbi, ili oboje - u trbusnima se bol smanjila, i manja je bol pri mijenjanju položaja kod ležanja (pomicanje trupa).

- trbusni zabole kod nekih naglih pokreta ili jako naglih iskoraka, kod hodanja ne boli
- ako ležeći podižem jednu nogu ravno gore - desna nema boli, lijeva boli; Ako podižem obe, malo bole donji trbušni.
- (na opip donjih trbusnjaka mogu povremeno, npr nakon duzeg hodanja, osjetiti da je dosta zategnuto/napeto, kao onaj unutrašnji balon napumpane lopte - ne znam kako bih drugacije opisao)

Inace, kad se problem tek javio u preponi nije bilo bolova, samo u donjim trbusnima - sad manje bole trbusni a više prepona (kod koristenja primicača) - boli ovaj dio otprilike: http://bit.ly/142u2b1

Šta dalje, još bez vježbi ili da ih lagano počnem?
Pozdrav i hvala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #355 poslato: April 24, 2013, 10:15:39 pre podne »

Stefane, da li radiš vežbe za jačanje trbušnjaka - pravih i kosih?  da li radiš stabilizatore trupa (core stability)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #354 poslato: April 24, 2013, 10:14:28 pre podne »

Nema uzbrdica nikakvih, prepona pocne jako da pulsira dok na levoj nista... ne znam o cemu se radi ali je vrlo neugodno kada sednem i kada se ogladi prirodnim putem posto to ume da bude jako bolno.
treniraš fudbal? radiš istezanja za prepone posle treninga?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #353 poslato: April 24, 2013, 10:13:08 pre podne »

Bilo bi dobro da smanjiš te šetnje ako možeš. Kaži mi kojim danima radiš noge teretanu, a kad imaš treninge?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 19 upita.