TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:48:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nabijanje mase/snage  (Pročitano 10305 puta)
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #93 poslato: Novembar 06, 2017, 11:14:11 posle podne »

Sve piše samo treba pažljivo čitati! Pogledaj bolje!

A i ne zaboravi da nismo dužni da "reklamiramo" konkurenciju!

Banane si dominantno izvor prostih hidrata - opredeli se za "low-carb" voće - jagodasto voće( kupine, maline, jagode - i zamrznuto je ok), citrusi, jabuke, breskve...

Dodaj i omega-3 i vitaminsko-mineralne komplekse...
Ja nisam skontao sa sajta..

Da li je 100g ili 150g merica ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #92 poslato: Novembar 06, 2017, 10:56:38 posle podne »

Sve piše samo treba pažljivo čitati! Pogledaj bolje!

A i ne zaboravi da nismo dužni da "reklamiramo" konkurenciju!

Banane si dominantno izvor prostih hidrata - opredeli se za "low-carb" voće - jagodasto voće( kupine, maline, jagode - i zamrznuto je ok), citrusi, jabuke, breskve...

Dodaj i omega-3 i vitaminsko-mineralne komplekse...
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #91 poslato: Novembar 06, 2017, 10:39:24 posle podne »

U globalu mi je prvo za oko zapalo ovo uzimanje sa mlekom...

Ima tu sastojaka koji su inkomapitibilni "sa mlekom" - kreatin, beta-alanin i sl.( problem apsorpcije)...uzimaj sa vodom!

Možeš ti uzimati i 2 "serving size", ali ako je osnovna ishrana siromašna osnovnim sastojcima - DŽABA SVE!

Možeš gejner uzimati ujutru, čim ustaneš i posle treninga...s obzirom na sastojke...

Obrok pre počinka umesto pomenute "merice" gejnera može biti posniji sir + bademi...

A koliki ti je ciljani unos masti? Tj. koliko masti unosiš na dnevnom nivou? Tu mi meni deluje "fališno"?

A vlakna? Vlaknsto povrće? Po koja voćka između obroka?

Uzimaš još nešto od suplemenata?
Koliko grama gejnera ujutru i posle treninga da uzmem..ne znam koliko jedna merica grama ima posto na sajtu ne pise..?

Masti oko 1g/ KG sa tim sto pored badema obicno dodam i orahe,semenke neke itd itd..

Uzmem koju bananu i jabuku svaki dan ali ne po rasporedu nekom..

Od supplemenata nista vise, samo sam ishranu ovu zadnjih 3 meseca postovao ali posto mi 2,3 nedelje kilaza ne raste mislio sam da je taman sad okej da uzmem supplemente..


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2017, 10:43:52 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #90 poslato: Novembar 06, 2017, 10:30:46 posle podne »

U globalu mi je prvo za oko zapalo ovo uzimanje sa mlekom...

Ima tu sastojaka koji su inkomapitibilni "sa mlekom" - kreatin, beta-alanin i sl.( problem apsorpcije)...uzimaj sa vodom!

Možeš ti uzimati i 2 "serving size", ali ako je osnovna ishrana siromašna osnovnim sastojcima - DŽABA SVE!

Možeš gejner uzimati ujutru, čim ustaneš i posle treninga...s obzirom na sastojke...

Obrok pre počinka umesto pomenute "merice" gejnera može biti posniji sir + bademi...

A koliki ti je ciljani unos masti? Tj. koliko masti unosiš na dnevnom nivou? Tu mi meni deluje "fališno"?

A vlakna? Vlaknsto povrće? Po koja voćka između obroka?

Uzimaš još nešto od suplemenata?
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #89 poslato: Novembar 06, 2017, 10:21:59 posle podne »

Naručih sad ovaj gainer ima pored 40% proteina jos i BCAA, glutamin, kreatin, arginin, beta-alanin,dekstrozu u sebi...

https://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/gejneri/437-the-all-in-1-gainer-5000-grama-.html?search_query=all+in+one+gainer&results=3

Peđa sa sajta sto drzi Ogistru mi je napisao ovako da ga koristim :

prvih 7 dana uzimaj dve merice posle treninga sa VODOM-merica se nalazi u kutiji

posle toga 7 dana
uzimaj 2 merice posle treinga sa vodom + 1 merice UVECER PRED SPAVANJE SA MLEKOM

nakon tih 7 dana (znaci sada ukupno 14)
uzimaj na sl nacin

izmedju dorucka i rucka uzimaj 1 merice sa MLEKOM

posle treninga 2 merice sa vodom

pred spavanje 1 merice sa MLEKOM

Zanima me da li je ok ovako da ga uziman ili bi ga vi drugačije pili ?

Ishrana je naravno sređena već 3 meseca ali posto već 2,3 nedelje se ne pomeram sa kg po preporuci Peđe naručio sam ovo a nakon sto potrosim kaze da onda pređem na kvalitetan whey i kreatin samo..iako sam prvo hteo whey+kreatin+dekstroza..

Do sada sam jeo :

1.5 jaja+ovsene
2.200g belog+200g pirinac
3.bademi
4.200g belo+salata
5.200g ribe+200g pirinca




Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2017, 10:27:02 posle podne od strane Fearless » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #88 poslato: Novembar 04, 2017, 10:48:16 posle podne »

Ne radim to, radio sam ranije eksplozvina ponavljanja sa reaktivnim opterećenjem (dodavanje elastičnih traka ili lanaca) na bench presu, cucnju, mrtvom pa neke lagane i eksplozivne dvoje ili trojke u 10ak serija. Ono što se meni najbolje pokazalo na benchu je bench press sa pauzom na grudima.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #87 poslato: Novembar 04, 2017, 10:38:47 posle podne »

Pa ne znam, uglavnom ćeš biti hladan pre čučnja i mrtvog a ja nisam za skokove i slične stvari ako nisi bas dobro zagrejan.
Zagrejaću se ja nije problem shadow box, traka 10tak minuta..

I jel radis neke izometrične vezbe ono tipa da stavis na benč 200kg pa samo da guras 15tak sekudni..video sam neke powerliftere i strongmene da to rade kako bi poboljsali mind-muscle connection i aktivirali vise mis.vlakana.. ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #86 poslato: Novembar 04, 2017, 10:34:59 posle podne »

Pa ne znam, uglavnom ćeš biti hladan pre čučnja i mrtvog a ja nisam za skokove i slične stvari ako nisi bas dobro zagrejan.
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #85 poslato: Novembar 04, 2017, 10:24:20 posle podne »

Evo da se javim odradio sam nekih 5,6 treninga od kad sam počeo ovaj Dusanov raspored i već primecujem vise snage na svim vezbama iako se nisam povećao valjda aktiviram malo vise misicnih vlakana  od kad sam počeo da radim ove visezglobne vezbe sa malo ponavljanja za maksimalnu snagu..

Samo da pitam sta mislis da ubacim skokove na platformu 4x serije pre čučnja i mrtvog za eksplozivnost malo ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #84 poslato: Oktobar 27, 2017, 07:55:26 pre podne »

Slazem se sa Dusanom... Ja imam malo drugaciji program..Ali svakom odgovara nesto drugo. Radi tako kako ti je napisao ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #83 poslato: Oktobar 26, 2017, 10:17:16 posle podne »

Kapiraš da su ti u tom 4 treningu i leđa a ne samo vojnički potisak ? Ne moraš plan posmatrati na nedeljnom nivou, već radi idi redom ta 4 treninga kad god da se padnu. Na primer pon 1, sreda 2, petak 3, pon 4, sreda 1, petak 2....
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #82 poslato: Oktobar 26, 2017, 09:51:22 posle podne »

Pravi dan-dva pauze izmedju ovih treninga u zavisnosti od toga kako ti obaveze dozvoljavaju
E hvala  :)

Ovaj 4) tesko da ću stići ubacicu samo MP u 2) pre letenja ..Ipak bi to bio 10.trening u nedelji.. :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #81 poslato: Oktobar 26, 2017, 08:59:27 posle podne »

Pravi dan-dva pauze izmedju ovih treninga u zavisnosti od toga kako ti obaveze dozvoljavaju
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #80 poslato: Oktobar 26, 2017, 08:59:00 posle podne »

Evo primera :

1. Čučanj, mrtvo dizanje sa ispravljenim nogama, iskorak, presa u sirini ramena,listovi. Čučanj radiš malo duze ovo ostalo 4-5 serija po 8-12 ponavljanja sa manjim pauzama i ove pomocne vezbe mozes i za manje od 30 min da završiš
2. Bench press, kosi potisak bucicama, razvlačenje sa sajlama, potisak sa čela, i malo prokrviš triceps na lat masini 1-2 serije po 20-3 ponavljanja,3-4 serije letenja za srednje rame
3. Čučanj (nešto laganije čisto kao zagrevanje i uvod za mrtvo dizanje, neke brze trojke sa 60-70% od maksimuma), mrtvo dizanje, hiperekstenzija, zadnji sut, iskorak
4. laganiji bench press ( ista fora kao cucanj), zatim mozes vojnički potisak, zgibove, veslanja u pretklonu, povlačenje ka licu i ubaci jos nesto sta mislis da zaostaje
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #79 poslato: Oktobar 26, 2017, 04:07:38 posle podne »

Vidi i ja treniram 3x nedeljno, stvar takvog treninga je da nisi vezan za dane u nedelji ali ako bi 3 x nedeljno onda možeš ponedeljak-sreda-petak.
Pa nije meni problem kojim danima nego sta da radim..  :)

Ne kontam gde ubacujes taj trening sa akcentom na ramena ako radis grudi/triceps,zadnja loza/leđa,prednja loza/listovi..Ja bih za mene ubacio MP i biceps/triceps supersetove u 1) a ostalo isto..

Jel dobro ovako onda konačno :

1)Grudi,biceps/triceps,ramena(ali samo u Mililitary pressu, valjda rade i u ostalim vezbama ne bih nista vise ubacivao za njih a i nisu mi toliko bitna..)

benč 6-9x5, kosi benč ili cable crossover  4x12, MP 5x5, super setovi biceps/triceps u 3,4 kruga ovako:zgibovi/propadanja/stojeci biceps pregib sa velikom sipkom/uski benč

2)Zadnja loza+leđa

mrtvo 5x5, zadnja loza na masini 12 x5, Hiperekstenzija 12x5, siroki zgibovi 12-15x5, veslanje 12x5 i mozda dodam lat masinu 12x2,3 serije za kraj

3)Prednja loza+listovi

čučanj 5x5,iskoraci 12x5,sut masina 12x5 sa zadrskom 3-5s ,listovi 40x5



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.