TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395871 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 29, 2024, 09:13:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 167181 puta)
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #502 poslato: Oktobar 02, 2013, 01:35:40 posle podne »

da li imaš priliku raditi sa pilates loptama, balanserima, strjnjačama?

1.) ima pilates lopta i par strunjača. Balansera nemaju, ako je to ovo: https://www.vsathletics.com/shop/products/normal/4701.jpg
Probao sam i "jače" trbušne na ovoj spravi (samo s malo manjim nagibom)- isto mogu, ne boli :
http://www.treadmillfactory.ca/product_images/1341429485-1_torque-fitness-adjustable-ab-bench.jpg

2.) Mogu li sad lagano vratiti se na trening? (osjećam da mogu, već 3 sedmice mi svi pokreti i padovi uglavnom ne prestavljaju problem ni bol)

3.) Šta s nogometom? Bojim se krenuti s tim jer ne znam može li zbog drugačijeg opterećenja doći do obnove ozljede (bez obzira na ojačanost muskulature nakon 5-6 mjeseci vježbanja) ?

Tu ne mogu simulirati opterećenje (u duelima i dr.), kao što mogu pokrete i padove  za borilački trening, pa nisam siguran.


« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2013, 03:23:52 posle podne od strane marco » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #501 poslato: Septembar 30, 2013, 07:32:57 posle podne »

Ok, to je dobro  :)
da li imaš priliku raditi sa pilates loptama, balanserima, strjnjačama?
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #500 poslato: Septembar 26, 2013, 10:09:04 pre podne »

Pozdrav, da javim trenutno stanje - dosta je dobro, ovako je već 2 tjedna:

- sve vježbe bez boli, trčanje bez boli, sa nekim zatezanjem (podnošljivo) - nekako kao da mi je zarasla vodoravna rana i imam šavove u donjim abd. (ali jake, u smislu da nemam dojam da će pri naprezanju puknuti).

- Probao sam tokom trčanja i malo brže, kao i mijenjati smjer, nema pojačanja boli, to mi je najbitnije :).- Puni sprint još nisam pokušavao.
- Probam sve tipove pokreta (nagli iskoraci i okreti 180 stupnjeva) koje inače radim na borilačkom treningu - takoĂ°er se ne javlja bol ili se javi zanemarivo i samo rijetko pod nekim ekstremnim kutevima.  :) (prije bi takva bol imala odmah za posljedicu i pojačanje boli kod ostalih pokreta - sad više ne)
- Probao sam i padove (na strunjaču u teretani), na leĂ°a i kolut naprijed - isto najčešće nema boli, ili je minimalna

Bol se još uvijek javlja jedino u ovim slučajevima / radnjama:
1.) u trbušnima - pri oblačenju cipela u stojećem položaju, i ujutro kad se probudim kod dizanja ispružene lijeve noge (ležanje na leĂ°ima), i obaranja u stranu savijenih nogu spojenih koljena.
Uglavnom se ovo do kraja dana popravi, a sutra je ok ( Ovo ne bude svaki dan, možda jednom u 4 dana - nisam uspio uočiti neko pravilo)

2.) u trbušnima - malo osjetim kod ustajanja iz položaja "svijeće" u stojeći položaj bez pomoći ruku

3.) u lijevom aduktoru - ponekad pri nekim odreĂ°enim ekstremnim kutevima kao da je tu nešto ukočeno, ali manje nego inače.
(npr. kad klečim rukama oslonjen o pod i onda tu lijevu nogu ispružam prema nazad - ovo posebno bude nakon trbušnih)


Idući korak?
Pozdrav!
« Poslednja izmena: Septembar 30, 2013, 09:43:54 pre podne od strane marco » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #499 poslato: Septembar 21, 2013, 10:39:35 posle podne »

Marco, u inostranstvu sam na ronjenju...
Napisaću ti pojačanje programa.
Lep pozdrav
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #498 poslato: Septembar 17, 2013, 09:19:09 pre podne »

> da li voziš bicikl?
> možeš trčanje povećati na 2min...

- bicikl - da, otprilike svaki 2. dan u teretani. Nema nikakvih bolova, jedino umor u natkoljeničnim mišićima, ali izdržim 8-10 min.
- povećao sam trčanje, mogu 5 x 2 min

Neko pojačanje vježbi?
Teža verzija trbušnih ?

Pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #497 poslato: Septembar 09, 2013, 09:18:50 posle podne »

marco, da li voziš bicikl?
možeš trčanje povećati na 2min...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #496 poslato: Septembar 09, 2013, 09:17:28 posle podne »

Ponovo pitanje - koliko stepeni istezanje trbušnih od podloge?

Rekao bih oko 70, evo točno kao na ovoj slici http://www.physioroom.com/images/exercises/b8.jpg
Nema boli kod istezanja.
da to je to, i kut je dosta dobar....
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #495 poslato: Septembar 08, 2013, 03:56:34 posle podne »

Ponovo pitanje - koliko stepeni istezanje trbušnih od podloge?

Rekao bih oko 70, evo točno kao na ovoj slici http://www.physioroom.com/images/exercises/b8.jpg
Nema boli kod istezanja.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #494 poslato: Septembar 08, 2013, 02:46:25 posle podne »

Ponovo pitanje - koliko stepeni istezanje trbušnih od podloge?
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #493 poslato: Septembar 07, 2013, 11:18:46 pre podne »

Marco, da li je to pogoršanje? kako radiš trčanja?

Nije pogoršanje, da pojasnim: (nijedna od navedenih boli nije jaka, ni približno kao prije mjesec-dva)
- slaba bol u trbušnima kod oblačenja cipela u stojećem položaju: i kod hodanja kad sam pognut
to je smetnja koja nikad nije prestala, iako se nekad dogodi da je ne osjetim, recimo kad sam dosta zagrijan. Osjetim je kad sam pognut prema naprijed; ako kod privlačenja noge da obučem cipelu nisam pognut, nego stojim uspravno, onda boli skoro da nema.

- slaba bol kod hodanja
jača je kratko vrijeme (minut - dva) nakon vježbe za primicače na mašini, i nakon istezanja prepona, pa brzo proĂ°e.
Ako duže hodam čini mi se da više nema tendenciju pojačanja (kao prije) nego kao da se nakon par minuta prvo smanji na podnošljivu razinu, pa ustali odnosno preĂ°e u samo osjećaj težine / zatezanja (iako nisam imao potrebe hodati više od 20 min u zadnje vrijeme, ako ne računamo trčanje + hodanje)

- slaba bol kod "padanja" iz stojećeg u ležeći položaj
ovo se odnosi na klasično naprezanje donjih trbušnih - ovo povremeno osjetim a povremeno ne (kad sam zagrijan). Inače trbušni dinamički ne bole.

bol samo za primicače (na masini i dizanje donje ispruzene noge) prva serija, i to više u preponi lijeve noge
- ovo osjetim samo kad naprezem pod nekim odreĂ°enim kutem.

Trčanje - u komadu bih mogao minut ipo - dva (7x recimo), ali zasad radim kako si mi rekao 1min / 1min. Kondicijski mogu 8x tako, nemam snage za 10x.
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2013, 12:19:34 posle podne od strane marco » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #492 poslato: Septembar 07, 2013, 07:37:34 pre podne »

Da li primenjuješ led i lioton gel?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #491 poslato: Septembar 07, 2013, 07:17:21 pre podne »

Marco, da li je to pogoršanje? kako radiš trčanja?
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #490 poslato: Septembar 06, 2013, 05:32:43 posle podne »

Trenutno je ovako:
Bol u trbušnima je kod oblačenja cipela, i ponekad kod hodanja i "padanja" iz stojećeg u ležeći položaj, ali ne uvijek. Čak nije pravilo ni da je bolje kad sam jako zagrijan - recimo nakon dugog sjedenja na poslu kasno popodne se dignem i zna biti dosta dobro.
Kod naglih iskoraka ne boli.

Mogu lagano trčati, smetnje nisu bol kao prije, nego su sad više kao neko zatezanje / težina u donjim trbušnima - recimo kao blizu granice boli, ali ne boli, iako je dosta neugodno.

Vjezbe ne bole, samo za primicače (na masini i dizanje donje ispruzene noge) prva serija, i to više u preponi lijeve noge- kao da mi je taj dio ukočen pa boli kad se dignem.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #489 poslato: Septembar 02, 2013, 05:33:06 posle podne »

marco isteži se redovno. Radi obavezno i istezanja za prepone...
Kod spuštanja dole u iskorak spustiš se na zadnju potkolenicu (na pod), ne bi trebalo da opt mišiće, samo da se istežeš..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #488 poslato: Septembar 02, 2013, 05:30:27 posle podne »

PS - jedno jako bitno pitanje koje me zanima:
U početku ozljede (u 4. mjesecu) isto bih radio aktivnosti i vježbe kad sam bio zagrijan, nisam osjećao bol ali se ipak pogoršalo.
(valjda je bol od prenaprezanja, ozljedu još "razradilo" tj. pogoršalo)

Da li je u ovom stadiju - kad je okolna muskulatura ipak ojačana zbog par mjeseci vježbi - sad drugačije?
Dakle, sad se više ne moram bojati da ću trčanjem ili trbušnjacima pogoršati ozljedu, jer zbog zagrijanosti neću osjetiti moguću bol od prenaprezanja?

to je i jedan od ciljeva rehabilitacijskog programa...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 14 upita.