TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 09:33:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda deadlift  (Pročitano 6436 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Jul 21, 2017, 10:28:11 pre podne »

Kao što vidiš, možeš raditi i sa opterećenjima, ali leđa prava, nema preteraniih hiperekstenzija, rotacija, cimanja...sve se svodi oko dobre tehnike



Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #10 poslato: Jul 21, 2017, 10:25:27 pre podne »

Imaš na youtube-u tzv Miselove, Reganove vežbe...

Takođe nešto ovako može pomoći:

https://youtu.be/pFQfJ8BGBG4
 
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Jul 21, 2017, 10:21:44 pre podne »

Dobro je da nemaš drugih simptoma, i adekvatnim ponašanjem možeš "usporiti" proces.

Medikamenti i elektroterapije ne bi toliko pomogli koliko vežbe u tvom slučaju.

Verov.su ti već rekli, da je sada jako važno jačanje muskulature leđa, abdomena, nogu...jer to doprinosi stabilizaciji kičm.stuba i "fiksira problem".
 ALI, moraš biti veoma oprezan u izboru vežbi, pravilnoj tehnici izvođenja, nema velikih opterećenja....
Sačuvana
marincelakers
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #8 poslato: Jul 21, 2017, 09:57:29 pre podne »

Zdravo aleksandra
MR Ls  je radena 22.5 i imam 22 god
Bol ne osjecam kada lezim hodam ili trcim jer se tada zagrijem vjerovatno ne dolazi do izrazaja
Bolovi su krenuli prije nesto vise od godinu dana s laganom podnosljivom boli koja je iz dana u dan pojacavala do jednog trenutka kada me presjeklo snazan bol da nisam iducih 10 dana mogao obuci carape kao ikocenost ranojutarnja i nocna s obzirom na promjene volumena tekucine u diskusu to je bio znak ozljede diskusa
Bol osjecam tacno ovdje gdje je mri pokazao L4-L5 S1 bezvneuroloskih ispada ili zracenjem bola kroz nogu bol induciran samo u ledima prilikom naginjanja prema naprijed i nazad par centimetara lijevo ili desno s obzirom na polozaj protuzije diska
Inace student sam 4 god med fakulteta i mislim da lijecenje medikamentima ili strujom nema smisla zbog djelovanja na bol a ne na uzrok boli ali ovo je ipak moje misljenje nekoga ko zna tek 10 posto o svemu ovome
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Jul 21, 2017, 09:40:04 pre podne »

Pozdrav

Kada je rađena MR?
Koliko imaš godina?
Opiši mi tačno gde osećaš bol....i da li imaš nekih drugih smetnji?
Sačuvana
marincelakers
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #6 poslato: Jul 21, 2017, 09:12:50 pre podne »

Moram priznati da sam poceo raditi ove vjezbe sto si mi napisao i stvarno su kvalitetne i stvaraju olaksanje vjerovatno jacanjem tih misica se rasterecuje kostano zglobni sistem.Moram priznati kada sam ih naprvu vidio da su bile nekako ajmo rec ne izazovne ali su pun pogodak i nije mi jasno da jacanjem misica se moze utjecati na diskus ali super javljacu i dalje rezultate ali za pocetak pozitivna promjena i ako ovako nastavi planiram ubaciti koji lednjak za jacanje erectora spinae i na kraju mozda i hiperekstenziju.Hvala Marko
« Poslednja izmena: Jul 21, 2017, 09:15:33 pre podne od strane marincelakers » Sačuvana
marincelakers
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #5 poslato: Jul 20, 2017, 12:47:09 pre podne »

Evo posto kazes da na forumu ima i sportskih lekara i fizioterapeuta evo nalaza mri a
Trupovi prikazanih slabinskih kraljezaka uredne su morfologije primjerenog inteziteta signalau podrucju pokrovnih ploha
Manje schmorlove hernije u podrucju pokrovnih ploha prikazanih kraljezaka
Snizeni su iv prostori L4-L5 L5-S1
U razini L4-L5 vidljiv je rascjep niti annulus fibrosusa dorzomedijalno sa protuzijom iv diska komprimira ventralnu konturu duralne vrece bez znakova diskoradikalnog komflikta.
U razini L5-S1 vidljiv rascjep niti annulus fibrosusa dorzomedijalno ispunjava prednji epiduralni prostor u kontaktu je sa radiksima S1 obostrano
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #4 poslato: Jul 20, 2017, 12:33:53 pre podne »

Pomagao sam u oporavku dosta sportista i rekreativaca, velika vecina se vratila u normalan treninng, naravno kad se otkloni uzrok. Zato je dijagnostika na prvom mestu, a vezbe su najmanji problem :)
Sačuvana
marincelakers
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2017, 12:30:39 pre podne »

Hvala ti marko svakako probam ove vjezbe nikad nisam posmatrao tijelo na ovakav nacin s vjezbama kakve si ti opisao ovo su vjerovatno aktivacije dubinskih misica koji nose kraljeznicu nego znas li ikoga ko je sa ovakvom ozljedom nastavio nekad gdjevje stao
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Jul 20, 2017, 12:12:30 pre podne »

Pozdrav!
Generalno ako je savet lekara vezbanje, moras krenuti od najbazicnijih pokreta. Nije sve u istezanju, naprotiv paraleno s istezanjem treba raditi na tonizaciji i jacanju. Na prvom mestu je bitno vratiti TONUS misicima ledja  i stomaka. Treba pojacati funkciju multifidisa, transfersus abdominis, internal oblique itd... No, te ne gnjavim stim.
Vazno je da radis vezbe koje STABILIZUJU kicmu, za pocetak bez fleksija, opruzanja ledja, odnosno gledaj da ne radis vezbe gde imas savijanje napred,nazad, u stranu.
Ima par pokreta koje treba da radis.

- legnes na ledja, savijes noge u kolenima i stopalima guras pod, istovremeno, stegnes  trbusnjake. Oko 5-10 sekundi po seriji. Napravis 6-8 serija, s mini odmorom izmedju. Ovde je fokus na tome da svesno kontolises stomacne misice, kroz izdisaj i stezanje trbusnjaka. Na taj nacin vrsis kompresiju na sve dubinske misice jezgra, koji se aktiviraju i kasnije ucestvuju u stabilizaciji kicme.
- uspravis se i naslonis ledjima na zid. Podvijes malo kukove ka gore, uzmes pilates ili obicnu loptu "balonjaru" i istovremeno je stisnes rukama ispred sebe, i napravis izdisaj,stegnes stomak. Kada to uradis, trebalo bi da ti se kicma u donjem delu ispravi i "zalepi" za zid. Isto kao i prethodna vezba vise mini serija od par sekundi.
- plank se kolena. Napravis poziciju za plank , ali si oslonjen na kolena da bi smanjio polugu na kicmu, u pocetku. Drzi oko 20sec, s kracim pauzama 4-5 serija
-lezi na ledja,saviji noge u kolenima, stavi loptu izmedju nogu i stisni je unutrasnjim delom butina, 5-10sec. Takodje uradi par serija.

Ovo su neki osnovni pokreti, vezbe tonizacije misica. Kroz 2-3 nedelje redovnog rada, trebalo bi da daju rezultat.  Jer kod povrede diskusa, uvek je nezgodno krenuti s fleksijama i opruzanjima u startu. Izuzeci su ljudi koji su ranije trenirali intenzivno vezbe snage, poput dizaca tegova i sl, i cija musklulatura "pamti" pokrete, paterne, stoga se oni najcesce oporave kroz klasicne vezbe sa malim intenzitetom. Ali mi ostali cesto prvo moramo da radimo na tonusu, pa tek nakon toga preci na klasicne vezbe.
Vezbaj, prati sta se desava s ledjima, pa javljaj.
 Za visenje na vratilu, zavisi na kom mestu je povreda diska, ugao, dimenzije protuzije itd. Od toga zavisi dal steti ili koristi. A cak i kad se visi na vratilu i tu treba raditi kontrakcije abdomena, da ne bi bilo samo pasivno istzanje.
Ima ovde na forumu jos strucnjaka, trener, i sportskih lekara, koji ce dati i detaljnije i preciznije predloge od mene :)
Za sad, ovo je moj predlog.
Sačuvana
marincelakers
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #1 poslato: Jul 19, 2017, 09:02:10 posle podne »

Pozdrav novi sam na forumu i stvari su se zakomplicirale prije tocno godinu dana radenjem deadlifta bez istezanja i ikakvih vjezbi za stomak  krenulo je laganom podnosljivom boli u donjim ledima dok me jedan dan prilikom spustanja tega nije presjeklo u ledima i nisamin bio sposoban nista osim lezati tjedan dana uz voltaren.Kad je bol popustila vratio sam se malo normalnijem zivotu bez vjezbanja ali nije bilo puno bolje krenuo sam na terapije tocnije trakcije kicme i kiropraktiku nakratko su pomogle ali nista drasticno proslo je jos 2 mjeseca bol je malo smanjila ali nije to to jer je ukocenost i bol bila velika.Javio sam se svom ljekaru uradio magnetnu(ako zanima mogu napisati nije problem) ukratko 2 protruzije diska  dorzomedijalno ravno nazad valjda s pritiskom na duru odradio fizikalni tens struje i to nije pomoglo.Neurokirurg i fizijatar predlozili vjezbanje i jacanje ledne muskulature.Kada sam vidio da je protuzija diska krenuo sam s istezanjem na vratilu ali to nisam smjeo rec doktoru jer bi zabranio sigurno.donijelo je donekle olaksanje i sada ukratko idem u teretanu ali to nije to osjetim jednostavno bol kada se nagnem nazad ili naprijed pa sam gledao vjezbe za istezanje kicme nesto kao cobra yoga poses i neznam vise sta da radim jer i nije nesto pomoglo.Zanima me vase misljenje dali ce ovo ikada popustiti i jel ovo istezanje na vratilu opasno.Unaprijed hvala i izvinite na dugom postu ako neko zeli nalaz mri napisat cu
« Poslednja izmena: Jul 19, 2017, 09:13:30 posle podne od strane marincelakers » Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.