TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:35:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako rasporediti vezbe?  (Pročitano 32502 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #123 poslato: Jun 17, 2014, 10:13:34 pre podne »

Plivanje moze biti i aerobno ukoliko znas gde ti je prag i ako pratis intenzitet. U vecini slucajeva kod rekreativaca je prejak intenzitet.

Edit: meni je najsmesniji anaerobni 'aerobik' koji se danas radi. Nit klijenti niti instruktori znaju u kojim su zonama
« Poslednja izmena: Jun 17, 2014, 10:19:54 pre podne od strane Nikola90 » Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #122 poslato: Jun 17, 2014, 09:36:54 pre podne »

Uvek sam mislila da je plivanje aerobno  :o

Meriću (nisam znala da je pokazatelj pretreniranosti, hvala!)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #121 poslato: Jun 16, 2014, 03:26:14 posle podne »

Moraces to da probas na sebi, jer svako razlicito podnosi opterecenje i oporavak nam nije svima isti. Ja bih posle tog treninga nogu, sutradan radio nesto aerobno a prekosutra  anaerobno plivanje.

Pocni da meris jutarnju srcanu frekvencu (lezecu+sedecu+stojecu i taj zbir podeli sa 3) i pisi vrednosti. Ukoliko je nekoliko dana zaredom frekvenca veca 10% od uobicajne to je znak tipicne pretreniranosti. Taj dan uradi zagrevanje i trening fleksibilnosti a sledecih dana smanji intenzitet.
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #120 poslato: Jun 16, 2014, 03:19:36 posle podne »

A ipak smo se razumeli  :D
Hvala (reći ću ipak spasiocu da obrati pažnju na mene, da li sam na površini   :D )
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #119 poslato: Jun 16, 2014, 03:15:33 posle podne »

iskreno,malo si konfuzno ovo napisala :D
Uglavnom,nije nikakav problem da treniraš uveče,pa ujutru.
Telo ima dovoljno vremena da se odmori.
Sačuvana
Grace
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #118 poslato: Jun 16, 2014, 02:43:47 posle podne »

Imam jedno pitanje, ako radim večernji/posle podnevni trening sa tegovima kod kuće (i to za noge) da li je previše da ujutru odem na plivanje?
Ako bih čekala sledeći dan, opet onda tog dana ne bi trebala da radim još jedan trening posle podne/uveče, pa bi sledeći bio ustvari četvrtog dana od prvog treninga. Uz to da ukloim i trčanje danima izmeĂ°u opet je nekako nemoguće.
To me podseća na ono pijte 2 litre vode, ali ne pola sata pre i posle jela, a jedite na svaka dva-tri sata, pa onda na kraju nemaš gde da ubaciš ispijanje vode. :(
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #117 poslato: Januar 22, 2009, 12:59:01 pre podne »

Eto, drago mi je da si se bolje osecala... To je samo psihicka barijera koju treba prevazici...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #116 poslato: Januar 21, 2009, 05:36:46 posle podne »

ma sve se može kad se mora ;)
ja sam morala da se prebacim sa jutarnjeg na večernje termmne.. i preživljavam :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #115 poslato: Januar 21, 2009, 02:10:52 posle podne »

Ja da sam na tvom mestu Monika eksperimentisao bi malo, postoji resenje sigurno...
Uporedis kako se osecas tako kako si dosad radila ujutru, zatim probas da ustanes ranije i tek nakon 4 h (ali i da je dalje ujutru) odes na trening, a zatim probas kao u prvoj varijanti (sat - sat i po nakon budjenja), ali recimo zagrejes se sa 15 minuta nisko aerobnog trcanja, ili 20 min sobnog bike-a. Znaci ne pocnes sa spravama odmah...
I neznas sta pijes ujutru, caj, kafu, ponekad, stalno? Ako ne unosis bas mnogo kofeina u sebe probaj crni caj ujutru (u suprotnom ako si bas naviknuta, neznam da li ti mnogo moze pomoci, ali svejedno uzmi caj ili kafu ako vec vise volis)... I vidi da ne legnes kasno vece pre nego sto isporabas ovo (ako zelis naravno)...
Takodje, ako se i dalje ne osecas bas komforno, probaj da prevazidjes "krizu", to je mozda samo trenutni osecaj koji traje 10-15 minuta, tako da se nemoj obazirati...
Ja bih toplo preporucio ovo svima da pokusaju, ubedjen sam da se necete osecati "smorno".
Evo ja sam bas jutros u 6:00 h imao motor pacing bike trening (odnosno jaci trening)... Ustao sam u 5:20 - 5:30 h (ali ipak bas nisam legao rano, oko 22 h), uzeo kasikicu meda, popio crni caj, pojeo mali oatmeal sa malo meda i cimeta i to je sve... Posle mozda najkasnije 15 minuta od pocetka treninga osecao sam se najnormalnije i bez problema sam mogao da idem jako. (vrlo retko radim ovakve treninge rano ujutru, tako da nemozete reci da sam naviknut)

evo jutros sam odradila trening , jeee :)  upravo je to bila ona druga varijanta sat ipo nakon budjenja sa 15 min aerobnog rada na pocetku...
hvala, isprobacu svakako i drugo :)
imam i hipotireoidozu pa mislim da i to ima mali uticaj bar kad je pospanost u pitanju...  :(



Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #114 poslato: Januar 20, 2009, 11:30:24 posle podne »

ma mrzim treninge ujutru .. to mi je smrt ...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #113 poslato: Januar 20, 2009, 11:07:11 posle podne »

Ja da sam na tvom mestu Monika eksperimentisao bi malo, postoji resenje sigurno...
Uporedis kako se osecas tako kako si dosad radila ujutru, zatim probas da ustanes ranije i tek nakon 4 h (ali i da je dalje ujutru) odes na trening, a zatim probas kao u prvoj varijanti (sat - sat i po nakon budjenja), ali recimo zagrejes se sa 15 minuta nisko aerobnog trcanja, ili 20 min sobnog bike-a. Znaci ne pocnes sa spravama odmah...
I neznas sta pijes ujutru, caj, kafu, ponekad, stalno? Ako ne unosis bas mnogo kofeina u sebe probaj crni caj ujutru (u suprotnom ako si bas naviknuta, neznam da li ti mnogo moze pomoci, ali svejedno uzmi caj ili kafu ako vec vise volis)... I vidi da ne legnes kasno vece pre nego sto isporabas ovo (ako zelis naravno)...
Takodje, ako se i dalje ne osecas bas komforno, probaj da prevazidjes "krizu", to je mozda samo trenutni osecaj koji traje 10-15 minuta, tako da se nemoj obazirati...
Ja bih toplo preporucio ovo svima da pokusaju, ubedjen sam da se necete osecati "smorno".
Evo ja sam bas jutros u 6:00 h imao motor pacing bike trening (odnosno jaci trening)... Ustao sam u 5:20 - 5:30 h (ali ipak bas nisam legao rano, oko 22 h), uzeo kasikicu meda, popio crni caj, pojeo mali oatmeal sa malo meda i cimeta i to je sve... Posle mozda najkasnije 15 minuta od pocetka treninga osecao sam se najnormalnije i bez problema sam mogao da idem jako. (vrlo retko radim ovakve treninge rano ujutru, tako da nemozete reci da sam naviknut)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #112 poslato: Januar 20, 2009, 10:37:25 posle podne »

ima to veze i sa hormonima ali i sa navikom...

uglavnom ne treba se forsirati (ako ne moraš :))
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #111 poslato: Januar 20, 2009, 10:33:59 pre podne »

ja vec dugi niz godina pokusavam da treniram ujutru... jednostavno sam shvatila da mi je maksimum poslepodne, uvece i neverovatno koliko ujutru nisam sposobna za stvarno dobar trening... 
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #110 poslato: Januar 20, 2009, 03:12:55 pre podne »

Hvala na komplimentima Daniela... hiljade i hiljade sportista trenira rano ujutru, negde je to obicaj, a u mnogim zemljama zbog skole/fakulteta sportisti jednostvano nemaju izbora zbog toga sto treba 2-3-4 treninga dnevno odraditi, tako da ujutru pre nastave odrade trening... Ali cinjenica je da se u takvom tempu zivota ne sme leci kasnije od 21-22 h uvece...

Zaista je super kada se izborite sa tim losim osecajem ujutru (mrzovoljom), treba da je totalno suprotno... Najlepski osecaj je kada zavrsite trening ujutru... i ceo dan je pred vama, nebitno kakve jos obaveze imate :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #109 poslato: Januar 19, 2009, 11:59:28 posle podne »

Uf mrzim ujutru da vezbam.. Znaci meni najvise odgovara izmedju 16h i 22h.. A i najbolje je zbog posla i faxa, posto ujutru uvek neke obaveze
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.